Scheldebode uit Albert voorn publiekstrekker op indoor zeeland Delta Prof ronde heeft voor drie jaar energie DUITIÏMPM mmv WMOIOOI oomemng i Talamini geeft reizen weg DE LAMMERENBURCHT Oud en Nieuw in "Aldegonde" Azencross Loenhout blijft onafgetroefd r SPOEDCURSUS EEN GROTE DANSAVOND Circus Aladdin met kerstshow Meiden, kom op voor jezelf Indoorblues in Kwadendamme Kerstviering verstandelijk gehandicapten Sportmarathon De BUS staat in Goes Overweldigend aantal deelnemers Cadeau-idee: passepartout NAAR GRIEKENLAND EN EURODISNEY KERSTBAL De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Show Competitie Medaillewinnaars GOES - Eric Dekker, amper maar goed gebruind terug van een verdiende vakantie in Egypte, en Keetie van Oosten-Hage, nog steeds een boegbeeld van het hard- fietsen in Zeeland, waren de getuigen toen Piet Stoter en Lieuwe Rienstra hun handtekeningen zetten onder een nieuw contract. Gezellige avond Delta Nuts LOENHOUT - De formu le van de Loenhoutse Azencross blijft doeltref fend. Op nog geen kilo meter van de onzichtbare stippellijn tussen Belgie en Nederland wordt het voorspel van de jaarwis seling gespeeld. Tel. 0118-638345 Wielen vervangen door stoeptegels vrouwen: hoe groot is jullie investering in de liefde? Souburger beste taai- Nederlander Speed en XTC in Meanderlaan Oud geld ligt op straat WOENSDAC 20 DECEMBER 2000 MIDDELBURG - Artemis start maandag 8 januari met een meidengroep in de leef tijd van 15 tot 23 jaar waarin zelfvertrouwen, vriendschap en erbij willen horen cen traal staan. Opgeven kan via telefoon 686970. KWADENDAMME - Het tweede Indoor-bluesfestival van Kwadendamme staat 23 december in De Burcht op het programma. Fay Victor is er, Magic Franky en Monti Amundson. Werner Blaas op mondharmonica en Jan de Bruyn, de bluesman uit Rijs- bergen. De zaal is om 20.00 uur open. Reserveren kan via telefoon 0113-649673 of 0118-465369. MIDDELBURG - De com missie Bijzonder Kerkewerk houdt eerste kerstdag (25 de cember) een kerstviering voor en met mensen met een lichamelijke en verstande lijke handicap. Aanvang 15.00 uur in de Morgenster aan de Adriaan Lauwereysz- straat. De dienst is aange past, muzikale medewerking wordt verleend door ge mengd koor Zang houdt Jong. Organist is W. Wïlle- boordse en voorgangers zijn C. Simons en J. Bimmel. VUSSINGEN - Op vrijdag 22 december 2000 van 20.00 23.00u. houdt Sport-& Ge zondheidsinstituut Smid in zijn locatie Westerzicht 388 in Vlissingen een Sportmara thon. Die bestaat uit 3 onderdelen: Calonettix en Fitness; Tai-Bo en Fitness; Steps en Fitness. Iedereen kan meedoen met een of meerdere onderdelen, de kosten 17,50. De opbrengst, publiek mag voor f 7,50 een kijkje komen nemen,gaat naar de Nederlandse Hart stichting. Onder de aanwezi gen worden meerdere prij zen verdeeld, waaronder twee reischeques van drie honderd, sportartikelen en nog veel meer. GOES - De BUS van het veel bekeken en evenveel bespro ken gelijknamige televisie programma van SBS 6 staat sinds zaterdagavond op het parkeerterrein van Sport- punt Zeeland aan de Zwem- badweg in Goes. Zondagmiddag ging de bus passagiers Bart, Hans, San dra, Zoë en Koen naar Euro- patuin in 's-Heer Hendriks kinderen om Kerstinkopen te doen. Het nieuws had zich snel verspreid en er was veel publieke belangstelling. Rut- ger Nousse van Europatuin; "Europatuin kleedt de BUS aan in Kerstsfeer. Donder dag werden wij door Sport- punt Zeeland gevraagd of wij daar aan mee wilden wer ken. Zodoende waren wij voorbereid op de komst van de buspassagiers." Vergezeld van een cameraploeg en bo- dygards deed het vijftal ker stinkopen. De dames in het gezelschap, Zoë en Sandra, zochten een aantal leuke kerstversierin gen uit, zoals kerstballen en rode en blauwe kaarsen. Aan het einde van de inkopen werden aan jeugdige fans handtekeningen uitgedeeld. Koen, die erg populair is, schudde handen en gaf een sympathieke vrouwelijke fan spontaan drie zoenen. San dra sloot haar bezoek in stijl af en wenste met drie kussen een vriendelijke heer Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar. Naar verwacht blijft De BUS deze week in Goes staan. GOES - Volgende week staan de Zeelandhallen in Goes voor de 22e maal in het teken van de paardensport. Vanaf woensdag 27 december kan Zeeland weer volop genieten van de veelzijdige paardensport. Het grootste overdekte Concours Hippique van Nederland heeft ook dit jaar weer aansprekende namen aan zich weten te binden. Voor de Rabobank-CZ clinic heeft de zilveren Olympische medaille winnaar in de discipline springen zijn medewerking toegezegd. Het is Albert Voorn met zijn eigen specifie ke manier van paardrijden uitste kend toevertrouwd een dergelijke educatieve showavond te leiden. Af gewisseld met spectaculaire optre dens van wereldkampioen vierspan- rijden IJsbrand Chardon staan deze deelnemers garant voor een afgela den hal en een sfeervolle avond. Gezien het enorm grote aantal deel nemers is de organisaue van Indoor Zeeland genoodzaakt een extra wed strijddag in te lassen. Het betreft woensdag 3 januari voorafgaand aan de clinic. Deze dag is nu ingeruimd voor de ponydressuur. Op vrijdag 29 december vindt nu uitsluitend de basisdressuur paarden plaats. Indoor Zeeland is een begrip gewor- Hel afwisselende programma van Indoor Zeeland verleidt veel bezoekers het evenement meerdere malen te bezoeken. Als ook u van plan bent vaker te komen, overweeg dan de aanschaf van een voordelig geprijsd passepartout. In de voorverkoop verkrijgbaar bij bij IMHA Computers in Goes (Kreukel-marki 7) en bij IMHA Computers in Vlissingen (Badhuisstraat 60). -x Prijs 25,- to? 12 jaar en 100,- vanaf 12 jaar. MIDDELBURG - Bij Talamini Keukens aan de Herculesweg is het leuk keukens kijken en vooral kopen. Regelmatig wor den er namelijk uiterst aantrek kelijke reizen weggegeven. Zo ook deze keer. Keukenko pers maakten kans op een reis. Er waren veel gegadigden zodat notaris Matthijssen van kantoor Janse-De Jonge er aan te pas moest komen om een winnaar te loten. De familie De Groot uit Vlissin gen mag naar Griekenland, de familie Barendse uit Middel burg kan naar Eurodisney. Het echtpaar De Groot uit Vlissingen krijgt van Léonie Talamini een reis naar Griekenland aangeboden. De familie Barendse uit Middelburg mag van mevrouw Talamini naar Eurodisney. foto s: harry de lance Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 2e kerstdag dinsdag 26 december m.m.v. Riverside Trio Aanvang 20.30 entree 7,50 Inlichtingen; de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. In buurthuis Aldegonde wordt er dit jaar wederom een groot oudejaarsfeest gehouden met een heerlijk koud buffet en diverse hapjes. Natuurlijk wordt er ook weer muziek gedraaid door onze dj Jacques. Voor dit alles be taalt u slechts 40,- p.p. inclusief buffet, hapjes en drankjes zoveel als u wilt, kinderen 20,- p.p. Na 24.00 uur 20,- p.p maar dat is dan exclusief koud buffet. Alleen bij voldoende deelname, aanmelding zo spoedig mogelijk. Inlichtingen Buurthuis Aldegonde 0118 - 466318 of 06 - 51770083. den in de paardenwereld bij zowel deelnemers als publiek. Het evene ment is uitgegroeid tot het grootste indoor paardensportspektakel van Nederland. Zoals elk jaar komen niet alleen springen en dressuur aan bod, maar ook de promotiedag Paardrij den voor gehandicapten en aange spannen rijden. Indoor Zeeland start volgende week woensdag (27 de cember) met laatstgenoemd onder deel. Gevolgd door de promotiedag paardrijden voor gehandicapten op donderdag en de regionale en natio nale dressuur paarden en pony's op vrijdag 29 en zaterdag 30 december. De week erop vervolgt het program ma met springen voor paarden op 2 januari en met de Rabobank-CZ cli nic op woensdag 3 januari. De mensport mag zich verheugen in een toenemende populariteit. Zeven jaar geleden organiseerde Indoor Zeeland voor het eerst een indoor menwedstrijd. Het betrof een zoge naamde 'wilde' wedstrijd. De be langstelling voor deelname was groot en het publiek enthousiast: alle reden om het experiment uit te bou wen. Het resultaat is dat dit jaar op woensdag 27 december voor de ze vende maal een officiële menwed strijd in het programma is opgeno men. Het uitgebreide wedstrijdprogram ma van Indoor Zeeland wordt afge wisseld met veel shows. Om te sti muleren dat deze ook van Zeeuwse bodem komen is een speciale com petitie in het leven geroepen. De 'In- door Zeeland Show Competitie' geeft regionale verenigingen de kans om een eigen show te programme ren en uit te voeren op een top avond van Indoor Zeeland. De win nende show kan bovendien duizend gulden verdienen, een bedrag dat ten goede komt aan de clubkas van de vereniging. Vorig jaar is deze competitie voor het eerst met groot succes verreden. Het thema was toen het Millennium. In dit Olympi sche jaar is het thema 'de Olympi sche Gedachte'. Op donderdag 28 decefnber vindt vanaf half acht 's avonds de selectie van de shows plaats. Aan de hand van de plaatsin gen wordt bepaald welke shows in aanmerking komen om in het pro gramma van Indoor Zeeland te wor den opgenomen en op welke datum. De voorselectie kan door iedereen worden bijgewoond: de toegang is gratis. Traditioneel is één dag tijdens In- door Zeeland ingeruimd voor een speciaal programma-onderdeel, na melijk paardensport voor gehandi capten. Door hun handicap moeten deze sporters hun paarden zeer goed afgericht hebben. Joop Stokkel is hier een uitstekend voorbeeld van De gouden medaillewinnaar van de Paralympics in Sydney gaf tijdens het 18e Indoor Zeeland een demon stratie op een geleend paard. Het ef fect van paardrijden op lichamelijk en psychisch gebied voor zowel geestelijk als lichamelijk gehandi capten, moet zeker niet worden onderschat. Maar bij Indoor Zeeland staat vooral het plezier voorop. Niet alleen topruiters komen aan start tijdens Indoor Zeeland. Ook de brede basis met jong en ouder talent komen aan start. Voor hen is het Olympisch Steunpunt Zeeland/West Brabant te gast in het strodorp van Indoor Zeeland. Het Olympisch Steunpunt heeft een aantal professi- onele disciplines om zich heen ver zameld die (aankomende) topspor ters met raad en daad kunnen bij staan. Zoals sportmedische advise ring en behandeling, professionele trainingstechnische adviezen en maatschappelijke begeleiding (inza ke school, huisvesting en carrière). Ook kan via de sponsor Randstad ge bruik gemaakt worden van opleidin gen en carrièrecoaching. Het Steun punt kan bijspringen om naar een oplossing te zoeken voor problemen die een (aankomend) topsporter in zijn carrière tegenkomt. Op Indoor Zeeland zijn tijdens het inloopspree kuur in het strodorp op 29 december en op donderdag 4 januari van 14.00 tot 16.00 uur niet alleen talenten uit de paardensport welkom maar ook talenten uit alle andere takken van sport. Kaartverkoop 22e Indoor Zeeland Tijdens wedstrijddagen aan de kassa van de Zeelandhallen. Programma eerste dag van 22e Indoor Zeeland woensdag 27 december: Aangespannen rijden, aanvang 9.30 uur Toegang: ƒ5,- Toegang kinderen tot 12 jaar: gratis De internationale profronde van Midden-Zeeland heeft door de verbintenis met Delta weer energie voor drie jaar. Het blijft dus de Delta Profronde. Het tekenen van het contract in drievoud was de hoofdschotel van een gezellige avond, die ge stoffeerd werd met Zeeuwse mosselen en de aanwezigheid van veel groten uit het vroegere gilde van pedaalduwers. Johan van der Velde, Gerard Koel, Jo de Roo, Rini Wagtmans, Gaby Minneboo, Henk de Jongh en Keetie van Oosten-Hage om er maar enkele te noemen. Van de huidige generatie was kandidaat-sportman van het jaar Eric Dekker present om te vertellen over zijn drie Tour etappe-zeges, zijn derde bal en over zijn plannen voor het nieu we jaar. Hij vond het te voorba rig om nu reeds te roepen, dat hij op 8 september aan de start staat in Middelburg. Het zou kunnen dat hij de Ronde van Spanje moet fietsen voor zijn ploeg. Keetie van Oosten-Hage ver klaarde niet in te zijn voor de functie van bondscoach bij de fietsende vrouwen. Piet Stoter van Delta Nuts meld de dat zijn bedrijf aan de enige Zeeuwse profwielerronde ver bonden wilde blijven, omdat het een activiteit is die geen be zwaren oplevert en omdat de drie nieuwe contractjaren een prima brug vormen naar de Met veldrijders en hun kleurrij ke supporters in een nadrukke lijke hoofdrol; na het sportge- vecht is de cooling down waar bij de ontstane oververhitting wordt geblust met alcoholische versnaperingen. Omdat de veldwachter in het grensdorpje tussen Wernhout en Wuustwe- zel ook zijn feestpet uit de kast haalt, zal het op woensdag 27 december weer laat en gezellig worden. Sport en feest zijn troef. Het niveau van de veldrit van Loenhout is hoog. Vorig jaar werden Bart Aernouts, Bart Wellens, Hanka Kupfernagel en Richard Groenendaal als win naars gehuldigd; ruim een maand later gingen alle leden van dit bloemen verzamelende kwartet een regenboogtrui op halen in St. Michielsgestel. Het viertal prijkt ook dit jaar letter lijk en figuurlijk op het affiche van het Loenhoutse spektakel. Aernouts rijdt nu bij de belof ten, Wellens bij de elite, terwijl Groenendaal en Kupfernagel respectievelijk bij de mannen en de vrouwen het eliteveld aanvoeren. De wedstrijd voor de junioren begint om elf uur, terwijl een minuutje later de nieuwelingen het veld worden ingestuurd. Er is sprake van een internationale botsing, omdat de nationale coaches hebben beloofd op oorlogssterkte te komen. De beloften en de dames starten achtereenvolgens om 12.00 en 13.30 uur. Bij de dames is het complete podium van het wereldkampioenschap te be wonderen, bij de beloften moet Aernouts uit Nieuwmoer het opnemen tegen de Nederland se driekleurdrager Wilant van Gils. In de Azencross rijdt en loopt iedereen, die een beetje naam heeft. Groenendaal, De Vos, Nijland, Gommers, De Knegt en Van de Bergh uit Nederland, de Tsjechen Simunek, Pospisil, Jezek en Dlask, de Italianen Pontoni en Bramati en de Fransman Morel bijvoorbeeld. Het Belgische blok omvat de ongetwijfeld weer luidruchtig aangemoedigde Nys, Wellens, De Clercq, Vervecken, Volcka- erts, Vannoppen, Van Santvliet en Rondelez. Aan eerdere winnaars zijn die dag reeds fietsen overhandigd, een van de toeschouwers mag na afloop zelfs een Seat mee naar huis nemen. De barbecue en het spit draaien dan reeds op volle toeren en de kranen gaan voorlopig niet meer dicht. Wij starten op woensdag 17 januari 2001 met een dansen voor beginners in Wijkcentrum De Zwaan Oost-Souburg "DE GOUDVINKEN presenteren op zaterdag 23 december m.m.v. SWAY (voorheen fleste Band) Waar? In Ontmoetingscentrum Dauwendaele Vrijlandstraat 65 te Middelburg ingang achterzijde Zaal open 20.00 uur Entree: f 8,- Inllthtlngen: Tel. 0118-612927 eventuele komst van de Ronde van Frankrijk naar Zeeland en de Westerschelde tunnel in het bijzonder. Burgemeester Van der Zaag van Goes heeft geen problemen met een schijnende zon in het Middelburgse water. Van hem mag er zonder problemen in Middelburg gestart worden, als de finish maar in Goes blijft. En dat is het geval. Lieuwe Rienstra van de organi satie glunderde en meldde tot verdere verhoging van de feest vreugde dat de provincie een geldbedrag voor grote evene menten in Zeeland beschikbaar wil stellen. Hij neemt aan dat men niet om de Delta Profronde heen zal kunnen. VLISSINGEN - Er zijn leukere manieren te bedenken om op zondagochtend te ontwaken. Dat moet de Vlissinger gedacht hebben toen hij in de Kom straat naar zijn auto keek. Hij ontdekte dat de vier wielen van zijn Rover met de noorderzon waren verdwenen. De dieven hadden de auto op tegels gezet. Het betreft vier zilveren spaak velgen ter waarde van enkele duizenden guldens. OPHOFVANTANGE MIDDELBURG - Circus Alad din komt van 23 tot en met 31 december met een speciale kerstshow naar de parkeer plaats Hof van Tange. De voorstellingen van 23 en 24 december zijn om 15.00 uur. Op 25 en 26 december om 14.00 en 16.30 uur en van 27 tot en met 31 december om 15.00 uur. De kaart-voorverkoop is bij de VW Middelburg aan de Nieuwe Burg 40. Natuurlijk kunnen ook aan de kassa, vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling, ge kocht wor den. Tijdens de kerstvakantie (22-12 t/m 07-01elke dag van 16.00 tot 20.00 uur (m.u.v. 25,26 en 31 dec.) Na de kerstvakantie tot de paasvakantie (jan, febr, maart) elke zaterdag en zondag open van 16.00 tot 20.00 uur. Vanaf de paasvakantie weer elke dag open. tM iüTwééTopen We zijn weer Self-service Tal<e-away koffie ijs broodjes salades pieza 's T immerwansti-aat 3/ ZoutelcmdeTel: 0148 - 5ó 31 25 Ook tijdens de kerstvakantie ontvangt u voor elke f. 10,- die u bij ons besteedt een tegoedbon van f. 1,- (te besteden van 13 jan. t/m 1 apr. 2001) MIDDELBURG - Artemis start 18 januari met de cur sus voor vrouwen die zoveel in hun relatie investeren dat het pijn doet. Als basis dient het boek van Robin Norwood 'Als hij maar gelukkig is'. Een folder aanvragen kan via telefoon 686970. OOST-SOUBURG - Mart Nieuwenhuijse (36) is de beste Nederlander worden bij het Groot Dictee der Nederlandse Taal. De eerste drie plaatsen werden door -Belgen bezet. De Soubur ger, in het dagelijks leven medewerker bij Rijkswater staat, had zijn dictee al vaker ingezonden. Nu mocht hij daadwerkelijk 'aan de bak'. Hij kreeg voor zijn prima prestatie een pennenset en een Dikke van Dale mee naar huis. MIDDELBURG - In de Middelburgse Meanderlaan heeft de politie drie perso nen aangehouden die ver dacht worden van handel in drugs. In het kader van een gezamenlijk onderzoek heeft de recherche Walcheren en de rechiorecherche huiszoe kingen gedaan in Middel burg en Rotterdam. Daar werd een kilo speed en vijf honderd extasiepillen. Twee 24-jarige Middelburgers en een evenoude Rotterdam mer zijn aangehouden. Ook werd een geldbedrag en de auto's van het drietal in be slag genomen. MIDDF.LBURG/GOES - Wil van Moll, beëdigd taxateur munten en pen ningen, heeft voor de le zers van de Scheldebode en Het Nieuwsblad gratis taxaties verricht. Er zijn. weer veel munten en penningen aangeboden. Grappig is de vervalsing van een zestiende eeuwse Duitse daalder in gegoten messing. Altijd link om die vroeger te hebben, want er kon de doodstraf op staan. Verder is er veel nieuw zilvergeld en ook nogal wat goudgeld op de taxatietafel verschenen. De welbekende gouden dankpenning van Dow Che mical passeert meerdere ma len de revue. Deze vertegen woordigt een aanzienlijke contante waarde. Je kunt er in elk geval goed van gaan eten of iets anders voor kopen. Verder is er een kope ren duitje van Zeeland uit 1681 pas in de Middelburgse straat in Oost-Souburg ge vonden. Vermoedelijk naar boven gekomen bij grond werk. "Evenals de vindster ben ik er nieuwsgierig naar wie er zoal met het muntje heeft betaald en hoe lang het onder de grond heeft gele gen. Dat is niet zo eenvoudig uit te maken omdat derge lijke muntjes tot halverwege de negentiende eeuw heb ben gecirculeerd", zegt Van Moll. „Het geeft maar weer eens aan dat ook oud geld dom weg in de tuin of op straat ligt." Van Moll beschrijft en taxeert ze graag. Het is verstandig om met hem contact op te nemen. „Ik kan altijd goed helpen bij bepalen van de juist waarde en het te gelde maken van munten en papiergeld. Even tueel neem ik ze zelf over. De lezers moeten bijvoorbeeld nog maar eens kijken naar hun oude bankbiljetten. Met name die van twintig gulden kunnen veel waard zijn als ze nog in ongebruikte staat ver keren. Dus: niet nog gauw even vouwen, want dat hal veert de waarde!. Wat ik nog wel miste waren de oude zil veren en gouden provinciale munten en ook de gildepen- ningen. Die moeten er zeker nog zijn. Bel me maar gerust op en wie weet bent u een stukje verder op weg naar het miljonairschap." De Scheldebode en Het Nieuwsblad willen Van Moll zeker nog eens uitnodigen om te komen taxeren. Alvo rens het zover is, kunt u hem zelf bellen (0118-612443) of schrijven naar Postbus 157, 4330 AD Middelburg.

Scheldebode | 2000 | | pagina 10