Een bijzondere kijk op.. Smoking B S 1 t Sint bestookt met rookbommetjes www.vandendongenparket.n ■■■■■■Km Groeneveld Opticiens Voetbrug NS maakt plaats Winkels open met kerst? Sint en lampionnen ter zake terzake LEO PLATTEEUW VERZAMELT VLISSINGSE ANSICHTKAARTEN VLISSÏNGEN - Als zeventienjarige jongen begon Leo Platteeuw met het verzamelen van Vlissingse prent briefkaarten. Nu achtentwintig jaar later heeft hij er zo'n drieëntwintighonderd. Omdat een andere hob by van hem computers is, werd het idee geboren om een groot gedeelte van de verzameling op cd-rom te zetten en uit te brengen. Hierdoor ontstond 'Een eeuw Vlissingen in ansichtkaarten.' Zakkenrollers zijn actief in de regio VLISSINGEN - De politie Zeeland heeft het zaterdag in verschillende steden en dorpen druk gehad met de intocht van Sint Nicolaas. In Vlissingen werden de vrij willige politie, stadstoezichten en surveillanten inge zet. II Benefiet voor Molukse slachtoffers D J! KOI fl l\v/)d(© Boze Duitser maakt amok Christmas Fair In Poppendamme vertrouwelijke informatie lekt? Sint bezoekt Lange Delft L mm Uit de muziekdoos van Sinterklaas WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118 652 700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 M£r tUi: icerit »w iW«Ar. Vlissingen, Walstraat 97.Tel. (0118) <15 051. Middelburg, Lange Delft 24.Td. (0118) 612 083. MIDDELBURG - De Neder landse Spoorwegen is begon nen met het verwijderen van de monumentale voetbrug over het spoor aan de Kanaal- weg in Middelburg. De brug moet plaats maken voor de volgend jaar aan te leggen fietstunnel. Tot uiter lijk vrijdag 8 december wordt overdag gewerkt aan ontman teling van de brug. Vanwege deze werkzaamheden is het parkeerterrein naast het stati on afgesloten. Automobilisten worden doorverwezen naar het p&r-terrein van de NS aan de Segeerssingel. Bovendien is er extra parkeerruimte achter het Fina-tankstation, aan de Kanaalweg. Zodra de oude voetbrug is ontmanteld wordt hij tijdelijk opgeslagen en gerestaureerd. Het is de bedoeling dat de NS hem later elders in het sta tionsgebied een plaats geeft. MIDDELBURG - Als het aan de landelijke actiegroep KoopKerstdagen 2000 (KK2000) ligt, houden de klei nere middenstanders hun zaak op eerste en tweede kerstdag gewoon open. Op die manier willen ze aan dacht vragen voor grote pro blemen. Volgens de kersverse actiegroep is er een explosieve toename van openingstijden. De schuld hiervan ligt bij de grotere winkels. Die kunnen vrij eenvoudig personeel in zetten om koopzondagen en -avonden te houden. Voor winkeliers van kleinere zaken is dat niet te betalen, maar ze moeten wel mee doen. Waar de meeste acties draaien om werkonderbreking, gaat het dit keer om extra werk. KK2000 verwacht dat het initi atief zeker opzien baart. Middenstanders die mee wil len doen kunnen zich melden via internet: http://www.ge- ocities.com/koopkerstdagen. MIDDELBURG - De Stichting Evenementen Middelburg (SEM) nodigt alle kinderen uit om op donderdagavond 30 november mee te doen met de speciale Sinterklaaslampion- optocht. Tussen 18.00 en 19.00 uur de len Zwarte Pieten op de Markt gratis lampionnen uit. (Het is verstandig om er vroeg bij te zijn, want op op) Hierna vertrekt de optocht onder be geleiding van muziekvereni ging ONDA uit Nieuw en St. Joosland. Om 19.45 uur komt de stoet terug op de Markt. Daar wach ten Muis Leeuw al om de kinderen tot 20.15 uur te ver maken. Koop n lampje voor een ander Slagerij verboom heeft weer de beste rookworst 'Begonnen uit belangstelling' mooie exemplaren. Dat komt denk ik door de toeristen die in Vlissin gen komen en de Belgische lood sen. In verhouding met dat land zijn de prijzen hier trouwens vaak hoog." Door Marcel van der voort Trots laat Leo zijn cd-rom zien die net is uitgekomen. Tijdens het interview gaat enkele malen de telefoon. Aan de andere kant van de lijn mensen die geïnteresseerd zijn. Het lijkt erop dat er in een behoefte wordt voorzien. „Ik ben begonnen uit belangstel ling. In de loop van de tijd kwamen er steeds meer kaarten bij, ging het steeds leuker vinden. Door dubbele exemplaren te ruilen wordt een ver zameling alsmaar groter. Ik ver wacht dat er in totaal zo'n vijfdui zend verschillende kaarten van Vlissingen zijn uitgebracht. Toch wordt de spoeling nu dunner." „De meeste oude zolders zullen in middels opgeruimd zijn. Regelma tig bezoek ik rommelmarkten in Nederland, België en Frankrijk. Vooral in België vind ik af en toe Leo neemt zijn hobby serieus: „Een bezoek aan een beurs levert niet altijd iets op. Maar omdat ik het leuk vind, geeft dat niets. Soms rij ik naar een beurs in Utrecht voor een kaart van drie gulden, terwijl er dan bijvoorbeeld vijftig gulden ben zine in mijn tank gaat." Boeiend overzicht De komst van internet blijkt ook voor de verzamelaar een uitkomst. „Daar vind je veel en er wordt volop geruild. Dat bracht mij tevens op het idee voor de cd-rom 'Een eeuw Vlissingen in ansichtkaarten.' Toen ik een nieuwe computer met scan- Uit Leo's collectie: Het Bellamypark op een kaart uit 1913. VLISSINGEN - In eenVlissingse supermarkt aan de Glacisstraat is vorige week donderdag de portemonnee gerold van een 58-jarige vrouw uit Veere. De portemonnee met daarin enke le honderden guldens werd in een onbewaakt ogenblik uit haar tas gegrist. Een tachtig-jarige vrouw uit Vlissingen werd eveneens het doelwit van een dief. Ze had tij dens het winkelen in een super markt aan de Aagje Dekenstraat haar portemonnee in een bood- schappenkarretje gestopt. Toen ze bij de kassa wilde afrekenen, werd ze zwaar teleurgesteld. De portemonnee bleek gestolen. Ze mist enkele pasjes. Eén van de grootgrutters is overigens di rect begonnen met het waar schuwen van de bezoekers. Met de tekst: „Geachte klant. Wees alert op zakkenrollers", werd het dieven het afgelopen week einde moeilijker gemaakt. Een 76-jarige vrouw uit Middel burg werd eveneens het slacht offer van een zakkenroller. Toen ze vrijdag wilde afrekenen in een supermarkt aan de Pot tenbakkerssingel bleek haar portemonnee met bankpasje en enkele honderden guldens ver dwenen. Het was voor Leo Platteeuw een enorme klus om alle ansichtkaarten op cd-rom te krijgen. ner had aangeschaft ging ik een in dex maken." „Vrienden en bekenden zagen mijn collectie en wilden die ook. De stap naar de cd-rom was niet groot. Wel heb ik hiervoor samen met mijn zwager John van de Waeter een speciaal programma gemaakt. En ik vond dat het heel gemakkelijk te ge bruiken moest zijn. Dat is gelukt. Je steekt hem in de computer en hij doet het, zonder allerlei moeilijke handelingen." De cd-rom is in een oplage van duizend stuks aange maakt en geeft een boeiend over zicht van Vlissingen in vroegere ja ren. Ze kosten veertig gulden per stuk en zijn bij vrijwel alle Vlissing se boekhandels verkrijgbaar. Levensecht Een opvolger is trouwens al in de maak. Géén prentbriefkaarten deze keer, maar wel foto's van Vlissingen op cd-rom, afkomstig uit talloze fa milie-albums. Ze stromen al binnen en Leo hoopt dat meer mensen hem bij dit project willen helpen. „Ik denk dat op die manier een uniek foto-overzicht van de stad ge maakt kan worden. De foto's leen ik voor een korte periode, scan ze in en geef ze weer aan de eigenaar terug. En uiteraard wordt vermeld van wie de betreffende foto afkom stig is." In zijn werkruimte laat Leo later zien hoe dat werkt. Kleine foto's worden fraaie levensechte beelden op het scherm. Voor infor matie over de cd-rom 'Een eeuw Vlissingen in ansichtkaarten', en het aanbieden van fotomateriaal voor de te verschijnen foto-cd-rom kan er gebeld worden naar Leo Plat teeuw, telefoon: 0118-414115. Email: Leop@zeelandnet.nl OOST-SOUBURG - „Op een van mijn vele fietstochtjes (camera altijd bij me), kwam ik dit leuke tafereeltje tegen in de Ritthem- sestraat in Oost-Souburg", schrijft I. Duine uit Oost-Sou burg. „Het vrouwtje en mannet je zijn gemaakt van een combi- FOTO: I DUINE natie van zink en tin met bloempotten. Ik vond het wel een plaatje waard." Heeft u ook 'een bijzondere kijk op...' laat het even weten: re dactie Scheldebode, Postbus 7011, 4330 GA Middelburg. Alles verliep daar gezellig en zonder incidenten. Ook in Kou- dekerke kon Sint Nicolaas in al le rust de kinderen begroeten. De goedheiligman werd in Goes met behulp van stadswachten en vrijwilligers binnen gehaald. Daar verliep de intocht niet ge heel vlekkeloos. Zijn aankomst werd twintig minuten ver traagd. Tijdens de rondgang be gaf zijn vervoersmiddel het en moest de oude man verder te voet door de stad. Ook werd de kindervriend bestookt met rookbommetjes. Toen de ver antwoordelijke belhamels de zwarte pieten zagen gingen ze aer als een haas vandoor. uitgebreide informatie en vele aanbiedingen van den Dongen Parketvloeren. Langeviele 75. Middelburg, 0118-637136 VLISSINGEN - Donderdag 30 november om 19.30 uur wordt in Christelijk centrum Zuid poort aan de Voltaweg 3 een be nefiet aanbiddingstour gehou den voor de slachtoffers van ge weld op de Molukken. Opgetreden wordt er door de Lion Haert Band, voor deze ge legenheid in een Nederlands/ Moluks/Indische samenstel ling. voor maar ƒ249; Gratis smokinghemd zolang de voorraad strekt BOS M E NSHOP Goes, Lange Vorslslraal 56, Middelburg, Lange Delfl I. Middelburg Lange Delfl 37, In seizoen: dagelijks geopend november-december: alleen weekeinden kerstvakantie januari-februari: gesloten 1e kerstdag gesloten Nieuwstraat 1 - Zoutelande Tel: 0118-561769 VLISSINGEN - De politie van Vlissingen zal het bezoekje van een 55-jarige man uit het Duit se Aken niet snel vergeten. De man werd op de veerboot Vlis singen-Breskens aangehou den, nadat hij een beman ningslid had bedreigd. Deze sprak hem aan toen zijn hond op het dek had gepoept. Hij be dreigde de PSD-functionaris met stroomstootwapen. Toen de politie arriveerde bleek hij het wapen overboord te heb ben gegooid. Zelfs toen de Duitser op het politiebureau in de cel was gezet, liet hij nog van zich horen. Daar kreeg men te kampen met lekkage, nadat de man aan de verwarmingsbui zen zijn gymnastiekoefeningen had gedaan. Dit alles leverde de 52-jarige twee boetes en een proces-verbaal op. GRIJPSKERKE - Vrijdag 1 de cember start de Christmas Fair van Imkerij Poppendam me aan de Poppendamseweg 3. Er zijn demonstraties van diverse ambachten, tentoon stellingen, bijzondere kerstge schenken, workshops en Zeeuwse verhalen. De 'fair' duurt tot en met 23 december en is van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - Het zijn mis schien geen zaken van leven of dood, maar de heer van Za len van de Vlissingse commis sie Ruimtelijke Ordening en Stedelijke Ontwikkeling vraagt zich af waarom aan hem ver zonden stukken op een adres van een ander terechtkomen? „Wellicht dat daarom soms informatie uitlekt", verzucht te hij tijdens de onlangs ge houden vergadering van zijn commissie, blijkt nu uit de aantekeningen die zijn ge maakt van de vergadering. MIDDELBURG - Sint Nicolaas is 2 december op bezoek in de Lange Delft. Hij komt er op uitnodiging van de winkeliers vereniging. Tussen 11.00 en 16.00 uur is het Spaanse gezel schap in de Middelburgs win kelstraat. Voor de kleintjes zijn er pepemoten. De Sint komt naar de Lange Delft

Scheldebode | 2000 | | pagina 1