Transport in woord en beeld Rondje Walcheren ZEELAND CREATIEF DE LAMMERENBURCHT 10 11 12 zeelandhallen goes EEN GROTE DANSAVOND Bruidsmode in Arsenaaltheater Amnesty werkt 'Een Katte in 't nauwe' De Muynck exposeert ÉÉN OP DE VIER NEDERLANDERS HEEFT SERIEUZE PSYCHISCHE STOORNIS MIDDELBURG - De Oorsprong is een spiritueel the rapeutisch centrum. Het is dit jaar voor het tiende seizoen actief in deze regio en daarbuiten. Een inter view met een van de begeleiders: Charles van Kam pen, meer dan 4 jaar werkzaam bij De Oorsprong. Wat betekent het om actief te zijn als begeleider op alternatief gebied? PRESENTATIE ZEEUWS FOTOBOEK KO KOSTER KRUININGEN KRUININGEN - Als veertienjarig zat Ko Koster(64) al bij zijn vader in de vrachtauto die de bodedienst Waarde-Goes v.v. onderhield. Want zo ging dat in die tijd. De liefde voor al wat vrachtauto, trucker, was, werd hem zo met de paplepel ingegoten. De huiska mer in Kruiningen getuigt van die voorliefde; in een ruime vitrinekast is een mooie collectie schaalmo dellen te zien. Mooi he, Veel materiaal Presentatie Zaterdag 11 november Zaterdag 18 november Dinsdag 21 november Zondag 26 november BINGO PRIJSKLAVERJASSEN DANSAVOND De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Rondje Walcheren PACINA 13 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2000 Scheldebode uit WÈmsaaasmw VUSSINGEN - Bruidshuis Ellen uit Oostburg verzorgt 20 november in het Arse naaltheater een bruidsmo deshow met een selectie uit de zevenhonderd modellen die de zaak normaal gespro ken in huis heeft. De show begint om 20.00 uur, de entree bedraagt f 17,50 en dat is inclusief bruidskoffie'. Voorverkoop bij het Arsenaaltheater of re serveren via telefoon 0117- 454861. MIDDELBURG - Amnesty International breidt haar ac tiviteiten uit in de Zeeuwse bibliotheek. Op maandag avond 13 november tussen 18.30 en 20.30 kunt u Am nesty kaarsen en kaarten kopen en informatie krijgen over Amnesty. U kunt op de ze avond ook brieven schrij ven om hijvoorbeeld gewe tensgevangenen vrij te krij gen. U bent van harte wel kom! Voor meer informatie: mevr. van den Hemel, tel. 641512. YERSEKE - Toneelvereniging Yerseke speelt zaterdag 11 november en zaterdag 18 no vember in het dorpshuis 'de Zaete' in Yerseke om 19.30 uur het stuk Een Katte in't nauwe.... De inhoud van het verhaal: Iedereen is wet eens verliefd of verliefd geweest. Het liefst ben je dan eik uur van de dag bij je geliefde. Zo ook de twee geliefden uit ons toneelstuk van dit jaar. Ook zij willen het liefst bij elkaar zijn, maar de jongen is de deur gewezen door de moeder van het meisje, die een betere partij voor haar dochter ziet in een echte jonkheer, be jongen vraagt om hulp bij zijn beste vriend, zijn vader. Die verzint een sluw plan om het contact lussen de jongen en het meisje weer te herstellen. Vermomd gaan ze naar het huis van het meisje, en met behulp van de oma en de dienstmeid komen ze een heel eind. Om hun vermom ming staande te houden, moeten ze zich wel eens in rare bochten wringen, te meer omdat de vader niet kan liegen. Vandoor ook de titel: Een Katte in't nauwe...." Na af loop zal er op beide avonden een groot bal na zijn, met live muziek. De voorverkoop is bij: V.V.V. kantoor Kerkplein 1 in Yerse ke Slijterij "be brie Sterren«, Lepelstraat 11 in Yerseke. Slagerij de Bourgraaf, baniël- straat 1 in Wemeldinge Boek handel Lectori Bruna b.v. Weststraat 9 in Kapelle Elk weekend in november houdt Reynier de Muynck een expositie van 11.00 uur tot 18.00 uur in zijn atelier aan de 's Heer Hendrikskin- derendijk 21 in Goes. Een mooie kans om een over zicht te zien van werken van een uniek kunstenaar uit hartje Zeeland. Reynier zal zelf aanwezig zijn om het een en ander over zijn schilderijen te vertellen. Meer info: www.reynier.nl "DE GOUDVINKEN presenteren op zaterdag 11 november m.m.v. JOHN PRINS Waar? In Ontmoetingscentrum Dauwendaele Vrijlandstraat 65 te Middelburg ingang achterzijde Zaal open 20.00 uur Entree: f 8,- 'cSï De Oorsprong kijkt achter je masker Door Matthew May 'Het is heel leerzaam, je leert een hele hoop over mensen; wat ze ach ter hun masker bezighoudt, wat ze met hun geest doen. Hoe ze vermij den om aangeraakt te worden in bepaalde gevoelens die ze niet ver werkt hebben en van daar uit op je reageren." „In de loop van de tijd heb ik steeds meer geleerd om voorbij die aange pastheid te kijken en om me daar niet door in de luren te laten leggen. Ik kijk naar de omzeilde kwetsbaar heid om te ontdekken waar diegene nou echt innerlijk klem zit. Diege ne komt tenslotte bij je om dat te verwerken." „Als iemand bijvoorbeeld als kind heel erg gekwetst geraakt is en on bewust vermijdt om in die pijn op nieuw geraakt te worden, leidt dat ertoe dat diegene zijn omgeving op een bepaalde manier gaat beheer sen. Men kan dit doen door zich af hankelijk of door zich dominant op te stellen. Dit verzoorzaakt span ningen met de leefomgeving en uit eindelijk bepaalde klachten. Als men die wil oplossen, dan zal men alsnog de oorspronkelijke ge kwetstheid moeten verwerken. Vandaar de naam De Oorsprong; naar de oorsprong van wie je bent. Daar ben je namelijk heel.' Waarom hebt u de keuze gemaakt om alternatief en niet regulier, we tenschappelijk erkend te werken? 'Dat was een puur innerlijke keuze. Ik vroeg al op mijn zestiende aan mijn schooldecaan of er een oplei ding was in parapsychologie. Ik voelde dat de mens veel meer is dan de aanpassing die ik net beschreef. Ik besefte dat er diepere gronden zijn van het mens-zijn en ik voelde intuïtief aan dat een universitaire of hbo-studie mij niet op die diepte kon brengen.' Hoe blijft u zelf met beide benen op de grond staan? Hoe weten mensen dat u werkelijk diepere gronden kent dan de wetenschap? 'Ik heb door mijn bewustzijn te ver kennen leren vertrouwen op mijn eigen innerlijk. Dit houdt een diep gaand verwerkingsproces in wat zelfs voorbij woorden of gedachten gaat. Dit heeft me een licht in mijn eigen schaduw gegeven. Deze scha duw kennen alle mensen in meer of Charles van Kampen, werkzaam bij De Oorsprong, op de Westerschelde. foto: matthew may mindere mate. Het Algemeen Dag blad meldde dat één op de vier Nederlanders een serieuze psychi sche stoornis heeft. De wetenschap bevecht symptomen met medicij nen en rationele stelsels; er gaan jaarlijks miljarden om aan medicij nen in Nederland. Bij De Oor sprong laten we zien dat mensen zichzelf kunnen helen. Mensen kunnen bij ons voelen dat het om waarheid gaat.' Wat is precies innerlijke groei? 'Innerlijke groei is eigenlijk wat ik in antwoord op je eerste vraag al zei: heel worden door te verdiepen en gekwetstheden te verwerken. Het brengt je helderheid in gevoelens, situaties en patronen die je nor maal als negatief beschouwt. Hier door ontstaat er meer positiviteit en heelheid in je leven.' Wie komen er zoal voor begeleiding? 'Mensen zijn afkomstig uit alle la gen van de bevolking; van jong tot oud en van hoog- tot laagge schoold, van miljonair tot student met een beurs. Ze wonen in heel Nederland, België en Duitsland' Wat kan iemand verwachten bij De Oorsprong als men daar aan heel- wordingwil werken? 'We werken met drie mensen bij De Oorsprong. Allereerst is er een be geleider van 49 jaar die eerst als cul tureel ambtenaar heeft gewerkt. Voordat hij bijna tien jaar geleden De Oorsprong oprichtte heeft hij zich twaalf jaar geschoold op het gebied van innerlijke ontwikke ling." „Hij werkt met gesprekstherapie vanuit invoelende vermogens en begeleidt mensen bij traumaver werking. Daarnaast is er een bege leider van eenentwintig jaar die na het behalen van zijn V.W.O. diplo ma in 1998 koos om zich bij De Oor sprong te scholen. Inmiddels werkt hij als begeleider van lichaamsge richte oefeningen, meditaties en vi sualisaties. Tenslotte kan ik over mezelf zeggen dat ik met mijn eenentwintigste in een winkel van De Oorsprong ben begonnen. Nu begeleid ik mensen door middel van massage, drama en ook gesprekstherapie. Als men sen voor een begeleiding bij De Oorsprong kiezen kunnen ze ver wachten om vanuit deze verschil lende invalshoeken benaderd te worden.' Heeft u concrete aanwijzingen dat mensen die door De Oorsprong zijn begeleid daardoor verder zijn geko men? 'Mensen krijgen inzicht op hele es sentiële punten in hun leven. Er ontstaat verdieping en daarmee werkelijke verrijking. Ze worden meer zichzelf en dat geeft een diepe voldoening op alle gebieden, licha melijk, in relatie, werk enz. Er is overigens ook wel eens iemand die op een gegeven moment afhaakt.' De Oorsprong geeft chakracursus- sen en jaargroepen. Daarnaast pro duceert De Oorsprong aura en cha- kraremedies. Door Leon Janssens Net als in het boek staan hier Volvo, Mercedes, Ford, Daf, Dodge, Mack, Oldsmobile, Chevrolet, Iveco, Sca nia. Het fotoboek 75 jaar Transport in Zeeland deel II is wegens de gro te vraag én het succes van deel I (1999), een uitgave ie niet uit kon blijven: "Zelf ben ik testchauffeur voor het vakblad Auto- en trans portwereld. Op een van mijn testrit ten richting Limburg stond er een oud baasje met een old-timer op een parkeerplaats", weet Koster. "Ik bekeek die auto en die man zei: "Mooi he"? Ik sta er mee in dit blad." En hij liet een boekwerkje zien. Ik dacht 'dat kan ik ook in Zee land'. Maar hoe te beginnen? Ik bel de maar Omroep Zeeland en kwam in 'Een uurtje Bert' terecht. Ongelo felijk, ik heb na die eerste oproep tot 's middags half drie aan de tele foon gezeten. Dat was het begin. Daarna ben ik rond gaan rijden en zocht de vrachtwagens en hun chauffeurs zelf op. Foto's met een verhaal er bij. Er zijn dagen dat je op weg gaat voor vijf adressen en dan kom je niet verder dan twee als de verhalen en de foto's los ko men." „Ik ben voor het eerste boek door gegaan tot de deadline voor het drukken bereikt was. Het boek kwam 17 december uit en was een groot succes, 1500 boeken werden in één week verkocht. Via inteke ning had ik er 1100 verkocht en de rest was zo weg. Daarna kwamen de reactie's, vooral van Zeeuws-Vlaan- deren en Tholen en anderen die niet in het boek stonden." Ko Koster had ondertussen zoveel materiaal, dat hij aan deel II ging werken. In januari 2000 ging hij van start: "Alles is weer anders dan in deel I. het fotomateriaal beslaat de periode van 1925 tot nu", geeft Ko aan, "En Zeeuws-Vlaanderen is goed vertegenwoordigd want van maar liefst dertig bedrijven staat er een bijdrage in. Zelfs bedrijven die nu niet meer bestaan. In het boek komt alles aan bod, zeer moderne trucks, maar ook paard- en-wagen van weleer. Ik vul er mijn dagen mee en ben nu al weer bezig voor deel III. Ik fotografeer ook zelf vrachtwagens en de wagenparken van transportbedrijven. Ik heb hier een foto van een prachtexemplaar van Schrier uit Waarde, het is een oud beestje, maar hij is volledig op geknapt. Zulke dingen zijn extra leuk." Ko Koster heeft zich bij de Kamer van Koophandel in laten schrijven als kleine zelfstandige en geeft het fotoboek, dat overigens 65 gulden kost, in eigen beheer uit. Het wordt gedrukt bij Drukkerij Zoeteweij in Yerseke in een oplage van 1500 exemplaren. "Dat moet kunnen" zegt Ko, "als je weet hoe veel vraag er is naar dit soort boe ken." Ondertussen werd Koster ook nog benaderd om een boek over DAF of Volvo samen te stellen. De presentatie van "'75 jaar Trans port in Zeeland" is vrijdag 10 no vember in De Korenbeurs in Krui ningen. Het eerste exemplaar wordt uitgereikt aan de burgemeester, van Reimerswaal, de heer Verbree; die tevens het voorwoord schreef. "Zonder wielen geen transport" en "Het is een goed idee om de ge schiedenis van het Zeeuwse Trans port zo vast te leggen. Terugblikken naar vroeger en praten over het he den, dat doen de mensen graag." „Aan de hand van het tweede boek van Ko Koster kan dat." Transport in Zeeland, goed gedocumenteerd en geen zoekplaatjes, is een uniek tijdsbeeld waar velen plezier aan zullen beleven. Meer informatie Ko Koster telefoon 0113 - 383667. De Austin van 'Eintje walraven uit Rilland, hier op klompen bij zijn wagen foto privé archief VRIJDAG NOVEMBER 14.00-22.00 uur ZATERDAG NOVEMBER 10.00- 18.00 uur ZONDAG NOVEMBER 10.00- 18.00 uur Met meer dan 125 stands en kramen met de meest uiteenlopende basismaterialen, kant-en-klaar artikelen en vele workshops voor creatieve hobbyisten waarvoor ter plaatse kan worden ingeschreven zoals o.m.: Glas-in-loodwerk Pergamano Spanendoosjes versieren Werken met pretex Kaarsen maken Kerstdecoraties Torso's bekleden Schilderen met Bob Ross Keramiek beschilderen Bloemschikken Pandakrijtwerk Kippers Hobby Zandschiideren Spaanse dakpannen Tevens speciale workshops voor kinderen Toegang f10,- p.p. kinderen 6-12 jaar f5,- Info: 0113-221020 i Swingend salsafeest aanvang 20.30 uur *gratis entree* Gezellige dansavond zaal open 20.00 uur *gratis entree* Bingo met superronde aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur Prijsklaverjassen aanvang 13.30 uur, zaal open 13.00 uur ZOUTELANDE - In het Beach- hotel wordt maandag 13 no vember om 11.00 uur gestart met het damkampioenschap voor vrouwen. De deelneem sters komen onder meer uit Groningen, Hoorn, Alkmaar en Wouwse Plantage. Inzet is een plaats in de finale van het Nederlands kampioenschap volgend jaar. MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek heeft zo'n 10.000 oude kinderboekjes en 1.500 kinderprenten. Hiermee bezit het een van de grotere collecties in Nederland. Een zestigtal prenten wordt op het ogenblik gepresenteerd. De openingstij den: maandag van 17.30 tot 21.00 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Op 10 november wordt in de bieb een lezing verzorgt over Wat is experimentele para psychologie?, aanvang 16.45 uur. Maandag 13 november houdt het regioteam Zeeland van het Wereld Natuur Fonds in samenwerking met Delta nuts bedrijven, de vereniging Zee- uwind en de provincie Zeeland een informatieavond over de oorzaken en gevolgen van kli maatverandering en de moge lijkheden om die veranderingen tegen te gaan, Aanvang 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. De toegang is gratis. VLISSINGEN - In de aula van de Stedelijke Scholengemeen schap Scheldemond aan het Weyevlietplein 7 wordt zondag 12 november om 11.30 uur een koffieconcert verzorgd door de examenklassen muziek, het schoolorkest, individuele leer lingen en docenten van Schel demond met aansluitend de openin g van de expositie met werk van Ramon de Nennie. MIDDELBURG - Op 9 novem ber viert openbare basisschool Ravenstein het 10-jarig bestaan. Kinderen van groep 1 tot en met 8 verzorgen dan een circusvoor stelling voor hun ouders. Ook is er een loterij, gesponsord door plaatselijke winkels en bedrij ven. Op 16 november worden de prijswinnaars bekendge maakt en krijgen de kinderen een leuke herinnering. MIDDELBURG - Het Rode Kruis houdt dinsdag 14 novem ber haar jaarlijkse bloedafna- me-avond in De Hoeksteen, Roozenburglaan 22 van 18.30 tot 21.00 uur. Aanmelden als donor kan via telefoon 633382 bij Anneke Kruis. MIDDELBURG - Dinsdag 14 november wordt een 'open ochtend' voor vrouwen gehou den in De Morgenster aan de Adr. Lauwereystraat 6 vanaf 09.15 uur. Inlichtingen via tele foon 602716. MIDDELBURG - Dinsdag 14 november is er een praatavond om 19.30 uur in de Zeeuwse Bi bliotheek aan de Kousteense- dijk 7 van patiëntenvereniging Hartezorg. RITTHEM - Brassband Onda verzorgt zondagmiddag 12 no vember om 16.00 uur in de Nederlands hervormde kerk een try-out concert. NIEUW EN SINT JOOSLAND - Muziekvereniging Oefening Na Den Arbeid houdt zaterdag 11 november haar jaarlijkse uit voering. Gast is entertainer Pe ter Dieleman, aanvang 19.30 uur in Het Dorpshuis aan de Veerstraat 2. De toegang is gra tis. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 10, 17 en 24 Gratis entree november Aanvang 19.45 uur woensdag 8 november Aanvang 20.00 uur entree ƒ3,50 zaterdag 25 november m.m.v. Franky's Combo Aanvang 20.30 entree 7,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. r— OOST-SOUBURG - Aktiva, de stichting Welzijn Oude ren Vlissingen, presenteert woensdag 15 november een ontmoetingsmiddag in De Zwaan vanaf 14.00 uur. Vijf tigplussers en jongere be langstellenden zijn er wel kom. VLISSINGEN - In Bachten Reede houdt de creatieve handwerkgroep een ver koop van truien, sokken en dergelijke. Dinsdag 14 no vember van 10.00 tot 15.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt een cursus Elckerlyc. Een cursus over de persoon Elckerlyc en hoe het hem verging in de late middel eeuwen en de tijd van de re derijkers. Start 14 november om 19.30 uur in het ZVU-gebouw. Kosten 55 gulden voor le den en 70 voor niet-leden. Inlichtingen via telefoon 634800. MIDDELBURG - Bij Arte- mis bestaat een doorlopen de praatgroep voor vrou wen die problemen heb ben. Elke maandag tussen 09.30 en 11.30 uur kunnen belangstellenden er naar toe. Voorafkan gebeld wor den nummer 686970. DOMBURG - Tot eind van dit jaar exposeert Ad van Noort onder de titel 'land, lucht en water' in het Bad hotel aan de Domburgse- weg la. Dagelijks kunnen bezoekers er tot 23.00 uur terecht. MIDDELBURG - Sport school Be Fit start in janua ri met circuittraining voor de oudere jeugd vanaf 50 jaar. Zaterdag 11 november is er tussen 14.00 en 15.30 uur kans om kennis te ma ken met Tai-bo, kosten 1§ gulden. Bij voldoende be langstelling wordt op maandag- en woensdag avond begonnen met de lessen. VLISSINGEN - Natuurvoe- ding Bellamy, de speciaal zaak op het gebied van na- tuurvoeding aan het Bella- mypark, wordt voortgezet door Henk Trimpe Buger en Ella de Putter. Eric en Mar- jo, die de zaak negen jaar hebben gerund, gaan naar Portugal. MIDDELBURG - Theater groep Duinart speelt 'Geor ge', een verhaal over een bijzondere vriendschap. Vrijdag en zaterdag (10 en 11 november) om 20.00 uur in de Stadsschouwburg. OOSTKAPELLE - Zaterdag 11 november houdt het re gioteam van het Wereld Na tuur Fonds een paddestoe- ientocht voor kinderen in het bos bij kasteel Westho- ve. Aanvang 13.30 uur bij het Zeeuws Biologisch Mu seum, kosten f 2,50 voor rangers en f 3,50 voor niet- rangers. Aanmelden via telefoon 640174. MIDDELBURG - Stichting Petra houdt dinsdag 14 no vember een voorlichtings avond vanaf 20.00 uur op het adres Dam 6. VLISSINGEN - Buurthuis Aldegonde heeft zaterdag 11 november op het adres Westerzicht 386 een swin gend Salsafeest op de agen da staan, aanvang 20.30 uur. Entree gratis. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek wordt donderdag 9 november vanaf 20.00 uur een lezing verzorgd door prof. dr. J. de Vries over de wereldwater balans. Voor leden van de VU gra tis, voor niet-leden 15 gul den. HOOGELANDE-Zondag 12 november concert in de ka pel van St. Maarten, aan vang 14.30 uur. Entree 15 gulden. Kinderen en cjp- houders 10 gulden.

Scheldebode | 2000 | | pagina 13