6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 23 S. Arendts Koudekerke: „De Scheldebode geeft goede achtergrondinformatie, als er iets te doen is lees ik dat graag, vooral over het uitgaansleven." 24 A. de Pagter Koudekerke: „Het is een heel leuk blad. Ik bekijk het altijd. Er is zoveel te lezen." 25 Kees en Monica de Ruyter wonen in Rotterdam, maar zijn vrijwel ieder weekend in hun huisje in Domburg: „Iedere vrijdagavond pakken we De Scheldebode en blijven op de hoogte wat er op Walcheren gebeurt. 26 Mevrouw De Lange uit Vlissingen vindt De Schel debode 'een goede krant'." De bezorging zou beter kunnen. „Soms komt hij woensdagavond pas heel laat. Dan kan ik hem pas donderdagochtend lezen." 27 Marieke Vermeulen uit Middelburg: „Strakke krant. Vooral veel uitgaansnieuws. Ik las vorige week een ar tikel over een uitvoering van De Spaanse Hoer. Daar ben ik naar toe geweest. De avond van mijn leven." 28 Ronald Haas uit Middelburg. „Van mij zou er wat meer sport in mogen. Zelf ben ik een fanatiek motorrijder. 'Maikel goes Zeeland' is te gek. 29 Dhr. Hamelink uit Domburg volgt alle media: „De Scheldebode is een gezellige krant." 30. 31 Mevrouw Brouwer uit Oost-Souburg pakt de krant voor de advertenties „Vooral de aanbiedingen spreken mij aan." 32 J. Muller uit Vlissingen kijkt ook naar de aanbiedin gen en vindt het leuk als er over nieuwe winkels wordt ge schreven. 33 R. de Vries uit Vlissingen: „Vooral nog lang door gaan! Tegenwoordig staan er veel aparte verhalen in, waaro ver je anders niet leest." 35. 36 A. Moerman uit Vlissingen: „Vooral verhalen over oud-Zeeland vind ik mooi." 38. 40 Joost van Belzen (19) uit Middelburg: „Mag wat meer over moderne zaken worden geschreven, zoals nieuwe muziek." 52 41 53 42 54 43 44 55 Mevrouw Corbijn uit Middelburg: „Best een fijne krant. De informatie en advertenties zien er goed uit. De interviews lees ik vrijwel altijd." 45 46 47 48 49 50 51. 1 VIJFENVIJFTIG WALCHENAREN OVER HUN WEEKBLAD T7 Onafhankelijk Weekblad voor Zeeland MIDDELBURG - Vrijwel alles deze week in De Scheldebode staat in het teken van het 55-jarig bestaan. Zaken die 55 jaar geleden tot de grond toe vernield waren en nu floreren als nooit tevo ren, mensen die op de eerste verschijningsdag hun verloving aankondigden en waarvan wij graag willen weten hoe het hen daarna is vergaan, het ontstaan van De Scheldebode en de meest bij zondere Zeeuwse gebeurtenissen. Ook willen wij graag de lezer aan het woord laten. De laatste dagen hebben wij vijfenvijftig wille keurige Walchenaren telefonisch 'overvallen' met de vraag: wat vindt u van De Scheldebode. Hun reacties zetten we op een rijtje onder het motto: 55 jaar Scheldebode; 55 lezers en 55 meningen: STRAKS A. JANSENS S ZOON J. Blankenbargh A. C. VAN MALLAND- P0LDERMAN DE SCHELDEBODE Woensdag 1 november 2000 J. Vos Vlissingen: „Ik lees hem altijd, ben er best tevre den over. Vlissingen komt er goed in aan bod. En mochten we hem een keer niet ontvangen, dan hangen we meteen aan de telefoon." D. van Noort Vlissingen: „Ik wil hem niet meer heb ben, trouwens ik wil helemaal geen krant in de bus. Dat was het." \J Vlissinger J. de Nooijer: „Ik krijg hem altijd. Ik zit in een verzorgingshuis. Er staan altijd leuke leesverhalen in. Niet alles heeft mijn interesse, maar ik kijk hem altijd wel even door." P. Clarisse Vlissingen: „Ik vind het een leuk blad, lees hem van voor naar achter. Voetbal hoeft er voor mij niet in, er wordt al genoeg in dagbladen over geschreven en er is maar zat op tv te zien." O Mevr. De Nooijer Vlissingen: „Ik kan hem niet missen, bekijk vooral de advertenties. Mijn man leest hem ook graag. Ik moet hem altijd voor hem bewaren. Als hij hem thuis niet leest, neemt hij zijn krantje mee naar de camping." O. van de Hoek uit Aagtekerke: „Ik heb juist nog een paar advertenties opgegeven. Als advertentieblad vind ik het een fijn blad. Sport hoeft voor mij niet, ook alles wat met seks te maken heeft, hoeft er voor mij niet in." J. Wisse Aagtekerke: „Het blad wil ik elke week wel openslaan. Ik heb vooral belangstelling voor de natuur en historie, over mensen van vroeger. We wonen in het buiten gebied, maar wel aan de doorgaande weg, daar krijgen we De Scheldebode dus ook." Aagtekerke J. Minderhout: „Nou, ik kijk er altijd wel even in. Het streeknieuws vind ik belangrijk, het wordt trou wens leuk beschreven. Ik vind het een ideaal blad." Mevr. Bakker Middelburg: „Een leuk blad, veel regio naal nieuws en plaatselijke advertenties die ik altijd wel even doorneem." Middelburger P. Meliefste: „Ik vind het allemaal wel leuk, het is een aardig blad met leuke leesverhalen en veel advertenties. Als ik hem niet in de bus krijg, haal ik hem zelf wel even bij de boekwinkel." M. Veenhof uit Middelburg: „Och, ik lees echt niet alles, maar wel regelmatig." P. Hoogesteger Westkapelle: „Ik ontvang hem elke week. Ik ben maar alleen en het is vooral in deze tijd lekker weer om te lezen. Een vrouw hier uit de buurt brengt hem rond en dat doet ze trouw." A. Dronkers Westkapelle: „We kijken er meestal wel even in, maar je krijgt zoveel folders. Ik kijk vooral naar de kleintjes (miniadvertenties) en daarna verdwijnt-ie in de prullenbak. Maar je moet er niets aan veranderen." M. Peene Westkapelle: „Even kijken over welke krant u het heeft. Oh die, die lees ik wel, leuke stukjes, best goed. Wat mij betreft mag het zo blijven." G. Parré Zoutelande: „Is dat dat het blad dat je gra tis krijgt? Och, ik ben een surrogaat-Zeeuw. Ik ben 86 en kom uit Den Haag. Reclamefolders lees ik nooit. Ik mis wel wat behoorlijke zaken hier om boodschappen te doen." J. Koppejan Zoutelande: „Die lees ik elke week. Hij komt ook elke week trouw. Voor mij hoeft er niets aan te ver anderen." L* L-é J. Wisse Koudekerke: „Mijn dochter werkt bij de Faam/Vlissinger. Die zou mij ongetwijfeld adviseren om te zeggen: 'daar is niets aan'. Trouwens, De Scheldebode heb ik altijd zo uit." Kees uit Oostkapelle: „Nooit van gehoord!"" \j jl A. Vermeulen uit Middelburg: „Ik lees de krant voor de uitgaanstips. We wilden een keer gezellig uit eten en via een advertentie kwamen we bij De Golfbaan terecht. Dat is ons zo bevallen dat we er nu regelmatig komen." kranten." Suzanne Roelse (15) uit Gapingen: „Ik lees nooit kJ I Mieke uit Gapinge: „Ik lees hem iedere week. Ver der geen op en aanmerkingen." J. Lievense Westkapelle: „Ik zal mijn man eens roe pen. Nee, ik lees hem niet. Er staat te weinig streekinforma- tie in. Ik kijk alleen maar naar de voorpagina. Mijn hobby's zijn: paardrijden, autorijden, puzzels, postzegels, fotografie en de natuur. Ik heb genoeg om handen." M. Traas Oost-Souburg: „Jawel, die lees ik, maar dan hoofdzakelijk advertenties en vooral bij 'te koop aange boden." A. Broodman Oost-Souburg: „Ik vind het een inte ressant blad en lees het regelmatig. Iets wat je mist in zo'n krant is moeilijk aan te geven. Over het algemeen ben ik er best tevreden over." M. Geldof Oost-Souburg: „Het is een leuke krant, lees hem met plezier, straks komt-ie weer. Het zou wel leuk zijn om er een stripverhaaltje in te zetten of reacties van le zers in een vaste rubriek. De 'Bijzondere kijk op.." vind ik erg geslaagd." A. Melis Zoutelande: „Ik bekijk De Scheldebode wel eens, maar heb liever een gewone krant. Mijh man pluist hem wel helemaal uit. Die leest graag. Als de kop me interes seert, lees ik het verhaal meestal wel." De Scheldebode vroeg de Zeeuwen om hun mening maar kan nog niet goed Nederlands lezen." \J Rinus Smits: „Ik heb een huis in Vrouwenpolder, woon zelf in de buurt van Utrecht. Lees De Scheldebode wel. Ziet er goed uit." erg fijn dat de wekelijkse activiteiten worden aangekondigd. Ik ga bijvoorbeeld graag naar het theater en kijk dan wat er leuk is. In de advertenties speur ik naar aanbiedingen. Ik mis niets." M. van de Heuvel uit Oost-Souburg zag graag wat meer kleur in de krant. Echter vindt zij de opmaak, in verge lijking met andere gratis weekkranten, gezellig. J. Louws uit Grijpskerke leest De Scheldebode al tijd. „Alles is leuk en er staan aantrekkelijke advertenties in. Ook mijn man leest hem trouw elke week." Mevrouw Sala uit Domburg: „Jullie brengen leuke verhalen over de regio. Een goede aanvulling op een dag blad." K. van Sluijs uit Grijpskerke 'kijkt er wel naar' en leest soms de advertenties. „Er zou best wat meer lokale in formatie in mogen en vooral aankondigingen van gebeurte nissen die het komend weekeinde plaatsvinden, dat vind ik wel belangrijk." L. Minderhoud woont in het zogeheten buitenge bied van Grijpskerke. „Ik hoor wel eens van kennissen dat er zoveel in De Scheldebode staat, maar wij krijgen hem hier niet. Da's jammer. Ik vind het trouwens wel een beetje dis criminatie." L. Goedbloed uit Veere reageert spontaan met 'o ja, die krijg ik elke week. Er hoeft niets aan veranderd te worden, ik vind het wel leuk zo'. Mevrouw Buys uit Middelburg: „Wij zijn thuis nog gezellig met z'n tweetjes over en hebben volop de tijd om de krant te lezen. Wij lezen altijd de advertenties. Vooral als we iets speciaals nodig hebben gaan we gericht op zoek. Dan bekijken we alle advertenties in de kranten. Onlangs zochten we een bed. Uiteindelijk kwamen we via De Scheldebode te recht bij C&C Housestyle in Souburg en zijn geslaagd." (uit de oude doos) Mevrouw W. Hoogedeure uit Veere zegt: „De Schel debode, ik kiek er wel eens in, maar niet altied. Ik ben er te oud voor." J. van Keulen, eveneens uit Veere, krijgt De Schel debode altijd trouw in de bus. „Maar ik lees hem nooit, kijk ook niet naar de advertenties, als ik niets nodig heb hoef ik die ook niet na te pluizen. En als jullie iets aan de krant wil len veranderen, moeten jullie dat zelf weten." Annie Pouwer uit Veere: „Jullie zijn een goed adver tentieblad met voldoende nieuws over Walcheren. Ook pret tig om te lezen. Rótterdamsche Verzekering Sociëteiten (R.V.S.) Rotterdam Tot onze vreugde kunnen wij onze verzekerd en mede dee Jen, dat b« be drijf te Rotterdam geheel tut act is gebleven. We hopen zoo spoedig mogelijk met de geheele administratie bij te zijn, al zal dit in de gegeven om standigheden nog wei even -op ztch laten mvcMea. hopen wij U weer 'n prima Fiets te kunnen leveren. Komt nu met Uw bonnen voor banden naar onze zaak. Rijwielhandel en Reparatie-mr. Grasje ftuikenstr. 46, Vksainsen Mw. Corbijn uit Vrouwenpolder: „De Scheldebode zegt U? Nee, die lees ik nooit. We hebben voldoende aan on ze eigen lectuur. Onze voorkeur gaat niet uit naar weekkran ten. Mieneke Wisse woont in Biggekerke, maar valt net buiten het verspreidingsgebied. „Mijn schoonvader neemt hem altijd mee, want ik vind het een goede krant. Leuker dan De Faam. Een gezellig blad met leuke nieuwtjes. Wij hebben een landbouwbedrijf en minicamping. Onze gasten gebrui ken hem voor uitstapjes." Voor Boter Eieren eü Kruidenierswaren is Uw adres Groene* ood 38 Tekf. 557, Vlissingen Boodschappen worden aan huis bezorgd. Mevrouw Vreeke uit Domburg: „Prima hoor!", laat ze de redacteur weten. „Alle nieuwtjes over de steden en dorpen vind ik de moeite waard. Ben een trouwe lezeres, al weer een jaar of vijftien." K. Asian uit Vlissingen: „Ik ken De Scheldebode, Liesbeth Kam, eveneens uit Domburg: „Ik vind het HE t LEVENSMIDDELBNBEDRIJF dat ook au nog „service" biedt is ia Vlissingen Walstraat 48 Telefoon 191

Scheldebode | 2000 | | pagina 15