Een bijzondere kijk op... Koken en gezamenlijk eten Oemoemenoe verhuisd DOE MEE E N WIN! 326L. q-e> kGranclCafé iRestaiïraïït* www.vandendonqenparket.ri Jeugd Grand-Prix badmintontoernooi Verkrijgbaar bij: X^NS£ biblio^ VTbew- ex.^ v v Ons kerstmenu ligt klaar!' Boulevard Bankert 756 - Tel.: 0118-418019 Jeugdig motorfenomeen gaat over op nieuwe categorie. terzake Miniatuur Walcheren in trek bij jong en oud lokaal Ook deze week aandacht voor wonen Tuinen. wonen tuinen RUIM BAAN VOOR ANJA'S GEKKENHUIS T5VLISSINGEN - Anja van Reeken uit Vlissingen is met langrijk onderdeel zijn schoon- worden opgele- de oude woning. Voor alle dan alles weer kraakhelder' 112? welnee! Rinus van de ven Nederlands eerste Welkom bij de Oogzorg- dagen! Groeneveld Opticiens VLISSINGEN - Anja van Reeken uit Vlissingen is met haar tweeënveertig lentes de tijd nog steeds vooruit. Haar bedrijfje 'Anja's Gekkenhuis' bedient Zeeland op de wenken. Dienstverlening op professionele ba sis door één persoon. Dat is nog eens flexibel werken! Ook stoer vanuit de stoel ASIELZOEKERS INTEGREREN: VLISSINGEN - Kennismaken met andere culinaire ge bruiken en culturen en ook nog eens heerlijke maaltij den voorgeschoteld krijgen! Dat zijn de ingrediënten van de kookcursus van het asielzoekerscentrum in Vlissingen. BLAUWE Collecte Dorkas Roemenië Hulp werkt door Pompoenenstrijd Zonder beker geen drinken rl.JkLfm konhngismroeven -^OOELBU^ "*/fc W'Ook: onder <lf* hoogsid toren van Vlutingen WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR: 0118 652 700. VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN: 0118 652 713 U heetteen wij maken het spektakulalr Een luxe warm en koud buffet Luxe binnen barbecue. Een Ro deo-avond. Party Centrum Ook geschikt voor kinderen te# Dienstverlening op maat m m A m a m Oll^1/»tnn T lx L» rloor 1 rnrrl Unlr><tr> nm U <^<1 I— _1 f. r\ 11. VLISSINGEN - Ondanks alle campagnes om 112 daar red je levens mee' bij iedereen te promoten, heeft de Hoge school Zeeland daar andere gedachten over. Hulp inroe pen bij calamiteiten is daar nog niet zo simpel. Ten minste als we de HZ-Wijzer, het blad van de Hogeschool, kunnen geloven. In het blad staat een uitgebreide toelichting voor studenten die op de locatie Boulevard verblijven. Bij het onwel worden van een mede student, een bommelding (zoals niet zo lang geleden het geval was), brand of andere calamiteiten, moeten de stu denten niet 112 bellen. "De hulpverlening moeten dan van buiten de HZ op gang worden gebracht en dat duurt te lang," zeggen woordvoer ders van de Bedrijfshulpverle ning. De studenten moeten een 9 draaien, zodat de inter ne hulpverlening kan worden ingeschakeld. Voor studenten op de locatie Edisonweg geldt weer een andere regel, zij moeten naar een kantoor ruimte of naar de receptie gaan en daar 777 draaien. Goed onthouden mensen! De twaalfjarige motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissin gen is voor de derde keer Nederlands Kampioen gewor den in de categorie kleine wielen'. Rinus behaalde zijn kampioenschap ondanks veel pech, na een serie wedstrijden in Gemert, Veldhoven, Hum- meloo, Son, Emmer-Compas- cum. Al bij de eerste wedstrijd brak Rinus zijn duim, maar het team van het Vlissingse ziekenhuis maakte een kuns- stof ondersteuning voor zijn duim, waardoor hij toch de vervolgwedstrijden kon doen. Ook in Veldhoven zat het te gen, daar reed hij vier ronden met een lekke achterband en in Hummeloo had hij een los se bougiekop. Zijn Nederlands Kampioenschap is dus echt verdiend. G. Oubrit -j.igrrsma Gratis vakkundige oogmeting frfós een cheque van 50,- cadeau! Net ibtt tunc MiUvht- Vlissingen, Walstraat 97.Tel, (0118) 415 051. Middelburg. Lange Detft 24.Tet {0118) 612 083. Door Marcel van der Voort Nadat ik aangebeld heb voor het interview pakt ze mijn arm en roept me toe: Kom binnen, joh. Het is hier op het ogenblik een gekkenhuis!" Ik hoef niet te vragen waar de naam van haar bedrijf vandaan komt. In haar woning vertelt ze over 'Anja's gekkenhuis' en over het leven. Want deze vrolijke inne mende vrouw staat haar man netje en moest al heel wat stor men doorstaan. Sinds ze ruim een jaar geleden van Middelburg naar Vlissin gen verhuisde kan ze de vruch ten plukken van wat ze de afge lopen jaren van het leven leer de. Haar woning die ze deelt met vriend Gilles en dochter Suzan ademt rust uit. En is smaakvol ingericht. Trots kijkt Anja mij aan als de vraag komt wie daar verantwoordelijk voor is. „Toen ik hier kwam voelde ik me direct thuis. Ik ben met weinig middelen aan de slag gegaan. Kreeg er steeds meer plezier in. Mijn vriend heeft hierbij geholpen. Ik zeg wei eens: we hebben niets, maar toch alles. En dat is ook zo. Met een beetje creativiteit kun je het ook heel leuk maken en dan komt de rest vanzelf." Ze heeft gelijk, want na tegenslagen krijgt Anja's leven nu steeds meer de vorm die ze wenst. „Nu ons huis af is vind ik de tijd gekomen dat ik eens iets leuks voor mezelf ga doen. Op mijn eigen manier, zodat ik mijn agenda in de hand kan houden en precies weet wat mijn maandelijkse inkomsten zijn. Zonder afhankelijk te zijn van anderen, zoals bijvoorbeeld de gemeentelijke sociale dienst. Gelijk is er een einde gekomen aan een tijdperk. Mijn dochter is nu zestien jaar en een echte jonge vrouw aan het worden. Ze gaat steeds meer op eigen benen staan, zodat ik tijd voor mezelf en mijn vriend -een scheet van een gozer- over houd." Flexibiliteit Vandaar de komst van 'Anja's Gekkenhuis'. Insiders spreken over 'slim inspringen op ëèn" gat in de markt'. De huidige tijd vergt steeds meer flexibiliteit van een werknemer. Anja is personeel van haar eigen be drijf en kan daardoor gemakke lijker met haar agenda om springen. „Mijn activiteiten kunnen als dienstverlening in de ruimste zin van het woord gezien worden. Je kan het zo gek niet bedenken, ik ben 'in' voor al het goede. Een be- worden opgele verd, kan helpen bij verhuizingen. Denk maar aan het schoonma ken van het nieuwe pand en het net- jes achter laten langrijk onderdeel zijn schoon- maakactiviteiten. „Ik heb daar ruime ervaring in. Het schrikt sommige mensen af, omdat je er zelf vies van kan worden, maar het blijft gewoon heel leuk. Vooral omdat het een wereld is waarin je veel beleeft en lacht", vertelt ze. Er valt een korte stilte en dan blijkt dat haar enthousiasme ergens voor staat. Ik heb diverse diploma's gehaald, maar het meeste leer je uiteindelijk in de praktijk en op die erva ring mag ik nu teren. Zo ben ik beschikbaar om enkele uren per week schoon te ma ken bij particulieren. Goed en grondig, maar ook gezellig. Gewoon doen waar je voor staat. Dat kan ook voor aller lei soorten bedrijven, scholen instellingen en vakantiewo ningen. Ik maak woningen schoon die door de aannemer de oude woning. Voor alle werkzaamheden gelden aan trekkelijke tarieven." Bijzonder is Anja's project- schoonmaak. Hikt u al jaren tegen het schoonmaken van uw rom melige stoffi ge zolder op? Anja kan de op lossing van uw pro bleem zijn. „Ik kom van te L voren L even ^kij- 9 ken -^en praten en maak Als Anja is langsgeweest, kan zelfs Michiel de Ruyter weer lachend over het water turen. foto harry de lange dan alles weer kraakhelder", belooft ze. Dit geldt eveneens voor ondermeer het reinigen van garageboxen, schuren en caravans. Actief Ook bij interieuraanpassingen kan naar 'Anja's Gekkenhuis' gebeld worden, of voor het ver zorgen van (kinder-)feestjes en horeca-activiteiten. Natuurlijk is bij alle gezelligheid het achteraf opruimen en schoon maken inbegrepen. Ze is eveneens actief voor an dere bedrijven, zoals op het ogenblik wekelijks bij het Clean Team uit Vlissingen. „Heel leuk, want dan werk ik met meer mensen samen." In de toekomst zullen er ook op drachten volgen waar meer dan één persoon ingezet moet wor den. Géén probleem, want de onderneemster heeft de be schikking over free-lancers. Anja is tevreden. „En als het eens tegenzit zing ik heel sim pel het kinderliedje 'puntje van je neus'. Daar bedoel ik mee dat er geen gezeur moet zijn, dat er uiteindelijk overal een mouw aan te passen is. Je moet de mooie dingen van het leven koesteren. Dan gaat het je goed. Als je moe en voldaan van je werk komt en de buur man vraagt me: 'En nog gela chen vandaag?' Dan is het heerlijk als je daar steeds weer 'Ja, zeker gelachen vandaag!, op kan antwoorden." Wie 'Anja's Gekkenhuis' wil in zetten kan bellen naar: 06 - 25192873. uitgebreide informatie en vele aanbiedingen van den Dongen Parketvloeren. Langeviele 75. Middelburg, 0118-637136 MIDDELBURG - Zaterdag 21 oktober wordt de eerste wed strijdronde van het Zeeuwse Grand-Prix jeugdtoernooi ge speeld in sporthal De Kruitmo- len te Middelburg. De organisa tie is in handen van badminton vereniging Sinar '75 uit Middel burg. Het toernooi begint om 09.00 uur en eindigt om circa 17.00 uur. Uit geheel Zeeland hebben 90 jeugdbadmintonners van dertien verschillende verenigin gen zich ingeschreven. Ook de jeugd van de Zeeuwse districts selectie is aanwezig. Er worden in totaal 200 wedstrijden ge speeld. Badmintonvereniging Sinar '75 heeft zelf vijftig jeugdleden. Acht doen er mee aan het toer nooi. De jeugd traint op woens dagmiddag in de sporthal aan de Nassaulaan en op donder dagavond in sporthal De Kruit- molen. REGIO - Ook mensen met een handicap, die dus minder mo biel zijn, moeten zich kunnen verdedigen. Margot Gordeau geeft de groep met hulp middelen en rolstoelen een cursus zelfverdediging. Leren omgaan met agressie geeft zelfvertrouwen, is het uit gangspunt bij deze cursus. De cursus wordt 7 november gegeven in de Oosterkerk in de Van Mellestraat in Goes. Voor informatie: 0118- 62 8663. FOTO: SABINA MEERMAN DISHOEK - Deze 'bijzondere kijk' is gemaakt door Sabina Meerman uit Koudekerke. Zij is re gelmatig op het strand van Dishoek te vinden waar ze dergelijke fraaie plaatjes schiet. „Geen zonsondergang is hetzelfde. Toen ik op het strand deze zonsondergang zag met die twee personen, had ik het gevoel in een tropisch warm land te zijn. Op de foto is dat duidelijk terug te zien". Joke is vrijwilligster. Zij kent bijna alle bewoners van het asielzoe kerscentrum. In overleg met de mensen van het kantoor bena dert ze bewoners met de vraag of ze willen koken en stelt ze samen met hen de recepten samen. Joke: „Het doel van de cursus is dat asielzoekers integreren met de Nederlandse bevolking. De bewoners moeten zelf bood schappen halen om de maaltijd te bereiden. Ze leren hierdoor de weg in Vlissingen en maken ken nis met de Nederlandse midden stand. Uiteraard is het voor ons Nederlanders ook interessant om in aanraking te komen met de buitenlandse keuken en in ge sprek te gaan met de bewoners." Omdat het asielzoekerscentrum veel bewoners heeft van verschil lende nationaliteiten, zijn er ook zoveel verschillende gerechten en gebruiken. Steeds twee bewo ners bespreken het recept, berei den de maaltijd en geven extra uitleg. De gasten kijken toe en kunnen eventueel aantekenin gen maken. Na de bereiding wordt gezamenlijk gegeten aan een grote keurig gedekte tafel en is er tijd om gezellig te praten over bijvoorbeeld verschillende culturen. Voor de hele cursus, van 5 aan eengesloten avonden, betaalt u 35 gulden. Als u dus net iets meer wilt dan gewoon gezellig een avondje uit eten, dan kunt u zich aanmelden bij Hotel Dix, Dokter Ottestraat 105/107 in Vlissingen, tel. 0118-444550. Nieuwe Burg 27 Middelburg De werkgroep Dorkas Walche ren houdt in de week van 23 tot en met 28 oktober eem col lecte in Aagtekerke, Melisker- ke, Biggekerke en Grijpskerke. De opbrengst is bestemd voor transport van voedselpakket ten naar Oost-Europa. Tevens wordt trouwens die week een voedselactie gehouden. OOST-SOUBURG - De stich ting Roemenië Hulp Oost- Souburg blijft werken in Roe menië, waar hulp na 12 jaar nog steeds hard nodig is. Het logo van de opgeheven handen die vanachter prikkel draad om hulp vragen, is ver leden tijd. Daarom is het ver anderd. De wereldbol is het nieuwe logo en laat het werk terrein van de SDOK zien. Het Ichtusteken symboliseert van waaruit die hulp gegeven wordt. OOSTKAPELLE - In het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle is woensdag 18 oktober een activiteitenoch tend en een activiteitenmid dag. Bij de activiteiten staat de pompoen centraal. Aan het eind van de dag is er een pom poenenwedstrijd. De activitei ten zijn bedoeld voor kinderen vanaf vier jaar en hun ouders of andere volwassen begelei ders. De kosten zijn tien gul den per persoon, maar daar zit ook de entree voor het Zeeuws Biologisch Museum bij. REGIO - Wie in de kantine van de Hogeschool Zeeland nog aan drinken wil komen, zal toch echt steeds zijn eigen be ker moeten meebrengen, schrijft HZ wijzer van de Ho geschool Zeeland. Voor kofie, thee en fris is op deze school voortaan de milieubeker ver plicht. Alleen melk mag nog uit glazen worden gedronken, andere drankjes worden zon der milieubeker niet meer ver kocht. De milieubeker is voor drie gulden te koop, bij de stu dieboekhandel. Na gebruik kunnen de studenten de beker omspoelen in de speolbakken in het Atrium. MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoemenoe is verhuisd van Nadorst naar sportpark Voor- borch. In een feestelijke op tocht gingen de leden naar het nieuwe onderkomen waarbij de middenstip van het oude naar het nieuwe veld werd gedragen. Een feestelijke stoet Oemoemenoe-leden op weg naar sportpark voorborch. L J

Scheldebode | 2000 | | pagina 1