Vengaboys André Hoe kom je aan kaartjes? abel Humberto Tan kan zichvinden in Clubactie KLEURENFOTO'S P J-tË, r. Een leuk brillenwinkeltje De Scheldebode Natuurtalenten gezocht Het grootste supi|p|ai^tfeest van het jaar barst op donderdag 9 november weer los! De Jumbo FestatieUH^muzlekspektakel van 2000! Met alleen maar topartiesten! Een festijn voor jong en oudf Bèvendien maakt iedere 10.000-ste bezoeker kans op een supergave Aprillia scooter, beschikbaar gesteld door Delmonte. V' Voor kaartjes kun je sparen. Natuurlijk bij Jumbo. Bij iedere 25,- aan boodschappen krijg je een gratis Festatie zegel. Met 10 zegels heb je al een volle spaarkaart en hoef je slechts 5 piek te betalen voor de spectaculaire Jumbo Festatie! Normaal zou je voor een concert van dit formaat tenminste f 50,- kwijt zijn. Jumbo geeft dus maar liefst 45,- korting! Spaar mee, alleen bij jumbo! jumbo Festatie 2000. Donderdag 9 november Brabanthallen Den Bosch De voorverkoop voor de Grote Clubactie, de landelijke loterij voor alle verenigingen van Nederland, is gestart. Studio Sportpresenta- tor Humberto Tan (34) is zich terdege be wust van de moeite die veel clubs en vereni gingen hebben om het hoofd boven water te houden. Daarom kan hij zich goed vinden in de activiteiten van de Grote Clubactie. „Door de opbrengst van de loten kunnen clubs zich financieel meer veroorloven en voortbestaan." Belang intekenlijsten Bewonderens waardig Oma is dood, hoe vertel ik het mijn kind? Middelburg: Lange Geere 5 (0118)61 26 03 TON'S BESTAAT VIJF JAAR: PACINA 9 WOENSDAC 20 SEPTEMBER 2000 -W— -w™ V H V MM M H M M HW -^M H barst de Jumbo Festatie los! m. V De Jumbo Festatie 2000 is mede mogelijk gemaakt door: Kemia] üd; wj :i JUMBO elke dag beter (U kunt ook met een luxe touringcar naar Den Bosch. Voor slechts 15,00 is uw vervoer van en naar de Jumbo Festatie geregeld! Meer informatie over het buskaartje krijgt u in de winkel!) Almere, Geinplein 34-36 Breda, Baliëndijk 20 Cadier en Keer, Rijksweg 27 Dedemsvaart, Julianastraat 75 Gemert, Pastoor Poellplein 9 Heeswijk-Dinther, St. Servatiusstraat 39 Kerkrade, Carboonstraat 69 Loon op Zand, Oranjeplein 47 Nuth, Markt 2 Sevenum, jumbo Phicoop Horsterweg 64 Steenbergen, jumbo Ligtenberg, Floraplein 10 Tilburg, Lourdesplein, Bart van Peltplein en Winkelcentrum Heyhoef Urmond, Paalweg 14-15 VOORVERKOOP VAN LOTEN IS GESTART Humberto Tan ziet na tuurlijk het belang van een gezond verenigings leven in. Zelf heeft hij bij verschillende voet balclubs gezeten. ,,Maar ik ging pas bij een club toen ik tien was", vertelt hij. „Dat is wat later dan gemiddeld. Daarvoor voetbalde ik al wel op straat." Humberto is begonnen bij FC Am- stelland, waarna nog twee Amsterdamse voetbalclubs volgden. „Als kind heb ik zelf nooit loten verkocht van de Grote Clubactie, maar we deden wel an dere dingen." Clubleden gaan met in tekenlijsten langs de deur om te vragen wie zo'n lot voor 6 gulden wil kopen. De loten zelf ontvangen de kopers na 3 oktober en de bezit ters maken dan kans op prachtige (geld)prijzen, waaronder een vliegreis naar Venetië. Veel clubs hebben moeite om het hoofd boven water te houden en het lijkt wel steeds moeilijker te worden. Peter Helmer, directeur van de Grote Clubactie: „Ondanks alle miljoe nen extra die beschik baar gesteld worden aan de breedtesport is er veel gebrek aan financi ën. Dit komt voor een groot deel omdat er te weinig vrijwilligers zijn en clubs dus professio nals moeten inhuren. Daarnaast wordt de re gelgeving steeds inge wikkelder en hebben veel clubs steeds min der leden. Door onze prestatiemaatschappij is er veel minder tijd en aandacht voor het ver enigingsleven, helaas." Daarom vindt Humber to het zo bewonderens waardig dat de lotenver- kopers de deuren langs gaan. „Ik vind het echt heel knap dat zij zich zo inzetten voor hun club. Ik hoop ook dat zij het lang blijven doen!" Humberto voetbalt tegenwoordig nog af en toe. „Met medewerkers van Studio Sport hebben we een competitie en voor ons niveau spelen we redelijk goed", vertelt hij lachend. Verder liep hij vorig jaar de mara thon van New York. „Dat was heel bijzon der. Tijdens de mara thon had ik een elfste- dentochtgevoel, met al die mensen aan de kant, heel apart was dat." De presentator juicht de activiteiten van de Gro te Clubactie toe. „Ik vind het heel goed dat kinderen op deze ma nier voor hun club bezig zijn. Ten eerste komt de opbrengst van de loten die zij verkopen ten goede aan de club en dus ten goede aan hen zelf. Ten tweede is het voor de kinderen na tuurlijk heel spannend om te helpen bouwen aan het voortbestaan van hun club." Als iemand in je directe omgeving overlijdt, wil je je kind zoveel mogelijk verdriet besparen. Een kind is kwetsbaar en heeft een geheel andere belevingswereld dan vol wassenen. Toch worden jonge kinderen regelma tig geconfronteerd met geweld en sterven. Dage lijks komt de harde rea liteit via televisiebeelden de kamer in. Ook steeds vaker op een tijdstip dat uw kind voor de buis zit. Hele jonge kinderen hebben moeite zulke beelden te begrijpen. De dood is vaak iets heel on duidelijks voor hen. Het is belangrijk dat jonge kinderen wordt uitge legd wat doodgaan in houdt. Uit onderzoek blijkt dat een uitleg als 'oma is op reis' wanneer een oma is overleden, niet goed uitpakt. Kinde ren kunnen zich bijvoor beeld in de steek gelaten voelen wanneer ze ver teld wordt dat iemand 'op reis is gegaan.' Een andere uitleg van de dood als dat iemand 'voor altijd slaapt,' kan kinderen bang maken om in slaap te vallen. Beter is in alle eerlijkheid over de dood te praten, hoe moeilijk dat ook is. Uw kinderen zijn u er la ter dankbaar voor. AWL Uitvaartzorg heeft in samenwerking met CVN Crematoria Nederland en NUVA Uitvaartzorg een leesboekje over doodgaan ontwikkeld voor kinderen tot onge veer 6 jaar. Kinderen met enige lees ervaring kunnen het zelfstandig lezen. U kunt telefonisch informeren waar het gratis boekje verkrijgbaar is: 020 398 69 86 (AWL), 020 398 68 00 (CVN) of 0800 1292 (NUVA). Of bezoek www.uitvaart.nl. Ontwikkelen &afdrukk Zomei^ctie Verschuren Ons nieuwe adres! (tegenover de Rabobank) f <3if je dit Ndjddr Meedoet Met de Qrote CLubdctie! voor Meer l>el C015) *33 28 23 of Wiik op WWW. clubactie- Nl GROTE CLUBACTIE MIDDELBURG - Vijf jaar geleden startte Ton Smout met Ton's, optometrist en contactlenzenspecialist: "Een leuk brillenwinkel tje" geeft hij zelf aan, "Het is klein en persoonlijk, we proberen iedereen goed te begeleiden en te helpen. Niet zo maar alles mooi vinden. Echt wat advise ren wat bij de mensen past. Ik probeer niet om bijzondere dingen te ver kopen. Ais je een merk neemt als Theo eyewear, dan heb je echt een grote groep mensen die dat nu een toffe bril vinden. "O, je hebt een Theo-bril, die heb je zeker bij Ton's van daan" is een veel gehoorde opmerking in mijn klan tenkring. En Cartier in brillen, dat zijn merken uit het top segment. Daarmee kun je je als verkoper én drager onderscheiden. Air Titani um is veel gevraagd en wordt steeds meer ver kocht. Is men wat gevoe lig, wat allergisch, dan is Air Titanium een goede oplossing. Dat geeft bijna nooit pro blemen. Rodenstock is ook een merk dat hier te verkrijgen is. Voor mij is aandacht voor de klant be langrijk. Iemand die hier voor een brii komt moet zich happy en op z'n ge mak voelen. Net als met de bril die hij of zij straks draagt." Wie bij Ton's komt ziet een groot assortiment aan brillen, maar voor dat men zelf een bril op heeft wordt er eerst vastgesteld hoe het met de ogen zit. Men wordt geholpen door Ton of zijn vrouw, die wekelijks enkele dagen in de winkel te vinden is: "Eerst doen we een oogopmeting zo dat we weten waarover we praten", zegt Ton, "Men sen kunnen natuurlijk ook met een recept van de oogarts binnenkomen, daar kan ik dan mee aan de slag voor montuur en bril. Tijdens zo'n gesprek ma ken wij mensen ook weg wijs in de vergoedingen die door de diverse zorg verzekeraars verstrekt worden. Een bijzondere service van ons bedrijf, en dat is misschien niet zo bekend, is dat bij desge vraagd bij de mensen die een bril nodig hebben, aan huis komen." Op maandag is Ton's geslo- ten.Ton's, Korte Delft 3, Middelburg, telefoon 0118 -641117 MIDDELBURG - Elke dag komen mensen namens het Wereld Natuur Fonds op voor bescherming van bedreigde diersoorten, voor het behoud van bos sen en waterrijke gebie den, voor het tegengaan van te grote klimaatver anderingen en voor meer ruimte voor natuuront wikkeling. dat gebeurt niet alleen ver weg; opko men voor de natuur is ook dicht bij huis nodig. Daarom zoekt het Wereld Natuur Fonds regioteam Zeeland enthousiaste na tuurtalenten die op wil len komen voor de na tuur en nog wat tijd en energie over hebben om zich regionaal in te zetten voor het Wereld Natuur Fonds. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Madeion Groenen- berg van het Landelijk Vrijwilligers Netwerk (030-6937390) of Bouke Kromhout van der Meer van het regioteam Zee land (0118-640174). Vrijwilligers van het Wereld Natuur Fonds le veren een concrete en waardevolle bijdrage aan natuurbeschermings- werk in binnen- en bui tenland. Madeion Groe- nenberg, regioconsultant van het Vrijwilligers Net werk hierover: „De vrij willigers geven het Wereld Natuur Fonds een gezicht in de regio. Juist zij zijn in staat om mensen op veel plaatsen in Nederland te laten zien dat natuurbescher ming nodig en nuttig is. Onder andere door het organiseren van voor lichtingsbijeenkomsten of een diapresentatie van iemand die een project van het Wereld Natuur Fonds heeft bezocht. Of door met een ver koopstand van het Wereld Natuur Fonds aanwezig te zijn op mark ten en braderieën. Het zijn ook de vrijwilligers die namens het Wereld Natuur Fonds in hun re gio een cheque in ont vangst nemen of de orga nisatie representeren bij activiteiten. Ook houden ze activiteiten voor de Wereld Natuur Fonds Rangers (jeugdleden)". Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij Bouke Kromhout van der Meer van het regioteam Zeeland (0118-640174

Scheldebode | 2000 | | pagina 9