Blues uit het hart Single 2 Club begint fitness thuis 60 °/o korting Culturele Agenda Drvkkery Aandacht voor forten Club bestaat 90 jaar DE LAMMERENBURCHT nieuws in 'tkort tot nieuws in tkort MONTI AMUNDSON IN ARSENAALTHEATER Olympische Dagen Vlissingse School vereniging BINGO DANSAVOND SHOWROOM-OPRUIMING Kwartje Expositie Expositie OOK IN ZEELAND: HOCKEY-MANIFESTATIE OP MIDDELBURGSE MARKT MIDDELBURG - MMHC, de Middelburgse hockey club, bestaat 90 jaar. Daarom staat zaterdag 23 sep tember op onder andere de Middelburgse Markt een manifestatie plaats. Onda op de Markt MIDDELBURG - De work shop 'uitstraling van een koor' wordt zaterdag 23 sep tember herhaald door Sako Zeeland samen met Scoop. De uitstraling van zangers en koor wordt er behandeld. Dat gebeurt in de Kloveniersdoe len, Achter de Houttuinen 30. Aanvang 11.00 uur. Inlichtin gen en aanmelden kan via telefoon 0164-244239 of via 0118-682536. MIDDELBURG - Donderdag 21 september wordt in de Zeeuwse Bibliotheek de na tionale tuinontwerpdag ge houden op het presentatie plein. Tussen 10.30 en 12.30 uur en van 17.00 tot 20.15 uur is een tuinarchitect aanwezig zodat bezoekers vragen kun nen stellen. Bij de klanten service van de bieb is meer informatie verkrijgbaar. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek staat dinsdag 26 september een 'ontmoeting met drie Poolse schrijfsters' op het program ma. Aanvang 20.00 uur, en tree f7,50. OOSTKAPELLE - De stich ting Educatief Toerisme Zee land Oranjezon verzorgt cur sussen 'gebruik van de com bi-magnetron' op 26 septem ber en 3 oktober en op 21 en 28 november. Aanmelden kan via telefoon 581507. VLISSINGEN - Donderdag 21 september wordt bingo ge speeld in het Bolwerk aan de Lindelijerlaan 8, aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG - De Vredes- week is van 17 tot en met 24 september. Zondag 24 sep tember is er een interkerke lijke dienst om 19.00 uur in de Engelse kerk (achter het Stadhuis van Middelburg) VLISSINGEN - Ada Schipper laat in 't Spui komende vrij dag haar film over Ethiop ië/Eritrea zien in 't Spui (tele foon 422100). KOUDEKERKE - Vrijdag 22 september houdt de jubile rende Zeeuwse Ringlijders Vereniging een bijzondere wedstrijd voor seniorenle den. De vereniging bestaat 550 jaar, leden van 50 jaar en ouder worden uitgenodigd mee te doen aan een wed strijd op het Abdijplein, aan vang 11.00 uur. Er wordt in Zeeuwse klederdracht gere den en er is nog een aantal, vooriopg geheim gehouden, activiteiten. MIDDELBURG - Dinsdag 26 september is er in de infor matiewinkel van Arduin over seksualiteit, aanvang 19.00 uur op het adres Sprenger- laan 6. MIDDELBURG - Woensdag 27 september wordt de Zeeuwse Onderwijsdag met Zeeuwse Beurs Kinderop vang gehouden. Info via tele foon 682531. MIDDELBURG - Kinder boerderij de Klepperhoeve houdt woensdag 27 septem ber 'werken op de boerderij' voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Kosten 1 gulden, aanvang 13.30 uur. MIDDELBURG - Fort Ram- mekens staat zondag 24 sep tember in het teken van ma ritieme sferen. Tussen 13.00 en 17.00 uur zingt een pira- tenkapitein zeemansliede ren, gaat men op speurtocht met een kruidenmagiër en een fortbewaarder laat de ka zematten en onderaardse gangen zien. Entree en acti viteiten zijn gratis. MIDDELBURG - Het Zeeuws Veilinghuis houdt donderdag 21 september een kunst- en antiekveiling met een gevari eerd aanbod. De kijkdag is vandaag nog tot 20.00 uur, morgenochtend (donderdag) van 10.00 tot 13.00 uur en de veiling begint om 13.30 uur. Inlichtingen bij J. de Kuijper, telefoon 650680. VLISSINGEN - Zaterdag 23 sep tember staat het Arsenaalthea ter de gehele avond in het teken van de blues. Robert Brunke, van Café 2 x bellen, heeft de or ganisatie van de avond op zich genomen. „Het is de eerste keer dat een dergelijk evenement met begin nende en gevestigde namen wordt opgezet. Het festival kan en moet uitgroeien tot een jaar lijks terugkerende gebeurtenis. Een Zeeuws Bluesfestival met grote internationale namen." Dragline is de Walcherse rhytm en bluesband die vanaf 19.00 uur de betere covers speelt van onder meer Fabulous Thunder- birds. Daarna speelt Drippin' Honey en de avond wordt afge sloten door gitarist, songwriter, singer en showman Monti Amundson. Hij wordt vaak ver- Monti Amundson brengt door de ziel snijdende blues. geleken met Stevie Ray Vaug- han en Johnny Winter. Het be tekent ruige blues, recht uit het hart die snijdt door de ziel, maar Kaarten kosten in de voorver koop 25 gulden, aan de zaal f 27,50. Bestellen kan in het café aan de Walstraat of telefonisch wel zo eerlijk als het maar kan. via nummer 430033. OOST-SOUBURG - De Single 2 Club start 23 september met het nieuwe seizoen. Er zijn enkele veranderingen. De entree is ver laagd naar 5 gulden, er zijn voortaan twee bijeenkomsten VLISSINGEN - De Olympische Spelen in Australië zijn begon nen. Deze mondiale gebeurte nis gaat op de basisschool van de Vlissingse Schoolvereniging niet ongemerkt voorbij. Deze week worden rondom de Spelen op de Vlissingse School vereniging een groot aantal ac tiviteiten georganiseerd. Daar bij beperkt men zich niet alleen tot sport; allerlei randgebieden zullen belicht worden en er zal veel aandacht zijn voor het werelddeel Australië. Het hoogtepunt van de Olympi sche Dagen vindt plaats op on der meer 21 september. Op de ze dag delen worden onder schooltijd tal van demonstra ties, lezingen en clinics gegeven waarvan een deel verzorgd wordt door ouders. Daarnaast zijn er buitenstaanders bena derd om mee te werken aan de ze middagen. Een van hen is Kim Reijnierse voormalig lan- ge-afstandsloper en ooit deel nemer aan de Olympische spe len. De 245 leerlingen van de Vlis singse Schoolvereniging kun nen per middag deelnemen aan drie programmaonderdelen .waarbij een keuze gemaakt kan worden uit digeridoo spelen, kennismaken met boksen, atle tiek, hockey, tennis, judoschil derkunst van de aboriginals, Australisch koken, gezonde voeding, de functie van het hart, paardrijden. Verder wordt er een Olympisch stadion ge bouwd en vinden er allerlei ac tiviteiten plaats op creatief ge bied. per maand. De zaal is verfraaid en sfeervoller ingedeeld. De Club voor vrijgezellen gaat dus gewoon door. Rody en Ma rijke ontvangen de gasten, dj Jacques verzorgt de muziek. Dit alles in samenwerking met de stichting Dansen, Dansen. Aan vang 21.00 uur in café-brasserie Karolingenburcht aan de Vlis- singsestraat 47-55. Info bij J. Gosman, telefoon 640381. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 22, 29 september Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 30 september m.m.v. Eddy's Combo Aanvang 20.30 uur entree 7,50 De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. HOMETRAINERS LOOPBANDEN HOMEGYMS STEPPERS ROEIERS De grootste fitness speciaalzaak van Zuidwest Nederland Hogestede 1-5 (Molenstraat) Roosendaal tel. 0165 547408 De prijzen van de autobrandstoffen rijzen niet alleen de pan uit; ze zijn al torenhoog overgekookt. Er valt geen peil meer op te trekken, zeker geen oliepeil. Vorige week waren er diverse protestakties door vracht wagenchauffeurs, zowel in Nederland als in België. De Moerdijkbrug geblokkeerd, de Antwerpse Ring afgesloten door boze truc kers, de Liefkenshoektunnel niet toeganke lijk en de Westerscheldeveren superdruk. Zouden we weer teruggaan naar oktober 1973 toen de autobrandstof op rantsoene ringsbonnen ging voor krap twee weken? Twee of drie autoloze zondagen kenden we toen. Op die zondagen werd het fietsen op nieuw uitgevonden en gingen velen op maandag met zadelpijn naar het werk. Dat kwam allemaal omdat Koeweit besloten had dat Nederland onder de olie-boycot viel. Over de grens in België kon je overigens ge woon vrij tanken. De politiek had het er moeilijk mee. Maar Joop den Uyl heeft nooit een kwartje extra accijns, zoals Wim Kok in 1991 wel deed, ingevoerd. Neen, hij liet zich door Boer Koekkoek, een zeer bekend lid van de Tweede Kamer, en vader Abraham bezingen in een lied. "Den Uyl is in den olie, in den olie is Den Uyl. Koekkoek, Koekkoek, Joop moet in den hoek". De autobrandstof prijzen die door de toegevoegde accijns toch al niet laag zijn, ondervinden nu de ge volgen van een marktmechanisme. Veel vraag, weinig aanbod, schaarste, dus enor me prijsstijging. De marktleider in deze handel heeft zich gehaast uit te leggen dat er meer dan zestig procent van de literprijs naar de fiscus gaat en dat ze zelf drie cent per liter maken. Dus wij kunnen er echt niets aan doen. Ondertussen hebben ze het eerste halljaar afgesloten met een recor dwinst. En wij blijven met z'n allen maar autorijden. Zoveel dat een belangrijk deel van de staatsinkomsten opgebracht wordt door autorijden. Indertijd voerde Kok het kwartje tijdelijk in om het Financieringste kort te dekken en nu is er een begrotings overschot. Minister Zalm heeft al laten we ten dat er niet te denken valt aan accijnsver laging. Ondertussen staan automobilisten in lange rijen geblokkeerd langs de vangrail. En maar wachten in de file voor de blokkade. Tot het kwartje van Kok ooit valt. Cameleon MIDDELBURG - Muziek za terdag 23 september: De Russische concertpianiste Iryna Zhynkina geeft een door looprecital met werken van Chopin, Debussy, Liszt, Rach- maninov, Schumann en Tchai- kovki. Iryna Boer-Zhynkina werd ge boren in de Republiek Wit-Rus- land. Daar studeerde zij piano en zangpedagogie aan het Ho ger Muziek College van Brest. Zij groeide uit tot een begena digd accompagnatrice van zo wel zangers als instrumenta listen en gaf concerten en reci tals tot ver voorbij haar lands grenzen, o.a. in Duitsland, Po len, de Baltische Staten, Tsje chië en Rusland. In 1998 vestig de zij zich met haar man in Burgh-Haamstede. Een gede tailleerd programma van het re cital dat Iryna Zhynkina zal uit voeren is deze middag in de Drvkkery verkrijgbaar. 14:30-16:30 uur: de Brasserie. Op 19 t/m 30 september: 'Hol land color and light embroidery exhibition' In het kader van 'Viering en Herdenking van 400 jaar Neder landse en Japanse betrekkin gen' exposeert de Japanse handwerkgroep Fukkatsu wandkleden. De Group Fukkatsu - opgericht in 1996- bestaat uit twintig vrouwen uit Nagasaki. De leden organiseren regelmatig culture le uitwisselingen met plaatsen overzee en willen zich op die manier inzetten in voor vreed zame samenleving met buiten landse culturen. Middelburg en Nagasaki heb ben een 400 jaar oude band door de betrekkingen van de VOC met het voormalige eiland je Deshima, dat vanaf het jaar 1600 tweehonderd jaar lang de enige buitenlandse handelspost in Japan was. De wandkleden die de Group Fukkatsu in de Drvkkery expo seert zijn geïnspireerd op schil derijen en foto's van Hollandse bollenvelden en andere kleur rijke landschappen. De hand werkers gebruikten zij garens die zij met Europese planten kleurden en uit Europa geïm porteerde stoffen. Deze ten toonstelling is ook op Deshima te zien geweest. Iedere dag: Brasserie-buiten kant. Op 18 t/m 30 september 'door ons gedaen' - De Langste Merklap ter Wereld - Middel burgs gedeelte. 260 Zeeuwse handwerkers wer ken dit jaar aan de Langste Mer klap Ter Wereld. Zij verbeeld den motieven die typerend zijn voor Zeeland, zowel in het ver leden, het heden, als voor de toekomst. Een voorproefje van dit uiteindelijk 139 m. lange kleed hangt deze weken in de Drvkkery ter gelegenheid van het uitwisselingsprogramma voor de handwerkers van de Group Fukkatsu uit Nagasaki. De organisatie van dit bijzonde re project ligt bij het Bureau provinciaal museumconsulent Zeeland en de Vereniging van Zeeuwse Musea in het kader van '2000, het jaar van het Tex tiel 2000. Winkeltijden: het Binnenplein. Presentatie en Workshop woensdag 20 september De leden van de handwerk groep Fukkatsu uit Nagasaki (zie tentoonstellingen) presen teren traditionele handwerken uit Japan. Tevens vindt er een uitwisseling plaats met een aantal Zeeuwse makers van de Grootste Mer klap ter Wereld waarvan het Middelburgse gedeelte als voor proefje in de Drvkkery hangt. 10:00-16:00 uur: het Binnen plein. Boekpresentatie en Excursie zaterdag 23 september 'de boom die bindt' Alle Zeeuwen die ooit met de 'Kweekschool' in de Lange Noordstraat te maken hebben gehad, weten meteen over wel ke boom we het hebben: een knots van een kastanje die ach ter op het plein (een voormalige patriciërstuin) stond. Hij staat er nog steeds, nu op een par keerplaats. De IVN afdeling Walcheren heeft twee jaar geleden voor het eerst een excursie georgani seerd langs monumentale bo men in de binnenstad van Middelburg. Deze route, en allerlei wetens- waardigheden over de bomen en de plaatsen waar ze staan, is nu vastgelegd in een gids, uitgebracht door de Drvkkery. 'De Boom die bindt' is geschre ven door de Middelburgse bomenkenner Johan Antheu- nisse. IVN Walcheren zal deze och tend het eerste exemplaar feestelijk overhandigen aan de schrijver. Daarna zal er gelegen heid zijn de route onder leiding van IVN-gidsen te volgen; de duur is ±90 min. en is deze keer kosteloos. 11:00 uur: het Binnenplein. Er komen dit jaar nog drie bege leide excursies, 28 oktober, 25 november en 30 december De aanvang is steeds om 11:00 uur bij de Drvkkery en kost 2,50 voor volwassenen, ƒ1,00 voor kinderen. U kunt aan de hand van de gids 'De Boom die bindt' de route natuurlijk ook op eigen gelegenheid lopen. VLISSINGEN - Verleden jaar is Staatsbosbeheer gestart om september uit te roepen tot fortenmaand, omdat de orga nisatie naast natuur ook cul tuurhistorische objecten be heert. De bedoeling is dat for ten in beheer van natuurorga nisaties toegankelijk zijn voor het publiek. Dit jaar doet Staatsbosbeheer in Zeeland in samenwerking met het Stedelijk Museum Vlissingen ook mee met dit nieuw fenomeen door in elk weekeinde van deze maand activiteiten te houden in Fort Rammekens. De meeste van deze activiteiten zijn voor het publiek gratis. Zondag 24 september: fami liedag in maritieme sfeer met: Vanaf 13.00 uur: Op avontuur met heel het gezin in maritie me sferen; een piratenkapi- tein, kruidenmagier en andere figuren uit vervlogen tijden bezorgen een spannende, ac tieve en avontuurlijke middag. Body-art: kinderen kunnen zich professioneel laten schminken. Entree tot het fort en activiteiten: gratis Zaterdag 30 september: 15.00 uur: Afsluiting van de Zeeuwse fortenmaand met een optre den van het zangduo Flagman Ahead met zang en muziek uit de folktraditie, waaronder Ier se traditionals. Entree optre den en fort: gratis. De jongste hockeyjeugd is er tussen 12.00 en 155.30 uur ac tief; om 13.30 uur is er een offi ciële ontvangst in het stadhuis en van 15.00 tot 16.00 uur houdt het bestuur een receptie in clubhuyis de Voorborch. Daar wordt om 16.00 uur het tweede kunstgrasveld officieel in gebruik genomen met een wedstrijd tussen de Zeeuwse se lectie en de Boekaniers en dat zijn oud-internationals. Daar na wordt een kunstwerk ont huld. Om 17.30 uur is er een reünie voor oud-leden en om 21.30 uur begint de feestavond met disco in de feesttent aan de Voor borch. De muziek wordt hierbij verzorgd door de Hermes Hou se Band. Zondag 24 september is er vanaf 12.00 uur een onder ling toernooi voor A- en B-seni oren en oud-leden en vanaf 17.00 uur staan er hapjes en drankjes gereed. Op 30 september begint om 09.30 uur een mini-zeskamp; Om 12.00 uur lunch en een uur tje later wordt het kunstwerk of ficieel overhandigd. De C- en D- jeugd met hun ouders hebben om 13.30 uur zeskamp gevolgd door een barbecue. De disco start om 20.30 uur en gaat tot 01.00 uur door. In 1933 werd er al volop gehockeyd in Middelburg. MIDDELBURG Het Konink lijk Genootschap dei Weten schappen houdt drie series genootschapscolleges: onder- dwerpen zijn: wat is de Bal kan?, de Balkan als zondebok van Europa: etnische conflic ten op de Balkan en het geval Joegoslavië. De bijeenkom sten zijn 22 en 29 septe.ber; 6 en 13 oktober in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. In formatie via telefoon 654347. MIDDELBURG Woensdag 27 september wordt de Zeeuwse Onderwijsdag met Zeeuwse Beuit. Kinderopvang gehouden, info via telefoon 682531. MIDDELBURG - Kinderboer derij de Klepperhoeve houdt woensdag 27 september 'wer ken op de boerderij voor kin deren van 6 tot en met 12 jaar. Kosten 1 gulden, aanvang 13.30 uur. MIDDELBURG Fort Ram mekens staat zondag 24 sep tember in het teken van mari tieme sferen, l ussen 13.00 en 17.00 uur zingt een piratenka- pitein zeemansliederen, gaat men op speurtocht met een kruidenmagiër en een fortbe waarder laat de kazematten en onderaardse gangen zien. Entree en activiteiten zijn gra tis. MIDDELBURG - Het Zeeuws Veilinghuis houdt donderdag 21 september een kunst- en antiekveiling met een gevari eerd aanbou. De kijkdag is vandaag nog tot 20.00 uui morgenochtend (donderdag) van 10.00 tot 13.00 uur en de veiling begini om 13.30 uur. Inlichtingen bij de Kuijper, telefoon 650680. MIDDELBURG - Het Konink lijk Genootschap der Weten schappen houdt drie series genootschapscolleges: onder dwerpen zijn: wat is de Bal kan?, de Balkan als zondebok van Europa; etnische conflic ten op de Balkan en het geval Joegoslavië. De bijeenkom sten zijn 22 en 29 septe.ber; 6 en 13 oktober in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. In formatie via telefoon 654347 VLISSINGEN De activitei tencommissie van öachten Reede houdt een bingoavond op 21 september vanai 19.30 uur. Ook worden Zeeuwse verhalen verteld door me vrouw Timmerman. Kaarten kosten f 3,50 en zijn verkrijg baar bij de beheerder. OOST-SOUBURG - Zaterdag 23 september houden de stichting Maluku en Mae Uku een symposium ovber de be trokkenheid van de TNI (In donesisch leger) bij de ge welddadigheden op de Mo- lukken. Aanvang 11.00 uur in het ge bouw aan de Prins Hendrik straat 355a, entree 10 gulden. VEERE Nog tot en met zon dag 24 septembei kunnen be langsteilenden meedoen met een puzzelwandeling door Veere en de Walcherse fiets- puzzeltocht. Boekjes kosten 5 gulden en zijn verkrijgbaar bij de VW's in Domburg, Veere, Zoutelan de en bij t Waepen van Veere en de Touristshop in Dom burg. MIDDELBURG Donderdag 21 september speelt het Jeugdorkest van Brassband ONDA Middelburg op de Middelburgse markt, ter hoogte van Fonsie's Snack bar. Onder leiding van diri gent Piet Baan wordt een af wisselend programma ge speeld. dat de jeugd zaterdag 23 september nogmaals ten gehore zal brengen it. de Et teling. Het koupavuudconeer; ,p duiiüeiüag begint om ty.üü uur.

Scheldebode | 2000 | | pagina 14