cheldebode uit Open dag Zeeuws Archief ]}Mf dool LmmmUm ƒ175.- 60 °/o korting Open deur dagen DE LAMMERENBURCHT Nieuwtjes fitness thuis maandag 4 t/m zaterdag 9 septembe nieuws in 'tkort 1 20 DANSLESSEN DE LAMMERENBURCHT KAPSALON VAN MUNSTER tot Smid Sf>f*sct- tv Ge^ndAdfUutatiUii^ natuur sport r Digidag Volleybal-toernooi van Dynamo Windsurf- promodagen MIDDELBURG - Op zaterdag 9 september is een bijzonder huis op een bijzondere plek in Middelburg toegankelijk voor iedereen die daar een kijkje wil nemen. Het gaat om het Van de Perrehuis aan het Hofplein, dat één van de opengestelde gebouwen is tijdens Open Monumentendag. Open Bijzonder })e bitmfcke paf, begint bit bMffckoot Start vanaf 10 september 2000. Cursus beginners, beginners, 55+ en ouderen overdag Verder zilver, goud, topklasse, personeelsvereniging privéles Plaats: Vlissingen - Middelburg - Oost-Souburg Inschrijvingen: tel. 0118-638345 BINGO PRIJSKLAVERJASSEN DANSAVOND Zondag 10 september Darten dinsdag 19 september Bingo met Superronde Zondag 24 september Prijsklaverjassen Kunstcentrum start seizoen SHOWROOM-OPRUIMING Smid Sport- Gezondheidsinstituut Westerzicht 388, Vlissingen Kennismaken met leven onder water wandeltocht Groep Triathlon voor 50-plussers Mondo NT2-privé in bibliotheek MIDDELBURG - In jazz- en blues eetcafé Desafinado (onder de Lange Jan) wordt 6 septem ber een jazzconcert verzorgd vanaf 21.00 uur. VUSSINGEN - De officiële start van de stichting Expertisecen trum Onderwijs Anderstaligen vindt donderdag 7 september om 16.00 uur plaats. Schelde- mond zorgt voor deze voorzie ning. MIDDELBURG - Over zuivel- consumptie 'Melk, de witte mo tor of melk, het witte vergif wordt op 14 september een le zing verzorgd in de Zeeuwse Bi bliotheek, aanvang 19.30 uur. Entree 20 gulden, reserveren bij Marja Ottema, Agaat 11 in Mid delburg. DOMBURG - Omdat brassband Apollo 100 jaar bestaat staan er al geruime tijd extra concerten op het programma. Op 9 september komt Apollo Wissekerke om 15.30 uur een optreden verzorgen; op 30 sep tember is dat De Bazuin uit het Friese Oenkerk in zaal De Parel vanaf 20.00 uur (entree 25 gul den) en 22 oktober wordt de kerkdienst van 10.00 uur bege leid in de Nederlands Hervorm de kerk. MIDDELBURG - Gemengd koor Te Quiero houdt elke maandag avond in september een open repetitieavond vanaf 19.45 uur in het muzieklokaal van het Cal- vijncollege aan de Kruitmolen- laan 60 in Middelburg. Belang stellenden kunnen er vrijblij vend kennis gaan maken. VUSSINGEN - Het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen biedt belangstellenden op za terdag 9 september van 10.00 uur tot 15.30 uur een Digidag aan. Meicentrum is gevestigd in het Theo van Doesburgcen trum, Brouwenaarstraat 2 te Vlissingen. De dag is een introductiedag voor amateurfotografen die zich willen verdiepen in de mogelijk heden van de digitale technie ken in de fotografie. De dag is speciaal bedoeld voor wie (nog) geen digitale ervaring heeft. Op een instructieve wijze ma ken de deelnemers, in een geva rieerd programma, kennis met idle aspecten van digitale foto grafie en beeldbewerking. Na af loop van de Digidag heeft men voldoende inzicht in de moge lijkheden en de actuele stand van zaken, zodat een goede keu ze gemaakt kan worden voor eventuele aanschaf van appara tuur en materiaal of het volgen van cursussen. De Digidag is een initiatief van de landelijke Stichting Beelden de Amateurkunst en is ontwik keld door XL-mediastudio. Het Fonds voor Amateurkunst en het Prins Bernhard Cultuur fonds hebben subsidies be schikbaar gesteld. De kosten voor deelname bedragen f 25,-. Voor aanmelding en eventuele inlichtingen kan men contact opnemen met het Centrum voor Kunsteducatie, telefoon 0118 414928. KOUDEKERKE - Zaterdag en zondag 9 en 10 september houdt volleybalvereniging Dynamo 70 haar toernooi in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. Aan vang beide dagen om 09.00 uur. Zaterdag wordt voor de deelne mende teams een feestavond ge houden in de Couburg in Koude- kerke. MIDDELBURG - Op de zaterda gen 9 en 26 september houdt windsurfvereniging Zuid-West 7 promodagen om surfvaardigheid te verbeteren of er kennis mee te maken.De bijeenkomsten zijn bij De Schotsman in Kamperland en beginnen om 12.00 uur. Een kwartiertje later zijn er vaarin- structies en van 14.30 tot 16.00 uur de funraces. Meer info via telefoon 463390. «fessSSS"'5NsS:s ~1 WOENSDAG 6 SEPTEMBER 2000 WËËBÊtÊÊBtËtKËÊÊ Op deze dag wordt ook het boek over de gebouwen van het huidige Zeeuws Archief en omgeving gepre senteerd. Het boek heeft als titel 'Een bijzonder huis op een bijzon dere plek'. In het kader van Open Monumen tendag is het Zeeuws Archief op 9 september geopend van 10.00 tot 16.00 uur (op zondag 10 september is het gebouwencomplex gesloten). Bezoekers kunnen rondkijken in dit 18e -eeuwse stadspaleis dat nor maal grotendeels voor publiek ge sloten is. Daarnaast kunnen be langstellenden tekst en uitleg krij gen over de mogelijkheden van het Zeeuws Archief in de modern vormgegeven studiezaal. Zoals altijd is ook de expositieruim te onder de middeleeuwse gewel ven van het Van de Perrehuis vrij toegankelijk. Momenteel zijn daar twee exposities ingericht: één over het Van de Perrehuis en één met de titel Naar de navel van de wereld: Jacob Roggeveen ontdekt Paasei land. Voor de bezoekers is er tijdens Open Monumentendag gratis koffie en thee. Ook aan de jongere bezoe kers wordt gedacht met limonade en enkele kinderactiviteiten. De studiezaal van het Zeeuws Archief is die dag gesloten voor onderzoe kers. Het Van de Perrehuis is inderdaad een bijzonder huis op een bijzonde re plek. Dat blijkt uit het meer dan 330 pagina's tellende, rijk geïllus treerde boek met gelijknamige titel, waarin deskundige auteurs op zoek zijn gegaan naar de geschiedenis van het in het Middelburgse straat beeld zo karakteristieke gebouw. Aspecten van stadsgeschiedenis, architectuur en kunstgeschiedenis passeren de revue. Tijdens Open Monumentendag zal het eerste exemplaar van dit boek waar jaren van onderzoek aan vooraf zijn ge gaan overhandigd worden aan Rijksbouwmeester de heer Wytse Patijn. Het boek is vanaf Open Mo numentendag te koop bij het Zeeuws Archief en bij diverse boek winkels. De prijs is 75 gulden. De auteurs belichten in het met veel kleurenfoto's en illustraties verle vendigde boek, hoe begin veertien de eeuw op de plek van het huidige Van de Perrehuis een Commanderij van de Duitse Orde werd gevestigd. Later, na de reformatie, zou het ge bouw worden bewoond door parti culieren. Met zijn zowel historisch als geestelijk'fundament' straalde het huis een voornaamheid uit, waar de vroege particuliere bewo ners dankbaar gebruik van maak ten. In de achttiende eeuw gaf de Middelburgse regent Johan Adriaen van de Perre opdracht tot een in grijpende verbouwing. De uitstraling van het pand maakte het Van de Perrehuis halverwege de negentiende eeuw tot een passende behuizing voor het gerechtshof. Nu zetelt er het Zeeuws Archief en daarmee heeft het historische huis ook een historische inhoud gekre gen. De reguliere openingstijden van het Zeeuws Archief zijn dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Het telefoonnummer is (0118) 678800, u kunt hier ook het boek te lefonisch bestellen. mm Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 8, 15, 22 Gratis entree en 29 september Aanvang 19.45 uur woensdag 13 september Aanvang 20.00 uur entree ƒ3,50 zaterdag 30 september m.m.v. Eddy's Combo Aanvang 20.30 uur entree 7,50 De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. zaal open 14.00 uur *GRATIS ENTREE* zaal open 19.30 uur *GRATIS ENTREE* zaal open 13.00 uur Aanvang 13.30 uur PRIJS F 4,- PER INSCHRIJVING MIDDELBURG - In jazz- en blues eetcafé Desafinado (onder de Lange Jan) wordt 6 september een jazzconcert verzorgd vanaf 21.00 uur. VLISSINGEN - De officiële start van de stichting Expertisecen trum Onderwijs Anderstaligen vindt donderdag 7 september om 16.00 uur plaats. Scheldemond zorgt voor deze voorziening. MIDDELBURG - Over zuivelcon- sumptie 'Melk, de witte motor of .JAPlk, het witte vergif wordt op 14 september een lezing verzorgd in de Zeeuwse Bibliotheek, aan vang 19.30 uur. Entree 20 gulden, reserveren bij Marja Ottema, Agaat 11 in Middelburg. MIDDELBURG - Zondag 10 septem ber opent het nieuw seizoen van kunstcentrum Willem3. Er is een bij zondere expo in de Watertoren en Willem3 met als thema Centrum Periferie. Tot 12 november geven ze ven kunstenaars er hun visie op. Foxtrot-quickstep, Engelse wals, wals, jive, rumba, cha-cha-cha, tango en kruispolka. Dat zijn de 8 dansen, waarvan u gem. 5 a 6 figuren per dans zult leren. Dat lijkt veel, maar omdat een les een hele avond duurt (20.00-22.00 uur dansles, 22.00-23.30 uur oefenen) zult u ook vinden dat u na onze beginnerscursus al lekker kunt dansen. De danslessen worden gegeven op donderdagavond in Zuidbeekseweg te Vlissingen. Inlichtingen en inschrijvingen: Aanvang donderdag 21 september Gerbrandystraat 148 - Vlissingen - Tel. 0118-460486 L HOMETRAINERS LOOPBANDEN HOMEGYMS STEPPERS ROEIERS De grootste fitness speciaalzaak van Zuidwest Nederland Hogestede 1-5 (Molenstraat) Roosendaal tel. 0165 547408 Dat betekent dat iedereen die interesse in sporten heeft en niet weet welke sport hij of zij moet kiezen bij ons terecht kan om alles uit te proberen. Kom gerust naar Westerzicht 388 en probeer het maar uit. Kijk en vergelijk de sporten, de begeleiding, de kennis van onze instructeurs en u zal vast en zeker kiezen voor het meest moderne en uitgebreide Sportinstituut van de regio. Zowel voor Fitness en Aerobicvormen als voor Verdedigingssporten. Het zal vast weer een gezellige drukte worden, dus reserveer uw plaatsje op de les sen of in het fitnesscentrum. Bel hiervoor naar (0118)-471001 Denk niet te lang na, DOE HET NU!!!!! Het kost u niets en is geheel vrijblijvend Het lesschema vindt u op de achterkant van de Sportflits in uw Scheldebode, op een folder in ons instituut of op www.sportinstituutsmid.nl Neeltje lans, het voormalig werkeiland van de Üosterschel- dekering, is tegenwoordig een schitterend stukje duinland schap. Ga mee met de wandel en vaarexcursies die Natuur monumenten en het Zeeuwse Landschap samen houden. Een kundig team van gidsen staat altijd klaar om u op alle nieuwtjes in de natuur te wij zen. Donderdag 7 september, 11.00 uur; gecombineerde vaar- en wandeltocht vanuit Zierikzee naar Neeltje lans (tot ca. 16.00 uur) De wandelexcursies starten bij het naambord van Natuurmo numenten en Het Zeeuwse Landschap, aan de Ooster- scheldekant van de parkeer plaats van Waterland Neeltje Jans (betaald parkeren). Deel name aan de excursie kost 7,50; donateurs of leden van Natuurmonumenten of het Zeeuwse Landschap en hun ge zinsleden 5,= en kinderen t/m 12 jaar betalen 2,50. De excur sie duurt ongeveer 2 uur. De vaartocht met De Friesland start in Zierikzee, haven 't Luij- tje. Aanmelden bij Rederij Geb- hard, tel: 06-55710933. Kosten: volwassenen 27,50, kinderen t/m 12 jaar 17,50. Wilt u een excursie voor een ei gen groep of voor een speciale gelegenheid? Excursies kunnen op verzoek gegeven worden; in vele talen en voor verschillende leeftijden. Ook rolstoelgebrui kers zijn van harte welkom. Bel voor een excursie op maat met mevrouw B. Sand ij ck, (0113) 569 110. VLISSINGEN - Op zaterdag 9 september wordt in Vlissingen de 2e triatlon voor 50-plussers plaatsvinden. In samenwerking met Fitnesscentrum Ten Tije verzorgt de Zeeuwse Sportraad deze recreatieve triatlon. Twintig kilometer fietsen, 5 ki lometer wandelen en 500 meter of een 112 uur zwemmen staan op het programma. De activi teiten starten om 13.00 uur en rond 16.30 wordt de laatste deelnemer terug verwacht. In schrijven graag vooraf, maar kan ook nog ter plaatse van 12.45 tot 13.15 uur bij Fitness centrum Ten Tije. Tijdens de triatlon wordt de Olympische gedachte in het oog gehouden: meedoen is be langrijker dan winnen. De deel nemers kunnen alle onderde len in hun eigen tempo afwer ken en daarnaast hoeft men niet aan alle onderdelen deel te nemen. Alle senioren worden uitgeno digd deel te nemen aan deze sportieve activiteit, waarbij ge zelligheid voorop staat Na afloop ontvangen alle deel nemers onder het genot van een kopje koffie een certificaat. Deelname aan de triatlon is gratis. Vooraf inschrijven is niet verplicht, maar wel gewenst. Voor informatie of inschrijving kunt u contact opnemen met de Zeeuwse Sportraad, Dennis Plantinga, telefoonnummer 0118-670837. MIDDELBURG - Zaterdag 9 september is Mondo NT2-Privé met een informatiestand aan wezig in de bibliotheek. Dit in het -kader van de landelijke week voor ónderwijs aan vol wassenen. Er wordt die dag informatie ver strekt over lessen Nederlands aan buitenlanders. i

Scheldebode | 2000 | | pagina 11