m v t:A HORECAFESTIVAL ZORGT VOOR BIJZONDERE ACTS Bij horeca hoort muziek. Maar sommige acts zijn te groot om bijvoorbeeld in een café te laten spelen en door er een festival van te maken kan er een groter publiek meegenieten en grotere en meer acts worden geboekt. Wellicht is dat het bestaanrecht van het Vlissingse Horeca Muziek Festival dat van vrijdag 11 tot en met zondag 20 augustus op het Bellamypark plaatsheeft. 'We kunnen nu nog groter uitpakken' Vanaf het grote podium zullen di verse bekende en minder beken de acts van zich laten horen. Op het programma staan onder an dere de hitgroep Van Dik Hout, de Utrechtse zangeres Marianne WeberThe Royal Dutch Philhar monic Disco en de Volendammer Piet Veerman. De laatste zal zich in Vlissingen zeker op z'n gemak voelen. Jarenlang speelde hij in The Cats en later solo, maar bleef in Volendam immer onder de muzikanten. Vlissingen met Blöf voorop kan zich aan deze muzi kale gemeente meten. „Steeds meer plaatselijke talenten willen vooruit. Vooral nu ze zien hoe ver Blöf het inmiddels geschopt heeft. Ieder jaar als wij het pro gramma maken zoeken we naar groepen uit de stad of regio die we een kans op het podium wil len geven. Doen ze het goed vol gen er meestal meer optredens en zo kan het balletje voor een groep gaan rollen. Er komen ge noeg mensen naar de muzikale verrichtingen krijgen", weet Henk Hut van de Stichting Eve nementen Horeca Vlissingen. Publiek is er genoeg voor het Ho reca Festival. Dat bleek vorig jaar. Helaas hadden ook personen hinder van het feestgewoel op het Bellamypark. Daarom is besloten dat het festival nu niet aanslui tend is, maar dat er na vier speel dagen, twee rustdagen zijn ge pland. De gemeente geeft een be perkt aantal vergunningen aan grotere evenementen en omdat het festival ook dit jaar weer plaatsheeft is duidelijk dat de stad van mening is dat het Hore ca Muziek Festival bestaansrecht heeft. Dat blijkt eveneens uit het ge varieerde publiek dat naar de optredens toekomt. „Voor iedereen wat", is het motto van de gezamenlij ke horecaondernemers. Voor jong en oud, swin gend of lekker rustige muziek. Iedereen kan iets leuks uit het pro gramma halen en dat zorgt voor een fijne sfeer. Zoals vorig jaar toen de optre dens soms zo aan stekelijk waren dat het halve Bella mypark stond te swingen. Henk: „Wij hebben dit jaar geluk. Onze stich ting krijgt geen over heidssub sidie, om dat er i subsidie ontvangt, kun nen we nu nog groter uitpakken dan in het verleden. Bovendien lijkt het mij nog gezelliger wor den omdat er tijdens deze twee grote evenementen heel wat is te beleven in onze stad." Trots is hij op de programmering. Ma rianne Weber is nog steeds een nationale topper. Eerst als zan geres van het Hol land Duo, later zeer succesvol solo en nog even een mu zikale flirt met de nederlands- talige zangknuf fel Frans Bauer, samen zongen zich via „de regen boog" naar een nummer één note ring in de hitlijsten. Eens zong Marianne in Utrecht op talen tenjachten en had nie mand het vermoeden dat ze een The Juke Joints ster zou worden. Dat geldt ook voor Van Dik Hout. Muzikale vrienden waren het uit Den Hel der. Ze verruilden de kop van Noord-Holland voor Amster dam en in die periode kwam ook het succes. Maar wat doet een band die net vijf moddervette ja ren achter de rug heeft? Door gaan op de bekende weg zou voor de jongens tevens de weg van de minste weerstand betekenen. Na drie met goud dan wel met plati na bekroonde albums ziet Van Dik Hout gelukkig nog enkele le vensgrote artistieke uitdagingen. Voor hun vierde album Ik Jou Jij Mij moesten de grenzen maar eens flink worden verlegd, zo luidde de zelf opgelegde taak vooraf. Hun horizon wordt op maar liefst drie punten verbreed: op muzikaal productioneel en tekstueel vlak. Na de eerste lustrumviering vorig jaar is de per album gestaag op gaande lijn met verve doorgezet. „We zitten nu in onze eerste bloeiperiode als volwassen band", vertelt zanger Martin Bui tenhuis. „Onze eerste drie platen moesten het vooral hebben van de charme en onbevangenheid van de jeugd. Maar ondertussen hebben we ook de skills verwor ven om het naar een hoger ni veau te tillen. Je leert elkaar zo goed kennen en weet precies waar iedereen goed in is. We zijn nu veel beter in staat om binnen het geheel elk bandlid op zijn sterkste punten aan te spreken." C De Niro, onder tneer 17 augustus op het Bellamypark. Jazzebel treedt tijdens het Mosselfestival op

Scheldebode | 2000 | | pagina 29