RECORDPOGING 'BOOTJE VOUWEN' VLISSINGEN - De hele maand augustus is in Grand Hotel Arion een overzichtstentoonstelling te zien van bekende Nederlandse zeeschilders. Zondag 27 augustus wordt, ter ondersteuning van deze expo, een maritieme dag gehouden aan Bou levard Bankert. ^Zeeland Maritiem Maritieme dag op Boulevard Het plazagedeelte voor het Arion Hotel wordt die dag vrij gemaakt voor het maritiem ondernemerschap dat verte genwoordigd is in speciaal daarvoor opgezette kraam pjes. Zeeuwen laten er oeroude be roepen zien die nog steeds in de regio worden uitgeoefend. Bovendien wordt een record poging gedaan om de grootste papieren boot te vouwen. „In samenwerking met leer lingen van de Hogeschool Zeeland wordt een papieren boot van 10 bij 16 meter ge bouwd. Althans dat is de be doeling", vertelt mede-orga nisator Carla Wanst. „Via sponsoring is onder meer een rol papier van 600 kilo gram aangerukt, Daar wordt in een grote loods mee geoe fend. Delen moeten aan elkaar worden geplakt en met passen en meten en goed teamwerk moet er een heuse boot ver schijnen." „Dat valt nog niet mee, papier is vaak dun. Waarmee we wer ken is 300 grams, en dan blijft de boot niet goed overeind, daar moeten nog oplossingen voor gevonden worden." Op de recorddag zelf kunnen kinderen van een A-viertje een bootje proberen te maken. De organisatie heeft voor het record inmiddels contact op genomen met het Guiness- Jan de Quelery, aan het werk op de Maritieme dag, exposeert in hotel Arion. book of Records. Een van pa pier gevouwen bootjesrecord is er nog niet, vandaar dat het initiatief op de Boulevard een welkom onderwerp is. Maar er is die dag nog meer: Stichting Behoud Hoogaars laat belangstellenden een dag je meevaren met een authen tieke Zeeuwse hoogaars. Mu zikale ondersteuning is er van bands en artiesten. De Maritieme dag trekt jaarlijks vele duizenden bezoekers. Bezoekers van de Maritieme dag vorig jaar, maakten dit schilderij.

Scheldebode | 2000 | | pagina 27