REPTIELENZOO IGUANA Reptielenzoo Iguana is een uniek stukje natuur in het hart van Vlissingen. Rond een subtropische serre zijn, verdeeld over vier gebouwen, meer dan vijfhonderd levende reptielen, amfibieën en insekten uit de hele we reld te zien. De grootte van de dieren loopt uiteen van drie centimeter, zoals de giftige saharaschorpioen, tot zes meter en dan hebben we het over de tijgerpython. Bijzonder Historie fleren van drie centimeter tot zes meter ook nog. De vader van de babys werd in 1994 geboren en heeft sinds twee jaar een harem op de eer ste verdieping. Het jonge vrouwtje dat vorig jaar bij Iguana binnenkwam is begin dit jaar bij de groep ge plaatst. Het bleek 'liefde op het eerste gezicht' spoedig volgden paringen en in maart kwamen er 52 eieren, waarvan er 255 in de couveuses van de babykamer werden uitgebroed. De groene leguaan komt van oorsprong uit Midden- en Zuid Amerika. Het zijn boombe- woonde dieren die (inclusief hun lange staart) tot twee meter lang kunnen worden. Een luipaard-gekko van Iguana Vlissingen. vader Bully, nog immer in Igu ana aanwezig. Zijn dochter, de oma van de kleintjes, woont er Voorts zijn er kikkers, padden, salamanders, slangen, grote en kleine hagedissen, waterschild padden, wandelende takken en vogelspinnen, om maar eens een paar dieren te noemen. De zoo beschikt over een zoge heten babykamer waarin eieren uitgebroed worden. De jonge dieren kunnen door het publiek bekeken worden. Nieuw dit jaar zijn de vlinders. Bovendien is de vijfde generatie groene leguanen te zien, ze zijn in Vlissingen geboren. Er zijn pas geleden 24 leguaan- tjes uit het ei gekropen. De over- over grootouders die in 1987 op gevangen werden, leven niet meer. In 1981 werden er acht babyleguaantjes uit geboren, daarbij de kersverse overgroot- Een bosschildpad in Reptielenzoo Iguana. Zeker de geboorte van een een eiige schildpaddentweeling mag bijzonder genoemd wor den. De verzorgers van de Griekse landschildpadden za gen drie babytjes en slechts twee eierschalen. Er bleken twee schildpadjes met de navel streng aan elkaar te zitten. Sa men brachten ze een gewicht van 14.9 gram op de weeg schaal. In gevangenschap komt een dergelijke geboorte weinig voor. Of het in de natuur wel vaak gebeurt is de vraag. Er zijn amper gegevens over. Zodra de navelstreng af is gevallen, gaan de diertjes namelijk hun eigen De groene leguaan, schitterend getekend. De oorspronkelijke naam: iguana, iguana. weg. Griekse landschildpadden ko men uit landen rondom de Mid dellandse Zee. Volwassen die ren wegen dan drie kilo en heb ben een schildlengte van 30 tot 35 centimeter. Iguana is 19 mei 1982 geopend. Daar ging echter een jarenlange bestudering en verzorging van reptielen, amfibieën en onge wervelde dieren aan vooraf. Dankzij financiële hulp en start subsidies kon het geheel wor den opgebouwd. De eerste ver dieping werd erbij in gebruik genomen en er kwam een arth- ropodarium. Vervolgens werd de tweede verdieping voor het publiek geopend. Daar huizen de reuzenslangen en hagedis sen. Steeds terugkerende kosten zoals huur, verwarming en voer, kunnen van de entreegelden en de opbrengst van fotokaarten en stickerverkoop worden be taald. Op de verbouwingssubsidie na is Iguana een ongesubsidieerde instelling die wordt beheerd door de stichting Iguana. Doel stelling is het instandhouden van de reptielenzoo; het be schermen van reptielen, amfi bieën en ongewervelde dieren en het fungeren als opvangcen trum voor deze dieren. Een aantal van de dieren is af komstig van particulieren, ook worden er dieren met dierentui nen en reptielenhuizen in bin nen- en buitenland uitgewis seld.

Scheldebode | 2000 | | pagina 23