Kunstenaar geboeid door licht Zondag 23 juli motoren op Zeil- markt en Arsenaalplein TOT EN MET 23 JULI IN HORECA LANGS BOULEVARD Motormarkt VLISSINGEN - De 'kermismeeting 2000" vindt 23 juli van 12.00 tot 20.00 uur plaats op de Zeilmarkt en het Arsenaalplein. Een 'kermismeeting' van motorfana ten die de laatste kermisdag hun bike aan een groot publiek willen laten zien. Exposeren in alle horecagele genheden aan de boulevards: van Montparnasse tot aan strandpaviljoen Panta Rhei en ook in het gebouw van het ROC (Zeevaartschool aan boulevard Bankert 130), dat doet Rien Ver schuur op uitnodiging van de Vereniging Vrienden van de Vlissingse Boulevards. Tot en met 23 juli zijn werkstuk ken van hem te zien. Het zijn schilderijen en pentekeningen die de kunstenaar in zijn atelier in een Amsterdams grachten huis heeft gemaakt. Tijdloze beginselen en gewone alledaagse gebeurtenissen zijn geen verschillende werelden, maar vormen één geheel. Het werk doet denken aan ge brandschilderde ramen in goti sche kathedralen. Verschuur weet dat, maar heeft er zelf geen verklaring voor. Wel haalt hij zijn inspiratie uit het expressio nisme van Der Blaue Reiter en uit de ideeën van het Bauhaus. Uiteindelijk gelooft hij toch in zichzelf, in de eigen intuïtie en scheppingsdrang. Rien Verschuur is geboeid door het licht en met name de snel heid ervan. „In mijn werk probeer ik zowel het universele principe van de lichtsnelheid als bepaalde unie ke momenten uit het leven tot expressie te brengen. Heel veel in de dagelijkse werkelijkheid is bijzonder als je er oog voor hebt. Neem bijvoorbeeld een bouwplaats, situaties waar mensen met hun handen iets creëren, dat vind ik prachtig." Een van de werkstukken van Rien Verschuur, ze doen denken aan gebrandschilderde ramen. was groot. Niet alleen motor liefhebbers waren er, ook veel belangstellenden kwamen een kijkje nemen. De meest extravagante machi nes stonden er te pronken. Verwacht wordt dat dit op zon dag 23 juli weer het geval is. Er is opnieuw een wedstrijd 'show your bike', met prijzen van 4 x 500 gulden voor de mooiste, Amerikaanse-, Euro pese-, Japanse en antieke mo toren. Er is een motormarkt met aller lei machineonderdelen, acces soires, secod hand, kleding, sie raden, tattoos, piercing, air brush, de MAG (belangenver eniging van motorrijders) en een rijschool. Bij motorgeluid hoort muziek. Dat is er volop. Live-muziek met rock and roll van Cheeky Bligh ters: blues rock van Dragline: rockabilly van Tear it Up en Tim Wheeler the Soul Shufflers (Dallas Texas), een bluesrock- virtuoos in de beste Stevie Ray Vaughan-traditie. Uiteraard wordt er voor een hapje en een drankje gezorgd. Rondom zijn terrasjes ingericht en de kermis biedt diverse vor men van vermaak. „Geniet van het motor-virus. Meedoen en komen kijken is ge woon gratis", laat Smit weten. Ronkend geweld op laatste ker misdag Dat gebeurde twee jaar geleden al met een enorm aantrekkelijk spektakel. Volgens mede-orga nisator Fred Smit een gigantisch succes. Zeker omdat het de eer ste keer was. De belangstelling

Scheldebode | 2000 | | pagina 19