De aanvangstijden van de voorstellingen: Grootste Voorverkoop GROOT RUSSISCH STAATSCIRCUS IN VLISSINGEN Het Groot Russisch Staatscircus slaat eind,deze maand haar tenten op langs de A. Dekenstraat op de parkeer plaats van de KSG. Van 28 juli tot en met 6 augustus kunnen belangstellenden genieten van nostalgische paardenlucht in de geur van zaagsel. Het is niet zo maar een circus. De show staat bekend als professio neel met een enorme discipline. Kwaliteit voert de bo ventoon. Er zijn gevarieerde acts en de amusements waarde is hoog. Heb je de plaat van pagina 2 al ingekleurd Snel doen, het levert GRATIS kaartjes op. Insturen naar de redactie. Ijs. zie colofon voor adres) Spreekstalmeester Eduard Ruschat introduceert de artie sten. Zo is er een monocyclist, spelen de clowns Alexander Anti- pin en Vassili Bykov in op de lachspieren en haalt de Raphael Groep halsbrekende toeren uit op de Ruski Palki. Voorts zijn er Georgische ruiteracrobaten, beren en tijgers, een stomdronken zeeman op de trampoline en een vliegende trapeze. Uiter aard hoort bij een echt circus muziek, het orkest staat onder leiding van Alexander Biljaev. Er wordt veel waarde gehecht aan een eigen live-orkest. Ze ven rasmusici, die meerdere in strumenten bespelen, brengen vaak zelfbedachte, swingende circusmuziek die afgewisseld wordt met pop of klassiek. vrijdag 28 juli 20.00 uur (uitver kocht); zaterdag 29 juli 16.00 en 20.00 uur; zondag 30 juli 15.00 uur; woensdag, donderdag, vrij dag en zaterdag (2, 3, 4, 5 augus tus) 16.00 en 20.00 uur. Zondag 6 augustus om 15.00 uur. De prijzen: loge 50 gulden, par terre 40; stalles 30 en ring 20 gul den. Kinderen van 3 tot en met 12 jaar, 65-plussers en cjp-houders krijgen 5 gulden korting. Kinderen tot 3jaar mogen gray naar binnen, mits ge op sq worden genom De voorstelling duurt ongeveer 2,5 uur, inclusief pauze van 20 minuten. De circusteftffilMX500zj§|flg sen en is hiermee de groot1 Europa. Het beroemdste circus ter wereld heeft medewerkers uit de elite van de Russische circus- school in huis. Van jongsaf heb ben ze aan een intensieve oplei ding gewerkt. De ster van het circus is de, bij zijn leven al legendarische clown Rafael Akopjan. Hij is 70 en verre weg de oudste circusartiest. Hij viert dit jaar zijn gouden jubi leum. Ooit begonnen als acro baat, maar toen hij Popov zag wist hij wat hij wilde worden. Hij ging bij Popov in de leer en bleek over een verrassend talent te be schikken. Met zijn acrobatische achtergrond haalt hij nog steeds halsbrekende toeren uit. Aanm stoppen wordt absoluut nog niet gedacht. Zijn 13-jarige kleindochter won onlangs de in ternationale circusprijs, ook als clown. Het circus heeft 71 Georgische ruileracrolHiten. indniku en paard erin dichtbij le beteren rkinv lussen man trouwens nog twee clowns: Alexander en Vassili. Komische vrienden voor Jong en oud die het hele pro- ia present zijn. Circus is en blijft vermaak voor iet hele gezin. Acrobatengroep Dukhnovski is zelf een hechte cir cusfamilie. Ooms, neven en nich ten en tantes maken deel uit van het gezelschap. Paarden, beren en tijgers zijn nog immer de ingediënten voor het klassieke circus. De top van de acrobatiek is de vliegende trape ze. Ook dat wordt door het Rus sisch Staatscircus geboden. Het is het paradepaardje van alle cir cussen ter wereld: vernieuwend, verrassend en sensationeel. De wortels van het echte Russi sche circus zijn nauwelijks een eeuw oud. Buitenlanders brach ten deze volkskunst naar Rus land. Pas kort voor de eeuwwisse ling doken de eerste Russische circusartiesten De voorverkoopadressen VW/ANWB/Uitwinkel, Oude Markt 3, Vlissingen; Sigaren magazijn Seyner, Schelde- straat 24. Boekhandel De Vrijbuiter, Paspoortstraat 26, Oost-Sou burg; ANWB/VW, Nieuwe Burg 40, Middelburg; VW/ANWB, Stationsplein 3, Goes; VW, Schuitvlotstraat 32, Domburg; VW, Duinweg 2a Oostkapelle; VW, Bosweg 2, Zoutelande; VW, Markt 69a Westkapelle; VW, Oude straat 28, Veere; VW, Fort den Haakweg 12, Vrou wenpolder. Voorverkoop bij de kassa vanaf woensdag 26 juli. De kassa's zijn open van 10.00 tot 18.00 uur, tij dens voorstellingen van 10.00 tot 20.00 uur. Telefonisch reserveren kan via nummer 0900- 1122333. Raphael Akopjan, een legendarische doum. Nostalgische paardenlucht en de geur van zaagsel

Scheldebode | 2000 | | pagina 18