de Qolfbeen m i P Farm Frites sterk vertegenwoordigd Een bijzondere kijk op.... Abdijrondleidingen Al Rcosokke SUPER B WEKEN B Computor- servici aan Huta FL 25.= VOORDEEL EÜ nline R ler-Skates J2(Xj U heeft een feest, wij maken het spektakulair Party Centrum Eendemosselen in het Arsenaal Ringrijden in Meliskerke Foto's worldpress in Crote kerk van veere Trampolines bieden ontspanning voor jong en oud De Knotwilg in Oostkapelle hield een rommelmarkt voor een goed doel ter zake Portretten van Veerenaren en passanten in De Schotse Huizen DUIZENDPOOT VAN DER VOORT ZET DOOR VLISSINGEN - Marcel van der Voort (38) kan zijn geluk niet op. „Met de komst van het nieuwe Millennium en het ou der worden, lukt het mezelf steeds beter mijn plannen waar te maken. Van de ene op de andere dag ging de zon voor mij schijnen. Daardoor leef ik veel prettiger en trek leuke mensen aan." De journalist/acteur, die sinds vier jaar ook regelmatig tekstbijdragen aan De Scheldebode levert, timmert behoorlijk aan de weg. Veel schrijven, een jeugd theatergroep en een duidelijke rol in de Vlissingse ge meentepolitiek gaan zijn leven nog verder veranderen. Jeugdtheater RABOBANK STER VAN WALCHEREN KOUDEKERKE - Stichting Wielercomité Koudekerke heeft van 6 tot en met 8 juli de Rabobank Ster van Walcheren op het programma staan. Er komen ploe gen uit België zoals de nationale selectie van Ant werpen en de ploeg Vlaanderen 2000. De Nederland se formatie Farm Frites is in elk geval met een sterke formatie van de partij. Eerste rit TWeede etappe Derde etappe Lachende voeten tijdens de zomer 3 paar voor www.vandendonqenparket.n uitgebreide informatie en vele aanbiedingen Verkotip Verhuur Auto's in trek Middelburg Vereniging Croatië krijgt 10.000 gulden Lange Jan-project Apollo concerteert Complete brillen al vanaf 190,-! Groeneveld Opticiens Burg. v. Een luxe warm en koud buffet Een drie gangen keuze menu Een Rodeo-avond de kinderen een springkussen, ballenbad, tv met kinden/ideo's, sjoelen, krijtbord enz. 5 Vlisslngen Tel.: 0118-418653 DFl BU^ op de Ie verdieping restaurant VLISSINGEN - In het Arsenaal zijn momenteel eendenmosse len te zien. Het zijn wit met oranje mosseltjes met een lang steeltje. De diertjes werden opgevist door de Vlissingen 6. Direct werd bioloog Jan van der Veen van het Arsenaal ingeschakeld om te kijken wat het precies is. Eendenmosselen behoren tot de groep van krabben en kreef ten. Met een zuigvoetje zetten ze zich vast op drijvend materi aal. In de onderwaterwereld van het Arsenaal is te zien hoe die beest jes leven. In dat bassin leven trouwens ook zeeanjelieren, brokkelsterren, krabben, her- mietkreeften en garnalen uit de Oosterschelde. MELISKERKE - Ringrijdersver- eniging Meliskerke houdt zater dag 8 juli een wedstrijd in de To renstraat. Aan dit evenement, meetellend voor het klassement, wordt door 35 ringrijders uit Meliskerke en Zoutelande deelgenomen. Er wordt gestreden om de dagprijs, 5 wisselbekers, 2 gastenbekers en de pollepel. De titel wordt verdedigd door Ranni Wisse, de pollepel door Mirjam Kusse, en de eerste beker door Diana Wis se. De wedstrijd begint om 8.00 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. VEERE - De tentoonstelling van World Press Photo is in de Grote Kerk van Veere te zien. Het is de tweede keer dat de stichting Delta Cultureel deze expositie naar Zeeland haalt. Voor de expo hebben bijna vier duizend fotografen uit 122 ver schillende landen fotomateriaal ingeleverd. Winnaar van dit jaar is de Deen se fotograaf Claus Björn Larsen met een foto van een vluchte ling in Kosovo. In Veere zijn 201 beelden te zien. De tentoonstelling doet 75 steden aan in veertig landen. De openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. ^SComputerExpress Walcheren voor particulieren en kleine zelfstandigen. Heeft u problemen met uw computer Wij lossen die ter plaatse op. Tel.: 0118-415546 Fax.: 0118-415517 www.computerexpress.nl Email: mail@computerexpress.nl WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR 0118 652 700, VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN 0118 652 713 Étef 'Mafketel' Marcel blijft creatief Door Ben Donkers Gebruind en vooral ontspannen kwam hij vorige week terug van va kantie in Schotland. Daar legde hij de laatste hand aan zijn nieuwe projecten. „Over alles wat ik nu ga doen is lang en verstandig nage dacht. Ik heb ook veel geluisterd naar anderen. Mensen die mij iets konden leren. Dat heeft een ander mens van mij gemaakt." Van der Voort schrijft twintig jaar. Het grootste gedeelte in vaste dienst van bekende dagbladen en tijdschriften. De verhuizing van Amsterdam naar Zeeland vier jaar geleden was het voorteken van zijn grote ommekeer. „Ik ging minder schrijven en pro beerde mijn rust te vinden. Eerst woonde ik in Terneuzen en werkte als correspondent voor de PZC. Hoewel ik veel kon werken kon ik in Zeeuws Vlaanderen mijn draai niet vinden. Daarom ging ik naar Wal cheren. Begon voor de Scheldebo de leuke verhalen te schrijven en kreeg een baan als concierge bij het ROC. Maar de rust die ik in mezelf dacht te vinden, zette niet echt door. Na een mislukte relatie was voor mij de maat vol. Ik dacht: laat ik nu eerst eens alleen maar leuke dingen gaan doen, dan komt de rest vanzelf." En dat bleek een schot in de roos. Langzaam maar zeker vond de van oorsprong Utrechter zichzelf terug in Vlissingen en vandaag de dag voelt hij zich daar thuis. „Doe maar normaal, dan doe je gek genoeg", wordt er sneller geroepen. Maar wat is 'normaal'? Ieder mens heeft zijn eigen belevingswereld en ik denk dat je in de grote massa ook goed jezelf kan zijn. Leven en laten leven, daar ga ik voor. Ik heb nu al lemaal kleurrijke mensen om mij heen, die stuk voor stuk iets leuks te vertellen hebben en die ook puur zijn. Ieder mens heeft ook zijn pro blemen, daar sta ik voor open. Ik ben een creatieve jongen, dingen creëren vind ik prachtig. Daarom voel ik me als schrijver als een vis in het water. Daar ga ik nooit mee stoppen. Ik ben van plan voor De Scheldebode opvallende en mense lijke verhalen te blijven schrijven, ga meewerken aan het initiatief van Richard 'Polly' Polderman uit Vliss ingen, die binnenkort met 'Barbie Gang Beng'op de markt komt. Een eigentijds schrijvers- en stripsma gazine. Ik werk zelf aan mijn eerste boek 'Aan de rand van de waanzin', een realistisch boek over het ware leven. Als je het ergens mee wil ver gelijken moet je denken aan de ver halen van Yvonne Keuls, mijn favo riete schrijfster Het afgelopen jaar is er hard ge werkt aan een ander creatief pro- Maatje' Peter van der Weiden (I) tegen Marcel: 'lukt ie nog, ouwe?" ject. Tot tien jaar geleden werkte Marcel als professioneel acteur bij jeugdtheatergroepen. Eerst in dienst bij een gezelschap, later be gon ik zelf Pimmetje's Pret Parade, prikkelend jeugdtheater waarmee ik het hele land doortrok, televisie- en radio-optredens deed en steeds meer succes kreeg. Toch ben ik daarmee gestopt." „Wel af en toe geacteerd, maar mijn werk als journalist ging de over hand nemen. Achteraf vond ik dat jammer, want acteren is niet alleen heel grappig om te doen, maar je kan de jeugd iets meegeven. Dat ging altijd goed, dus waarom nooit meer doen? Ik kwam in Vlissingen Kurt Kunen tegen. Hij deed in het verleden veel reclamewerk, maar wilde eigenlijk meer. Ik heb die knaap eens een jaar aangekeken en vooral aangehoord en zag zijn ver borgen talenten. Hij kan goochelen, jongleren en is vanzichzelf lekker maf, dus ik dacht: hem moet ik heb ben. Toen ik hem vertelde dat ik wederom jeugdtheaterplannen heb, was ook hij niet meer te stui ten. Daarom komt nu de jeugd theatergroep 'Klats Klots Kledder', Ik ga het runnen en Kurt zal mij gaan bijstaan en uiteraard meeac- teren. Het wordt een hele bijzonde re act die vooral in de theaters en sporthallen goed tot zijn recht komt." „De show is erg naar mijn zin ge worden. Er zitten dingen in die echt nog nooit zijn vertoond. De hoof drollen worden door Kurt en mij ge speeld. We zijn op de planken twee kwajongens, moderne Pietje Bel's, die het dak eraf gaan halen. Toch krijgt 'Klats Klots Kledder'iets op voedkundigs. Je kan lol namelijk best combineren met de serieuze factor. Ik verheug me nu al op de eerste voorstelling. Het wordt maffer, dan maf. Naast de kwajon gens, wordt er geskated, dat wordt spectaculair en even later komen er dwaze kabouters het toneel op. Ge zongen wordt er ook. Zes liedjes breken de voorstelling en passen bij de gespeelde scenes. Anderhalf uur lang volgt het ene het andere snel op, de jongens en meisjes van zes tot en met veertien jaar worden veelvuldig bij de voorstelling be trokken." Van der Voort heeft in een groot aantal theaters op de planken ge staan. Die tijd nadert. „Daar ver heug ik me op, lekker met een groepje de bus in, door het land en België toeren en je voorstelling spe len. We kunnen nog allerlei creatie ve geesten gebruiken. Ook techni ci, muzikanten, belichters, noem maar op. Wie zich geprikkeld voelt mag mij altijd aanspreken. Eind no vember willen wij deze productie gaan draaien." Veel Vlissingers kennen Marcel als een vrolijke behulpzame mafketel, die ook een uiterst serieuze kant heeft. Dat heeft hem en een aantal Vlissingse vrienden en kennissen aan het denken gezet. „Over twee jaar gaan wij meedoen aan de ge meenteraadsverkiezingen in Vliss ingen. Wij verwachten met de partij 'Vlissingen Vrij en Blij' zetels te gaan halen en daardoor een woord je mee te gaan spreken in de ge meentepolitiek. Tot nu toe hebben we het voornemen binnen een be perkte kring gehouden, maar nu ik vaker en vaker 'het wordt tijd' hoor, is de dag gekomen om de partij ver der gestalte te geven. Ik denk dat vooral vrije en ruimer denkende mensen op ons stemmen." „Onze lijst wordt gevuld door men sen die in het verleden iets opval lends hebben gedaan voor de ge meenschap. Wij proberen tot in het uiterste de belangen van iedere burger bespreekbaar te maken bin nen de Vlissingse politiek. Ik hoop dat de grote partijen onze komst als de frisse wind die Vlissingen kan ge bruiken zal gaan zien. Te vaak wor den er belangrijke zaken over het hoofd gezien. Er moet zeker naar de jeugd en de oudere jongeren geluis terd worden, want de veranderin gen gaan hard, ook in een stad als Vlissingen. Wie niet oplet mist de boot." De politiek is niet nieuw voor Marcel. „Ik ben ooit wel eens gevraagd voor de WD in een andere gemeente. Ik heb bedankt en amper twee jaar la ter rolde de hele raad om, hadden ze er een behoorlijk zooitje van ge maakt. Mijn intuitie was goed. Als journalist volgde ik de lokale, regio nale en landelijke politiek op de voet. Ik durf deze reis met een ge rust hart aan en voel me gesteund door vele gelijkdenkenden." Het is voor het Koudekerkse wie lercomité de derde 'Ster'. De twee voorgaande jaren leverde sterke winnaars op met de Russische Polkanova en de Duitse Hanka Kupfernagel. Ook dit jaar is van alles in het werk gesteld om de betere wiel- FOTO: NICOLE DE WEERDT ARNEMUIDEN - Fraaie luchten, vooral bezoekers aan de provincie Zeeland komen er niet over uitge praat. Nicole de Weerdt uit Arnemuiden heeft er dit schitterende plaatje van gemaakt. Gefotografeerd vanaf de weg tussen Wolphaartsdijk en het vlieg veld. rensters aan de start te krijgen. De elite-dames zijn zeker van plan om er op Walcheren en Noord-Beveland een fraaie wed strijd van te maken. Zo wordt de tweede etappe be gonnen op de Middelburgse Markt en afgesloten op de Boule vard van Vlissingen. Tussentijds wordt dan ook nog even de Wal- cherse Rivièra aangedaan. De etappe-indeling: De eerste rit gaat 6 juli van Koudekerke naar Kortgene over 86,2 kilometer. Start bij Woontrend Zeeland aan de Duinstraat in Koudekerke om 19.00 uur. De finishlijn is getrok ken in de hoofdstraat van Kortge ne. De tweede etappe (7 juli) gaat over 90 kilometer van Middelburg naar Vlissingen. Start 19.00 uur op de Markt in Middelburg, de pre sentielijst wordt getekend op het bordes van het Stadhuis. De aan komst is op boulevard Evertsen tegenover hotel Arion in Vlissin gen. Er wordt op 8 juli in Bigge- kerke een tijdrit verreden met start om 10.00 uur in de Schuit- vaartstraat en aankomst in de Koudekerkseweg. De derde etappe op die dag is 122 kilometer lang en wordt in Koude kerke verreden. Start 14.30 uur in de Duinstraat en aankomst in de Kerkhoflaan. MIDDELBURG - Van 1 juli t/m 30 september zijn er op dinsdag, woensdag en donderdag om 15.00 uur abdijrondleidingen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de baliemede werkers van Historama in de Abdij. Historama is tevens het beginpunt van de rondleiding. De rondleidin gen zijn van 15.00 uur tot 16.30 uur. De Stichting Abdij Attracties Mid delburg (SAAM) en het Zeeuws Mu seum organiseren nu al enige jaren de activiteiten en rondleidingen door de Abdij van Middelburg. Meer dan 4000 mensen namen in 1998 en 1999 deel aan de Abdij- rondleidingen. Een Abdijgids neemt ongeveer 40 mensen mee voor een anderhalf uur durend Abdijbezoek. Anderhalf uur vertellen de gidsen over de ruim duizend jaar oude Middel burgse Abdij. De Abdijgids neemt de deelnemers mee naar Histora ma, de kloostergangen, de crypte, de kruidentuin, de kerken, de Sta tenzaal van de Provincie Zeeland en het Roosevelt studiecentrum. De Abdijrondleiding eindigt bij de voet van de Abdijtoren: de Lange Jan. Als deelnemer aan de Abdij rondleiding heeft u gratis entree voor deze Abdij toren. Kosten: volwassenen f 12,=. Jeugd en scholieren t/m 12 jaar en CJP p.p. f6,- Informatie: Zeeuws Museum, maandag t/m vrijdag 9.00 - 16.00 uur. Telefoon 0118 - 626655. Openingstijden Historama: maan dag t/m zaterdag: 11.00 - 17.00 uur. Zon- en feestdagen: 12.00 - 17.00 uur. Lost van transpirerende voeten??? Dan hebben wij goed nieuws voor u. Ze zijn er weer de revolutionaire Naproz Aircosokken j tegen inlevering van deze advertentie betaald u wel een erg luchtige prijs. zwart, wit, ecru en blauw in de maten 35 t/m 49 Middelburg Lange Delft 121 zwrw jpr' - Vlissingen Oude Markl 18 iDmFrraiMFA' Goffilomte,SgL. 0118639905 0118 430250 0113250515 van den Dongen Parketvloeren, Langeviele 75. Middelburg, 0118-637136 Segeersstraat 66 (/<J Middelburg 0118-625440 VLISSINGEN - Auto's zijn ge liefde doelwitten van crimine len. In Vlissingen werd uit een geparkeerde auto (bij de bio scoop) een radio gestolen. Uit een andere auto daar in de buurt verdween eveneens de ra dio en er ontbreekt een cd-spe- ler. Op de Hellingbaan werd een au to opengebroken en er werd een radio-compactdisc gestolen. In de Hobeinstraat kregen twee auto's ongewenst bezoek. Uit de een verdween een laptop, een mobilofoon en een autoradio, uit de andere wordt de radio vermist. Ook in Middelburg zijn auto's doelwit van diefstal. Op de Beenhouwersingel verdwenen radio en cd-speier. Tijdens de sportdag van de zes brugklassen van Nehalennia aan de Churchillaan lieten de leerlingen zich sponsoren door familie, vrienden en bekenden. De actie bracht 2.500 gulden op en is geschonken aan de open bare basisscholen van het rampgebied in Enschede. Daar worden speelplaatsen op nieuw ingericht. VLISSINGEN - Het Juliana Wel zijn Fonds heeft 10.000 gulden beschikbaar gesteld aan Vereni ging Croatië. De bijdrage is be doeld voor de inrichting van de onbtmoetingsruimte van deze vereniging. MIDDELBURG - Het program ma van het Lange Jan Project. De kerken zijn 6 juli open vanaf 11.00 uur. Er is een expositie met werken van Appie Drielsma in de Wandelkerk en de Synago ge. In de Koorkerk is er een middag gebed van 13.00 tot 13.30 uur; 13.35 uur is het Middelburgs kerkenpad, vertrek bij de VW en om 15.00 uur wordt in de Koorkerk een miniconcerl ver zorgd. DOMBURG - In het jubileum jaar van brassband Apollo staan heel wat optredens op de agen da. Zaterdag 15 juli wordt deel genomen aan een concert van Oefening Kweekt Kunst in West- kapelle, aanvang 19.30 uur. s-zf «>r ixge w mdmb Vltolngen, VWlstraat 97. M (0118) 415 051 MM«J«riburg. Ung« Drft 24.T«l(OII8) 612 083

Scheldebode | 2000 | | pagina 1