dteMtam Ww v |te Een bijzondere kijk op... SCOREN! De Scheldebode 29,50 - y*r'ï <*:s H EK 2000 VOETBALSPEL BEUEN WINNEN, 0909-50 10 192 www. van de naonaen parket, n U heeft een feest, wij maken het spektakulair Nieuwe directeur voor Museum Hulp wat een mens allemaal verliest Motor gestolen Fietsen botsen Originele Sunstar: Van 49,50 voor Groeneveld Opticiens terzake TRIATLON EN DUATLON HEBBEN IN ZEELANDWIND MEE varia MIDDELBURG - Als de kracht van de wind, die vorige week woensdag in het polderlandschap aan de achterzijde van het Goese golfcomplex vrij spel had, vergelijkbaar is met de ontwikkeling van de duatlonbeoefening in het hartje van Zeeland, dan zit het wel snor met het perspectief voor het lopen-fietsen-lopen op Walcheren en de Bevelanden. Vorige week tijdens een bijzondere duatlontraining werden de eerste fundamenten voor een duatlonwedstrijd volgend jaar in Goes gelegd. Redactie zoekt medewerkers Nieuws Met de EK 2000 Actie van Teva - fteöf Timberland the Dubbel zo langzaam Prijswinnaars Winnie de Poeh Schelpen zoeken langs Zeeuwse kust L 3^6 L, Burg. Een luxe warm en lfptid-b: Een drie gangen k Een Rodeo-avon Party Centrum r de kinderen een springkussen, ballen bad, tv met kindervideo's, sjoelen, krijtbord enz. 5 Vlisslngen Tel.: 0118-418653 OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum heeft een nieuwe directeur. H. Zuider vaart volgt directeur A Van der Hoef op die in april naar het the ma park Waterland Neeltje Jans ging. Zuidervaart publiceerde eerder over diverse onderwer pen uit locale en wetenschaps geschiedenis. Momenteel is hij voorzitter van het Natuurkun dig Gezelschap Middelburg en redacteur van het tijdschrift Zeeland van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der We tenschappen. GOES - Roemenie-Hulp hield heeft tot nu toe 15.000 gulden opgebracht. Het geld is bedoeld voor het project Straatkinderen in Boekarest- Helpt u ze boven de grond?. Kinderen in Boeka rest leven in hele slechte om standigheden, velen slapen in de riolen van de stad, ze worden misbruikt en ze zijn ziek. Het geld voor het project is onder meer samengebracht door de collecte die in mei in de pauze van de jubileumopvoering van Dios in Goes werd gehouden. SCHOONDIJKE - Een knuffel, die ren! een kat en een hond), een muziekboek en twee mountain bikes zijn zo een paar van de op merkelijke gevonden voorwerpen die in de periode februari tot en met mei zijn binnengebracht op het politiebureau in Schoondijke. Ook heel veel sleutels en sleutel bossen zijn er gevonden, er heb ben dus in die periode heel wat mensen driftig en zenuwachtig vergeefs staan te zoeken in jassen, tassen en broekzakken. Te laat waren die mensen misschien ook al, want er zijn in de loop van de tijd ook heel wat dames- en he renhorloges gevonden en ingele verd op het bureau. Verder zijn er in totaal zes fietsen gevonden, een bril, een zonnebril, een rugzak, een giropas en een mobiele telefoon gevonden. Wie de moed al had opgegeven, maar nu toch iets terug denkt te kunnen krijgen, kan bellen naar 0118- 432 145. VLISSINGEN - Doet ie het of die' tie het niet, dacht een 23-ja- rige Vlissinger toen hij een van uit een garage een proefrit ging maken op een motorfiets. Aan vankelijk deed de motor het wel, maar toen toch weer niet. Toen de motorrijder naast zijn sput terende rijwiel stond, werd hem hulp aangeboden door een groepje mannen. De hulp ont aarde echter in diefstal toen de motor van hem werd afgeno men en werd meegenomen ach ter de huizen. De man zelf werd bedreigd. Hij ging er vandoor en schakelde de politie in. Deze heeft daarna een 19-jarige Vliss inger aangehouden. Een vrouw uit Brussel reed in Middelburg vanaf Buttinge over het fietspad en kwam daar een vrouw tegen die een kind van tweeeneenhalf in een kinderzit je op de fiets had. Beide fietsers reden te veel in het midden,waardoor ze tegen el kaar botsten. Iedereen is daarop naar het ziekenhuis gebracht, het kind moest ter observatie blijven. Sunny Days are here again! Groenevetd Opticiens heeft honderden zonnebrillen. En er is at een zonnebril op sterkte vanaf 99,-. N<r kutji IVJAJV Vttuingen, WaMraa W.TW. (01 tS) 415 OS I. Middelburg. Lange Delft 24.TM. (01 it) 612 081. WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR 0118 652 700, VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN 0118 652 713 Je moet eens een keer met een camper op vakantie zijn geweest. Op de Middelburgse Markt wordt een groot brassband festival gehouden. fc-f Deze week wel een heel bijzondere 'kijk op', een 'knuffel aan' in feite. Wie niet wisselt kan niet winnen 1-3 P uJ *fV- Er werden rondjes van vijf kilometer gereden Door Kees Maas en Mieke van den Heijkant Vandaar dat er veel glunderende en door de inspanning gekleurde ge zichten waren na afloop van de du- athlon-trainingsbijeenkomst onder leiding van de drievoudige Neder landse kampioen Huub Maas uit Etten-Leur. Gretige sporters uit Souburg, Vliss- ingen, Middelburg, Ovezande, Le- wedorp en Goes, stonden die avond met de fiets aan de hand te trappe len aan de poort van het sportpark in Goes. Zij wilden wel eens van een echte crack horen hoe ze het beste konden trainen. "We willen allemaal graag aan du- athlon of triatlon doen," vertelt Maikel de Kok, een van de deelne mers en initiatiefnemer van de Triatlon Trainingsgroep Goes, die pas is opgericht. Ook Paul Huij- bregsen uit Goes heeft hier overi gens veel bemoeienis mee. "Hier in de buurt is maar een be perkt aantal mogelijkheden om te trainen en dan alleen op de deelge bieden," vervolgt Maikel. "Zo wordt erzwemtraining gevolgd in Kapelle, fietstraining in Lewedorp en lopen deden we allemaal maar zo'n beetje zelf. Bij de training bleek al snel, dat sommigen van ons het verkeerd aanpakten. Zo slijten de fouten er in. We zijn allemaal wel heel erg fa natiek bezig, maar omdat we ieder onderdeel los aanpakken, zijn we nooit bezig mei wisselen van de ene techniek naar de andere. Ook aan het opbouwen van tempo of het af wisselen in snelheid hadden we ei genlijk nog nooit gedacht." Maikel de Kok in het wiel van Ned. kampioen Huub Maas Wisselen Huub Maas, die er zichtbaar veel plezier in had, liet de deelnemers aan zijn clinic daarom ook vooral veel wisselen. Want het is belangrijk dat het li chaam leert wennen aan de over gang van lopen naar het fietsen en vervolgens van fietsen naar lopen. De spiergroepen worden immers anders gebruikt. Als je daar inten sief op traint kun je veel tijd win nen. Ik constateerde dat veel du- athlon-beoefenaars op een en het zelfde tempo trainden. Door de trainingsarbeid op een speelse ma nier en in groepsverband af te wer ken, en daarbij de beteren een extra handicap aan de broek te geven, komt er een grotere stimulans en gedrevenheid. Je moet je hartslag op een bepaald moment wat terug brengen om op een volgend mo ment weer te kunnen exploderen. Daarop hebben we bij deze training accenten gelegd," legt Huub Maas uit. De deelnemers, een gemêleerd ge zelschap van jongens en mannen in de leeftijd van ongeveer veertien tot vijfenveertig jaar. Dat er deze avond geen vrouwen bij waren, is eigenlijk toeval. "Er komen geregeld meisjes en dames naar onze deeltrainin- gen," vertelt Maikel verder. "Onze trainingsgroep is er beslist ook voor hen". Het was te merken, dat Huub goed in de gaten hield op welk niveau ie dereen bezig is. Zo liet hij sommi gen kortere stukken lopen en hij bracht ook steeds iedereen weer mee binnen. Remy Vasseur, al een echte triatlonner die tweede van Nederland is bij de jeugd, kreeg ui teraard wat meer voor zijn kiezen. Ook hij was erg enthousiast na de training. Maar het was wel een te ken aan de wand dat hij niet meer op de fiets terug naar Vlissingen ging-" Nieuw initiatief Het initiatief van de gloednieuwe trainingsgroep is nu al een succes. "Naar aanleiding van deze bijzon dere training hebben we contact gelegd met de Triatlonvereniging Dynamica uit Souburg, met atle tiekvereniging AV 56 uit Goes en met de organisatie van de triatlon Den Inkel in Kruiningen. Ze kwa men ook kijken, voor een deel mee- trainen en we hebben meteen spij kers met koppen geslagen. Volgend jaar komt er een Duathlon in Goes en we krijgen van al die organisaties ondersteuning." "In Midden-Zeeland gebeuren mooie dingen op dit gebied," vult Huub Maas aan. "Het is te merken dat er een groeiende belangstelling is voor de duathlon. Recentelijk heb ik deelgenomen aan de wedstrijd in voor aanvang van de training geeft Huub Maas (rood trainingsjack) wat algemene informatie FOTO'S SCHETSEN TTT MIDDELBURG - „Dit is een foto van mijn poes Sara (rechts)", schrijft J. Teijn uit Middelburg. „Ze zoekt al tijd katertje Mozart van de buren op om te knuffelen. Sara is 10, Mozart nog geen jaar." Echt een 'bijzon dere kijk op...'. Heeft u ook foto's voor deze rubriek, stuur ze naar de redactie van De Scheldebode, Postbus 7011,4330 GA Middelburg. Oost-Souburg. Dat was een dag met veel actie, veel slopende wissels van lopen naar fietsen en van fietsen naar lopen. Dat is leuk voor het pu bliek en ook voor de deelnemers is het boeiend. Ik vermoed dat deze vorm van duathlon de toekomst heeft. Onze combisport wordt hier door immers dichter naar het grote publiek gebracht. Zeeland had voorheen Floris Jan en Niels Koole. Momenteel timmert deze provincie aan de nationale weg met Remy Vasseur en ook Miquel van Tonge ren kan door verdere specialisatie aanpikken bij de nationale top. Run-Bike-Run wordt steeds popu lairder en daaraan wordt zeker ook bijgedragen door het nationale cir cuit, wat de beoefening in de breed te stimuleert.. Mede daarom ben ik graag naar Goes en Wilhelmina- dorp gekomen om deze training aan geïnteresseerde veelzijdig heidssporters te geven. Maas, die in het recente verleden onder andere de wereldbeker cy clus heeft gewonnen, vijfde en zes de werd bij de Europese kampioen schappen en vierde en vijfde bin nen liep tijdens de mondiale titel strijd. Jaarlijks pakt hij gemiddeld een zestal overwinningen in stra- tenlopen. Voor het fietsen heeft hij een licentie in de KNWU-categorie Sportklasse-A. De frêle snelheidsduivel, zet weke lijks vijftien tot vijfentwintig uur trainingsarbeid bovenop zijn volle- tijdsbaan bij de Roosendaalse vesti ging van Philips. De redactie van De Scheldebode wil het correspondentenbestand uit gaan breiden. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk melden via het adres: Redactie De Scheldebode, Postbus 7011:4330 GA Middelburg. Zet er even uw persoonlijke gege vens bij. Wij nemen dan contact met u op. KOUDEKERKE - Buitengewoon is een landelijke organisatie die voor liefhebbers tuinexcursies organi seert. Een van die excursies wordt steeds in Koudekerke gehouden. Op 24 juni wordt nog een excursie gehouden. Deze is bedoeld voor tuinliefhebbers die nieuwe inspira tie op willen doen. De excursie op de fiets duurt drie uur en gaat naar twee tuinen. Opgeven voor de ex cursie kan op telefoonnummer 010- 284 7707. Enthousiaste tuineigenaren die hun tuin willen laten zien, kunnen zich ook bij Buitengewoon melden. "Dat kan omdat ik schuivende werktijden heb.s Morgens ga ik op de fiets naar mijn werk, als ik een omweg maak, ben ik een uur on derweg. Als ik dan om zeven uur, half-acht begin, kan ik mooi om twaalf uur pauze nemen voor een uurtje of twee looptraining. Ik maak computersystemen, dat is inspan nend werk, maar na zo'n training ben ik weer lekker fris." Materiaalwagen Huub Maas kwam woensdagavond met de van wielerklassiekers be kende neutrale materiaalwagen van Ijspaleis. Het duurt niet lang meer voor de materiaalwagens worden ingezet tijdens het fietsonderdeel van de duathlon. Het is dus mooi dat ik Lopen, fietsen, lopen en tussendoor wat gerichte instructie ledereen kan meedoen! Elke dag maak je kans op fantastische prijzen, waaron der een schitterende breedbeeld TV, fotocamera's en videorecorders Daarnaast maakt elke beller nog eens kans op prachtige troostprijzen als voetballen, CD's, radio's en computerspellen. Het is echt eenvoudig en je kunt zo vaak meedoen als je wilt! 1. Bel met 0909-50.10.192 en luister naar de instructies. (1gld. p.min) 2. Voorspel het totale aantal doelpunten van de te spelen wedstrijden. 3. Luister direct of je gewonnen hebt. Bel elke dag want hoe vaker je een juist antwoord hebt gegeven hoe groter je kans op een van die fantastische hoofdprijzen! een professionele wagen van Piet Lambregts functioneel kan laten zien. In Almere en Stein gebeurt dat dit jaar reeds tijdens de triatlon en het zit er dik in dat duatlon dat voor beeld zal volgen. Het is immers niet meer van deze tijd dat je zelf een band moet gaan plakken bij een eventuele lekke band. Het zal je maar gebeuren dat je het vliegtuig naar Japan neemt voor een duat- lon-wedstrijd en dat je in de eerste kilometer van het fietsen kansloos wordt door een lekker band. Een drama met hoofdletters. Daar moe ten we vanaf." Voor informatie over Triatlon Trai ningsgroep Goes kan je bellen naar: 0113 - 222062. Of surf naar: www.go.to/triaflon uitgebreide informatie en vele aanbiedingen van den Dongen Parketvloeren, Langeviele 75, Middelburg. 0118-637136 Junior mt. 24 t/m 37 Dames mt. 35 t/m 42 Heren mt. 40 t/m 49 Segeersstraat 66 Middelburg 0118-625440 VLISSINGEN - Schildpadden doen het langzaam, maar soms doen ze het wel heel goed. In de Reptielzoo in Vlissingen is vori ge week een bijzondere tweeling geboren. Tussen de borelingen van de Griekse landschildpad den zat een eeneiige tweeling, die toen het personeel van de Zoo hen vond, zelfs nog met de navelstrengen aan elkaar zaten. Een eeneiige tweeling komt bij landschildpadden in gevangen schap maar zelden voor. De beestjes wogen bij de geboorte samen 14,9 gram. De een was 3,3 de ander 2,9 centimeter lang. Als ze volwassenen zijn kunnen ze 35 centimeter lang worden en drie kilo gaan wegen. MIDDELBURG - De prijswin naars van de Winnie de Poeh kleurwedstrijd: Vicky van Dijk Koudekerke; Klaske van de Veen Middelburg; Nijnke Bijl Middelburg; Charlot te Steinhauer Grijpskerke; Em ma van Zweden Arnemuiden; Lea Belde Middelburg; Demi Kisters Vlissingen; Jari Vanghe- luwe Vlissingen; Paul Roos Ar nemuiden. DOMBURG - De Walcherse stranden krijgen zaterdag 24 ju ni veel bezoekers die langs de vloedlijn naar schelpen zoeken. Onder begeleiding van een des kundige en inspirerende gids, is er een excursie met workshop over 'fossiele schelpen'. Aan vang 13.00 uur. Zowel beginners als gevorder den kunnen mee. Bij de intro ductie worden bodemstructuur en aardlagen besproken waarin fossiele schelpen voor kunnen komen. Aan de hand van dia's en boeken wordt een en ander overzichtelijk gemaakt. Na de inleiding gaan de deelnemers naar het strand om schelpen te zoeken en te determineren. Op de Zeeuwse stranden kun nen tussen de 250 en 300 ver schillende schelpen gevonden worden. Daarvan zijn veertig tot vijftig nog levende soorten, de andere zijn fossiele schelpen. De bekendste vindplaatsen zijn Domburg en Cadzand. Bij Dom burg liggen bodemlagen van tussen de 2 en 5 miljoen jaren oud. Deze oude aardlagen wor den door de schurende werking van de zeearmen de Zwingeul en de Scheldestroom met hun getijdenstromingen, aan de op pervlakte gebracht. Het zeewa ter werpt de schelpen vervol gens op het strand. Bij de afdeling Promotie van de Kust VW Walcheren (telefoon 583615) kan een schelpenarran gement gereserveerd worden (f 29,50). Dat is inclusief excursie, twee consumpties en een dag rugzakje met inhoud. Voor jon geren van 12 tot 16 geldt een speciale prijs van f 22,50. Info via telefoon 0900-2020280 (1 gulden per minuut).

Scheldebode | 2000 | | pagina 1