De Scheldebode FOTOSTUDIO THEO VAN DER GENUGTEN VERHUIST MIDDELBURG - Theo van der Genugten is sinds 1977 actiefin de fotografie. Zijn stelregel is por tretfotografie is meer dan alleen maar een fo tootje maken. Hij wil als fotograaf dan ook het maximale bereiken in de portretfotografie, met als uitzonderlijk doel: het maken van perfecte portretten. Kicken Opleiding Eng? Assortiment Duur? Portret: meer dan zomaar een foto Theo van der Genugten begon al in 1991 een fotostudio in een ruim pand in Winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg. Velen wisten al de weg naar Fo tostudio Theo van der Genugten te vinden en zo groeide de stu dio uit zijn jasje. Nu kwam er bij de verbouwing van Winkelcen trum Dauwendaele gelegenheid om binnen het winkelcentrum te verhuizen en zo een fotostu dio geheel naar eigen ontwerp te betrekken. Daar heeft de foto graaf gebruik van gemaakt. Fotostudio Theo van der Ge nugten is in de bijna negen jaar van het bestaan uitgegroeid tot een begrip. Het begrip 'een sprekende foto', zo'n foto waar van je zegt "Ja, dat is hij of zij", weet Theo(41) op treffende wij ze tot uitdrukking te brengen. Of, zoals hij het formuleert: "Portret, meer dan 'n foto. Dat was en is nog steeds de opzet. Ik ben hier in december 1991 ge stan met een fotostudio met als doel portretten en huwelijksfo tografie te realiseren op een ma nier die nog vrij onbekend was. Er is op Walcheren en de Beve- landen eigenlijk geen echte por tretstudio: het is overal min of meer bijzaak. Om iets anders te maken dan gebruikelijk heb ik me daarvoor gespecialiseerd. De nadruk ligt op kwaliteit en dat bereik je door specialisatie. Ik fotografeer uitsluitend men sen en dieren, absoluut geen stillevens. Ik ben direct na de middelbare school de fotografie in gegaan. In een fotowinkel werken, foto graferen, leren van anderen. Goed kijken, jezelf ontwikkelen, je eigen visie ontwikkelen. Men sen zijn steeds meer op zoek naar een fotograaf die iets an ders maakt dan zijzelf. Het minst belangrijke van de foto grafie is de camera. Dat is een instrument, puur een hulpmid del om je doel te bereiken, het laatste wat in actie komt. Wat is wel belangrijk in de fotografie? Zorg dat je er achterkomt hoe die persoon is die gefotograf eerd wordt. Verder is het be langrijk te weten voor wie het is bestemd en waar komt het portret te hangen of te staan. Om doelgericht resultaat te bereiken is informatie nodig. Als dan na af loop de foto's bekeken worden en de gefotografeerde persoon zegt heel blij: "Ben ik dat dan groei ik, dat is kicken." De meeste mensen zijn onzeker als ze gefotografeerd worden. Het is daarom zaak om iemand op z'n gemak te stellen. Een mo del dat zich ontspannen voelt, zal natuurlijker overkomen, wat uiteindelijk, met gebruik van de beste materialen, het fraaiste re sultaat oplevert. Tijdens de op- namesesssies van gemiddeld 45 minuten haalt Theo het beste in de klant naar boven. Een uniek computersysteem, dat in directe verbinding met de camera staat zorgt ervoor dat de opna- mes(12) opgeslagen worden. Di- rekt na het fotograferen kan het resultaat van de sessie op een groot beeldscherm bekeken worden en wordt sa men met Theo uitge zocht welke opname(s) een portret vergroting gemaakt gaat wor den. Zo komt men later niet voor verrassingen te staan. Wat men ziet is wat men krijgt. En Theo vult aan: "Een Engels foto graaf zei ooit: De tevredenheid over kwaliteit blijft langer han gen dan de tevredenheid over een lage prijs." Fotostudio Theo van der Ge nugten kende zaterdag 27 mei een drukke dag. Het Open Huis op het nieuwe adres Vrijland straat 65 werd goed bezocht. Theo, en de twee vaste krachten Karin en Natalie konden veel klanten en bekenden begroeten: "Zij verrichten het vele werk achter de schermen van de foto grafie die ik doe en runnen de winkel", geeft Theo aan. De nieuw betrokken ruimte is an derhalf keer zo groot als de vori ge en Theo kon zijn nieuwe stu dio naar eigen idee en ontwerp inrichten "Alle ruimte-proble men zijn hiermee opgelost", stelt hij vast, "We hebben nu een breder assortiment in foto artikelen en om nog betere ser vice te kunnen verlenen zijn we zes dagen per week open. Een bezoeker die zelf ook veel en mooi fotografeert zegt: "Als iemand mij vraagt voor portretfo to's te maken dan stuur ik ze al tijd door naar Fotostudio Theo van der Genugten. Zeker, voor kwaliteit en een gezellige sfeer." Theo van der Genugten: "Onze klanten zijn meer op zoek naar een wanddecoratie, dan naar zomaar een foto. Men geeft veel geld uit aan interieur en ik denk dat een portret meer een onder deel van het interieur wordt. Bo ven een duur bankstel hoort geen randloze clip-lijst met een vergeelde, slecht gefixeerde of gebobbelde foto, nog half vast geplakt aan het glas. Dat kan an ders. Hang in de kamer waar je dagelijks vaak komt iets moois en niet twee keer niks. Men denkt wel dat het veel kost, maar ik hoor vaak bij de prijsin formatie bij mij in de winkel: "O, ik dacht dat het duurder was." Fotostudio Theo van der Ge nugten, Winkelcentrum Dau wendaele, Vrijlandstraat 65, Middelburg, telefoon 0118 - 640317 openingstijden maan dag/vrijdag 09.00 tot 18.00 uur, zaterdag om 17.00 uur gesloten, vrijdag koopavond tot 20.00 uur. Vanwege een technische storing is de pagina van Fotostudio Theo van der Genugten vorige week niet fraai in de Schelde bode gekomen. Dat willen we bij deze graag corrigeren. De Scheldebode v.l.n.r.: karin, Theo en Natalie, echt een foto van: Dat is 'm! FOTO THEO VAN DER GENUGTEN

Scheldebode | 2000 | | pagina 6