Scheldebode terzake Feestelijke opening van showroom Beveiliging nu nog veel uitgebreider Een Smat voor de mooiste etalage SCHELDEBODE Thema Solexrace: 'U rijdt te hard' Digitale fotografie boeit MÊmm m het weten waard Meesters der wijsheid Beste schapenkaas Avondvierdaagse werkgroep ouders van drugsgebruikers Alleengaanden BRUGMAN KEUKENS UITGEBREID MET BADKAMERS GOES - Brugman Keukens Badkamers opent donderdag 8 juni op een feestelijke manier haar vernieuwde showroom aan de Marconistraat 34 te Goes. Nieuw is, dat Brugman in deze showroom naast de keukenafdeling die al bestond, een badkamerafdeling gaat openen. Actie Kookdemonstraties PROTECTION ZEELAND IN NIEUWE HANDEN ARNEMUIDEN - Een beveiligingsbedrijf als Protection Zeeland uit Arnemuiden kan voor allerlei beveiligingsacti viteiten worden ingezet. Zo richt het bedrijf zich niet al leen op het reguliere beveiligingswerk, maar Protection kan ook optreden tegen zogenoemde stalkers. CURDES-VERVOER VOOR MULDER BINNENHUIS MIDDELBURG -Mulder Binnenhuis in Middelburg heeft deze maand extra vervoer. Met enige trots mogen de eige naren en de medewerkers van deze speciaalzaak in Vloer en Vensterdecoratie een maand lang rondrijden in een speciale Smart, met het opschrift Curdes. 0118-652700 OVEZANDE - De solexrace, publiekshoogtepunt van de Ron de van Ovezande, staat dit jaar voor bet eerst in het teken van een thema. Deelnemers worden uitgenodigd om op welke wijze dan ook in te spelen op bet thema 'U rijdt te hard'. Hond en kat goed ontwormen DEZE RUBRIEK WORDT U AANGEBODEN DOOR: Huisdierenspeciaalzaak en trimsalon m De Trouwe Vriend MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek wordt woensdag 14 juni om 20.00 uur een lezing ge houden over de wederverschj- ning van Maitreya en de Mees ters van Wijsheid. Jacques van den Berg vertelt over de wereld leraar Matreya die een van de meesters der wijsheid is. Ma- treya's boodschap is: Deel sa men en red de wereld. Maar ook: Ik ben niét gekomen om een nieuwe religie te stichten, ik ben gekomen om de kunst van de Zelfverwerkelijking te onder richten. Tijdens de lezing gaat Van den Berg verder In op de golf van wonderen' die de wereld op het moment overspoeld.' VEERE - Schapenhouderij Breel uit Veere heeft op de dag van Schaap en Geit in Utrecht vorige week, de eerste prijs bij de kaas keuring gewonnen. De schapenkaas van Breel be haalde het mooie resultaat van 96 punten, terwijl het maximaal aantal haalbare punten honderd is. De schapenhouderij is nu in het bezit van de Henri Willig wissel trofee, die over twee jaar weer verdedigd moet worden. VEERE - In Veere houdt Wijkver- eniging Zanddijk samen met Wandelsportvereniging 't Zand uit Middelburg van dinsdag tot en met vrijdag een avondvier daagse. Het is de dertiende keer dat deze vierdaagse wordt ge houden, waarbij afstanden van vijf en tien kilometer kunnen worden gelopen. De start is steeds om 19.00 uur vanuit Het Praethuis.Het start bureau is geopend vanaf 18.00 uur. De laatste avond gaat de tien kilometerroutte al om 17.45 uur weg, terwijl die van vijf kilo meter om 18.45 uur start. De in tocht is dan ongeveer om 19.30 uur vapaf het Bastion in Veere. MIDDELBURG - De groep Ou ders van drugsgebruikers houdt 6 juni een gespreksgroep in Goes en nog eens op 13 juni in Ter- neuzen en op 19 juni in Middel burg. Wie daarbij wil zijn kan contact opnemen met een van de volgende telefoonnummers. 0118- 62 38 17 of 0113- 371 680. De stichting heeft ook een lan delijk nummer, 0900-515 2244. OOST SOUBURG - Vrijgezellen en alleengaanden kunnen op 10 juni om 21.00 uur naar een ge zellige dansavond in de Karon- lingenburcht in Oost-Souburg. Wie al om 20.00 uur komt, kan meedoen aan een uurtje dans les, waardoor hij of zij de rest van de avond beter uit de voe ten kan. DJ jacques zorgt voor de muziek, Rody en Marijke zijn de gastvrouwen. WOENSDAG 14 JUNI 2000 Hier heeft men de keuze uit tiental len badkamerpresentaties en bad meubelen. Naast de vele opstellin gen presenteert Brugman Keukens Badkamers een breed assorti ment aan apparatuur, werkbladen, (badkamer) tegels, spoelbakken, accessoires en douchecabines. Te vens is Brugman als enige in Neder land leverancier van Teuco. Teuco heeft onder andere multifunctione le douchecabines, Finse sauna's en hydrosonic whirlpoolsystemen in haar assortiment. De indeling van het filiaal te Goes is volledig gerangschikt naar de sma ken en stijlen van de potentiële klanten. Op deze manier is het voor hen mogelijk een gerichte keuze te maken door betere vergelijkingmo gelijkheden. Natuurlijk is er in de showroom rekening gehouden met de levensfase van de consument. Iedere levensfase (starters, gezin nen met kinderen en 55+) vraagt om specifieke eisen ten opzichte van vormgeving en functionaliteit. Wie in de Brugman showroom rondkijkt, zal dan ook vaststellen dat "Voor elk wat wils" volledig weerspiegeld is in het assortiment. De hedendaagse consument, of hij nu een wat behouden smaak heeft of een voorkeur heeft voor geavan ceerde ontwerpen, vindt bij Brug man vrijwel zeker wat hem het meeste aanspreekt. Vakkundige ad viseurs ontwikkelen samen met de klant het gewenste keuken of bad- kamerontwerp en vervolgens heeft de klant de keuze tussen zelf plaat sen of laten plaatsen, waarvoor Brugman Keukens Badkamers mogelijkheden aanbiedt tegen aan trekkelijke voorwaarden. De openingsactiviteiten lopen van 8 juni tot en met 31 augustus 2000. Iedere klant krijgt, gedurende deze openingsperiode, bij aankoop van een complete keuken, een gratis vaatwasser ter waarde van f 1.500, Bij de aanschaf van een complete badkamer krijgt de klant een gratis whirlpoolsysteem of gratis tegels ter Een kijkje in de vernieuwde showroom FOTO TANNIE DE JONGE waarde van f 1.500,—. Eventueel kunnen de klanten, als geen van de voorgaande acties hen aanspreekt, kiezen voor de actie 'Nu kopenen pas in 2001 be talen'. Zonder aanbetaling, zonder rente en zonder kosten (vraag naar de actie-voorwaarden in het Brug man filiaal). Dus nog één keer voor de duidelijkheid, de klant mag kie zen uit één van deze acties. Om de festiviteiten compleet te ma ken, organiseert Brugman Keukens en Badkamers nog op 17, 18 juni kookdemonstraties waarbij handi ge kook- en baktips gegeven wor den. Op zondag 18 juni zal er een demonstratie verzorgd worden van de Teuco stoomcabine en Teuco whirlpool. Ook de kinderen zijn na tuurlijk van harte welkom, want voor de kleintjes is er een kleurwed- strijd en kan er gegrabbeld worden in de grabbelton. Er is dus reden genoeg om een kijk je te nemen in de vernieuwde Keu ken en Badkamer showroom van Brugman. Stalkers zijn mensen met een ob sessie voor een bepaalde persoon, die niet meer kunnen stoppen met het lastigvallen van die persoon. Het fenomeen stalking is pas sinds 1999 door de Nederlandse wet er kend wordt. Sindsdien lopen stal kers het risico ook daadwerkelijk te worden aangehouden, zowel door politie als ook door beveiligingsbe drijven. De nieuwe eigenaar van Beveili gingsbedrijf Protection Zeeland is ex- marechaussee Dave Siebrecht. Hij heeft het bedrijf kort geleden overgenomen. Als coördinator werkt voormalige politieman John Brusselaars bij hem Brusselaar is te vens adviseur. "Ons bedrijf werkt uitsluitend met gediplomeerde bewakingsbeamb ten die ervaring in deze branche hebben," vertelt Siebrecht. "Met betrekking tot stalking is het zo dat wij deze personen, de stalkers mo gen achterhalen en als ze een mis drijf hebben begaan over mogen gaan tot aanhouding. De politie kan niet vierentwintig uur per dag ie mands huis in de gaten houden. Steeds vaker stoot men daarom ta ken af aan beveiligingsbedrijven". Toch mogen de medewerkers van Protection Zeeland niet met wa pens zwaaien. Siebrecht: "Aanhou ding van personen geschiedt met zogenaamde' tie-raps' die onder meer ook gebruikt worden door de politie tijdens voetbalwedstrijden. Deze 'tie-raps' kunnen worden ver geleken met handboeien en het is dus duidelijk dat de beambten van dit bedrijf hun mannetje moeten staan en degelijk op de hoogte die nen te zijn van de Nederlandse wet en een aantal politiezaken. Protec tion Zeeland gaat wat betreft de op leiding zelfs een stapje verder. "Die opleiding geven we samenwerking met het ROC. Stichting Ecabo, een stichting die toezicht houdt op alle beveiligingsbedrijven in Nederland, gaf ons toestemming die cursus te verzorgen. Bij het ROC Zeeland komt de theoretische kant aan bod en Protection Zeeland verzorgt het praktijkgedeelte". Een beveiligingsbedrijf doet dus veel meer dan medewerkers er op uit sturen om 's nachts als nachtwa ker op te treden. Dat kan parkeer- bewaking en gewone bewaking van evenementen, persoonsbeveiliging, waaronder gètuigenbescherming en winkelbewaking. Zo werken in winkeliers samen te laten werken. Denk aan drukke winkelstraten. Voor een bedrijf zal permanente bewaking te duur zijn. Als winkels echter samenwerken zorgen wij er voor dat er altijd bewaking is en er in geval van een misdrijf een be ambte in de winkel staat". Siebrecht vervolgt: Door middel van een alarmknopje onder te toonbank wordt onze be ambte ingeseind. Hij kan vervol gens zien waar er iets aan de hand is en binnen twee minuten kan er daadwerkelijk in de winkel actie worden ondernomen". Protection Zeeland is gevestigd aan de Van Cit- terweg 2b in Arnemuiden. Deze luxe heeft Mulder Binnenhuis te danken aan de prijs die het be drijf heeft gewonnen met een pro vinciale presentatiewedstrijd. De wedstrijd was uitgeschreven door het exclusieve decoratiemerk Cur des, dat tien jaar bestaat. Curdes is een Nederlandse Design Verschijnt in een oplage van 50.353 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Inleveradressen Bladmanager Mini's Advertentieverkoop Redactie Correspondenten Fotograaf Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl@uitg-zwn.nl 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen "Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Kees Maas, tel.(privé): 076-5036345 06-51247948 Tijdens kantooruren 0118-652700 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Cora Slot (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0113-344868 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) tel. (privé): 0118-473051 Afsluittijd advertenties: maandag 1200 uur, op ons service adres in MiddelburgIVIissingen echter zaterdag voor 17.00 uur. Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 06-21490344 Email: redscheldebode@uitg-zwn.nl Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Tannie van Eek tel.: 0118-460594 Claudia de Troije - Booij tel.: 0118-626336 Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekkranten Copyright c 1996 Uitgeversmaatschappij Zuidwest - Nederland B.V. Collectie, die internationaal ope reert en die op de markt staat met zo'n honderd dessins en vierhon derd kleurstellingen. "Dit moet voldoende inspiratie op leveren om een etalage een bijzon der aanzien te geven," dacht men bij Curdes en zo ontstond het idee van de wedstrijd. Jenneke Mulder, dochter van eigenaar P. Mulder en medewerkster in de zaak, liet zich inderdaad inspireren tot een bij zonder winkelraam. "De grove vitrage van Curdes bracht me op een idee voor een soort voorjaarsetalage. Daarvan hebben we een raam in het raam gemaakt en er zijn allerlei insecten Een maand lang een extra Smart, dat is leuk verdiend met een mooie etalage FOTO HARRIE DE LANGE in gestoken. Want bij voorjaar denk je aan bloemen en aan insecten die weer gaan vliegen. Zo ontstond een spannend geheel." Curdes vond het ook een spannende etalage en beloonde de makers bij Mulder Binnenhuis met een maand lang extra vervoer. Vorige week werd de prijs uitgereikt, samen met een bos bloemen en een taart. Het Wielercomite wil hiermee een ludieke bijdrage leveren aan de dis cussies over de snelheidscontroles in Zeeland. De solexrace en de de monstratie met minimotoren vor men de omlijsting van de wieler ronde waarin A-, B- en C-trimmers aan de start komen. Voor de jeugd wordt er een zogenaamde Dikke Banden Race gehouden. Soos de Klomp organiseert op het buiten plein èen middagconcert met De Ronde van Ovezande, die voor de 21e keer wordt georganiseerd, valt samen met de jaarlijkse kermis. Beide tradities houden elkaar in stand. De combinatie van sport en vermaak blijkt al jaren een gouden greep, een familiefestijn met voor elk wat wils, Sportieve prestaties en plezier in de capriolen van vrienden en bekenden maken van de wieler ronde elk jaar weer een feest. De jeugd komt om 13,00 uur eerst aan bod in de Dikke Banden Race. In verschillende leeftijdscategorien kan de schooljeugd van Ovezande en omringende dorpen kennis ma ken met de wielersport. Voor alle deelnemertjes zijn er leuke atten ties. Ook de meer gevorderde jeugdrenners - met echte racefiet sen - uit de hele provincie kunnen in Ovezande de krachten meten. De G, en B-trimmers gaan om 14. 00 uur van start voor wedstrijden over 35 en 50 km. Om 15.15 uur is het de beurt aan de A-trimmers, die 60 ki lometer voor de wielen krijgen. De solexrace wordt vanaf 16.45 uur gereden in twee manches. Zo'n 50 deelnemers hebben zich voor dit Bijna alle pasgeboren pups en kit tens zijn besmet met spoelwor- men. Pups worden reeds in de baarmoeder besmet. Na de ge boorte krijgen pups en kittens via de moedermelk spoelworm-lar- ven binnen. De opgenomen lar ven ontwikkelen zich binnen en kele weken tot volwassen spoel- wormen in de darmen. Wormlar ven die de pups in de baarmoe der besmetten trekken vi a de darmwand eerst door hét li chaam onder andere longen) van de pup vóórdat ze weer in de darmen uitkomen waar ze uit groeien tot volwassen wormen. De wonnen kunnen uitgebraakt worden en zichtbaar zijn in de ontlasting. De wormen zien eruit als spaghettidraaden. Ziektever schijnselen kunnen zijn; hoesten, diarree, verstopping en groeiver traging. De volwassen wormen produceren vele eieren die via de ontlasting de omgeving besmet ten. De wormeitjes worden weer opgelikt door de pups, kittens en moederdier. Ook worden de ei tjes per ongeluk door andei diersoorten opgenomen muizen konijnen en vogels. In ze toevallige tussengasthere worden de wormlarven ingekap seld en ontwikkelen zich niet vér der tot volwassen wormen. Pas als deze tussengastheren door een hond of kat worden opgege ten gaat de ontwikkeling van de ingekapselde larven verder. Uit wormeitjes die honden en katten binnen krijgen ontwikkelen zich worm-larven in de darm. De lar ven doorboren de darmwand en maken een trektocht door het li chaam. Een deel nestelt zich in spieren of een orgaan. Een ander deel komt uiteindelijk ze weer in de darmen uit waarna ze uit groeien tot volwassen wormen. Tijdens drachtigheid worden de rustende larven weer actief De larven zetten hun trektocht voort. Ze besmetten de ongeboren pups en het moederdier krijgt zelf vol wassen spoelwormen. Ook men sen kunnen wormeitjes binnen krijgen. Vooral kinderen die in besmette zandbakken en op gras veldjes spelen lopen risico. De larven die in de dan uit de eitjes komen trekken door de darm wand en maken een trektocht door het lichaam. Uiteindelijk nestelen ze zich in een orgaan. Ze kunnen jaren overleven voordat ze afsterven en door het lichaam worden opgeruimd. Een infectie mét wormlarven kan griepachti- ge verschijnselen geven of buik pijn. In zeldzame gevallen kan blindheid ontstaan wanneer de larven in het oog terechtkomen. Ook schijnt een besmetting met worm-larven de kans op het ont staan van astma bij kinderen te vergroten. Wormlarven groeien bij mensen niet uit tot volwassen [wormen! Het is dus belang rijk honden en katten goed te rmen! jngsschema; Pups en kittens: vanaf ftijd 2 weken (pups) en 4 we ken (kittens) om de 2 weken tot ze 8 weken oud zijn. Daarna om de 2 maanden tot een leeftijd van een halfjaar. Moederdieren: gelijk met de jongen.. V nimaal 2xper jaar. en: mi- Ontwormingsmiddelen zijn in de vorm van pillen en pasta's ver krijgbaar bij uw dierenarts en in de dierenspeciaalzaak. Middelburg Arnemuiden Huisdieren speciaalzaak Beautysalon voor dieren Vrijlandstraat 43-45 en Dierenartsen Praktijk Langstraat 85 Tel. (0118+640118 Tel. (01181-602798 R. Roskam dierenarts gezelschapsdieren Kelderweg 1Meliskerke Langevielesingel 44, Middelburg Langstraat 85, Arnemuiden Telefoon: 0118-592838 0118-634842 MIDDELBURG - Ruim 240 belang stellenden kwamen naar de infor matiedag over Digitale Fotografie die vorige week door Foto Ver- schoore in samenwerking met Sony en Hewlett Packard werd gegeven. Er werd uitgebreid verteld over het bedieningsgemak en de resultaten van diverse camera's en ook scan ners en printers werden belicht. Sa menvattend kan worden gezegd, dat de hoge getallen, zoals 19200 dpi niet de doorslag geven, maar de lenskwaliteit en vooral de software bepalen het gebruiksgemak en de kwaliteit. Foto Verschoore is ook in de winkel bereid om informatie te verstrek ken. evenement ingeschreven. Daaron der Zijn echte snelheidsduivels, bij wie alles draait om het halen van een zo hoog mogelijke snelheid uit een zo klein mogelijk vermogen. Voor andere deelnemers speelt snelheid totaal geen rol. Voor hen speelt de presentatie, Gehuld in lange leren jassen met vooroorlog se vliegeniershelmen, vermomd als 'Miene van 't Oefje' of verpakt in een pinguinpak, het kan allemaal. Voor het eerst zijn de deelnemers uitgedaagd met hun presentatie in te spelen op het thema snelheid en snelheidscontroles. Juist de, solex moet zich, als relaxed voertuig bij uitstek, uitstekend lenen voor een carnavaleske presentatie. Ook van de Ovezandse brandweer wordt, zoals elk jaar, een verrassing ver wacht. De beide manches van de solaxrace worden afgewisseld met een presentatie van tiental mini- moteren. Deelnemers aan de verschillende wedstrijden kunnen zich ongeveer een uur van te voren melden in Bar R2 in de Hoofdstraat. HUISARTSEN: VLISSINGEN: Zaterdag 17 juni: mevrouw Termeer en F. van den Berg, Rosenburglaan 1, telefoon 465253. Zondag 18 juni: P. Cra- ma, Hogeweg 107, telefoon 413459. Spreekuur (zonder afspraak) van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Huisbezoek aanvragen voor 10.00 uur. MIDDELBURG: Zaterdag 17 ju ni: A. Bruynzeel, Herengracht 68; zondag 18 juni: F. Heere, JH Huyssenstraat 15. Centraal doorkiesnummer: 639933. OOST-SOUBURG, MIDDEL BURG-ZUID, ARNEMUIDEN, NIEUW&ST.JOOSLAND: Op zaterdag 17 juni: J. Vervloet, Oude Rijksweg 4, Nieuw en St. Joosland, telefoon 627664. Zondag 18 juni: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tele foon 461630. MELISKERKE, BIGGEKF.RKE, Dr. Stuttenheim Rapenburg- weg 4, Meliskerke, telefoon 0118- 56 17 60 ZOUTELANDE, KOUDF.KERKE, WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE: Op 17 en 18 juni: P. Noorlander. Middelburgsestraat 94, Koude- kerke, telefoon 551231. OOSTKAPELLE, VEERE EN SEROOSKERKE: R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, telefoon 591212. TANDARTSEN KRING WALCHEREN: Op 17 en 18 juni: J. Vaessen, Koepoort straat 3, Middelburg, telefoon 613403. APOTHEEK: geen melding ont vangen. MIDDELBURG: Vrijdag 16 tot 23 juni: dag- en avonddienst apotheek VVelsinge, 1W. Thi- bautstraat 45, Middelburg, tele foon 623298. 24-uursdienst: apotheek Sou burg, C. van Perestraat 1, Oost- Souburg, telefoon 461593. VERLOSKUNDIGEN VLISSIN GEN: Van donderdagavond 20.00 tot zondagavond 22.00 uur. Telefoon 471140. Van 16 tot en met 18 juni: H. Hament. DIERENARTSEN: Op 17enl8juni: E.vandenAk- ker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, telefoon 460860. Op feestdagen die niet op zater dag of zondag vallen, spreek uren zonder afspraak van 11.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle, Oude Domburgseweg 33a: landbouwhuisdieren: tele foon 581443. Gezelschapsdie ren: consult na telefonische af spraak 581443. ARNEMUIDEN: R. Roskam, Langstraat 85, telefoon 634842. Consult en visite na telefonische afspraak. DIEREN CATS AND DOGS UITLAAT- EN OPPASCENTRALE: Voor het verzorgen van het huisdier in de eigen omgeving, telefoon 614626. Tevens voor opvang van uw huisdier tijdens vakantie en dergelijke en voor het zoeken van gastgezinnen.. DIERENBESCHERMING NOORD- EN MIDDEN ZEE- LAND: A Gogelweg 12a, 4384 EV Vlissingen. DIERENAMBULANCE WAL CHEREN: Alarmnummer 440688 (24 uur per etmaal be reikbaar). VOGELOPVANG MIDDEN ZEELAND: telefoon 628288. POLITIE NOODHULP: telefoon 112 als elke seconde telt. Overige assistentie aanvragen via telefoon 633333. Voor alle andere aangelegenheden zijn de bureaus in Middelburg en Vliss ingen 24 uur per dag open. J

Scheldebode | 2000 | | pagina 5