DeüTScheldebode uit ledereen welkom in zuid Jubilerende dirigent vakbekwame kapper thuis JU fitness thuis! TiT Nieuws kort Nieuws kort -Nieuws kort DE LAMMERENBURCHT Algemene Muzikale Vorming Zeeuwse Muziekschool BINGO ZOMERFEEST DANSEN Toilet ADHD Ribesreünie Ronde van Midden zeeland op de motor of de flets FINE FLEUR AAN JEUGDMUZIEKKORPSEN KOMT SPELEN VLISSINGEN - In Vlissingen is zaterdag het Nationaal Jeugdfestival voor muziekkorpsen. Het Nationaal leugdfes- tival, inmiddels uitgegroeid tot Nederlands grootste jeugd muziekspektakel, belooft ook in 2000 weer uit te groeien tot een sprankelend muziek- en showspektakel. Programma NJF Finale: 5 JAAR BESTAAN W1JKVERENIGING-ZUID BOEIEND PROGRAMMA WijkverenigingZuid uit Middelburg viert 17 juni een groot wijkfeest vanwege het vijfjarig bestaan.Vanaf 11.45 uur is iedereen van harte welkom om dit mee te vieren. VEERE- Het orkest van de Vrije Universiteit uit Am sterdam geeft 14 juni een concert in de Grote Kerk in Veere. EEN TELEFOONTJE IS GENOEG U kunt uw kind nog inschrijven voor de cursus De lessen worden verzorgd binnen diverse woonkernen. Voor informatie: 0113 - 215157. Home-trainers Home-gyms Cross-trainers Halterbanken Steppers Loopbanden Roeiers oosat™ Schijven/dumbells Boksartikelen Sportvoeding De grootste fitness speciaalzaak van Zuidwest Nederland CJfP* Hogestede 1-5 (Molenstraat) Roosendaal tel. 0165 547408 REGIO - Hair Call Colours is een landelijk kappers thuisservice, die er voor zorgt dat iedereen thuis een vakbekwame kapster langs kan laten komen. De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken 'iet s be frank' Expositie Geld voor Emergis Nieuwe Boeken WOENSDAC 14 JUNI 2000 REGIO - Ouders van kinderen met ADHD kunnen op 14 juni deelne men aan een koffieochtend in Middelburg georganiseerd dooi de afdeling Zeeland van de vereni ging Balans. De ochtend is in de Zeeuwse bibliotheek vanaf 10.00 uur. COLIJNSPLAAT - Het kwam zom aar bij de mensen van de Ribes straat uit Colijnsplaat op: Laten we eens een reünie houden:. De Ri- besreunie was geboren. De zoon van een van de oudste bewoners uit de straat, buddy de Neef orga niseert de reünie samen met Rinus Mulder die ook al 27 jaar in de straat woont. Het idee voor de reü nie ontstond op een van de vele feestjes, waar weer eens uitgebreid op vroeger werd in gegaan. Iedere oud-bewoner, voor zover bekend, heeft nu een uitnodiging gekre gen. Wie zich nog op wil geven, kan bellen naar Buddy de Neef, 0113-695681. REGIO- De toerafdeling ZRTC Theo Middelkamp houdt zondag 18 juni haar Ronde van Midden Zeeland. Dit jaar zijn er wegens de afsluiting van de Zeelandbrug maar twee afstanden, namelijk een vim zeventeig en een van 135 kilometer. De start is van 8.00 tot 11.00 uur bij High Five aan het Gelderloozepad 7 in Goes. De routes gaan over Zuid-Beve land, Walcheren en over Noord Beveland. GOES - Motorclub Noord-Beve land en Tourclub De Kroon hou den van 19 tot en met 23 juni een motor- en fietsdriedaagse. Dit eve nement wordt ondersteund door de Ondernemersvereniging Wis- senkerke en Geersdijk. Er zijn vijf dagen waarin de drie daagse kan worden volbracht. Zo kunnen mensen met afspraken of onregelmatige werktijden toch de tocht verrijden. De routes van de tochten liggen op Noord-beve land, Zuid-beveland en Schou- wen-Duiveland. Fietsers rijden vijf, twintig en zestig kilometer. De routes voor de motoren varieren van 55 tot tachtig kilometer. In schrijven kan in Zaal Onder de To ren, tot en met woensdag 21 juni. Meedoen kost 7,50 gulden per per soon. Vlissingen staat bol van muziek Maar liefst 20 top-korpsen uit ge heel Nederland geven acte de pre sence Tot de korpsen welke zater dag zullen optreden behoren onder meer Beatrix Drum and Bugle Corps uit Hilversum, Die Tambou- rijnen van die stadt Eyndhoven uit Eindhoven, Drumfanfare- en Show orkest Deltaband uit Vlissingen en de jeugdgroepen van Advendo Sneek, Floraband Rijnsburg, Adest Musica Sassenheim, Irene Ede, Showband JFB Den Haag, Rijn mondband Schiedam, Drumguards Delft, Die Tambourijnen van die stadt Eyndhoven, Beatrix Dongen, Wilhelmus Sliedrecht, Johan Friso Middelburg, Excelsior Delft, Stern- se Slotlanders uit Franeker, Door Vriendschap Sterk uit Katwijk, D.A.P. uit Apeldoorn, De Van Lim burg Stirum Band uit Wezep, Valen tine Delft en Jun. Kunst en Genoe gen uit Leiden. Gezien de enorme belangstelling dreigt het NJF uit te gaan groeien naar een weekend-programma. Uit alle hoeken en streken van het land komen dan ook weer de deelne mers om met elkander de strijd aan te binden voor 's lands hoogste eer. Het Vlissingse Stadhuisplein wordt omgetoverd in een ware Showarena omgeven met tribuneplaatsen. De entree voor het Nationaal Showfes tival is gratis. Voor een tribunezit plaats dient echter f.2,50 te'worden betaald. Gezien de overweldigende belangstelling uit den lande, wor den bezoekers geadviseerd tijdig aanwezig te zijn. Het zesde Nationaal Jeugdfestival start om 12.00 uur op het Stadhuis plein in het centrum van Vlissingen. Het einde is voorzien omstreeks 20.15 uur. Start 12.00 uur met Jeugdkorps Wilhelmus uit Sliedrecht. Achter eenvolgens zullen optreden de jeugdkorpsen Beatrix uit Dongen (12.40 uur), Adest Musica uit Sas senheim (13.00 uur), de Rijnmond band uit Schiedam (13.20 uur), de Floraband uit Rijnsburg (13.40 uur), Drumguards uit Delft (15.00 uur), Valentine uit Delft (15.00 uur), Jo han Friso uit Middelburg (15.20 uur), D.A.P. uit Apeldoorn (15.40 uur), de Van Limburg Stirum Band uit Wezep (16.00 uur), Excelsior uit Delft (16.20 uur), Die Tambourijnen van die stadt Eyndhoven uit Eind hoven (16.40 uur), de Sternse Slot landers uit Franeker (18.00 uur), de Showband JFB uit 's-Gravenhage (18.20 uur), Irene uit Ede (18.40 uur), Jong Kunst en Genoegen uit Leiden (19.00 uur), Door Vriend schap Sterk uit Katwijk (19.20 uur) en de winnaar van het NJF 1999, Jong Advendo uit Sneek (19.40 uur). Aansluitend zullen dan alle deelne mende korpsen het Vlissingse Stad huisplein opmarcheren en zich nogmaals aan het publiek en hun supporters presenteren. Omstreeks 20.15 uur zal de prijsuit reiking van het Nationaal Jeugdfes- Het Beatrix Drum and bugel korps tival plaatsvinden en bekend ge maakt worden welk korps met s'- lands hoogste eer gaat strijken. Taptoe NJF Vlissingen 2000 met deelname van de TOP van de Ne derlandse Showbandwereld: Volgens traditie zal het Nationaal Jeugdfestival worden afgesloten met een spetterende Taptoe, even eens op het Stadhuisplein te Vliss ingen. Ook de Taptoe NJF Vlissin gen 2000 staat wederom garant voor TOP-spektakel. De Stichting N.J.F. is er ook nu weer in geslaagd om i.s.m. Uit in Vlissingen en dank zij de diverse sponsors en subsi- diënten, de beste Nederlandse korpsen aan de start te krijgen. Achtereenvolgens zullen optreden de winnaar van het Nationaal Jeugdfestival 2000. De Show- and Marchingband Die Tambourijnen van die stadt Eyndhoven uit Eind hoven gekleed in een geheel nieuwe outfit, zal het publiek meenemen naar een reis door het nieuwe mil lennium, een perfecte show staat garant voor veel kijk- en luisterge- not.De Drumfanfare- en Showor kest Deltaband uit Vlissingen pre senteert hun geheel nieuwe show welke werd geschreven door Mari- nus Vuijk (choreograaf Wereldkam pioen K&G Leiden) en dit op de be kende muziek van de Disney-tunes. Als laatste korps zal het alom be kende Beatrix Drum and Bugle Corps uit Hilversum een show ver zorgen op muziek van Barbra Strei sand getiteld Yentl. Circa 10 leden zullen het gehele Vlissingse Stadhuisplein innemen om het publiek een sprankelend showoptreden te presenteren. In augustus dit jaar zal Beatrix met de ze spetterende show deelnemen aan de Wereldkampioenschappen DCI in Amerika. Voorwaar een programma, zowel voor jong en oud, dat klinkt als een klok. Omstreeks 21.45 uur zal dit grootse muziek- en showspektakel worden afgesloten met een schitte rende finale, waarin o.a. door de Deltaband een ode aan Blöf wordt gebracht met het nummer Aan de Kust". HHHHHHNMH Het feest wordt gehouden rondom het Zuiderbaken te Middelburg Zuid. Daar is een grote zeskamp voor kinderen en volwassenen vanaf 12.00 uur Dehele dag zullen er kraampjes staan met onder andere infor matie, interculturele hapjes,drankjes, en niet te ver geten de rommelmarkt. .Over de gehele dag zullen er demo's zijn met onder meer jeu de boeles,Tae bo en nog veel meer sportdemonstraties. Atlantis drive-in show zorgt de hele dag voor de muziek. Rond de klok van 17.00 uur komen Muis en Leeuw het wijkfeest be zoeken met hun liedjes-pro gramma voor de kinderen in de feest tent. Na het optreden van Muis en Leeuw start het avond programma, een interculturele mode show. Om 20.00 uur zal de live band C.B.Worse de tent op zijn kop zetten. Als klap op de vuurpijl zal het feest rond de de klok van 23.30 - 23.45 afge sloten worden met een vuur werkshow. Voor meer informatie over deze dag: Karin van der Stap 0118 - 615257, ook voor rommelmarkt kramen. Het orkest wordt begeleid door diri gent Daan Admiraal die dit jaar zijn vijfentwintigjarig jubileum viert bij het orkest. Admiraal heeft daarom voor deze gelegenheid zelf het programma mogen samen stellen. Hij koos on der meer voor Het concert voor Or kest van Bartok, het eerste Cello concert van Sjostokovitsj en voorde Eerste Symphonie van Otto Ketting. Als soliste de 27-jarige Quirine Vier- sen die al vanaf haar zestiende prij zen in de wacht sleept. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 22,50 gulden en 17,50 gulden voor pashouders. MililllllllWIW zaterdag 17 iuni Gezellige dansavond aanvang 20.00 uur, ***gratis entree* Bingo met superronde aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur l.v.m. de verbouwing aeen oriisklaveriassen LbUUVU, Het enige wat de klant moet doen, is het telefoonnummer 036-530 5600 draaien om te worden door verbonden met de telefoniste van Hair Call Colours, die een afspraak vastlegt. Op de afgesproken tijd komt dan een vakbekwame kapster uit de regio langs, die iedere kap persbehandeling kan geven. Knip pen, verven, watergolven of perma nenten kan allemaal aan huis ge beuren. Hair Call Colours vindt datgemak de mens dient'. Wachten op de beurt kan net zo goed gezellig thuis gebeuren en wie er mooi gekapt bij wil lopen hoeft niet perse door weer en wind. Duur is de thuiskapper via Hair Call Colours ook niet. Als er meerdere personen op een adres worden geholpen. Tot en met 30 ju ni loopt er nog een kortingsactie: Knippen kost dan f19,50 in plaats van f22,50. i ll'l lliliUMMMMMBIWIIIII'll llll lii IIHIII—I KOUDEKERKE - De dorpsvereni ging Koudekerke houdt op zater dag 24 juni van 09.00 tot 15.00 uur haar jaarlijkse rommelmarkt op het Dorpsplein. Welfare, Unicef en de Dierenambulance nemen deel aan markt. Om 10.00 uur vindt een verkoping bij opbod plaats. De opbrengst van de markt is be stemd voor de organisatie van ac tiviteiten. VLISSINGEN - De Archeologische Werkgemeenschap voor Neder land houdt op vrijdag 16 juni om 19.30 uur een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek over de Kelten met als titel:" Vechtende en drinkende bar baarse of Keltische vorsten?" Ma rian Diepeveen-Jansen is die avond spreekster. In haar lezing gaat zij aan de hand van de vroegste ar cheologische gegevens van de Kel ten na wat het begrip Kelten nu ei genlijk inhoudt. OOSTKAPELLE - Een bezoek met gids tijdens de nachtelijke uren aan de Manteling van Walcheren is op zaterdag 17 juni om 22.30 uur mo gelijk. Samen met de gids wordt er pen wandeling in dit natuurgebied gemaakt en verteld over wat er ge hoord wordt. De start is bij het Zeeuws Biologisch Museum, Duin- vlietweg 6, Oostkapelle. De wande ling duur tot 24.00 uur. Kosten ƒ3,-. Aanmelden bij het Zeeuws Biolo gisch Museum, 0118-582620. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 16, 23, 30 juni Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 17 juni met o.a. ringrijden, 's avonds DANSEN m.m.v. Riverside Trio Gratis entree zaterdag 24 juni m.m.v. Eddy's Combo Aanvang 20.30 uur entree ƒ7,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. Een verontrustend bericht bereikte ons vorige week; een vader weigerde zijn kinderen naar school te sturen omdat de toiletten daar smerig waren. Dus hield hij ze thuis, op basis van de rech ten van de mens, zodat ze daar hun behoefte kon den doen. Op een reine wc, die een toonbeeld kon zijn voor het resultaat van alle reinigende ster spotjes die er maar zijn. Toch is het gênant vast te moeten stellen dat op een basis-school, een wette lijke onderwijsinstelling, het zo droevig met de hy giëne is gesteld. Je zou denken dat de mens over het algemeen netjes met het toilet omspringt van wege zijn primaire sanitaire behoeften. Grote boodschap, kleine boodschap, zou dat alleen in ideale sprookjestuinen werken? Jong geleerd is oud gedaan. Men kan in dit geval de schuld wel in de schoenen schuiven van het onderwijzend per soneel, maar de basis van deze gedragsregels ligt toch thuis. Ouders die niet in staat zijn om hun kinderen fatsoenlijk toiletbezoek bij te brengen bezorgen hun kroost moeilijkheden. In de toilet ten van een schone Zwitserse camping stond te le zen: 'Laat deze ruimte achter zoals U deze zelf graag aan zou treffen'. Ik kan U verzekeren dat die toiletten heel de vakantie schoon waren en bleven. De ontwikkeling van toiletten heeft een grote vlucht genomen, van de plank met het ronde gat en het tonnetje eronder naar de het modieuze hangtoilet tot de wc waar per bezoeker automa tisch een schone wc-b(r)il-beschermer over heen schuift. Er wordt zelfs toilet-turbo-taal gebruikt. Want gaat het mis, er naast of op de bril, dan hoorje:"Shit". De Rotterdamse gitarist Frank Boons speelt zaterdag 17 juni eigen nummers en geeft een heel eigen draai aan jazzstan- dards en bekende popnum mers. Soms puur akoestisch, soms geholpen door elektri sche hulpmiddelen. .Altijd ins trumentaal. Het geheel is te omschrijven als een mix van soms bruisende, dan weer kab belende mix van blues, funk en (latin-)jazz. Aanvang 14:30- 16:30 uur: de Brasserie, bij De Drvkkery - Markt 51 Middel burg MIDDELBURG - De kunste naar Piet Dieleman is de ont werper van het kunstwerk "de DRVKKERY" Langs de oost- wand van de Brasserie expo seert hij de ontwerpen: bouw tekeningen en gouaches. Die gevel verandert niet maar zal nooit meer dezelfde zijn. Langs de westwand maakte hij direct op de muur een wandschilde ring 'zonder titel'. Het kunst werk "de Drvkkery" zal volgens de verwachtingen eind juli, be gin augustus onthuld worden. Open tijdens winkeltijden: de wanden van de Brasserie bij De Drvkkery - Markt 51 Middel burg GOES - De Walcherse Bouwu- nie heeft twee cheques van ie der tienduizend gulden ge schonken aan bijzonder goe de doelen. De ene cheque is bedoeld voor het Ithaka Kin derfonds in Goes. De andere tienduizend gulden komen ten goed aan de stuurgroep Hulp aan Tsernobylkinderen in Vrouwenpolder. *In de cultuurhistorische reeks van de provincie Zeeland is de tweede druk van Versterckt Zeeland verschenen van de au teurs P. Stockman en P. Evera- ers. De eerste druk van het boek verscheen in een oplage van 2000 stuks, maar al snel bleek dat het boek dringend moest worden herdrukt. Er zijn inmiddels weer 2000 boeken bij gedrukt. Versterckt Zeeland be handelt de verdedigingswerken in Zeeland van de afgelopen tweeduizend jaar in chronolo gische volgorde. Het boek is te verkrijgen in de boekhandel, maar ook te bestellen bij het In formatiecentrum van de pro vincie Zeeland. *Bij de ADZ uitgeverij is het boek D'n Wasschappelsen En gel verschenen, dat is geschre ven door Cor heijkoop. He- ijkoop vertelt in het boek over twee eeuwen scheepsstrandin- gen bij Westkapelle. Het boek is genoemd naar een d'n Was schappelsen Engel, een noord westerstorm die meestal scha de aan de dijk veroorzaakte, maar dus ook scheepsstrandin- gen veroorzaakte. Voor dé op varenden was de stranding een ramp, voor de jutters aan de kust betekende het extra inko men. Over dit soort zaken en nog heel veel andere, gaat het boek van Cor Heijkoop. Om materiaal voor het boek te ver zamelen sprak hij onder meer met een aantal hoogbejaarde Westkapellenaars. *Historicus jan P. Zwemer schreef een lijvig boek over de geschiedenis van Zeeland tij dens de wederopbouw na de oorlog. Zo beschrijft hij in ruim zevenhonderd pagina's onder meer hoe de arme jeugd na de oorlog om snoep en geld bedelt bij toeristen, hoe de gezagssitu- atie is, wat het effect is van de bezetting en de oorlog, de na sleep op materieel gebied en de verkiezingen in die tijd. Er zijn veranderingen merkbaar in ag rarisch Zeeland en ook op et- hish en moreel gebied. Verder heeft de uitzending van Zeeuw se jongeren naar Indonesië ef fect gehad. Het boek van Zwemer kost on geveer f90,00 en is verkrijgbaar bij de boekhandel. J

Scheldebode | 2000 | | pagina 23