Didgeridoo centraal vervolg in Minitheater Schapenscheerfeest fitness thuis! DE LAMMERENBURCHT expositie WWW. UITG AANSAG EN D A. N L r VLIEGCLUB MIDDEN-ZEELAND OPENT DEUREN ARNEMUIDEN - Vliegclub Midden-Zeeland opent tijdens de komende pinksterdagen op 10 en 11 juni vanaf 12.00 uur haar deurenvoor belangstellenden van het motorzweven en zweefvliegen. De vliegclub heeft haar hangar en clubgebouw op het vliegveld Midden-Zeeland aan de Calandweg in Amemuiden. Opleiding Onderhoud MARK ATKINS KOMT UIT AUSTRALIË nscsflm. Didgeridooliefhebbers kunnen de komende weken hun hart ophalen. Zaterdag 10 juni komt aboriginal Mark Atkins uit West Australië naar Hoogelande om een workshop te geven. workshop EENAKTERS OP HERHALING Eenakters op Herhaling in het Middelburgse Mini- theater gaat 10 juni verder met de eenakters Huize Duiventil van Ans Schilders, Noorderzon van De Zeeuwse Komedie en Vuilnis van het Middelburgs Theater. L 'Tekenen is lachen' Jaarlijks zijn 1l/2 miljoen Nederlanders slachtoffer van geweld of bedreiging. Zo'n 200.000 hebben behoefte aan psychische steun. Slechts 20% van hen zoekt en krijgt die hulp. De anderen houden zich groot. Dom! Zoiets kan najaren grote problemen veroorzaken NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID GRATIS INFOBROCHURÊS Bet NFGV (030) 2971197 of schrijf naar NFGV, postbus 5103, 3502 JC Utrecht. Internet: www.nfgv.nl Piano-muziek Blaasvoetbal- wedstrijd Eindexamenfeest workshop Organiseert u een evenement? Wij plaatsen dit gratis op onze pagina's van de plek op het internet voor info over vrijetijdsbesteding. Bel 072-505 5885 of mail naar redactie@uitgaansagenda.nl BINGO ZOMERFEEST DANSEN De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Home-trainers Cross-trainers Steppers Loopbanden Roeiers Home-gyms Halterbanken Schijven/dumbells Boksartikelen Sportvoeding Met de boswachter weg Laatse bingo Snuffelmarkt Tuinexcursies Steekje los Nadorst en rommel Schilderijen en klein plastiek J DOMBURG Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, zo- mertentoonstelling gewijd aan de Nederlandse-Hon gaarse kunstenaarsfamilie Góth, naast de tentoonstel ling de publicatie Onbarm hartig mooi erfdeel,van 1 juli tot en met 3 november, ope ningstijden dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. GOES Voormalig Prins van Oranje, Nieuwstraat 14, G2A, 8 Goe- se kunstenaars, 'mooi is an ders', openingstijden dins dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17^30 uur, donder dagavond van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 20 juli. Grote Markt, verplaatsingen, Qwes TD-mobiel podium en videowagen, tot en met sep tember. Museum voor Zuid en Noord-Beveland, Singel straat 13. Museumplein ROC-gebouw, Zusterstraat 17/19, Manhuistuin, Zusterstraat, verplaatsingen, Harmen de Hoop-Jeanette van Raay-Gu- da Koster-Sylvia B-Didier Volckaert-Hein Verwer-Fa- bian Luyten-Hans Bom- meljé. Grote kerk En -Passant, kunstwerken van negen Zeeuwse kunstenaars, schil derijen en keramiek, 9 juni tot en met 1 juli. Expogang Oosterscheldezie- kenhuis, abstracte en abstra herende werken met acryl van Nelly Nelisse, tot 16 juni Bloedbank, 's Gravenpolder- seweg 4a. kantorencentrum De Tol, Betty Nijenhuis, serie schilderijen in softpastelkrijt en enkele mandala's opening stijden maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag en don derdag van 08.00 tot 20.00 uur, vrijdag van 12.00 tot 15.30 uur tot en met 22 juni. HE1NKENSZAND Informatiecentrum van de Stichting Zeeuwse Schaaps kudde, Nieuwkamerseweg 3 Jannie van Hanegem, schil derijen met acrylverf en aquarellen, openingstijden dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 16.00 uur, tot en met 11 juni. Kunsthuus, olieverfschilde rijen en ruimtelijk werk van Cock Helmus en Zus Meuie- man van Groesen, tot en met 2 juli. KATTENDIJKE Galerie Noordlicht, Dorps straat 40, uitgebreid werk van Aaf Renkema met schil derijen, momo-types, fres co's en aquarellen. KAPELLE Galerie De Zeeuwse Buiten plaats, Eversdijkseweg 22, moderne beeldhouwkunst en schilderijen uit de perio de rond 1900 van de schil ders: behorend tot de Tachti gers, de Onafhankelijken, de laat Haagse School en de Ro mantiek. Daarnaast expose ren ook acht beeldhouwers en één keramiste beelden en objecten in de tuin, opening stijden woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Gemeentehuis Kapelle Co Copoolse exposeert met fo to's van fantasiefiguren en bodypaintmodellen zoals een zeemeernin en een wa- 'Vlieg eens zweef' op proef Geïnteresseerden kunnen een in- troductievlucht te maken in een motorzwever die op eigen kracht, of door middel van een sleep achter een motorvliegtuig de lucht in wordt gebracht. Een aantal ervaren vliegers zal worden ingezet om een luchtdoop in een zweefvliegtuig te begeleidend De kosten voor een korte vlucht bedragen slechts ƒ50,-. Men heeft dan bij goed weer naast een indruk van het vliegen een schitterend uitzicht over Walcheren en het Veerse Meer. De vliegclub biedt een theoretische en praktische vliegopleiding geba seerd op een actieve deelname aan het verenigingsleven. Vooral jonge ren kunnen hun opleiding volgen in het lierbedrijf. Sinds kort wordt er op de woensdag en vrijdagavond vanaf 20.00 uur gevlogen. In luttele seconden wordt men dan door middel van een kabel naar een hoogte van zo'n 350 meter ge bracht. Instructeurs geven les in curcuitvliegen en de landing in zet ten. Dat dit vooral tegen zonson dergang schitterende plaatjes ople vert moge duidelijk zijn. In de zomer wordt het traditionele kamp gehouden aan het vliegveld van Chalons sur Marne, nabij het Franse Reims. Gedurende enige weken kan er geprofiteerd worden van de enorme thermiek die ont staat boven door de zon opgewarm de korenvelden van Noord-Frank rijk. Vluchten van zes uur en langer behoren dan tot de mogelijkheden en menig lid probeert met zijn of haar opdracht een nieuw record te vestigen. Bovenal geldt de gezellige en ontspannen sfeer. Buiten het vliegseizoen, dat loopt van mei tot oktober wordt er onder houd gepleegd aan de vliegtuigen. De club beschikt voor het zweef vliegen over twee éénzitters, twee tweezitters en een lier. Het onder houd gebeurt grotendeels in de ei gen hangar en eenvoudige werk zaamheden doen de leden zelf. Bin nen de vliegclub zijn verschillende functies en opleidingen. Naast het bestuur zijn er zweefvliegtechnici, instructies, lieristen en leerlingen actief. Tevens worden er cursussen gegeven voor het zweefvliegbrevet, radiotelefonie en motorkennis. De club heeft tevens de beschikking over meerdere motorzweefvliegtui gen die door middel van propeller aandrijving het luchtruim kiezen. Naast zweefvliegen is het mogelijk hiermee (internationale) vluchten te maken naar bijvoorbeeld Texel, Hilversum en KortrijkGeïnteres- seerden kunnen eventueel telefo nisch contact opnemen met Pierre de Nijs tel. 0113-230923 of René Cornelisse tel. 0113-270290 De vliegclub daagt belangstellenden uit om het vleigveld eens van boven te bekijken OiCOV O.X. Maar ook de groep Goanna Dre aming van de Zeeuwse muziek school houdt zich met Didgeri- doomuziek bezig. Deze groep houdt zich bezig met het blaas/klankinstrument didgeridoo omdat het een instrument is dat oorspronkelijke geluiden kan voortbrengen en dat ook geluiden uit de natuur kan nabootsen. De groep Gonna Dreaming geeft woensdag 21 juni weer een concert om en nabij het kasteel bij het mu seum. In het museum wordt verder een vi deo vertelt over alles wat met didge- ridoo's te maken heeft en in de win kel is een bouwpakket didgeridoo te koop. Wie al eerder nieuwsgierig is naar het fenomeen didgeridoo, zou zich kunnen opgeven voor de workshop met de meester-speler Mark Atkins. Atkins behoort tot de drie beste Aboriginal-didgeridoo spelers van Australië. Hij heeft al verschillende cd's gemaakt. Hij geeft zijn works hop van 12.00 tot 15.00 uur. Na een pauze van 15.00 tot 16.30 uur, volgt een concert van Atkins samen met danser-didgeridoospeler Stephen Goldsmit. De kosten voor de works hop zijn 125,00 gulden, het concert begint om 35,00 gulden. De kaart verkoop begint om 15.00 uur. Aan melden voor de workshop kan bij Ben van Rijswijk, Primulalaan 8 4382 VC Vlissingen. Telefoon 0118- 412677. ternimf. Tor 30 juni. Huize Duiventil gaat over een vrouw die eenzaam is na de dood van haar man en die veel verzorging nodig heeft. Ze krijgt hulp van de buur vrouw, de dokter, de maaltijden- dienst, van de trombosedienst, de kapper en de pedicure. Vroeger MIDDELBURG - Ruim honderd leerlingen van zes Middelburg se scholen voor voortgezet on derwijs bedachten en maakten in totaal 232 cartoons. Zij de den dat in het kader van het project 'Tekenen is lachen' dat door de vermaarde 'Middel burgse Teeken Akademie' in nauwe samenwerking met de tekenleraren van die scholen werd georganiseerd. De ten toonstelling wordt op donder dag 15 juni geopend door de bekende Zeeuwse cartoonist Cor de Jonge. Dat geberut om 16:30 uur in het Binnenplein bij De Drvkkery - Markt 51 Mid delburg; verder open op win keltijden tot en met zaterdag 1 juli hield ze alle ramen en deuren geslo ten, maar nu ligt er een sleutel onder de bloempot. Een beetje eng, maar ze houdt ermeestal, toch de moed in. 'Noorderzon' gaat over twee ser veersters in een klein cafe in een ver laten straat. De jongste droomt al heel lang over een verloren liefde, haar zus vindt dat ze maar eens aan een ander moet gaan denken. 'Vuil nis' gaat over twee vrouwen die al heel lang samenwonen. Toch willen ze een keer een dag ieder voor zich helemaal verschillend invullen. Dit heeft invloed op hun beide levens. Hoe laat iedereen in het midden, maar ondertussen haalt de vuilnis man gewoon het vuinis op. De eenakteravonden in het Mini- theater beginnen om 20.00 uur. Kaarten kosten 12,50 gulden, passen 10,00 gulden. AGRESSIE MIDDELBURG - De jonge pianiste Femke Tabak volgde pianoles van af haar zesde jaar. Wat pianomu ziek betreft heeft ze voorkeur voor spannende, wat melancholische stukken van onder meer Rachma ninoff, Clementi, Schubert, Mozart en Santoro. Behalve piano speelt ze sinds enige tijd ook basgitaar in de pop/rock band Lightning. Ze speelt 10 juni Aanvang 14:30- 16:30 uur: de Brasserie bij De Drvk kery - Markt 51 Middelburg MIDDELBURG - In het kader van het naderende E.K. voetbal heeft de Drvkkery in Middelburg een aantal jeugdteams van voetbalverenigin gen op Walcheren uitgenodigd om op de grote leestafel van de Brasse rie te strijden om de wisselbeker van het W.K Blaasvoetbal, Het Wal- chers Kampioenschap. De spelers zullen woensdag 7 juni aantreden in het tenue van hun club en spelen met door de UEFA goedgekeurde blaaspijpjes. De vol gende geplande datum is woens dag 21 juni en de finale wordt ge speeld op 28 juni. Aanvang telkens 15:00 uur: de Brasserie MIDDELBURG - Discotheek Night- train in Middelburg gaat eindexa menkandidaten verwennen. De cklub heeft donderdag 15 juni een Nehalennia Beach club eindexa menfeest in de planning staan. Be zoekers zullen zich die avond op een tropisch eiland met een zwem bad wagen. Zelf worden ze ook in een beach outfit verwacht. De avond wordt verder aangevuld met surprise live acts, grappige en eroti sche shows en prijzen. Kaarten voor het eindexamenfeest zijn aan de school of aan de kassa verkrijgbaar. MIDDELBURG - De cartoonist Cor de Jonge, onder andere bekend door zijn strip 'Koen en Harm' in de P.Z.C., brengt zaterdag 17 juni stri pliefhebbers de beginselen van het striptekenen bij. Er is plaats voor maximaal 20 per sonen; deelname bedraagt ƒ7,50; aanmelden en betalen kan bij onze tijdschriftenbalie, tel. 0118 886870. Aanvang 13:30-16:30 uur: het Bin nenplein bij De Drvkkery - Markt 51 Middelburg MÜH MIDDELBURG - Kinderboerderij De Klepperhoeve aan het Meiveld pad in Middelburg houdt zaterdag 10 juni van 9.30 tot 16.30 uur een groot schapenscheerfeest. De hele dag zijn er demonstraties schapen scheren, maar er wordt ook getoond hoe het klauvvbekap- pen, oftewel hoefverzorging gaat. Verder zijn er van 10.30 tot 11.30 en van 14.30 tot 15.30 uur roofvogel- shows. De hele dag is er een clown aanwezig en er is verder een spring kussen, een caviabaan, gelegenheid om koeien te melken' ge- schminckt te worden of een rondje op een paard of ezel te rijden. Voor de volwassenen zijn er verder nog diverse kramen met hobbies en oude ambachten. Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 9,16, 23, 30 juni Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 17 juni met o.a. ringrijden, 's avonds DANSEN m.m.v. Riverside Trio Gratis entree zaterdag 24 juni m.m.v. Eddy's Combo Aanvang 20.30 uur entree ƒ7,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. F De grootste fitness speciaalzaak van Zuidwest Nederland Hogestede 1 -5 (Molenstraat) Roosendaal tel. 0165 547408 *1 WOENSDAG 7 JUNI 2000 VF.F.RE - Met de boswachter op stap, dat kan 7,14,21 en 28 juni bij het natuurgebied de haring- vreter van staatsbosbeheer in Het Veerse Meer. Op woensdag middag neemt een natuurgids de deelnemers mee voor een rondvaart en een wandeling op en om dit eiland vol natuur schoon. De start is om 14.00 uur bij de campveerse Toren in Vee- re. De tocht duurt drie uur. Kaar ten kosten 13,75 voor volwasse nen. Inlichtingen: 0118-67 32 82. MIDDELBURG - Wijkvereniging Zuid houdt 10 juni de laatste Bingo in het Zuiderbaken te Middelburg. Het begint om 20.00 uur en duurt tot ±23.30 uur. Bij deze ge legenheid neemt de wijkvereni ging ook afscheid van de be heerder van het Zuiderbaken. MIDDELBURG - Wijkvereni- ging-Zuid houdt zaterdag 10 Juni een Snuffelmarkt. de zaal gaat open om 9.00 uur en het duurt tot 12.00 uur. De entree is een gulden. Het is de aller laatste Snuffelmarkt die in het Zuiderbaken wordt gehouden voor dat het voor goed zijn deuren sluit Er kunnen nog tafels gereser veerd worden, voor verdere in fo kunt U bellen 0118 J 625399 Graag zou ik willen vragen of U ook het telefoon nummer erbij wilt vermelden voor eventu- elen vragen. KOUDEKERKE - Buitenge woon is een landelijke organi satie die voor tuinliefhebbers tuinexcursies organiseert. Een van die excursies wordt steeds in Koudekerke gehouden. Op 10, 17 en 24 juni worden nog van deze excursies gehou den. De excursies zijn bedoeld voor tuinliefhebbers die nieu we inspiratie op willen doen. De excursie op de fiets duurt drie uur en gaat naar twee tui nen. Opgeven voor de excursie kan op telefoonnummer 010- 284 7707. Enthousiaste tuineigenaren die hun tuin willen laten zien, kunnen zich ook bij Buitenge woon melden. KOUDEKERKE - Quiltgroep Steekje Los uit Koudekerke houdt van zes tot en met tien juni een tentoonstelling ter ge legenheid van het tienjarig be staan. De tentoonstelling om vat werk van de afgelopen vijf jaar en speciale jubileum Quil- tjes Wie geinteresseerd is, kan met het aanwezige materiaal aan de slag om kennis te maken met patchwork en Quilten. De tentoonstelling is in de Toeris tenkerk in Dishoek en is van 11.00 tot 17.00 uur te bekijken. MIDDELBURG - ln Middelburg is 10 juni een grote rommel markt op de sportvelden bij de Nadorst. De markt, georgani seerd door EMM Middelburg duurt van 9.00 tot 12.00 uur. MIDDELBURG - Tot 24 juni ex poseren Piet Rijken schilderij en) en Miems Van Citters klein plastiek)bij Kunsthandel 'De Di rectiekamer' bij De Dn-kkery - Markt 51 Middelburg Over Piet Rijken verschijnt bin nenkort een monografie: "Piet Rijken, fijnschilder". Het boek gaat 49,50 kosten en is reeds te bestellen bij De Drvkkery. Verantwoordelijk voor 'de Di rectiekamer' is Jan Louter uit Amsterdam. Hij is regelmatig aanwezig, in ieder geval op de eerste zondag van de maand: tij dens de koopzondagen, van 13.00-17.00 uur.

Scheldebode | 2000 | | pagina 13