Scheldebode uit DE LAMMERENBURCHT Sponsort Wandelen langs zilte nat Fiets- balans fitness thuis! BON VOOR EEN AUTO MET 1 MILJOEN nieuws in 'tkort BINGO DANSEN nieuws intkort LOTERIJ LOTERIJ LANGE JAN PROJECT VAN START: MIDDELBURG - Het zomerseizoen is begonnen. Het betekent ook dat het Lange Jan Project weer van start gaat. Dit project is in het leven geroepen door de Middelburgse Raad van Kerken en wordt gedra gen door medewerking van vrijwilligers van diverse kerken. Dit jaar alweer voor de 12e keer. Wat kan men verwachten? Tot eind september zijn er op don derdag activiteiten in de kerken van het Abdijcom plex. Gebeden Kerkenpad Van Noort REIS VAN THE TUBE/YEB LIFESTYLE CQnatm Cross-training: de meest effectieve training voor het hele lichaam. Ideaal voor optimale vetverbranding en conditieverbetering. HELDEN VAN DE OOSTERSCHELDE: De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Kermis bij Swift SPONSORBINGO 13 MEI getal 23 t/m 36 Volkswagen Lupo Voor meer informatie: BINGO SURPRISE 20 MEI 2000 Sharp Viewcam Hans Anders Oranje zonnebril I ffl'Ja, ik wil een auto met daarin 225.000 gulden of zelfs 1 miljoen winnen. En maak dan naast de prijzen in de maandelijkse trekkingen kans op tienduizenden Bingoprijzen! WOENSDAG 17 MEI 2000 VIJSSINGEN - In het Arsenaal theater wordt zaterdag 20 mei een optreden verzorgd door Cu- by and The Blizzards, aanvang 20.15 uur. Entree 25 gulden. Kaarten bij de VVV/ANWB VTiss- ingen en de Drvkkery Middel burg. Telefonisch reserveren kan via nummer 0118-416662. MIDDELBURG - Het program ma van de Stadsschouwburg: 19 mei Country Dynamics om 20.00 uur. Een spetterende show met de line-dancers Roy Ver donk en Tom Mickers. Vanaf 17.30 uur is er een country- buffet. Zaterdag 20 mei gaat het optre den van Eric Corton en Erik van der Hoff niet door. Woensdag 24 mei (20.00 uur) Erik van Muis winkel en Diederik van Vleuten met hun nieuwe programma 'Mannen op de maan'. Er is nog een beperkt aantal kaarten tele fonisch te bestellen via nummer 659659. VL1SSINGEN - In strandpavil joen Panta Rhei wordt donder dag 18 mei om 20.00 uur een jamsessie gehouden, entree gra tis. Zaterdag 20 mei om 10.00 uur begint het fluutbuuze/strandvoetbaltoer- nooi. Zondag om 17.00 uur live muziek, entree gratis. VL1SSINGEN - In buurthuis De Schuur aan de Middelburgs estraat staat 19 mei een Carribe- an-avond op het programma, aanvang 20.30 uur, entree 5 gul den. Zaterdag 20 mei wordt er bingo gespeeld vanaf 20.00 uur. Kaar ten kosten 1 gulden. VL1SSINGEN - In de Piek aan de Hellebardierstraat treden vrij dag vanaf 21.30 uur jeugdband- jes op onder het thema 'The kids are allright'. Zaterdag vanaf 22.00 uur treedt Rockbands Se- wergrooves Silvermachine uit Zweden op. VLISSINGEN - Het Zeeuws Mannenkoor concerteert zater dag 20 mei om 20.00 uur in de St. Jacobskerk samen met de Ruyterstadsingers en enkele so listen. Entree 15 gulden in de voorverkoop, f 17,50 aan de kerk. Het thema: Van Verdi tot Lloyd Webber. De voorverkoop adressen: Bikker Boeken, Wal- straat 94, Muziekcentrum Mid delburg, Lange Delft 80 en Smit Schoenreparatie, Kanaalstraat 30, Oost-Souburg. OOST-SOUBURG - Zaterdag 20 mei staat in De Zwaan aan de Kromwegesingel een dans avond op het programma, aan vang 20.00 uur. Entree f2,50 MIDDELBURG - De spir ituele Sociëteit houdt zondag 21 mei om 10.30 uur een lez ing in de Stadsschouwburg aan het Molenwater 99. En tree 15 gulden, info via tele foon 0165-387770 {tussen 10.00 en 12.00 uur). MIDDELBURG - Zaterdag 20 mei bazaar en rommelmarkt op het schoolplein van de Verwerijstraatschool en op het Oostkerkplein van 09.00 tot 15.30 uur. Er is een verlot ing en een verkoop per op bod (10.30 uur). Er zijn kraampjes met tweedehands boeken, er zijn hapjes en drankjes en jeugdclubs houden een jeugdmarkt. Bovendien is de Oostkerk open voor bezichtiging met rondleiding. Elke donderdag activiteiten Van 13.00 tot 13.30 uur is het mid daggebed in de Koorkerk. Het the ma voor deze dienst is dit jaar: 'Een Schone Lei'. Dit sluit aan bij de vie ring van het jaar: 'Jubilae 2000'. Een Jubeljaar naar bijbelse traditie, een jaar waarin ruimte wordt gemaakt voor kwijtschelding van schulden, voor eerherstel van rechtvaardige verhoudingen tussen mensen onderling en tussen mensen en na tuur, een jaar waarin mensen de weg tot God en tot elkaar met nieu we inzet proberen te gaan. Tijdens deze dienst wordt gebeden, gezongen en is er een korte medita tie rondom het thema. Er wordt een liturgie uitgereikt bij de ingang van de kerk. Om 15.00 uur is er een mi- niconcert. Ook in de Koorkerk. De ze concertjes hebben een wisselend karakter. De ene week is er een koor, de andere week een organist of pianist. Ook zang met begelei ding van een instrument is te belui steren. Toegang is gratis. Als derde vast onderdeel van het project zijn er de tentoonstellingen. In de voet van de Lange Jan is een expositieruimte waar gedurende het hele seizoen werken te bezichti gen zijn van diverse kunstenaars. De eerste tentoonstelling van 11 mei tot 6 juli is van Ad van Noort uit Middelburg en draagt als titel: 'Re flecties/Tussen Vrees en Hoop'. De tweede tentoonstelling is weer een dubbeltentoonstelling, omdat ook werken van de kunstenaar in de Synagoge hangen. Deze expositie is van Appie Drielsma, uit Limburg (de maker van de bronzen deuren in de synagoge en op het Portu gees-Joodse kerkhof) en is te be zichtigen van 6 juli tot 31 augustus in de Lange Jan en Synagoge. De derde expositie is nog niet bekend. Verder kan men in de Wandelkerk de koffiehoek vinden, waar men iets kan gebruiken, de lectuurtafel en de Wereldwinkel met een tafel met ar tikelen uit hun winkel. In de Nieuwe Kerk is tegen een wand de Getui- genkalender geplaatst waar men even bij kan stilstaan om de opge hangen tekst te lezen en daar over na te denken en er eventueel een kaarsje aan te steken. Een soort 'Ge- tuigenis/overwegings' plaats. Dan kan men ook op de donderda- Op de achtergrond de toren van de Lange Jan van Middelburg, het kerkeproject is daarnaar vernoemd. FOTO: DENNIS VAN OVERBEEKE gen meelopen met het Kerkenpad, georganiseerd in samenwerking met de Stichting Synagoge en VW. Onder leiding van een gids van de VW worden van 13.30 tot 15.00 uur verschillende kerken in de binnen stad bezocht. De rondleidingen be ginnen op 8 juni en eindigen 28 september. Misschien een idee om op donderdag tussen het bood schappen doen eens binnen te lo pen in de kerken van de Abdij om iets mee te maken van hetgeen wordt aangeboden door de kerken van Middelburg. Enkele gegevens over Ad van Noort n.a.v. zijn expositie: Reflecties Tus sen Vrees en Hoop; via een lange omweg is Ad van Noort de wereld van de beeldende kunst binnenge komen. Hij komt uit de hoek van het toneel, maar heeft vanaf zijn jeugd altijd getekend en geschil derd in zijn vrije tijd. In zijn toneelopleiding kreeg hij les in het ontwerpen van kostuums en toneeldecors van Wim Vesseur en Johan Greter. Na zijn pensionering kwam hij terecht bij het Middel burgse Instituut voor Kunstzinnige Vorming, waar hij meerdere jaren les had van verschillende docenten. Zijn inspiratie vindt hij in de raak punten die hij heeft met de gebeur tenissen in de maatschappij. Al schilderend kan hij daar veel over kwijt. Vorig jaar heeft hij geëxposeerd in het Gemeentehuis in Kapelle. Om roep Zeeland heeft toen aandacht aan hem en zijn tentoostelling be steed. Zijn landschapschilderijen worden nu niet tentoongesteld, maar er zijn wei twee nieuwe wer ken van hem te zien: 'Verdwalen in het jaar', n.a.v. een gedicht van Ivo de Wijs en 'Doolhof. De expositie is te zien tot en met 28 juni in de voet van de Lange Jan in de Wandelkerk alle dagen tijdens de openstelling van de Abdijkerken van 11.00-17.00 uur. Niet van 25 tot en met 28 mei i.v.m. de voorberei ding van de uitreiking van de Free dom Awards. Snowboardspectacle in Alpen MIDDELBURG/VAL THORENS - Hoewel de zonnige temperaturen in ons land niet direct aan winter sport doen denken vertrok vrijdag 28 april een bus vol sneeuwsporters uit Middelburg richting Val Tho- rens in de Franse Alpen, jet hoogste ski-station van Europa. De reis was georganiseerd door Ernest de Put ter van The Tube en Yeb Lifestyle, twee winkels die in de Segeersstraat pal tegenover elkaar liggen. "De trip, een snowboard-reis van een week, is vanuit The Tube georgani seerd", legt Ernest uit, "ValThorens is gekozen omdat je daar zowel 's zomers en 's winters kunt snow- boarden tot op 3300 meter hoogte. We vertrokken vanaf The Tube met 35 deelnemers die zich in de zaak middels een inschrijfformulier aan gemeld hadden.- Zaterdagmorgen kwamen we aan in Val Thorens in de vers vallende sneeuw, het was 29 april en er was 's nachts nog 60 cm. sneeuw gevallen. We konden er ge lijk tegenaan. Tassen wegzetten, board onderbinden en de piste op. In de loop van de week is er veel ge organiseerd, clinics, met ervaren snowboarders de piste op, veel goe de dingen geleerd, tries en de fijne kneepjes. Snowboarden is onder tussen zo ingeburgerd dat het naast skiën een steeds grotere plaats in neemt. Veertig procent van de sneeuwsporters is snowboard. De reis was voor beginners en gevor derden; de verhouding was 50/50. Beginners kregen mogelijkheden om snowboarden goed onder de knie te krijgen en gingen aan het eind van de week goed de piste op. Ondanks dat de meeste deelnemers onbekenden voor elkaar waren ont stond er een heel goed groepsver band. De reis was overigens inclu sief appartement, zesdaagse liftpas, ;A*ii Snowboarders op de trip van The Tube zijn duidelijk 'in de wolken' met hun sport. De grootste fitness speciaalzaak van Zuidwest Nederland Hogestede 1 -5 (Molenstraat) Roosendaal tel. 0165 547408 testmateriaal, enkele demon straties plus een avondprogramma. Het materiaal dat gebruikt werd komt volgend jaar bij ons in de win kel. We konden van verschillende fabrikanten snowboards plus bin dingen als demo materiaal uit pro beren. Het is dagelijks en afwisse lend gebruikt. Het was echt een succesvolle trip, lekker weer, lekker zonnetje en een barbecue op 2300 m. hoogte in Val Thorens. Zelf ben ik een halve week geweest en als or ganisator van uit de winkel heeft Je roen Timmermans de reis verder in goede banen geleid. Zondag 7 mei om 08.00 uur stond de bus terug in Middelburg, duffe, zonverbrande koppen en een en al enthousiasme. Dit was de eerste keer, maar er komt beslist een vervolg in het na jaar." The Tube is een winkel voor de jon ge sportieve klant voor buitenspor ten, skateboarden, in-line skates en service voor surfers, wakeboarden; verkoop, verhuur, onderhoud van snowboards. Yeb Lifestyle is voor sportieve streeth-kleding voor da mes, heren, jongens en meisjes. Er- nest de Putter: "We zijn exclusieve dealer in de merken O'Neill, Ox bow, Quicksilver, Burton, Santa Cruiz en Sims." The Tube/Yeb Lifestyle, Segeers straat 66 en 39, Middelburg, tele foon 0118-613 581. EM KAMPERLAND - Op zondag 21 mei wordt voor de derde maal in successie de wandeling rondom de Oosterschelde gehouden. Onder het motto 'Helden van de Oosterschelde' proberen hon derden wandelaars de tocht te volbrengen. Tweeënvijftig kilo meter lang op pad rond de Oosterschelde. Langs schit terende natuur,' met op de achtergrond het voortdurend ruisen van het rusteloze water. De organisatie van deze unieke wandeltocht is in handen van het Bureau voor Toerisme Zee land, Staatsbosbeheer, Natuur monumenten en het Zeeuwse Landschap. De wandeltocht start op zondag 21 mei vanaf Waterland Neeltje Jans gelegen tussen de wereld beroemde Deltawerken. Deelnemers kunnen tussen Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel. 470692 vrijdag 19, 26 mei Gratis entree Aanvang 19.45 uur zaterdag 27 mei m.m.v. Double Face Aanvang 20.30 uur entree 7,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. 07.00 en 09.00 uur starten. De minder goed getrainde wan delaars kunnen er voor kiezen om de ingekorte route te lopen. De afstand hiervan bedraagt ongeveer 22 kilometer en loopt tot aan Zierkzee. Vanaf Zierikzee worden de wandelaars per boot teruggebracht naar het startpunt. Deze schitterende vaartocht over de Oosterschelde duurt ongeveer een uur. Omdat wegens onderhoudswerkza amheden de Zeelandbrug voor voetgangers is afgesloten, wordt dit traject per bus afgelegd. Deelname aan de lange wandel ing (52 km) kost voor leden van Natuurmonumenten en dona teurs van het Provinciale Land schap 10 gulden. Niet-leden be talen f12,50 Deelname aan de wandeling in combinatie met de boottocht van Zierikzee naar Waterland Neeltje Jans kost voor leden van Natuurmonumenten en dona teurs van het Provinciale Land schap fl 17,50. Niet-leden betal en 20 gulden. Wandelaars kun nen zich telefonisch inschrijven bij het Bureau voor Toerisme Zeeland of aanmelden via www.zeelandnatuurland.nl. Bureau voor Toerisme Zeeland tel: 0118 659989 De gemeente Middelburg heeft zich bereid verklaard met de Fiet sersbond samen te werken in het project Fietsbalans. Dat is een on derzoek naar de fietskwaliteit in al lerlei gemeenten in Nederland. Met speciaal voor dit project ont wikkelde fietsen wordt een repre sentatief deel van het fietsnetwerk doorgemeten. De omrijfactor, de reistijdverhouding fiets/auto, op onthoud, stopkans, verkeers- en geluidhinder vlakheid van de weg worden gemeten en geanalyseerd. En vergeleken met andere gemeen ten. Verder wordt de gemeente aan de tand gevoeld over hun doelstellin gen en uitvoeringsprogramma's, en de (on-)tevredenheid van de da gelijkse fietsers wordt gepeild. De metingen starten op 17 mei a.s. om 12.30 uur bij de ingang van V&D aan de Lange Delft. Dan gaat een meetgroep een vastgestelde route afleggen. Op grond van deze metingen, de enquêtes en gegevens van o.a. het CBS wordt een rapport samengesteld over het fietsen in de gemeente Middelburg. De stad met het beste rapport zal dit najaar de titel Fietsstad 2000 krijgen. MIDDELBURG - Vrijdag 19 mei kunnen kinderen tot en met 12 jaar in het clubhuis van korfbalvereni ging Swift een kermis bezoeken. Er zijn allerlei spelletjes waaraan voor 'n dubbeltje kan worden meege daan. De kermis begint om 18.30 uur. Swift houdt elke maand een bijzondere activiteit. Dit keer zijn de jongste jeugdleden aan de beurt om mee te doen. VLISSINGEN - Programma De Piek: vrijdag 19 mei The Marsian vanaf 21.30 uur. Za terdag 20 mei de Zweedse band Sewergrooves en Sil vermachine, aanvang 22.00 uur. NIEUW EN ST. JOOSI AND Stal de Kroo en De Krop Ruitersport is een veelzijdig paardensportbedrijf. Zaterdag 20 mei wordt er open huis gehouden met om 14.00 uur een non-stop showprogramma waarbij alle facetten van de paardensport aan bod komen. Het bedrijf werkt onder de FNRS (Feder atie Nederlandse Rijsc holen). De presentatie van de twee sterren vindt tijdens de open dag plaats. Die staat trouwens in het teken van Wild West. Vanaf 16.00 uur is het steakhouse open. De Kroo is met ma nege, pensionstal, ruiter sportshop, trainings- en africhtingsstal en in- en verkoop van paarden en pony's gevestigd op het adres Boomdijk 1. VROUWEPOLDER - Kust VW Walcheren presenteert dinsdag 18 mei van 16.00 tot 18.00 uur in Rosenhof aan de Fort en Haakweg 15b een 'to eristisch café'. Om 15.30 uur wordt de nieuwe WV-vestig- ing in Vrouwenpolder geopend. r NEDERLANDSE Heeft u met deze getallen een volle kaart, dan wint u de ThuLsBingo van 25.000,- 18 10.000,- 10 1 20. 45 1.000.- 35 10. 36 100.- 32 ƒ9, |Ï9 50,- 34 ƒ8, 31 ƒ40,- 09 ƒ7, 27 30,- 11 ƒ6, 26 ƒ25,-! 08 5. 11.11.46 009 www. sponsorloterijnl www. wineensponsor. nl ledenservice: 0900-300 1400 (35 cpm) Zetfouten voorbehouden Met deze geluksdagen wil ik winnen: dag maand jaar Lot 1 Lot 2 Lot 3 Voor elk lot worden drie cijfers toegevoegd aan de ingevulde geluksdag. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging voor elke maandelijkse trekking en de jaarlijkse Extra Trekking f. 10,- per lot van nevenstaande rekening af te schrijven. Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar, tel. 0900-300 1400 (35 cpm). f NEDERLANDSE de heer mevrouw Naam: Adres: I I Postcode: I I Plaats: I I I I Bel mij bij een prijs boven 10.000,- Tel: (Post)banknummer: Geboortedatum: (dag-maand-jaar) I I I I Datum: Handtekening: 131.00.05 I I I Bon opsturen (zonder postzegel) naar: Nederlandse Sponsor Loterij, Antwoordnummer 875, 1100 VG Amsterdam. I De loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer J^L.0.730/0002/829 d.d. 19/12/1997.

Scheldebode | 2000 | | pagina 20