varia Jumbo-personeel in de prijzen Finale libre jeugd Kindervakantie valt in duigen Open Tafel voor Ouderen Oostkapelle Aal de vèsjes en gedichtjes Met z'n allen de keuken in... nieuws in't kort L Engelen Nederlands voor de Duitstaligen KLEURWEDSTRIID MET MOOIE PRIJZEN VOOR SCHELDEBODELEZERTJES MIDDELBURG - Deze week hebben we voor de jong ste lezertjes weer een leuke kleurwedstrijd met prachtige Walt Disney-prijzen. De wedstrijd staat dit keer in het teken van een nieuwe koopvideo van Walt Disney: 'Winnie de Poeh - Wegdromen met lanneman Robinson!', die sinds half april in de winkels ligt. VMENCSGttAPS- GENIETEN VAN EEN WARME MAALTIJD LIEDJES- EN GEDICHTENBOEKJE OOST SOUBURG - In sporthal De Belt in Oost Sou burg zijn zaterdag 6 en zondag 7 mei de nationale jeugdkampioenschappen hoofdklasse libre. Zater dagmorgen om 10.00 uur beginnen de wedstrijden. meer kittens dan gewenst veilig caravannen inschrijving 'Het Lokale Compliment' Nieuws in 't kort Muziek Korfbalclinic voorde jeugd J MIDDELBURG - Elke eerste zon dag van de maand wordt in Gale rie T een nieuwe expositie geo pend. Zondag 7 mei is dat ook het geval. Van 13.00 tot 17.00 uur is de opening. BIGGEKERKE - Maandag 8 mei vergadert de Stichting Dorpsraad Biggekerke in het Dorpshuis van af 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. MIDDELBURG - Dinsdag 9 mei om 19.30 uur is er een praatavond van Hartezorg in de Zeeuwse Bi bliotheek aan de Kousteensedijk 7. Gesproken wordt over de pro blemen die mensen met hartziek ten kunnen ondervinden. MIDDELBURG - Gestart wordt dinsdag 9 mei om 13.45 uur en zaterdag 13 mei om 11.15 uur met een cursus zelfverdediging voor vrouwen en meisjes in hel sport gebouw van Be-Fit aan de Dom- burgs Schuitvlot 23. MIDDELBURG - Het Soefi Cen trum houdt een informale ere dienst op zondag 7 mei vanaf 10.50 uur in gebouw De Vier Ele menten aan de Breeweg 100. On derwerp is subtiliteit. Info via te lefoon 628334. OOST-SOUBURG - Zaterdag 6 mei dansen in café-brasserie Ka- rolingenburcht aan de Vlissings- sestraat 47-55. Gastvrouwen zijn Marijke en Rody, de muzikale lei ding is in handen van dj Jacques, aanvang 20.00 uur met een even tueel danslesje. De aanvang voor alleengaanden is 21.00 uur, leef tijd vanaf ongeveer 25 jaar. Entree f7,50. De organisatie is in handen van Single 2: Stichting Dans, Dans, Dans. De volgende bijeen komst is 11 juni. VLISSINGEN - In 't Bolwerk aan de Papegaaienburg wordt zater dag een cabaretavond met live zang gehouden, aanvang 20.00 uur, entree 5 gulden. Zouden er engelen bestaan die altijd met ons meegaan. Ewngelen die over ons waken en gevaar tot iets goeds kunnen maken. Engelen die zorgen dat men die ene ontmoet, dat de vonk overspringt na die eerste groet. Zouden er engelen zijn die om ons geven, en ons leiden, ons hele leven. Mochten die engelen er zijn, dan dank ik in ieder geval die van mij. Ineke Rozemond. OOSTKAPELLE - De Stich-ting Educatief Toerisme Zeeland 'Oranjezon' houdt samen met de Z.V.U. cursus-sen Neder lands voor Duits-taligen. Het betreft korte intensieve bij eenkomsten, waarin voor-al de spreekvaardigheid wordt geoe fend. Elke cursus bestaat uit 4 lessen van 2 uur. Er zijn 2 cursussen gepland voor beginners en 1 cursus voor ge vorderden. De lessen worden gegeven op dinsdag- en donder dagmorgen en vinden plaats in Toeristisch Centrum Oranje zon, School-straat 4 te Oostka- pelle. Onder Duitse toeristen, die re gelmatig ons land bezoe-ken blijkt een groeiende be-langstel- ling te bestaan voor de Neder landse taal. De kennis van het Nederlands komt van pas bij het doen van boodschappen, be zoek aan een arts, het deelne men aan een excursie, het lezen van publicaties, telefoneren, het huren van verblijfsac-commo- daties en uiteraard het voeren van een gesprek met Nederlan ders en derge-lijke. De lessen worden gegeven door een Duitse, die geruime tijd in Nederland woont en de Neder landse taal heel goed beheerst. Zij stelt er een eer in de taal van haar woonomgeving te spreken en vindt het belangrijk haar vroegere landgenoten met de Nederlandse taal op weg te hel pen. Inlichtingen en aanmel ding: 0118 - 581507. Berenliefhebbers gezocht 'Wegdromen met Janneman Ro binson' is Nederlands gesproken en is het nieuwste deel in de serie 'Winnie de Poeh: Vriendschap-Ver haaltjes. De video bevat drie hart verwarmende verhaaltjes waarin Winnie de Poeh iedereen de waarde van echte vriendschap leert ken nen. Uiteraard spelen daarbij ook de energieke Teigetje, de altijd drukke Konijn, Heer Uil, het blo zende biggetje Knorretje, ezel Ie- joor, Mol en Janneman Robinson een belangrijke rol. In 'Wegdromen met Janneman Ro binson' krijgen de dieren uit het Honderd Bunderbos de schrik van hun leven als Winnie de Poeh bij zijn zoektocht naar honing volgens Teigetje 'de lucht kapot heeft gesla gen'. Waarna iedereen zijn maatre gelen neemt omdat nu de lucht naar beneden zal vallen. In 'Fles senpost' maken Winnie de Poeh en Janneman Robinson het grootste plezier op een piratenschip. Ze heb ben zelfs een schatkaart die ze in een fles doen. Samem met een brief waarin ze de vinder van de fles vra gen hen te komen bevrijden. In 'Hoog en niet zo droog' ten slotte wil Winnie de Poeh leren vliegen. Iedereen wil hem daarbij helpen, maar helemaal naar wens gaat het niet. Voor de kinderen die de kleurplaat het mooist kleuren (of op een ande re manier versieren, door ze bij voorbeeld te schilderen of te knip- pen en te beplakken), zijn er prach tige prijzen. Het prijzenpakket be staat uit twee video's van 'Winnie de Poeh - Wegdromen met Janne man Robinson!', een Winnie de Poeh-badset ter waarde van ƒ50,-, een grote pluche Winnie de Poeh die muziek maakt ter waarde van ƒ60,-, een iets kleinere Winnie de Poeh-pluche ter waarde van ƒ25,-, een Winnie de Poeh-rugzak ter waarde van ƒ25,- en vijf Winnie de Poeh-prenten voor aan de muur. Om in aanmerking te komen voor één van deze prijzen moet de kleur plaat uiterlijk 20 mei binnen zijn bij de redactie van De Scheldebode De kleurplaten kunnen opgestuurd worden naar: Redactie De Schelde bode postbus 7011, 4330 GA Mid delburg, of afgegeven wordenop het kantoor in de Vrijlandstraat 33d in Middelburg. Vergeet vooral niet je naam, adres en telefoonnummer te vermelden, plus je leeftijd en of je een jongen of een meisje bent. De uitslag wordt eind mei bekendge maakt in de Scheldebode. MIDDELBURG - Bij de Jumbo Su permarkt worden regelmatig prij zen uitgedeeld. Dit keer waren het de medewer kers zelf die voor een huldiging in aanmerking kwamen. Conimex had een displaywedstrijd uitge schreven. Jumbo wist die op lu dieke wijze aan te kleden. Hier voor werd een prijs van 500 gul den ontvangen, de personeelspot wordt ermee gespekt. Jumbo Middelburg wint de Co- nimex-displaywedstrijd FOTO: HARRY DE LANGE OOSTKAPELLE - In navolging van enkele andere kernen in de ge meente Veere start de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren ook een Oostkapelle een Open Tafel. Die biedt ouderen de mogelijkheid om een keer per maand samen met leeftijdgenoten een warme maaltijd te gebruiken. De praktijk leert dat sommige ouderen meedoen omdat ze het plezierig vinden eens een dag niet te hoeven koken, anderen om dat ze het prettig vinden af en toe niet alleen te hoeven eten; allemaal nemen ze deel omdat het zo gezel lig is. Ook ouderen uit Oostkapelle heb ben inmiddels belangstelling ge toond voor een Open Tafel. Op donderdag 11 mei gaat deze activi teit dan ook van start. De Open Tafel wordt gehouden in 'de Halve Maan' en begint om 12.00 uur. De eigen bijdrage is fl 10,— per persoon. Inmiddels is een groepje vrijwilligers druk bezig met de voorbereidingen. Aanmelden kan bij mevrouw P. Poppe-Tinbergen, Chrysantenlaan la, telefoon 582670 of bij Mevrouw C. Kosters, Schoolstraat 7, telefoon 581192. Bij voldoende belangstelling zal de Open Tafel in Oostkapelle voortaan elke tweede donderdag van de maand gehouden worden. KRUININGEN - Bei Cok, bekend gedichten-, versjes- en liedjes schrijver heeft het boekje 'Aal de vèsjes (mie neuten) en gedichtjes' uitgebracht. Drukkerij Van der Peyl heeft het gedrukt. Cok heeft teksten van de liedjes en gedichten evenals de melodiem- uziek van de liedjes op papier gezet. Vandaar dat het boekje niet alleen in de boekhandel, maar ook in mu ziekwinkels voor 20 gulden te koop is. Er zijn 184 pagina's in het boekje opgenomen. Teksten en muziek die er in staan zijn door Bei Cok zelf ge schreven. Ook de zang en muziek op de cassettebandjes en cd's wer den door hem uitgevoerd. Dialect voert de boventoon: Wan me bin Zêêuwen; A ik in de keuken bin; Vrede ouwen of Mik je 'n eigen niet zö druk, zijn er aardige voor beelden van. Op de laatste pagina van het boekje worden de eerder verschenen boekjes, bandjes, cd's, verhaaltjes en liedjes in dialect vermeld. Inlichtingen bij Bei Cok zelf: Pas teurstraat 1, Kruiningen, telefoon 0113-382027. Zondags wordt de strijd hervat bij de vierde ronde om 11.00 uur.De fi nale is ongeveer om 14.00 uur. De wedstrijden zijn georganiseerd door biljartvereniging 't Raedthuys uit Oost Souburg, die dit jaar het 25- jarig jubileum viert. Zes jongens uit het hele land wisten zch in deze finale van de hoofdklas se te plaatsen. Favoriet is Johan Nij- man uit Biddinghuizen, doe een moyenne heeft van 12.30 De ove rige deelnemers komen uit Eindho ven, Almere, Garderen, Boxtel, Heemskerk en de reserve is Patrick van Hassel uit Roosendaal. Er hebben zich geen kandidaten uit deze regio geplaatst. "Maar,"zegt jeugdconsul Sjaak Walhout. "Dat gaat binnen een paar jaar wellicht veranderen, want er lopen hier en kele talentvolle spelers rond." OOSTKAPELLE - Koken is een in spirerende bezigheid. Het is steeds weer een uitdaging om zo lekker te koken dat huisgenoten, vrienden of andere gasten en natuurlijk ook de kok zelf daarvan oprecht genieten. Samen koken geeft hieraan een ex tra dimensie. Het is gezellig en ont spannend en een ongedwongen training in samenwerking. Koken met collega's bevordert dan ook ge garandeerd de teamgeest. Vrien denclubs die samen aan de slag gaan ervaren vooral gezelligheid. De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon te Oostkapelle biedt de mogelijkheid om met een groep een heerlijk diner te berei den. De Stichting beschikt over een prima geoutilleerde leskeuken in Toeristisch Centrum Oranjezon waar groepen van 20 personen kunnen koken. De kooksessies staan o.I.v. een kok die plezier heeft in lesgeven. De be reiding van de gerechten wordt ge demonstreerd en daarna gaan de deelnemers in groepjes van 4 per sonen aan de slag. De tafel wordt feestelijk gedekt en na elke gang gaat men aan tafel om samen te genieten van de culinaire prestatie. Datum, tijdstip worden in overleg vastgesteld. Een kooksessie duurt ongeveer 4 a 5 uur. Enigszins afhankelijk van de menukeuze en de werkwijze. De menukeuze is zeer ruim. Er kan gekozen worden voor ge rechten uit de Indonesische, Japan se, Thaise en Surinaamse keuken, maar ook voor toppers uit Italië en natuurlijk, hoe kan het ook anders in Zeeland, voor lekkernijen uit de zee: mosselen, oesters en kreeft. Ook een gezellige tea-party of brun ch behoort tot de mogelijkheden. Toeristisch Centrum Oranjezon be schikt naast de leskeuken over een atelier, een expositieruimte en een koffiekamer, die als vergaderruimte kunnen worden gebruikt. Ook is het mogelijk andere pro grammaonderdelen te verzorgen desgewenst een volledig dagarran gement. Oranjezon zorgt bijvoorbeeld voor: zeiltochten met hoogaarzen, fiets -en wandeltochten, programma's over schelpen, creatieve works hops, zoals zijdeschilderen en aquarelleren. Info via telefoon 581507. MIDDELBURG - Europa Kinder hulp is dringend op zoek naar gast ouders/gezinnen voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar uit Kosovo, Albanië, Frankrijk Duitsland en en kele uit Nederland. Wanneer dit niet lukt, zien tiental len kinderen hun geplande vakan tie in Zeeland in duigen vallen. Daarom deze laatste oproep: Kan er nog een bordje bij aan tafel? Ziet u het ook als een uitdaging om een kind tijdens de vakantieperiode in uw gezin te laten meedraaien en hem, of haar een unieke herinne ring te bezorgen? In de provincie Zeeland komen de kinderen uit Limburg (veelal uit kindertehuizen) van 24 juli tot en met 11 augustus. De Duitse kinde ren uit Hannover komen van 17 juli tot en met 5 augustus. Uit Noord Frankrijk komen de kinderen van 2 juli tot en met 23 juli, de kinderen uit de grote steden van Frankrijk komen van 27 juli tot en met 17 au gustus, en de kinderen uit Kosovo en Albanië komen in de periode van 24 juli tot en met 11 augustus. De Albanese kinderen worden per twee in een gezin geplaatst. Dit op dringend advies van de uit zendorganisaties en deskundigen i.v. m. mogelijke oorlogstrauma's. Bent u nog geen gastouder, maar wilt u graag vrijblijvende informatie omtrent het gastouderschap? Belt u dan naar het landelijke aanmeld- punt van Europa Kinderhulp: 0118- 627974, of naar uw regionaal mede werker: Marion Schnijder tel: 0118-616839. Elk jaar worden meer kittens ge boren dan er gewenst zij, weeg daarom om aan beperking te doen. Een krolse poes wordt aan heïS gedrag herkend: ze wordt hankelijker, miauwt vaker, is rus telozer en eet minder. De meeste poezen worden voor het eerst krols als ze acht maanden zijn, maar jonger kan ook. Krolsheid duurt ongeveer acht dagen en na twee of drie weken kan de vol gende krolsheid al weer optre den. Sommige in huis gehouden poezen zoals Siamezen, zijn con tinu krols, wat hinderlijk kan zijn. Jaarlijks worden veel katjes gebo ren waar geen goed tehuis voor gevonden kan worden. Ze gaan zwerven of belanden in het asiel. Krolsheid en dracht kunnen voorkomen worden. Door hormooninjectie: de krols heid wordt ongeveer drie maan den onderdrukt, maar het effect is wisselend. Door de poezenpil: toediening één keer per week. Als de poes de pil uitspuugt, kan ze tig worden. Dan direct met de pil om complicaties te voorkomen. Mogelijke bijwer kingen van de poezenpil zijn: ge wichtstoename en gedragsver anderingen. Door sterilisatie: hierbij worden heide eierstokken en een deel van de baarmoeder verwijderd. De operatie wordt verricht onder algehele narcose en kan uitge voerd worden vanaf ongeveer acht maanden. Voer gesterili seerde poezen niet te veel, want ze hebben de neiging om dikker te worden. Er is ook energiear mer voer te koop zoals Hill's Science Plan Feline Maintenance Light, een hele mond vol, maar wel effectief. Door castratie: de testikels van een kater worden verwijderd, een tde ingreep onder lich- Laat de kater vol- litgroeien, opereren liefst pas vanaf acht maanden. Castratie heeft als bijkomend voordeel dat de kater huiselijker wordt. Hij gaat minder zwerven en vecht minder met andere ka ters, dus minder kans op wonden en ontstekingen. De penetrante katerlucht van de urine ver dwijnt. De dierenarts kan er uitgebreide re info over geven. DEZE RUBRIEK WORDT U AANGEBODEN DOOR: Huisdierenspeciaalzaak en trimsalon f De Trouwe V riend Middelburg Arnemuiden Huisdierenspeciaalzaak Beautysalon voor dieren Vrijlandstraat 43-45 en Dierenartsen Praktijk Langstraat 85 Tel, (0118)-640118 Tel, (0118)-602798 R. Roskam dierenarts gezelschapsdieren Kelderweg 1Meliskerke Langevielesingel 44, Middelburg Langstraat 85, Arnemuiden Telefoon: 0118-592838 0118-634842 ~l WOENSDAG 3 MEI 2000 Bij het verhaal van de 'bombar dementen op Walcherse dijken', vorige week in De Scheldebode, is de inschrijfbon niet gepubli ceerd. Vandaar deze week het adres waar boeken besteld kunnen worden. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats Ik heb belangstelling voor ....boek(en) We Never Blamed The Crews Paul Crucq; President Rooseveltlaan 186; 4382 KX Vlissingen. HEINKENSZAND - Veilig Ver keer Nederland houdt een cur sus 'veilig caravan-nen'. Op 17 mei is er een theorieavond en 20 mei het praktijkgedeelte. Dat gebeurt allemaal bij Caravan centrum Gorter in Heinkens- zand. Aanmelden via telefoon 0113-302474. MIDDELBURG - De inschrij ving van Het Lokale Compli ment is gestart. Het Lokale Compliment is een aanmoe digingsprijs voor opvallende en inspirerende vrijwilligers- projecten en een initiatief van de Rabobanken op Wal cheren en Noord-Beveland. De prijs wordt binnen dit ge bied voor de eerste keer uit gereikt. Elke vrijwilligerswerkorgani satie kan meedingen. Het thema is 'Lokaal Kapitaal, koersen op 2001'. Vrijwilli gerswerk gebeurt vooral op plaatselijke niveau. Meer en meer dringt het besef door dat het een onmisbare func tie vervult: het is lokaal kapi taal. Het jaar 2001 is door de Verenigde Naties uitgeroe pen tot het Internationaal Jaar van Vrijwilligers. Vrijwilligersprojecten die in de ogen van de jury het best aansluiten bij het thema ma ken kan op geldprijzen van f 2.500,(één hoofdprijs) en f 1.000,(vier aanmoedi gingsprijzen). Naast de raak vlakken met het thema kijkt de jury of het project een voorbeeldfunctie heeft voor andere projecten, de om vang in verhouding is met de totale doelgroep, het idee overdraagbaar is en het pro ject controleerbaar is. Uiteraard moet het gaan om echt vrijwilligerswerk, werk waar alleen een onkosten vergoeding tegenover staat. Geïnteresseerde projecten kunnen een inschrijfformu lier opvragen bij de deelne mende Rabobanken (Rabo bank Noordwest-Walcheren, Rabobank Noord-Beveland, Rabobank Walcheren-Zuid en Rabobank Middelburg-Veere). De in schrijving sluit op 30 juni. Het Lokale Compliment wordt uitgereikt in oktober. MIDDELBURG - Zondag 7 mei staan er activiteiten van de Kunst Cultuurroute op het programma. Een bijzonder on derdeel daarbij is dit keer het dakkapellenproject: muziek vanaf verrassende lokaties langs de kunstroute. Dat gebeurt tussen 13.30 en 15.00 uur. De apotheose is van 15.30 tot 16.30 uur op de Markt met een klanklandschap. MIDDELBURG - Jean Guillou concerteert dinsdag 9 mei vanaf 20.00 uur in de Nieuwe Kerk. Hij is een van de meest spraakma kende organisten van deze tijd. Kaarten zijn vanaf 19.00 uur bij de kerk te koop. ARNEMUIDEN - Top korfbal Arnemuiden houdt zaterdag 6 mei een clinic voor de jeugd. Tussen 10.00 en 11.30 uur kun nen jongeren terecht op het korfbalveld.

Scheldebode | 2000 | | pagina 9