In de tuin op reis Voor messcherpe rentetarieven. AKZ Scoren doet U met professionals trends wat kan een makelaar voor u doen De zoekopdracht... - V Hypotheken wat kan een hypotheekadviseur voor u doen De makelaar is er voor u! baas in eigen huis... 26 april 2000 De Nationale Hypotheekbeurs Makelaars Ideale Hypotheek Rente vanaf 3,8% oosterse sferen, bestrating, Feng Shui, en natuurvijvers deze week: Bel voor een afspraak met één van onze kantoren. U krijgt een scherp advies met scherpe rente. Wij zetten het mes in de rentetarieven. Prestaties leveren we door inzet. Meeüs Makelaars bv is een actieve speler op de Zeeuwse onroerend goed markt. Dagelijks zijn wij actief bij aan- en verkoop transacties en we taxeren jaarlijks vele woningen. Iedere dag gaan wij de competitie aan, om voor U te scoren, want U bent het publiek dat ons op resultaat beoordeelt. MEEÜS nva v lid Bel: 0118-418969 of 0113-275555 w "1 ONEN Nederlanders zijn zeer reislustig en trekken in de vakantie naar talloze exotische bestemmin gen. Zoveel mogelijk verschillende culturen en sferen proeven, dat is typisch Nederlands. Dat verklaart in ons land de populariteit van buitenlandse restaurants. Meestal ingericht naar de sfeer van het land. Voor veel mensen is het niet genoeg om in zo'n ambiance uit eten te gaan. Ook de inrichting van het eigen huis ademt de sfeer van een ander land. Denk maar aan de Aziatische, de Koloniale of, dichter bij huis, de Engelse sfeer. Zelfs in tuinontwerpen wordt deze trend zichtbaar. Niet voor niets is de tuin het dichtstbijzijnde vakantieoord. DE JAPANSE TUIN In het jaar dat wij 400 jaar handelsbetrekkingen met Japan vieren, staat ook de Japanse tuin weer volop in de belangstelling. Bij verschil lende tuincentra en modeltuinen vindt u voor beelden van een Japanse tuin. Het voordeel van zo'n tuin is dat u ook op een klein oppervlak de sfeer van Japan kunt oproepen. Een grote rol is weggelegd voor grint, rotsblokken, mos, bam boe en natuurlijk water. Dit kan niet alleen in de vorm van een vijver, maar ook door een natuurstenen bak of kom met water te vullen of in een bak grind een pomp te plaatsen die een klein rustig straaltje tussen de stenen omhoog doet borrelen. eisen voldoen om het beste effect voor ons welzijn te bereiken. Dat heeft alles te maken met de veronderstelde energiestromen die vol gens bepaalde wetten in de tuin moeten kun nen bewegen. De Chinezen noemen die lev ensenergie Tji. Ze gaan ervan uit dat de energie in goede en minder goede banen geleid kan worden. Deze vloeit bijvoorbeeld langs paden en wordt door de omzoming van bomen en struiken binnen de tuin gehouden. Ook de omgeving en ligging van het perceel hebben grote invloed. In een Feng Shui-tuin is een goed ruimte- en kleurenevenwicht aanwezig, de kleur van paden en terrassen spelen hierbij een belangrijke rol. ORNAMENTEN Met de enorme rage die het gebruik van potten in de tuin heeft veroorzaakt, is ook de belang stelling voor tuinornamenten toegenomen. Een ornament is niet altijd een beeld. Bankjes, een bijzondere brug over de vijver, rozenbogen, pergola's en decoratieve potterieën zijn ook tu inornamenten. In de tuinhistorie is er in iedere stijlperiode gebruik gemaakt van tuinorna menten en altijd heeft een ornament een func tionele achtergrond gehad.. Of het nu een hek- senbol is om boze geesten te verjagen, of een beeltenis die gemaakt werd ter verering van een godheid. De Italiaanse Renaissance is een peri ode die voor de tuinontwikkeling van wezenlijk belang is. De beelden die op dit moment in vrij grote aantallen op de markt komen zijn repli ca's van de beelden uit de Griekse en Romeinse oudheid. Het zijn vaak gietsels bestaande uit een mengsel van cement en gips. Wit u dat deze beelden gauw verweren en hemossen, overgiet ze dan met karnemelk. Een beeld is al tijd een zeer persoonlijke keuze, let er echter wel op dat u niet teveel beelden in een tuin plaatst, ze overheersen snel. DE FENG SHUI-TUIN De tuinruimte wordt bij Feng Shui volgens een vast stramien opgedeeld in negen velden, on der andere carrière, rijkdom, partnerschap, goede vrienden, kinderen, enzovoort. Ieder veld of iedere tuinzone moet aan bepaalde wat waan Een eigen huis, een plek pnder de zon... Het klinkt allemaal heel verleidelijk, maar bij het kopen van een huis komt heel wat meer kijken dan alleen het uit zoeken van dat ene leuke huis. Denkt u maar eens aan de financiering of aan het verzekeren. Op deze pagina vindt u tips en adressen van specialisten die u kunnen adviseren over de beste mogelijkheden. Zij geven u graag een per soonlijk advies. GOES VIASMARKT 4 MIDDELBURG STATIONSSTRAAT 17 VLISSINGEN BADHUISSTRAAT 137 TERNEUZEN BROUWERIJSTRAAT 11 ZIERIKZEE MANHUISSTRAAT 1-3 TEL. (0113) 25 15 88 TEL (0118) 65 11 22 TEL (0118) 41 39 00 TEL. (0115) 64 89 90 TEL (0111) 42 01 24 Een makelaar bemiddelt bij verkopen van uw huis. Hij taxeert uw woning en bepaalt aan de hand daarvan een redelijke verkoopprijs. Dit uiteraard in overleg met u als verkoper. Maar ook bij de aankoop van een nieuwe woning kan de makelaar u van dienst zijn. De makelaar heeft hiervoor een uitgebrei de studie gevolgd. Veel makelaars zijn gespecialiseerd op een bepaald ge bied bijvoorbeeld aan- of verkoop van appartementen, weer anderen in nieuwbouw of bestaande bouw of bedrijfshuisvesting. 10 voor u doen, door middel van een zogenaamde zoekopdracht. Rekening hou- Zoeken naar een woning kan veel van uw tijd vergen. Dit kan de makelaar dend met uw persoonlijke woonwensen (woonplaats, financiële mogelijkhe den e.d.) komt uw makelaar met een woonaanbod dat op deze wensen aan sluit. Dit bespaart u veel tijd en moeite. GARANTIF Rfl Coosie Buskemtraat 141 4381 I.D Vlissingcn lel. 0118 418651 Fax 0118 416204 Dam 8 4331 GJ Middelburg Tel. 0118 652299 l ax 01 18 52295 Axelstraat 5 4537 AA Temeiizen lel. 0115 648748 l ax 0115 (.4874" A. Joachiniikade 3 4461 B<(iocs Tel. 0113 252547 Fax 0113 250563 Heeft u het plan een huis ie kopen of uw lopende hypotheek over te sluiten. dan bieden wij de oplossing met de Enkele pluspunten van onze adviezen zijn: Keuze uit bijna alle geldverstrekkers. alle vormen en mogelijkheden. Volledige begeleiding en afhandeling schriftelijke stukken. Wij hebben erkende hypotheekadviseurs in dienst. Vergelijkingsmogelijkheden voor gunstigste voorwaarden, bruto- en nettoiasten. Geen extra kosten en onafhankelijk advies. Kantoor Vlissingen, Scheldestraat 59: Kantoor Goes, 's-Gravenpolderseweg 35A en Kantoor Kortgene, Wilhelminastraat 75A. Het vinden van de juiste hypotheek is een vak. Hypotheekprodukten zijn erg ingewikkeld, maar tegelijk maakt dat maatwerk mogelijk. Een hypotheek pre cies op maat voor uw persoonlijke situatie met de beste voorwaarden en ren tepercentages, dat zoekt de onafhankelijke en gespecialiseerde hypothee kadviseur voor u uit. n van uw De makelaar kan u veel werk uit handen nemen. Ook bij het verkor woning. Na de taxatie wordt uw huis in de verkoop geaaan worden er met u afspraken gemaakt over de wijze waarop uw woning onder de aandacht wordt gebracht. Mochten er potentiele kopers zijn dan zal uw makelaar met u de eventuele tegenbiedingen doornemen en voor u onderhandeljngen voe ren. Na de verkoop van uw woning stelt de makelaar ook de verkoopakte op en verzorgt verder de afwikkeling van het complexe papierwerk. Een van de voordelen van een eigen huis hebben is het baas in eigen huis zijn; u heeft geen toestemmina nodia van een verhuurder om b.v. verboL gen uit te voeren. i eia. zijn; u heeft geen toestemming nodig van een verhuurder om b.v. verbouwin- Juist de emotionele waarde van dat baas zijn in eigen huis blijkt voor veel mensen belangrijk. Het vormen van een financiële reserve voor later is ook een van de redenen waarom u over kan gaan tot het kopen van een eigen huis.

Scheldebode | 2000 | | pagina 11