Een bijzondere kijk op... LOEWE aabu a-<?> 29,50 Verkoopdag in Arnemuiden zeiljacht Roompot water in TELEVISIES U heeft een feest, wij maken het spektakulair n Politie berichten The 2-Tones gekozen voor halve finale Originele Sunstar: Van 49,50 voor Groeneveld Opticiens CAR-GROEP Vandaag in deze krant met 475 nieuwe occasions. Het Centrum vakopleiding en het ROC hebben een convenant gesloten. terzake KOEN SCHYVENS HEEFT GEVOEL VOOR DRAMA Onda verzorgt zaterdag 8 april de jaarlijkse uitvoering varia Deze week speciale aandacht voor Wonen en Tuinen wonen ideaal Leuk Lange serie Volgend project Modellen o.a. Aconda Planus Calida De xelos is er al vanaf 499,- Sprong en Golfslag winnaars Sportmarkt voor alle 50-plussers Vredesknuffel helpt kinderen Een luxe warm en koud bkftfet. Een drie gangen keuze me Een Rodeo-avond M-ipV<n: Party Centrum de kinderen een springkussen, balienbad, tv met kindervideo's, sjoelen, krijtbord enz. 5 Vlisslngen Tel.: 0118-418653 cheldebode MIDDELBURG - Een 18-jarige bromfietser uit Middelburg bleek niet in het bezit van een bromfietscertifikaat. Hij gaf twee keer een valse naam en adres Op het politiebureau werd pas zijn echte identiteit bekend. Twee bekeuringen kreeg hij. Narcissen zijn in trek. Tegen vier uur in de ochtend liep een 24-jarige inwoonster van Mid delburg met een bos onder haar armen. Ze had ze, vol gens eigen zeggen, voor haar moeder geplukt. Uit een schuurtje in de tuin werden twee kratten bier ge stolen. De toegang tot de tuin werd hiervoor geforceerd. Een beetje bierkenner weet zijn fa voriete drankje altijd te vinden blijkbaar. Want op een andere stek werden drie kratten weg gehaald, twee lege en een half volle. Elf jaar en al een mobieltje, maar toen hij bij een bushalte een boekje stond te lezen, stopten er drie jongens. Ze gingen naast de mobielbezit- ter staan en reden na een tijd je weer weg. Ook de gsm was verdwenen. VLISSINGEN - Een 26-jarige Vlissinger had zijn auto niet verzekerd, de auto werd in be slag genomen. De bestuurder, een 40-jarige Middelburger, had de auto geleend. De man uit Vlissingen moest ook nog een openstaande boete beta len. Twee bekeuringen op één avond: met z'n tweeën op een brommer en geen helm op. De politie zag het, de twee gingen er vandoor, reden het voet gangersgebied in, maar wer den toch aangehouden. Het bleek dat de jongelui die avond al voor hetzelfde feit bekeurd waren. Hij sloopte een waarschu wingsbord van een paal en zijn vriendinnen plukten narcissen op het Bellamypark. Het was kort na drie uur 's nachts. De politie zag het trio en deelde bekeuringen uit. Nooit je tas in het fietsmandje leggen. Een bromfietser min derde vaart en pakte zo de tas uit het mandje van een Mid delburgse. VLISSINGEN - De Vlissingse band The 2-Tones is zondag met 53% door radioluisteraars geko zen voor de halve finale van de vetkuivencompetitie van het Ra dio 2-programma Het Steenen Tijdperk. Het is een wedstrijd waarbij rock and roll-bands strij den om de eer 'beste vertolker van de jaren 50 muziek'. Zondag 9 april om 14.00 uur wordt met vijf andere bands gestreden om de drie finaleplaatsen. Sunny Days are here again! Groenevetd Opticiens heeft honderden zonnebrillen. En er is ai een zonnebril op sterkte vanaf 99,-. Net ieetjt tree i Vfewngen, Waiwast 97.Tel. (Qt18) <415 051. Middelburg, Lange Delft 24 Te). (01 IB) 612 083. Automobilisten, opgelet! r» WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR 0118 652 700, VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN 0118 652 713 'Op de voorgrond gebeurt wat' GOES/MIDDELBURG - Koen Schyvens, een Vlaamse Bra bander in Zeeland. Een hoofd vol warrig haar, vaak samen gebonden in een praktische maar ook heel mooie staart, een scherpe blik, een zich bewust-zijn van de camera. Is dat ijdelheid? Dacht het niet. Wel gevoel voor drama en theater. Geen slechte eigenschap voor de regisseur van Een Sneeuw in Middelburg en de musical Zacharias Jansen van de Goesse operette en die daarnaast op tal van plaat sen in Nederland met regie en theater in de weer is. ren. Deze groep is weliswwaar een een amateurtheatergroep, maar maakt twee producties per jaar, en werkt daarom graag met veel ver schillende regisseurs." Door Mieke van den Heijkant van der velde Hij is begonnen als dramadocent, kreeg zijn opleiding aan de Akade- mie voor expressie in Leeuwarden en werkte daar zeven jaar als theaterdocent bij de Blauwe Stoep. "Ik regisseerde daar voornamelijk jeugdtheater," vertelt hij. "In 1990 verhuide hij vanuit Friesland naar West-Brabant, waar hij zich in Ber gen op Zoom vestigde. "Een ideale locatie. Ik bestrijk van daaruit net zo makkelijk Zeeland als Brabant. Ik kwam voor het eerst in Zeeland toen ik daar als artistiek leider van jeugdtheater 't Hondje van de Ruyter begeleidde. Daarna deed ik er nopg twee producties, de Dassenburcht en Watersnood in 1993." „Voor repetities kwam ik wel eens in het Minitheater waar het Middel- „Ik vond het dus leuk, dat ik werd gevraagd om weer een stuk te regis seren. 'Een Sneeuw' nog wel. Een stuk dat ik al zoveel jaren in mijn achterhoofd had als iets waar ik nog eens mee aan de gang wilde gaan. Een stuk dat ik graag eens helemaal met een groep wilde uitbouwen." „Dubbel leuk vond ik het, toen bleek dat de spelers die zich voor dit stuk aanmeldden ook heel erg geschikt bleken. We hebben ver schrikkelijk fijn gewerkt. Een Sneeuw is een stuk over mensen met verwachtingen, complete le vens, die zijn uitgediept en die je de spelers ook diepte kunt laten ge ven." Zonder enige moeite noemt burg theater speelt en zo kwam ik hij de rollen uit het stuk, niet alleen met hen in aanraking. In 1998 bij naam of bij de functie in het maakte ik met hen 'Wiens leven is het eigenlijk? Die samenwerking is door mij, maar ook door de spelers van de groep als zeer prettig erva- stuk, hij weet ook de exact de be weegredenen, stille karaktertrek ken en de persoonlijke doelstellin gen van ieder te karakteriseren." Een Sneeuw wordt gespeeld in een lange serie voorstellingen al vanaf februari. "Het is geweldig als je ziet, hoe je zo'n stuk nog groeit, gaande weg. Dat is ook een hele luxe en ontspannen manier van regisseren. Ook voor de spelers is dat heel erg belonend." De voorstelling is dan ook zo suc cesrijk dat vrijdag 7 april een extra voorstelling is ingelast. Daarna volgt er nog een voorstelling op zondag 8 april. Binnen een week volgt dan de pre miere van de uitvoering van de Goese Operette, volkomen anders, een theaterspektakelstuk van de eerste orde. Het valt te begrijpen dat je bij zo'n massale uitvoering, zestig spe lers en dansers en 28 muzikanten, weer heel anders werkt. Dat vind ik ook het boeiende aan regisseren." „Daarom nam ik de opdracht aan, hoewel ik aanvankelijk wel mijn twijfels had. Operettes interesseer den mij niet zo, tot ik me realiseer de dat ik Wél al heel wat operettes gezien had, alleen dan vaak in de toneelversie. Toen bleek het toch dichterbij te liggen dan ik dacht." „Het is een lekker grote productie, waarbij de Goese Operettevereni ging jongeren uitdaagde om mee te doen en waarvoor wordt samenge werkt met stichting Dansz." „Daardoor staan er ook kwalitatief goede dansers op het podium. Ik heb er wel naar gestreefd, om ieder een een plaats te geven in het com plete stuk. Ik widle voorkomen dat er hier een stel dansers op het to neel zouden staan en daar de men sen van de operette. Nu, na een aantal maanden repeteren is het een hechte groep geworden. Het verhaal vertelt van de uitvinding van Zacharias Jansen, die de tijdkij- ker heeft uitgevonden." „De tijdkijker geeft ons het excuus het publiek steeds mee te nemen naar een ander stukje van de eeuw. Het is dus een fragmentarisch stuk, waarin mensen heel veel verschil lende rollen speien." „Ik heb me daarom als regisseur niet verdiept in de gemoedsbewe gingen van een marktkoopvrouw in de middeleeuwen, iets wat ik bij een stuk als Een Sneeuw dus wel doe. Hier richt ik me veel meer op het totale plaatje'Op de voorgrond gebeurt er wat, maar op de achter grond moet er nog steeds beweging en leven zijn." „Ik vind het een uitdaging om men sen die gewend zijn op operette manier te acteren, dat soort dingen te laten ontdekken. Het leuke is, dat de acteurs zich in de voorbereiding op al die kleine rolletjes, dus wel hebben verdiept in de gedachten- gang van die middeleeuwse koop vrouw." De voorstellingen van Zacharias Jansen gaan 13 april om 20.00 uur in premiere in de schouwburg in Middelburg. Daarna zijn er nog uit voeringen op 14 en 15 april om 20.00 uur en op 16 en 24 april om FOTO'S: SCHETSEN TTT 15.00 uur. In Terneuzen is de voor stelling op 29 april om 20.00 uur te zien in het Zuidlandtheater. Als de voorstellingen reeks van Zacharias Jansen in Middelburg loopt is Koen alweer volop bezig met het volgende project, een voor stelling van het Zunderts toneel als voorbereiding op het landelijke shakespeare-theaterspektakel Sha- kespearement. Daar regisseert hij Romeo en Julia, dat wéér om een andere aanpak vraagt. Tijdens de repetitie daar laat hij de acteurs zich wel bewust zijn van de inhoud van de tektsten die ze zeggen, ter wijl hij tegelijkertijd toch de dans van de acteurs' op het podium in de gaten houdt. "Ieder gezelschap waar je mee werkt heeft zijn eigen kwaliteiten en kenmerken en om die volledig tot zijn recht te laten komen, dat houdt het spannend." VLISSINGEN - Dat voordeel heb je als je bij de boulevard van Vlissin gen woont, dan kom je wel eens on verwachte momenten tegen. Goed dat je dan een camera bij de hand hebt. Het overkwam P. Brounts, hij zag het zeehondje de wal opklaute ren, waarschijnlijk even de weg kwijt. Uit het hoedje met nummer 60 er- FOTO: P. BROUNTS op, bleek dat het beestje in Enge land was uitgezet. Agenten, die ge specialiseerd zijn in dit soort voor vallen, hebben het dier naar Pieter- buren gebracht. Loewe Calida M 55 t n Kreukelmarkt 9 - Goes 0113-23 28 36 Langeviele76 - Middelburg 0118-65 1525 S m mm WESTKAPELLE - Het Schoolvoet- bal Dorpen-toernooi Walcheren is gewonnen door De Sprong Koude kerken en De Golfslag Domburg. ARNEMUIDEN - Op zaterdag 8 april vindt op de terreinen van de Nederlands Hervormde Kerk aan de Markt te Arne muiden een grote verkoopdag plaats van 10:00 uur tot 16:45 uur. Evenals voorgaande jaren wordt ook nu weer een rommelmarkt en boekenmarkt gehouden, terwijl er in het gebouw achter de kerk verkooptafels zijn waar levens middelen en handgemaakte artikelen verkocht worden. Gedurende de verkoopdag kunnen bezoekers genieten van vers be reidde oliebollen, wafels en vers gerookte vis. Voor de kinderen is een aparte ruimte ingericht waar spelletjes ge speeld kunnen worden; ook wordt de mogelijkheid geboden om een huifkartocht door Arnemuiden te maken. De vele vrijwilligers hebben maan denlang hard gewerkt om voor zo wel jong en oud een aantrekkelijk programma op te stellen. 'We ho pen dat het succes van voorgaande jaren wordt overtroffen, want de opbrengst van deze dag wordt ge schonken aan twee doelen die een financieel steuntje in de rug zeer zeker kunnen gebruiken: stichting 'de Hoop' te Dordrecht alsmede de renovatie van kerkelijke gebouwen ter plaatse. Stichting De Hoop biedt hulp aan mensen die verslaafd zijn aan drugs, alcohol, medicijnen en gokken of een combinatie van die middelen. KAMPERLAND - Op 8 april wordt zeiljacht Roompot, een Beneteau First 40.7 te water gelaten bij Room pot Marina in Kamperland. Aanvang 15.00 uur. Het evenement wordt opgeluisterd door twee platbodems van de stich ting Behoud Hoogaars, twee varende monumenten als tegenhanger van de hypermoderne wedstrijdzeiler Roompot. De tewaterlating luidt het tijdperk van de nieuwe eeinheids- klasse First 40.7 in. Op 20 en 21 mei is deze klasse voor het eerst in het inter nationale wedstrijdyeld te zien tij dens de Roompot Marina Cup 2000 op Oosterschelde en Noordzee. Za terdag is tevens de officiële opening van de uitbreiding van Roompot Ma- rina met honderd ligplaatsen. M/V WOENSDAC 5 APRIL 2000 VLISSINGEN - Op woensdag middag 12 april, van 13.30 tot 16.30 uur, houdt de Sportraad Vlissingen in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad en de Stichting Welzijn voor Ou deren Vlissingen een sport markt voor 50plussers in de sporthallen van de Baskens- burg te Vlissingen. Men kan deze middag kenni smaken met een grote diversi teit aan bewegingsactiviteiten zoals badminton, countryline-dance, hand- boogschieten, fitness, e.d. Daarnaast kan men de gehele middag genieten van diverse demonstraties en zelf mee doen met diverse doe- activiteiten. Vanaf de plaatsen Ritthern en Oost-Souburg wordt gratis busvervoer ingezet. Voor meer informatie over de sportmarkt en het busvervoer kunt u contact opnemen met Sportraad Vlissingen, Rins de Koek of Anton Vael, tel. 0118- 487422. MOTHERHOOD Het logo van Motherhood. VLISSINGEN - De landelijke ac tie Vredesknuffel staat ook op Walcheren op de agenda. Ko mende vrijdag en zaterdag staat er bij het Miro-center aan de Gildenweg een speciale stand.. Daarin de Zeeuwse initiatief neemster Sophia Trotsenburg. Zij wil zoveel mogelijk knuffels plus een tientje inzamelen voor vredesparken in Sarajevo en Tuzla in Bosnië. Vrijdag kunnen belangstellen den er van 18.00 tot 21.00 uur te recht, zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Bedoeling is om een knuffel in te leveren en daarbij een tientje te geven. Dat heeft inmiddels al een aantal troeteldieren plus de nodige financiën opgeleverd. Info via telefoon 468835. FOTOSTUDIO THE.0 VAH DE* GEHUGTE.N VIHtELCEHTSUt* CM1VENVAELE VKimMVSTMAT 75 MIVDEL&titA 1U. 01I8-640*>I7 L J

Scheldebode | 2000 | | pagina 1