RECTIFICATIE Woonmode rond 4 thema's Inner Space Cyber Space fjj POLDERDIJK Bjldow ƒ995,- De Scheldebode 5 april 2000 VtflM ijd goed ui Leverbaar in kersen- en berkenkleur /Meen de etacwt feyt &et at! Middelburg(0118)61 2669 Vlissingen-a- (0118) 41 40 40 Goess (0113)22 22 20: Polderdijk Gevelverfraaiing werkt alleen met het beste materiaal: i ALUMINIUM KUNSTSTOF KOZIJNEN 1 RAAMHORREN 1 ALLE BINNEN- EN BUITENZONWERING i ROLLUIKEN i HORDEUREN CRAWFORD DEUREN nu voor Jacob Valckestraat 5, Goes (bij Stenenbrug), tel. 0113-250212 Ook filialen te Bergen op Zoom en Beneden-Leeuwen! dagelijks leven, vreemde culturen, folklore, tropisch, porselein, inhoud, naturel, eenvoud, wol, tropische planten futuristisch, surrealistisch, flexibiliteit, wit, frambozenrood, design, helderheid, originaliteit, eierdooiergeel Sfeervol wonen if GEVELVERFRAAÜNG Vlissingsestraat 1 4371 RA Koudekerke Telefoon 0118-552010 Telefax 0118-552071 Openingstijden showroom: Maandag t/m vrijdag van 08.00 -17.30 uur Zaterdagmof gen van 08.00 -12.00 uur In de krant van 29 maart heeft De Scheldebode een verkeerde foto ge plaatst van blokhut type 020. Hiervoor onze excuses. Hieronder de blokhut die geplaatst had moeten worden. van ƒ1096,40 type:020 afmetingen 260x200cm (I9cm) r [A|N| KlElRM D|E|S|E|I |N Visserijkade 5 (2e Binnenhaven), Vlissingen, 0118-46224 NEN INNER SPACE Met vakantiehuis waar het woonplezier belangrijker is dan het esthetische, waar vrienden, familie en het ge wone dagelijkse leven centraal staan. De bereisde be woners vergaren producten én inspiratie voor hun in terieur uit Zuid-Amerikaanse culturen met alle Spaan se, Portugese en andere Europese invloeden. Het gaat bij 'Inner Space' niet om de buitenkant maar meer om de inhoud. Een mix van oud en nieuw, ver weg en dichtbij, het in terieur als verzameling van gekregen, gevonden en ge kochte spullen. De eenvoud en het gemak geven het gevoel dat alles kan met genoeg ruimte om te spelen, creatief bezig te zijn, uitgebreid te koken, geconcentreerd te werken of om de hele dag niets te doen! Natuurlijke kleuren en materialen zijn uitgangspunt voor de inrichting van Inner Space. Nieuw is dat de 'naturellen' sfeer wordt opgevrolijkt met Zuid - en Midden Amerikaanse folklo ristische en tropische kleuren; het groen van de sappi ge weiden in Argentinië, het rood van de pepers in Chi li, het zonnige wit van de huisjes aan het strand in Bra zilië en het diepe geel van de met boter ingesmeerde maïskolven in Mexico. Door de tand des tijds zijn veel objecten verbleekt of overgeschilderd of bijgewerkt: de perfectie van de imperfectie. De enige eenheid in vorm is eenvoud. Recht, krom, ge bogen of geribbeld: de meeste objecten en materialen zijn uniek. Hoog-Laag structuur in materialen en de hernieuwde belangstelling voor patronen in stoffen geven de sfeer een levendig karakter. Bewoners hech ten veel waarde aan de functionaliteit zonder het com fort uit het oog te verliezen. Zachte handgeknoopte ta pijten, warme wollen stoffen en dikke donzen dekbed den geven tactiliteit en warmte. Materialen als raffia, bont en wol worden verwerkt in zelf gemaakte kussens, handgeborduurde tafelkleden en gebreide of gehaakte hoezen voor fauteuils. Kraaltjes, vilt en plukken katoen maken van het gordijn een kunstwerk voor het raam. Ambachtelijke meubels van hout en handgemaakte accessoires van porselein en keramiek zijn favoriet. Geen geraffineerde gekrulde pootjes onder een bank maar gewoon een paar stevige rechte poten. Veelvul dig gebruik maakt het interieur mooier: ingedeukte kussens van het zitten, de glanzende afgesleten hand greep of de krassen in het tafelblad van de kinderen. Een krasje of vlek kan geen kwaad, hier wordt geleefd. Het 'Inner Space' leven is niet compleet zonder 'flora' en 'fauna'. Tropische planten en bloemen in grote potten in de kamer, kruiden in de keuken, waterplan ten in grote lage natuurstenen bakken brengen het 'buiten' naar 'binnen'. Vissen, vogels, honden, katten en andere huisdieren voelen zich thuis en dragen bij aan de spirituele en emotionele rijkdom in plaats van een overdaad aan materiële bezittingen. CYBER SPACE Verleden en toekomst versmelten in het hedendaagse 'Cyber Space' interieur. Baanbrekende ontwerpen uit de vijftiger, zestiger en zeventiger jaren worden ge combineerd met futuristisch design van vandaag. Het geheel doet surrealistisch aan met bollen en kubussen om op te zitten, reusachtige mokken om uit te drinken, een step om door de leefruimte heen te bewegen en een bank die wordt omgetoverd tot werkplek. Het inte- rieur heeft een grote helderheid en flexibiliteit en ver andert continue. De bewoners experimenteren met nieuwe woonvormen en materialen. Originaliteit in plaats van imitatie. Individualisme en optimisme vor men de uitgangspunten voor het 'Cyber Space' wonen. Het interieur zelf als dagelijkse bron van inspiratie. De voornaamste kleur in huis is spierwit en vormt een neutrale basis voor de frisse accentkleuren: frambo zenrood, Blue Curagao blauw en eidooiergeel doorbre ken het blanco interieur. Het zijn vaak de materialen waardoor een bepaalde kleur en vorm tot zijn recht ko men. Rubber, vilt, lurex en lycra geven producten een bijzondere afwerking en nodigen uit tot aanraken. De belijning van meubels is er een van uitersten. Vor men zijn uitgesproken hoekig, vierkant, of juist zeer rond, hol of bol. Futuristisch bedrukte voiles worden gecombineerd met ingetogen dichtgeweven stoffen met bijpassende print. Deze tegenstellingen geven het interieur een vervreemdend voorkomen, je krijgt het gevoel als of je leeft in een virtuele computer ani matie. Er wordt bewust gekozen voor een simpele, mo biele inrichting. In de leefruimte kan van alles plaats vinden; eten, sporten, tv kijken, werken en slapen. De flexibiliteit van de ruimte is optimaal en de meeste meubels zijn modulair, verrijdbaar, lichtgewicht of multifunctioneel. Comfort wordt geboden doordat de 'hard' ogende zit- elementen zijn uitgevoerd in zachte buigzame mate rialen. Extra warmte wordt verkregen door zeer grote rechthoekige kussens bekleed met glanzende tricot stoffen en dikke langharige wollen kleden. Opvallend is de revival van de 'tegel' in dit thema. In de centrale leefruimte wordt de betegelde muur met drie dimensionale effecten zelfs tot kunstwerk verheven. Van Barbarella tot Lara Croft, van de wrekers tot Star Trek, van Ray Charles Eames tot jonge Nederlandse ontwerpers: Cyber Space staat voor retro futurisme pur sang!

Scheldebode | 2000 | | pagina 17