32 3><y /?- C i GoSfim jj Komt u even op de koffie in uw nieuwe winkel? 29,50 ntry Line Dancing 1 ms#wm Programma: 31 maart: v.v.k. FIO,- d.p. F15,- WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR 0118 652 700, VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN 0118 652 713 Winkelcentrum Dauwen- daele werkt aan de toekomst ter zake CULTUUR SCOORT HOOG IN ZEELAND in het Marie Tak van Poortvliet museum exposeren Zeeuwse kunstenaars Second Chance en Foundation steunen Ronald McDonalds ter zake Bio-energetica Nep-coiiecte Politieberichten MIDDELBURG - Kunst en Cultuur staan in Zeeland, en met name op Walcheren, hoog in het vaandel ge schreven. Vrijwel elke dag van de week kunnen be langstellenden wel ergens een expositie bezoeken of een concert bijwonen. Zeeland heeft heel wat te bie den, elke zichzelf respecterende plaats of dorp laat de historie herleven. Dat gebeurt in boekvorm, schil derijen, gedichten of liedjes. Eerste zondag zoutelande veere wat is internet? Een bijzondere kijk op Originele Sunstar: Van 49,50 voor Groeneveld Opticiens Vlissingen Vrouwenpolder Oostkapelle Albert Heijn, Aagje Dekenstraat 16, Vlissingen. Zilveren Kruis straattennis op de grote markt waar is Gerda? Speelgoed- en kledingbeurs L Burg. Een luxe warm en koud buffet Een drie gangen keuze menu Een Rodeo-avond U heeft een feest, wij maken het spektakulair Party Centrum dag 02-04 van 14.00 -17.00 uur 1/n? S*t%ec 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 De Scheldebode WOENSDAG 29 MAART 2000 club x KANAALSTRAAT 82 OOST-SOUBURG Kunst kleurt de buurt VLISSINGEN - Gestaltpraktijk 'de Meyboom' uit Vlissingen, houdt vanaf maandagavond 3 april een doorgaande bio-ener- geticagroep. Dat betekent: in schrijven voor tien keer en tus sentijds instappen is mogelijk. Bio-energetica geeft aandacht aan het lichaam en haar signa len door eenvoudige oefenin gen, gericht op het herstel van de natuurlijke energiestroom, zoals de belangrijke aardings- of groundingsoefening. Binnen bio-energetica kun je le ren zö met je lichaam om te gaan, dat de communicatie tus sen gevoel en verstand hersteld wordt. Binnen de cursus volgt iedereen het eigen tempo. De cursus staat onder leiding van Angèle Nederlof. Voor infor matie en folder: 0118-46 75 42. MIDDELBURG - Een meisje dat zich uitgaf als leerlingen van het ROC Zeeland, collecteerde voor de sloppenwijken in Kenia. Ze had zelfs briefpapier en een in tekenlijst bij, maar uit navraag blijkt dat het ROC op geen enke le wijze met een dergelijke actie te maken heeft. VLISSINGEN - Een 38-jarige Vlissinger werd aangehouden omdat hij een luchtverfrisser van f 12,95 niet had afgere kend. In de Spuistraat werd van een 33-jarige vrouw de portemon nee gerold. OOST-SOUBURG - In samen werking met de spoorwegpoli tie is een controle gehouden op het Draaibrugpad. Er wer den bekeuringen uitgeschre ven voor te veel vermogen, door rood rijden en het onjuist voeren van een gele plaat. Twee keer voor het niet dragen van een helm en een keer voor het brommercertifikaat, een keer voor een te jeugdige berij der en twee keer omdat de brommer niet werd goedge keurd. into the Blue. Olieverf op linnen. Te koop voor 3.500 gulden. dens de Kunst- en Cultuurroute Middelburg. Die 'route' staat elke eerste zondag van de maand op het programma. Telkens wordt een ander thema ge hanteerd. Komende zondag 2 april is dat 'Van klassiek tot populair'. In de kelder van de Boekenbeurs aan de Turfkaai exposeert Lucy de Graaf met gouaches en pentekenin gen die gemaakt zijn voor Sesam straat. Lucy, Zwolse van geboorte, woont sinds twee jaar in Middel burg. Er zijn miniconcerten (achttien in totaal) van solisten en ensembles op tien lokaties langs de route. De toegang tot de concerten is gra tis. De kunstroute gaat door de his torische binnenstad langs galerieën, antiquariteiten, atleiers, de kunsuit- leen en andere instellingen die iets op het gebied van kunst en cultuur te betekenen hebben. Van 2 april tot en met 21 mei wordt in galerie 't Haentje te Paart aan de Spanjaardstraat 19 geëxposeerd door los Koster met schilderijen en Herman Kampman met glasobjec ten. Open op donderdag-, zaterdag en zondagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur. Ook kunst, maar dan in Zoutelan de,is de happening die zaterdag plaatsvindt. Het is een eenmalige gebeurtenis. De langverwachte her eniging tussen Boer en Boerin. De boerin gaat van Biggekerke naar Zoutelande om daar eindelijk de boer te ontmoeten. Als alles volgens plan verloopt gaat een kraanwagen om 10.00 uur de boerin ophalen, om 12.00 uur is de hereniging in Zoutelande. Een gebeurtenis die u zeker niet mag missen. Zaterdag wordt een speciale dag. in museum De Schotse Huizen in Veere exposeert de in Amsterdam woonachtige Middelburger Onno Museum De Schotse Huizen aan de Kaai in Veere, heeft van 10 april tot en met 4 juni werk van de in Middel burg geboren kunstenaar Onno Boerwinkel hangen. Hij werkt en reiste de laatste tien jaren veel in De expositie 'Steek voor Steek' is ze ker een bezoekje waard. Daarvoor moeten belangstellenden naar de Visserijzolder, de tweede verdieping van het Veers museum. Er is Zeeuw se streekdracht en handwerk te zien en ook vingerhoeden, breischeden, Een ontwerp van 3 bij 4 meter, kinderen uit Bossenburgh hebben er zich op uitgeleefd. Frankrijk. In de eerste plaats is hij tekenaar. Hij zocht echter naar een techniek om schilderen en tekenen tegelijkertijd aan bod te laten ko men, met pastel heeft hij dat gevon den. speldenkussentjes en breidoppen. Deze expo duurt tot en met 29 okto ber. De opstelling van de poppen is ove rigens helemaal veranderd. Er zijn 'dames en kinderen' in streekdrach- Door Ben Donkers De tentoonstelling '30 Visions on Water' in Galerie T is er een duide lijk voorbeeld van. De galerie, aan de Turfkaai 25/27 in Middelburg, heeft na een verbouwing die vier maanden in beslag nam, een bij zondere expo op het programma staan. Vrijdag is de officiële ope ning. De expo is samengesteld on der auspiciën van de stichting Oce an 98 en komt rechtstreeks uit Den Haag waar hij te zien was tijdens het Wereld Water Forum. Dertig beel dende kunstenaars hebben er aan meegewerkt. De opening voor het publiek is 2 april tussen 13.00 en 17.00 uur tij- VLISSINGEN - De stichting Welzijn Ouderen verzorgt maandag 3 april een informatie middag in Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42 over inter net, wat het is en wat men er mee kan doen. Er zijn doorlopende demonstra ties tussen 13.30 en 17.00 uur. Vlissingers vanaf 50 jaar kunnen er terecht. in Oranjezon exposeert Pit Trap-Kamps. Sunny Days are here again! Groeneveld Opticiens heeft honderden zonnebrillen. En er is ai een zonnebril op sterkte vanaf 99,-. N«r 4*r heegt var Vfawngen, WWrtraa 9?.T«l(0f IS) 415 051. MkkWbut*. Lange Deft HU <01 !B) 612 083. ten uit alle delen van Zeeland 'aan het werk'. Gewoon even gaan kij ken. De openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur; zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Op hemelvaart en ko ninginnedag gesloten. Galerie El de Seo aan het Bellamy- park 24 presenteert tot en met 23 april beeldhouwwerk (Anneke de Witte); mode design (Rianne de Witte) en sieraden (Barbara Drees, Dani Tienpont en Barbara Voit). Zondag 2 april open vanaf 14.00 uur. In het Theo van Doesburgcen trum aan de Brouwenaarstraat is tot 15 april de tentoonstelling met aquarellen en gemengde technie ken te zien van Toos Segeren, het landschap staat in haar werk cen traal. Bewonerscomité Bossenburgh wil de al lang iets met kunst in de buurt doen. Meer kleur geven aan de om geving. Het idee om kinderen grote schilderijen te laten maken en op te hangen aan het Sterkenburgplein is verder uitgewerkt en inmiddels vol tooid. Vrijdag 31 maart om 14.00 uur worden de schilderingen op spectaculaire wijze geopend. Tot en met 25 april wordt in restau rant Rosenboom aan de Fort den Haakweg 15b geëxposeerd door wit-Russisch kunstenaar Ivan Sup- rinchik. Dagelijks open van 11.00 tot 22.00 uur. Er zijn tekeningen en beeldhouwwerken te zien die te ma ken hebben met de gevolgen van de Tsjernobylramp. In Toeristisch Centrum Oranjezon aan de Schoolstraat exposeert kun stenaar Pit Trap-Kamps uit Sas van Gent met schilderijen die een im pressie geven uit haar jeugd en haar omgeving. Dinsdag tot en met don derdag van 10.00 tot 16.00 uur open. DOMBURG - Tijdens een wande ling in het Domburgse bos, op een zijpad bij het goudvissenkommetje, heb ik in dit plaatje mijn ziel en poëzie gelegd. De Egel: Koesterend in het middag zonnetje, zij steekt niet op zijn jap onnetje, geen last van stekelighe den, enkel tevreden, heden. Lut Lievense, Zoutelande. We zijn er weer! De verbouwing is achter de rug. U bent weer welkom in uw nieuwe winkel aan de Aagje Dekenstraat. Een winkel vol gemak en verwennerij en met nog veel meer keus dan u gewend was. Er is maar één manier om het allemaal te ondekken: even gauw komen buurten. Doet u dat deze week dan profiteert u tot en met zaterdag van een paar lekkere aanbiedingen. Zoals deze, om maar ergens te beginnen. AH Perla Mild, snelfiltermaling 4 pakken 250 gram Nü voor 10,- Deze aanbieding is geldig t/m zaterdag 1 april en alleen in onze winkel. r/ Segeerstraat 66 Middelburg 0118-625440 MIDDELBURG - Onder het motto 'maak kennis met ten nis' houden tennisvereniging MLTC en de KNLTB op zater dag 1 april een grote straatten- nismaniféstatie. Dit gratis ten- nisspektakel vindt plaats op de Grote Markt in Middelburg. Van 13.00 tot 16.00 uur is ie dereen van harte welkom! Een team van KNLTB tennisleraren verzorgt een afwisselend pro gramma met onderdelen als warming-up, tennisles, mini- tenniswedstrijden, hard serve ren enz. Onder begeleiding van swingende muziek wordt de deelnemers de eerste be ginselen van de tennissport bijgebracht. Het trainersteam verzorgt rackets en de ballen, zodat ie dereen mee kan doen. Straattennis is een initiatief van de Koninklijke Nederland se Lawn Tennis Bond in sa- me^-verking met hoofdspon- so ".ilveren Kruis. Het project heeft als doel om iedereen de mogelijkheid te bieden kennis te maken met de tennissport. Tijdens het evenement kan men naast het actief deelne men aan de verschillende on derdelen ook kennis maken met de tennisvereniging MLTC. Deze vereniging heeft aan jong en oud veel te bieden en staat bol van de leuke gezel lige activiteiten. Kortom, reden voldoende om een kijkje te gaan nemen bij het Zilveren Kruis straattennis en ook zelf een balletje te gaan slaan. MIDDELBURG - De meisjes school uit Ossendrecht, en dan met name de toenmalige meiden die in de periode van 1959 tot en 1961 op school za ten, houden een reünie op 2 september. Het wordt, volgens de organi satoren, een soort Sara-reü- nie. De vorige bijeenkomst was vijftien jaar geleden, ook toen kon men niet alle leerlin gen van destijds vinden. Zo is bijvoorbeeld het contact met Gerda Batenburg (haar meisjesnaam) helemaal verlo ren gegaan. Haar vader werkte op de legerplaats Ossendrecht en begin jaren zeventig is ze naar Veere verhuisd. Dat is het laatst bekende bericht. Mocht Gerda interesse heb ben in de bijeenkomst, dan kan ze contact opnemen met Marlies Verduit, telefoon 0164-673505. OOST-SOUBURG - Peuterspeel zaal "De Bengeltjes" Oranje plein 35 houdt op woensdag 5 april een speelgoed en kleding beurs van 19.30-20.30 uur. Inleveren van het speelgoed en de schone kinder- en vohvas- senkleding (vanaf maat 86) is op: Woensdag 5 april van 09.00- 11.00 uur. De helft van de op brengst is voor de peuterspeel zaal.

Scheldebode | 2000 | | pagina 1