varia PETS Wet beperking export uitkeringen (Wet Beu) 2,50 korting Het winkeltje op de hoek en de weekmarkt Busted presenteert cd Bobbie en Ernst.... Voor u, als lezer van deze krant Vrouw Vandaag-korting op de huishoudbeurs! ST.WILLIBRORD VIERT VIJFTIGJARIG BESTAAN Demonstratie Dierenambulance en speciaalzaak Pet's Place op uw entreebewijs!* Expositie mm HANDWERKZAAK ROOS: bureauvoor rechtshulp: Huishoudbeurs r Nieuwtjes Expositie in Scheldehof GOES - Het jarige S.Willibrordcollege biedt de bevolking van Goes en omstreken op 19 maart een culturele manifes tatie aan met zeventien voorstellingen en vier exposities. In de Goese binnenstad kan iedere geïnteresseerde in dans, muziek, beeldende kunst, fotografie en lezingen een kunstroute volgen langs zes lokaties. Hier geven (oud)- Willibrorders, die na hun middelbare school periode gaan studeren zijn aan conservatoria, dansacademies en acade mies voor beeldende kunst, concerten, voorstellingen of exposeren. Afrika PL AC E Rachmaninoff Karei v Verfmarkt en schildersbedrijf Boogaard Huis Interieur RAI Sips Roken of niet roken? Plan Aanpassing inrichting begint X-Treme in Lunchcafé l VROUWENPOLDER - De stich ting Welzijn Ouderen houdt, in samenwerking met Biohorma, een infomiddag op 9 maart in het Verenigingsgebouw, aan vang 14.00 uur. Het onderwerp is: in de voetsporen van Alfred Vogel. Het gaat hierbij vooral om geneeskrachtige planten die als grondstof dienen voor de Vogel geneesmiddelen. OOST-SOUBURG - Zaterdag 11 maart houdt de judo/jiu-jitsu Kiai een snuffelmarkt in de Do- jo, het eigen onderkomen naast de sporthal en achter speeltuin Souburgt aan het Koopmans pad. De markt duurt van 09.00 tot 15.00 uur. VLISSINGEN - In de Panta Rhei wordt zondag 12 maart om 17.00 uur opgetreden door het Peter Strating Duo met covers. Don derdagavond is er een jamsessie vanaf 20.00 uur. MIDDELBURG - Donderdag 9 maart om 20.00 uur in de Stads schouwburg een optreden van Freek de Jonge met zijn try-out van De Flaptekst. Een nieuw li terair verantwoord programma in het kader van de opening van de Boekenweek op 14 maart. Vrijdag 10 maart om 20.00 uur de voorstelling Toystories, een dansvoorstelling voor iedereen vanaf 7 jaar. Zaterdag 11 maart treedt Eric van Sauers met zijn cabaretprogramma op in de Stadsschouwburg, aanvang 20.00 uur. Zondag 12 maart Griezelen van af 15.00 uur. Dinsdag 14 maart Scapino Ballet vanaf 20.00 uur en woensdag 15 maart Kortslui ting, een black-comedy. Aan vang 20.00 uur. OOSTKAPELLE - Woensdag 15 maart staat bij Oranjezon een kooksessie Surinaams koken op het programma, aanvang 17.00 uur. Opgeven via telefoon 581507. GRIJPSKERKE - De kracht van Mantra's: samenzang, concert en healing. Zondag 12 maart vanaf 14.00 uur in de Kapel van St. Maarten aan de Hogelandse- weg 3. Toegang 25 gulden, info via telefoon 020-6735330. MIDDELBURG - Bij het MicMec kan vegetarisch gekookt worden te beginnen op 14 maart. Inlich tingen via telefoon 417039. VROUWENPOLDER - De Border Collie Club houdt zondag 12 maart de jaarlijkse strandwan deling. Vertrek om 13.00 uur bij de parkeerplaats bij de Zandput. Vooraf opgeven kan via telefoon 0113-563176. KOUDEKERKE - Verpleeghuis De Poort houdt vanaf vandaag tot 15 maart een Alzheimer- week. Zo is er 9 maart een the mamiddag, 10 maart een oud- Hollandse markt, 11 maart een contactbijeenkomst en 13 maart een spelmiddag. Op 14 maart staat een lentemarkt op de agen da. Er is een expositie in de re creatieruimte die dagelijks tus sen 10.00 en 17.00 uur bezocht kan worden. WESTKAPELLE - Woensdag 15 maart wordt een dia-klankbeeld getoond over christenvervolging en de overeenkomst tussen het christendom en de Islam in het gebouw van de evangelische ge meente aan de Koestraat 27, aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. VEERE - De werkgroep Muziek van het Koninklijk Zeeuws Ge nootschap der Wetenschappen heeft vrijdag 10 maart vanaf 20.00 uur een concert in het stadhuis op het programma staan. De uitvoerenden zijn: Hein Meens, tenor en Marianne Boer, piano. Entree 25 gulden. Tijdig reserveren is aan te raden omdat het aantal plaatsen be perkt is, telefoon 0118-628500. VLISSINGEN - Deze en volgen de maand zijn er twee exposities in zorgcentrum Scheldehof aan het Stadhuisplein 22. Er zijn schilderijen te zien van Joke Nederhand-Wijnbergen en geboetseerde poppen en fanta siefiguren van Nini Doggen. De openingstijden: dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Willibrord wordt 'Willibr-art' Door Leon Janssens Door medewerking van de Ge meente Goes, Dansschool Janvier, Boekhandel De Koperen Tuin, café Baarends, de Zeeuwse Muziek school, het Museum voor Noord en Zuid Beveland, restaurant Karei V, en alle kunstenaars, kon deze dag georganiseerd worden. Het grote, gevarieerde programma, voor elk wat wils, loopt tussen 14.00 en 17.00 uur en de toegang is gratis. Speciaal voor deze dag is er een kunstroute ontworpen, waarop het programma voor deze dag staat vermeld. De route met lokaties staat er op aan gegeven en over iedere kunstenaar is er informatie. De folder is vooraf verkrijgbaar op het St.Willi- brordcollege en op de dag zelf op de deelnemende lokaties die herken baar zijn aan een groot uithangbord bij de ingang. St.WiilbrArt vereiste heel wat organisatie en Jos Verpaal- en, Ton van Weele en Piet de Witte, allen werkzaam op St.Willi- brordcollege, hadden er hun han den vol aan: "Er is serieus over ge dacht wat we zouden kunnen doen", zegt de Witte, "Exposities, concerten? Dat alles is uitgemond in het idee zondagmiddag 19 maart een kunstmanifestatie in de Goese binnenstad te houden. Het pro gramma is klaar. In het Museum voor Noord- en Zuid-Beveland wordt het officiël geopend door oud-leerling en lid van Gedeputeer de Staten Gert de Kok en dat zal op een zeer verrassende wijze zijn." In dansschool Janvier worden twee dansvoorstellingen gegeven (14.30 en 16.00 uur) door solisten en een dansgroep. Hier wordt gedanst op choreografieën van Vera Sorber en Jikke van Loo, die beiden al hun sporen hebben verdiend met werk voor de Stichting Dansz. Wie van jazz en pop wil genieten kan in café Baarends terecht. Er zijn daar vier concerten door twee verschillende bands; om 14.00 en 15.30 speelt de jonge jazz-formatie Misty, groten deels oud-Willibrorders die mo menteel aardig aan de weg timme ren. Ervaren musici als Marcel van As, zang, en Chris Krekelberg, gi- Roos, een sfeervol winkeltje voor hobbyisten. FOTO: HARRY DE LANGE. MIDDELBURG - Het winkeltje op de hoek, zo wordt wel Roos van Gerda Louws genoemd. Een doe-het-zelfzaak op handwerkgebied. Er zijn stem peltjes te koop, garens en stoffen, servetten, verf en borduurpakketten. Gewoon eens lekker gaan snuffelen. De winkel bestaat tien jaar, op de weekmarkt is Roos al 25 jaar van de partij. Er wordt een groot assortiment geboden. Behalve op maandagmorgen kunnen belangstellenden er de hele week terecht. Men kan er vrijblijvend rondkijken en advies vragen. Vaste klanten kunnen gebruik maken van een klantenkaart, die aan het eind van de rit altijd voor deel oplevert. De winkel is gevestigd op de hoek van de Gravenstraat en Zusterstraat. In verband met het tweede lustrum staan tal van aanbiedingen op het pro gramma. Er zijn kortingen op bijvoorbeeld Gütermanngaren,, multi-coat servetten en verf, stoffen voor de kinderkamer en patronenpapier. Voor iedere klant ligt bovendien een aardige attentie gereed. Roos, fournituren en hobbymaterialen, hoek Gravenstraat 16/Zusterstraat 17 Middelburg. Telefoon 0118-637962. VLISSINGEN - Op 11 maart, en dat is komende zaterdag, verzorgen de dierenambulance en dierenspeci aalzaak Pet's Place Vlissingen vanaf 14.00 uur een demonstratie in het vinden van een huisdier. De ambulance is namelijk een sa menwerkingscontract met huisdie ren-opsporingsdienst Petfinder aangegaan. Jaarlijks raken er 120.000 huisdieren vermist. Als het dier getatoeëerd is, of er is een chip geplaatst, moet altijd eerst het dier gevonden worden alvorens men op zoek kan naar de eigenaar. Met een zender van Petfinder om de hals is dat niet meer nodig. Met behulp van het opsporingssysteem is het dier binnen de kortste keren terug te vinden. Zaterdag wordt bij Pet's Place gede monstreerd hoe dat allemaal in zijn werk gaat. Er wordt dan tevens uit leg gegeven over een lidmaatschap. lift taar, spelen om 14.45 en 16.15 een repertoire van jazz- en popsongs. Boekhandel de Koperen Tuin vormt het decor voor twee activiteiten. Al lereerst exposeren daar de fotogra fen Joël van Houdt en Ellen Pieter- se. Vooral de bijdrage van Pieterse is bijzonder omdat zij over de hele fotografeert voor organisaties als War Child, Novib en Stichting Vluchteling. Zij zal foto's van haar laatste reis naar Afrika tonen. Daar naast worden in de Koperen Tuin lezingen gegeven door oud-docen ten, en oud-leerlingen over ver schillende onderwerpen. Huib de Jonge, Frans Beerens, Ireen Sch midt, Karei Lockefeer en Jan Bruins vertellen, verspreid over de middag, boeiende verhalen. Bij de Koperen Tuin is meer informatie over de in houd van de lezingen verkrijgbaar. In de Villa van de Zeeuwse Muziek school zijn heel veel jonge kunste naars te horen en te zien; Renske de Groot heeft voor WillibrArt een wel zeer toepasselijk ontwerp gemaakt dat de bezoeker bij binnenkomst direct opvalt. Andere kunstenaars als Ramon Mangold, Maartje Ver- schure, Marlie Mul en Johnny de Jonge, tonen recent werk dat speci aal voor deze dag gemaakt is. Totaal anders zijn de pianorecitals in de grote zaal door Mignon Gotzsch, een 17-jarige pianiste en leerling op St.Willibrordcollege, die al menig prijs toegekend kreeg. Zij geeft twee concerten 14.20 en 15.40 uur, en speelt werken van Schumann, Pij per, Debussy en Rachmaninoff. In het Museum voor Noord- en Zuid- Ook kunstobjecten staan centraal bij Willbrart, hier de Tafel van Jeroen van Westen Beveland een expositie van zes beeldende kunstenaars met ver schillende werken. Goof Remijn, Sandra Witkam, Baukje Noordhoek, Olav Fakkeldij en Doortje Lekker- kerk tonen daar schilderijen, gra fiek, zeefdruk, beelden en collages in de grote zaal. In het stadhuis op de Grote Markt zijn meerdere kunstenaars te vin den. Zanger/gitarist Frenk Caste- leyn geeft twee concerten renais sance muziek van Dowland in de trouwzaal om 15.00 en 16.15 uur. Voor de voormalige gevangenis heeft Miriam Reeders een 'special perfotmance' gemaakt die driemaal opgevoerd wordt (14.30, 15.40 en 16.45 uur). Vanwege de ruimte kun nen slechts een beperkt aantal luis teraars plaatsnemen. In het andere deel van de gevangenis toont beel dend kunstenaar Jeroen van Wes ten een deel van zijn oeuvre, maar laat ook speciaal voor WillibrArt ontworpen geluidswerk horen. Op zolder in het stadhuis exposeren de jonge leerlingen, het aanstormend talent. Restaurant Karei V op de Turfkade is speciaal geopend voor deze dag, zodat de kijker-luisteraar na al het moois dat deze WillibrArt-dag al bood, nog kan genieten van een cu linair hoogstandje. Hier is tevens muziek van Chris Krekelberg te horen. Op ons spreekuur te Goes kwam de heer Aartsen. De heer Aartsen genoot sinds enkele jaren een WAO-uitkering. Per 1 mei 2000 gaat de heer Aartsen samen met zijn echtgenote verhuizen naar Canada. Hij vroeg zich af of hij zijn uitkering ook in het buiten land zou blijven ontvangen of dat deze op 1 mei a.s. zou stoppen. Op 1 januari 2000 is de Wet beper king export uitkeringen (Wet Beu) van kracht geworden. Doel van de Wet Beu is om de controle te ver beteren op uitkeringen die buiten Nederland worden betaald of die ten behoeve van kinderen worden betaald die buiten Nederland wo nen. De Wet Beu maakt het "mee nemen" van een uitkering naar het buitenland alleen nog moge lijk naar een EU/EER-land of naar een land waarmee Nederland een verdrag heeft gesloten. De Wet Beu verstaat onder wonen buiten Nederland: a. emigratie naar het buitenland, en b. langer dan drie maanden in het buiten land verblijven. Bij dit laatste is van belang dat perioden buiten Nederland bij elkaar worden op geteld als zij elkaar met een on derbreking van minder dan vier weken opvolgem Wie dus bijvoor beeld voor twee maanden naar het buitenland vertrekt, aanslui tend korter dan vier weken in Ne derland woont en vervolgens lan ger dan een maand weer naar het buitenland vertrekt, valt dus on der de "drie-maanden-regel" en zal de uitkering verliezen. Wie op of na 1 januari 2000 in een hierboven niet genoemd land gaat wonen en een ZW, WAO, Waz of Wajong-uitkering heeft, zal vanaf dat moment deze uitkering verlie zen. Ook bestaat er geen recht meer op kinderbijslag (AKW). Mensen met een AOW-uitkering behouden maximaal 50% van het netto-minimumloon maar verlie zen het eventuele recht op de partnertoeslag. Wie al voor 1 januari 2000 in een niet-verdragsland woonde en een* van deze uitkeringen genoot, be houdt deze uitkering tot 1 januari 2003; daarna vervalt ook voor hen de uitkering. Middelburg,Vlasmarkt 28 maandag 9.00 - 11.00 uur. donderdag 13.30- 16.30 uur Goes, Zonnebloemstraat 53: maandag 9.00- 11.00 uur VLISSINGEN - ln de Bedrijven In formatiekrant stond 1 maart even eens een verhaal van Verfmarkt en Schildersbedrijf Boogaard. Een aardig verhaal, maar een foto van vorig jaar. En dat was nu net niet de bedoeling. Vandaar deze rectificatie. Busted heeft een nieuwe cd. MIDDELBURG - Stichting Busted presenteert de nieuwe cd in een aantal lokaties: op 12 maart om 17.00 uur in café Schuttershof in Mid delburg; 26 maart bij Chagall in Roosendaal, eveneens om 17.00 uur en 22 april om 22.00 uur in café De Gravin in Westdorpe. Busted zorgt voor een vlammend betoog voor de rock en de blues met covers van Joe Cocker, Tina Turner, Waker Trout en Buddy Guy. De cd heeft ook een rom gedeelte. De band is eveneens te vinden op internet via http://surf.to/busted. GOES - De Bobbie en Ernst Kinder- netshow komt donderdag 9 maart tijdens de voorja arsvakantie naar Goes. Ernst en Bobbie zijn van plan twee fantastische optredens te ver zorgen in Sportpunt Zeeland in Goes. De voorstellingen in Sport punt Zeeland beginnen om 10.00 uur en om 13.30 uur. Toegangs kaarten kosten 17,50 gulden. Vrouw Vandaag, het goedkoopste én leukste vrouwenblad van Nederland heeft voor u een bijzondere korting geregeld. Tegen inlevering van deze bon ontvangt u bij de kassa van de Amsterdam RAI van 10 tot en met 19 maart 2000: U kunt met uw entreebewijs ook gratis de FietsRAI (10 t/m 14 maart) en de Negen Maanden Beurs (15 t/m 19 maart) bezoeken. voor maximaal 2 personen geldig. De korting is niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Vlissingen, A. Gogelweg 59: dinsdag 9.00 - 11.00 uur Spuistraat 6; dinsdag 10.00 - 12.00 uur. Voor alle spreekuren dient een af spraak gemaakt te worden via 0118-637120. n woensdag 8 maart 2000 Vandaag surfte ik weer maar eens een rondje over de digitale snelweg en maakte een lange stop om de e-mail door te ne men. Er zijn zelfs films van, 'You've got e-mail' of was het nu toch ouderwets 'Message in a bottle'. Dat was trouwens veel leuker, avontuurlijker, romanti scher. We hebben vroeger wat flessen in de Schelde gegooid met afgaand water en met een briefje er in natuurlijk. 'We wo nen op een onbewoond eiland, kom ons redden'. In zekere zin woonden we inderdaad op een onbewoond eiland, maar wisten wij veel. Zouden ze ooit ergens aangespoeld en gelezen zijn? Bij Ellewoutsdijk of Terneuzen, bij het Oranjebolwerk of het Nolle- strand of misschien toch in IJs land, Guernsey of Biaritz? We zullen het nooit weten en tegen woordig speelt de jeugd met wat anders, de computer met al zijn mogelijkheden. Bij ons in de buurt woont er een die al vanaf zijn kinderjaren bedreven was met een 486 machine. Maar die is inmiddels lang afgedankt, want wat je vandaag koopt is gisteren gemaakt dus morgen achterhaald. Maar die knaap, een echte wizz-kid, is op de digi tale snelweg niet bij te houden. Hij heeft er alles voor over en in vesteert zijn salaris in alles wat het hart van zijn machine lust en begeert. Zo reageerde hij op een internet site waarin een aanbieding stond om zelf chips te maken. Voor achthonderd gulden was je het mannetje en dat liet hij niet aan zijn neus voorbij gaan. Besteld betaald en het werd bezord. Toen hij de doos opende trof hij vier aard appelen aan en een puntmesje, omzelf'chips'temaken. Ik weet hoe het gezicht van wizz-kid stond:Heel chip/sip. Cameleon. De Universiteit Leiden doet on derzoek naar roken en stoppen met roken. We zijn geïnteres seerd in waarom mensen roken en wat rokers en ex-rokers van stoppen met roken vinden. Wilt u niet stoppen, wilt u wel stop pen of bent u een ex-roker, dan nodigen we u van harte uit om aan dit onderzoek mee te doen. Om mee te doen hoeft u niet te stoppen met roken. Als u mee doet krijgt u in het komende jaar tweemaal een vragenlijst toege stuurd die u zonder kosten kunt terugsturen. Als u alletwee de vragenlijsten ingevuld terug heeft gestuurd loot u mee voor één van de 20 waardebonnen van flOO,-. U kunt zich telefo nisch aanmelden bij Arie Dijks tra of Debbie Tromp op tele foonnummer 071-5274036 of 5273748 of per e-mail: adijks- tra@fsw.leidenuniv.nl. BORSELE - Het plan van de aan passingsinrichting Borsele is nu in uitvoering en heeft daardoor heel wat consequenties voor die inrichting, staat er in de Nieuwsbrief van de landinrich tingscommissie. Het betekent dat er geld beschikbaar komt voor het uitvoeren van plan maatregelen. Verder kunnen dan allerlei voorbereide zaken worden geformaliseerd, zoals de eerste schatting en de wens- zitting. Waardeverandering aan de grond moet ook verplicht worden gemeld. GOES - De Goese mountainbi kevereniging X-Treme houdt haar algemene ledenvergade ring in lunchcafé Het Stadhuis aan de Grote Markt in Goes op woensdag 15 maart, aanvang 19.00 uur. Naast de bestuursver kiezing en het vaststellen van de contributie zal de aanzet van het beleid voor de toekomst ter sprake, alsmede de wedstrijdka lender en andere activiteiten die men gaat organiseren. Ook dit seizoen wordt in een serie van vijf wedstrijden weer gestreden om de X-Treme Zomercup. Daarmee wordt op 22 april be gonnen op de Meerkoet bij Wolphaartsdijk. Vervolgens in Goes op 6 mei, 10 juni in We- meldinge, 12 augustus in 's- Heer Arendskerke en afgesloten wordt op 23 september.

Scheldebode | 2000 | | pagina 11