De i Scheldebode uit Zaterdag een 'feestje onder ons' Gerard Jacobs en zijn 'Jacobsjes' S.V. Jong Ambon DE LAMMERENBURCHT 'Maak Kennis in Middelburg PAARS SELECT ACTIVITEITEN VAN DE DEELNEiMERS AAN DE KUNST CULTUURR OUTE Ernst en Bobbie in Baskensburg Inschrijfgeld fl 3,50 r Nieuw bij Cool FM Dedication in Brooklyn Langs het strand met Beagles Muziek Shadowrun op Binnenplein L ZEELANDIA VANDAAG OP DE KOP AF 90 JAAR MIDDELBURG - Vandaag, woensdag 1 maart, is het op de kop af negentig jaar geleden dat de voetbalvereniging Zee- landia in Middelburg werd opgericht. Alle reden om te feesten, te meer daar Zeelandia ook nog de oudste vereni ging van Walcheren is. Komend weekend vieren de Zeelan- dianen op zaterdag een feestje 'onder ons'. De voetbalwed strijden op zondag worden voor publiek gespeeld, leder een is welkom om op het hoofdveld aan de Nadorstweg in de feestvreugde te delen. Toegang gratis. KUNST CULTUURROUTE IN MIDDELBU RG ZONDAG 5 MAART KUNST CULTUURROUTE MIDDELBURG Deze advertentie werd mede mo gelijk gemaakt door: Organiseert 3 Maart 2000 een prijs Klaverjas Aanvang 20.00 uur Aansluitend een Loterij 6 Loten voor fl 5,- 13 Loten voorfl 10,- BINGO DANSAVOND PRIJSKLAVERJASSEN De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Georganiseerd door: TENNISCLUB MIDDELBURG (M.L.T.C.) Woe. 15, 22 en 29 maart 2000 Nieuws Theater en muziek Expositie ~i WOENSDAG 1 MAART 2000 MIDDELBURG - COOL FM gaat met ingang van zaterdag 4 maart om 20:00 uur starten met een nieuw programma: "Al Moestakbei" (betekent toe komst). Het is een proef van 6 maanden met als doel ervaring op te doen met doelgroep pro gramma's. Ais het programma in een behoefte blijkt te voor zien zal het een permanente plek krijgen in onze program mering. AI Moestakbei wordt in het Ne derlands en de Marokkaanse Arabische taal gepresenteerd.Het programma wordt elke zaterdagavond uitge zonden en bevat behalve lokale culturele informatie ook infor matie van de lokale overheden en een nieuwsoverzicht vanuit Marokko. Het is het eerste echte doelgroep-programma op COOL FM. In de nabije toe komst zal het aantal doelgroep programma's worden uitge breid. COOL FM is op Walcheren te ontvangen op 105.3 - 107.1 - 107.7 en op de kabel 106.4 Mhz. MIDDELBURG - Zaterdagmid dag 4 Maart in Brooklyn te Mid delburg geeft Dedication een optreden om hun nieuwe CD te presenteren. Deze is tijdens de ze middag evenais hun vorige CD tegen speciaal tarief te ver krijgen. Tevens heeft de band, vanaf het begin van dit jaar een site op in ternet, www.dedication.itgo.com, waar naast informatie over de band ook muziekfragmenten te belui steren zijn. Dedication begint zaterdag om 15:00 MIDDELBURG - De Beagle Club Nederland houdt regelmatig wandelingen door heel Neder land. De tochten worden door regioleden uitgezet. Zondag 5 maart is dat bij de Boswachterij Westenschouwen. Vertrek 11.00 uur vanaf de grote parkeerplaats bij de rotonde. De tocht duurt ongeveer twee uur, gaat deels over het strand zodat de hong mee kan lopen. Trouwens iedereen mag mee, al dan niet lid van Beagles. Inlich tingen via telefoon 0118-651149. VLISSINGEN - Het programma van De Piek aan de Hellebar- dierstraat: vrijdag 3 maart Alter native Swing vanaf 21.30 uur, entree gratis. Zaterdag 4 maart optreden van Eyes in Ice, het rhythm and soul orchestra. In het voorprogramma speelt Flyer uit Gent. Aanvang 22.00 uur. En tree f7,50. MIDDELBURG - Het Escher Trio verzorgt op 4 maart vanaf 20.00 uur een optreden in de Concertzaal. Er staan werken van Ravel, Turina en Beethoven op het programma. MIDDELBURG - Programma DISCOTHEEK The Nighttrain: vrijdag 3 maart Belgium Mellow Club Trance Party, entree 10 gulden. Zaterdag 4 maart Sater- dayNight with 2-Wise en Pas- soa-nacht. MIDDELBURG - Vrijdag 3 maart Desafinado Blues Sessieband in Desafinado vanaf 20.30 uur. VLISSINGEN - Programma strandpaviljoen de Panta Rhei: donderdagavond jamsessie van af 20.00 uur. Zondag 5 maart om 17.00 uur een optreden van El Combo met pop-covers. MIDDELBURG - Op het Binnen plein bij De Drvkkery aan de Markt, wordt donderdag 2 maart een rollenspel onder de benaming shadowrun gespeeld. Aanvang 18.00 uur. Vrijdag 3 maart wordt er om 16.30 uur een lezing gehouden met betrekking op het hoorspel Opslag. Zater dag 4 maart treedt Maryson om 14.30 uur op in de Brasserie. Door Tannie van Eek Een vol jaar hebben de acht leden van de jubileumcommissie zich in gezet voor het feest-weekend. "Elke week een vergadering,"zegt Henk Davidse, een van de acht. Ze zijn er uitgekomen en zaterdag 4 maart moet een grote familiespeldag wor den. 's Morgens 10.00 uur worden alle leden met aanhang op het trai ningsveld verwacht om deel te ne men aan een dag vol spel, die tot 16.00 uur duurt. Davidse: "De spel letjes houden we geheim, dat moet een verrassing zijn. 't Wordt een competitie tussen groepen, die een mengelmoes vormen van de Zee- landianen. Oud, jong, vrouwen, mannen, alles gemixt. De dag ein digt met de Johan Cruijff-quiz. Een aantal vragen, waar alleen 'waar' of 'niet waar' op moet worden geant woord, door middel van een rode of gele kaart." Zeven uur 's avonds wordt het officieel, dan is er een re ceptie voor zusterverenigingen en sponsors. "Die zijn heel belangrijk voor een club, zeker bij een jubi leum." Negen uur verschijnt in het clubhuis de band Dezz uit Oost- Souburg en kan er tot in de kleine uurtjes worden gedanst. Omlijst met verlotingen, waarvoor de spon sors de prijzen beschikbaar stelden. Op deze avond is het oudste lid Arie Poortvliet aanwezig. Hij is Zeelan- diaan vanaf 1927. Hopelijk gaan de kampioenen van 1988 en 1999 niet al te laat naar huis en kijken niet te diep in het glaasje, want zondag spelen zij om twee uur tegen elkaar een jubileum-wed strijd. De aftrap wordt verricht door erelid C.van der Weel en mevrouw J. Nijsen, echtgenote van een oud voorzitter. Een uur voor deze wedstrijd komt de hoop van Zeelandia in het veld, en laten de pupillen zien wat ze kunnen. Zoals bij elke vereniging, die kans ziet lang te blijven bestaan, is ook het boekje, uitgegeven ter gelegen heid van een vorig jubileum van Zeelandia, een bron van nostalgie en vermaak. De oprichtingsverga dering vond op straat plaats en de eerste grote daad was de aanschaf van een bal voor de som van 30 cent. Zeelandia dankt zijn ontstaan aan een groepje jongens die op het Molenwater hun voetbalhartstoch ten bot vierden. Twee populieren vormden een goal, een stapel jassen het andere. Een bovenlat ontbrak, het 'over de lat' werd op de gis uit gesproken. Met elkaar was het de aftrap voor wat Zeelandia nu is: een vereniging met rond de 300 leden waaronder een dameselftal. De 120 jeugdleden verzekeren het voortbe staan van de club. Daarnaast zijn er 80 senioren en de rest zijn niet-spe- lende leden die de club trouw ble ven. Momenteel speelt Zeelandia in de 4e klas. Voorzitter Wim Vermeu- le, 43 jaar lid en de veertiende voor zitter tot nu toe, noemt handhaving in de 4e klas moeilijk. Er zijn vorig jaar te veel spelers vertrokken.Au- gustus 2001 verhuist de vereniging naar het nieuwe voetbalcomplex in plan De Veerse Poort. Voetbalver eniging 'Middelburg', die ook van de velden aan de Nadorstweg ge bruik maakt, verhuist mee Plannen voor twee nieuwe clubhuizen lig gen al op tafel. In het verenigingsleven draagt ieder zijn steentje bij. Een grote of een kleine, alle stenen zijn van belang. Afgelopen jaar hebben de acht van de jubileumcommissie hun steen bijgedragen. Henk Davidse wil ze graag noemen. Ladies first, Karin Pieterse en met haar Vincent Blok- poel, Hans Vis, Benito Bostelaar, Eelco Jobse, Ad Kunst en Peter Lemson. De laatste weken werd het deze commissie soms groen, wit en zwart voor de ogen van de stress. Je kunt nog zoveel organiseren, de feestvierenden zullen het jubileum moeten maken. Dat lukt vast. Niet voor niets staan deze regels in het clublied: —Je moet groen, wit en zwart/ al door je aderen laten vloei en/ zul je zien, hoe het gaat gloeien. Op 6 februari beleefde de Kunst Cultuurroute een prima start van het nieuwe seizoen. Bij veel deelnemers was het de hele middag een drukte van belang en genoten veel mensen van de exposities, presentaties en van de en activiteiten. Ook aanstaande zondag hebben de deelnemers hun deuren weer wagenwijd open gezet om be langstellenden te ontvangen. Het evenement wordt elke 1e zondag in de maand gehouden met - vanaf april - telkens een ander thema. De route voert door de historische binnenstad van Middelburg langs galeries, musea, boekenzaken, antiquariaten, ateliers, de kunstuitleen, vensterexposities en antiekzaken die' van 13.00 - 17.00 u. geopend zijn. Zij zijn herkenbaar aan de geelwitte of blauwe vaandels. Langs de route zijn ook diverse cafés en restaurants geopend voor een aangename onderbreking. Veel deelnemende zaken en in: stellingen spelen met speciale exposities en andere activiteiten in op het thema van de maand. Daarnaast wonden door de stichting Kunst Cultuurroute Middelburg op meerdere locaties langs de route bijzondere activr teiten georganiseerd. Voortbordurend op de succesvolle activiteiten uit het afgelopen jaar staan ook voor dit jaai r, onder meer, de the ma's "Van klassiek tot populair", "Volkorendag", miniconcerten van een 15tal koren op diverse locaties, het "Waterkunstproject" en "Kind en Kunst" op het programma. De toegang tot deze evenerr tenten is gratis. «Jeelnlemer (1-Turfkaai 33 Antiquariaat De Boekenbeurs, expositie met als thema "Stripverhalen". -Turfkaai 27 Galerie "T", expositie van Gerard Goossens met landschappelijke tekeningen en abstracte schilderijen. (3) -St. Janstraat 34, Mangerie T en T (geen expositie, rustpunt op uw route!) (4) -Zusterstraat 7 De Kabinetten van de Vleeshal, expositie fotografie Hellen van Mee- ne -Zusterstraat 6, "Aardewerk". Pottenbakkerij en keramiekwinkel. Zelf werken met klei op de schijf. (5) -Vlissingsestraat 14, Galerie Veurink deze zondag gesloten. (7) -Kousteensedijk 16, Zeeuwse kunst in Galerie De Vier Gemeten (8) -Goese Korenmarkt 7, het pas geopende Poppen- en speel goedmuseum "Lientje" (9) -Kuiperspoort 22, Kunstuitleen Middelburg, vrije toegang (10)-Damplein -Graanbeurs: "Podio del Mondo per l'arte" -Damplein 17, Lunch-en Tearoom "De Gouden Bock", expositie aquarellen van Mies Deinum en tweede rustpunt op uw route. -Damplein 15, Anton Quakkeiaar, juwelier-antiquair -Damplein 5, "Le Collectionneur", antiek -Abdijplein (12)-Koorkerkstraat 1,"Desafinado", jazz-eetcafé. Live-jazz van "Jezzebel" en expositie van jazzfoto's van Jelle Bintsma (13)-MARKT -Stadhuis, rondleiding 13.30 en 14.45 u. -De Vleeshal, videopresentatie /an Pipilotti Rist -Markt 51, DE DRVKKERY, wink el in woord, beeld en geluid. -Markt 51, kunsthandel "De Di rectiekamer" (ingang De Drvkkery) (14)-Lange Noordstraat 67 Pre isentatieruimte CAESUURmaximedia, "Transit f Middelburg, een project van Caesuur Koninklijke Academie voor Sc ;hone Kunsten. (15)-Korte Noordstraat 37 Cees en Anne Mulder, edelsmeden. (16)-Spanjaardstraat 19, Gal 3rie t Haentje te Paart", grafiek van Lia van Leeuwen en keramiek van Jolanda Roosen. (17)-Schuitvlotstraat 24b, Atelier Gerdie Zwaan, demonstraties beeldhouwtechnieken en expositie werk Digna Blaauw (18)-Breestraat 6, Ruden Rii tmens Fotografie (19)-Brakstraat 5, Atelier Ju ul Kortekaas (20)-Rotterdamse kaai 13 "Lucy Kolff Kruisinga", raam, expositie (21)-Kinderdijk 84, Restaurant De Kameel. (22)-Londense Kaai 10 "Lucy de Graaf", kunstenas. r/illustrator raamexpositie (23)-Pottenbakkerssingei 2, Restaurant La Place. Koffie met koek voor 3,9fi- Atelier Margot de Herder, H erengracht 40, is een nieuwe loot aan de Kunst Cultuurroute. Expositie van eigen werk met als thema: ar chitectuur. Zeelandia bestaat vandaag 90 jaar VLISSINGEN - Woens dag 8 maart komen Ernst en Bobbie naar sporthal Baskensburg om 13.30 uur. Het duo, dagelijks te zien in het KinderNet tv- programma Ernst, Bob bie en de Rest, maakt op het ogenblik een toernee door heel Nederland. Voorverkoop van kaarten bij Intertoys aan de Lan ge Zelke 52. Indien de zaal niet geheel is uitver kocht, kunnen bij de en tree nog kaartjes worden gekocht. Ernst en Bobbie komen naar Baskensburg. VLISSINGEN - Tot en met 8 april is in het Stedelijk Museum Vlissingen de expositie "Gerard Jacobs en zijn Jacobsjes" te zien. Gerard Jacobs was vooral tijdens de periode tus sen de twee wereldoorlogen de meest toonaangevende kunstenaar in Vlissingen. Rondom hem ontstond een groep kunstenaars, die zich verenigde in de "Kunstkring het Zuiden". De le den toonden hun werk in een spe ciaal paviljoen met uitzicht op zee. In dit paviljoen en bij hem thuis gaf Jacobs les, een soort kunstzinnige vorming avant Ia lettre. Enkele van deze leerlingen overstegen het ni veau van kunstzinnige vorming. Deze leerlingen noemden men in de volksmond de 'Jacobsjes'. Door de Tweede Wereldoorlog ver anderde de kunstkring sterk. De kunstenaars verdwenen: de leerlin gen resteerden. De expositie gaat vooral in op werk van de leerlingen van Jacobs uit de periode na de Tweede Wereldoor log (de Jacobsjes). In het werk van deze leerlingen is duidelijke de in vloed van de meester te herkennen. In een deel van de expositie zijn de werken met hetzelfde thema bij el kaar gehangen in combinatie met een werk van Gerard Jacobs zelf. De bezoeker kan daardoor het werk van de verschillende Jacobsjes met elkaar en met het werk van Gerard Jacobs zelf vergelijken. Zo wordt men bij het binnenkomen van de expositieruimte geconfronteerd met de resultaten van een van de verplichte onderdelen van de les sen: het portretteren van de mees ter, waarbij het ene werk beter is ge slaagd dan het andere. In een ander deel van de expositie wordt dieper ingegaan op het werk van enkele leerlingen die het niveau van de kunstzinnige vorming zijn ontstegen, zoals L. van der Steen, C. van de Burght, P. Rouw en B. Phil. Deze voornamelijk lokale schilders zijn in de naoorlogse jaren zeer ac tief zijn geweest in de Vlissingse kunstwereld, daarbij aangespoord door Gerard Jacobs. x Opgeven bij J. de Rubber (0118)628 643 A.C. Kooman (0118) 616 607 Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel 470692 vrijdag 3,10,17,24, Gratis entree 31 maart Aanvang 19.45 uur zaterdag 25 maart m.m.v. Eddy's Combo Aanvang 20.30 uur, entree ƒ7,50 woensdag 1 maart Aanvang 20.00 uur Entree ƒ3,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. Waar? Wat gebeurt er? Wie Kunnen er r I M.L.T.C. (tel. 613676), t Zanddorp 10a tn frg om 14.00 uur of om 15.00 uur. ParKeren aan t van de Domburgse Watergang, i kunnen drie keer deelnemen aan een tennisles iven door erkende tennisleraren en assistente n (kan I de eerste keer niet, dan komt hij/zij gewoon de tweede of derde keer!) n?alle jongens en meisjes die op de basisschool zitte n, en graag willen kennismaken met de sport tennis (vanaf zes jaar!) Wat moet je meenemen? sportschoenen zonder noppen zijn verplicht en sportkleding is gewenst (trainingspak), voor de reuit wordt gezorgd door M.L.T.C. Wat kost het? niets... en de ouders krijgen een lekker kopje kotfkt aangeboden door de tennisclub. MIDDELBURG - In de Hoek steen wordt zondag 5 maart om 18.45 uur een welkomdienst ge houden met als thema 'De zot van god'. Voorganger is Theo van Teijlingen. Het combo on der leiding van Rob Pieke ver leent medewerking aan deze dienst. MIDDELBURG - Kinderboerde rij De Klepperhoeve houdt woensdag 8 maart de activiteit Werken op de Boerderij voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Kinderen kunnen dan de medewerkers helpen met het schoonmaken van hokken en dieren voeren. Kosten 1 gulden per kind, aanvang 13.30 uur. De bijeenkomst duurt tot 15.30 uur. HOOGELANDE - Zondag 5 maart wordt in de kapel van St. Maarten een concert verzorgd door het trio Frank de Bruine. Op het programma staan wer ken van Handel, Purcell en Vin cent. Aanvang 14.30 uur. Entree 10 gulden. CJP en kinderen f 7,50. WESTKAPELLE - Woensdag 8 maart houdt Stichting Roos een kledingverkoop ten bate van het Unicef-project School in een tas. De kleding kost 1 gulden, de ver koop is van 09.00 tot 12.00 uur op het adres Koestraat 4. VLISSINGEN - Op 3 maart is de cd-presentatie van de Zeeuwse Unplugged Competitie. De avond begint om 20.00 uur in het Arsenaaltheater. Optredens kunnen er verwacht worden van Geerts Parkeerbeleid (winnaar in 1998): Patrick Schipper en Not James Dean (ex aequo vorig jaar). De Toto Sessie Band treedt als laatste op. MIDDELBURG - Per vandaag. 1 maart, kan er bij wijkvereniging Zuid elke woensdagmiddag van af 15.00 uur gedanst worden door senioren in het Zuiderba ken. Info via telefoon 640605. MIDDELBURG - Maandag 6 maart houdt prof. dr. I. van Berckelaer-Onnes, hoogleraar bij de Universiteit van Leiden, een lezing over autisme: een eti ket-en dan? De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. De toegang is gratis, graag aanmelden via telefoon 634779 voor vrijdag 3 maart. DOMBURG - Donderdag 2 maart om 20.00 uur treedt Bram Vermeulen op in theater De Pa rel in Domburg. Woensdag 8 maart is er een fa milievoorstelling Tierelijntje het het eenzame clowntje door pop pentheater Tierelijn, aanvang 15.00 uur. MIDDELBURG - Zaterdag 4 maart komt Laura Fygi naar de Stadsschouwburg voor een op treden, aanvang 20.00 uur. Op 5 maart is daar Zachtjes Hard te zien en te horen, aanvang 15.00 uur. Het is een programma voor kleuters van 3 tot 6 jaar met veel visuele kracht en geluidsef fecten. Op 7 maart komt de Co- medytrain in de Stadsschouw burg, aanvang 20.00 uur. De top van de Nederlandse stand-up comedians gaat de uitdaging met de zaal aan. Woensdag 8 maart om 20.00 uur is Cesar Zuiderwijk Percossa Percussion in de Stadsschouw burg met zijn slagwerkconcert 'alle gekheid met stokjes'. OOSTKAPELLE - Tot en mei zondag 28 mei exposeert Karin van Es met 'achterkanten' in het lunchcaf, bij het Zeeuws Biolo gisch Museum aan de Duinvliet- weg. DOMBURG - In het Grand Gaf, van het Badhotel en het Trap penhuis wordt momenteel ge%oxposeerd door mevrouw De Haan-Bogerd met haar foto serie 'winterbeelden van rust'. In de Parkzalen hangt tot eind maart werk van mevrouw Visser. Zij schildert en tekent stillevens, Zeeuwse landschappen en zee gezichten. Dagelijks kunnen beide exposities tot 23.00 uur bezocht worden. J

Scheldebode | 2000 | | pagina 12