d« Qofflraan Zinloos aeweld Charlie back in town' 100 docenten uit Belgie Dansen in Couburg >IGO wktaé Afgedaalde *s. Cc/iddz We?' Cursus stenen beschilderen Ballet in het Arsenaaltheater Hans Kazan betovert De Parel - e. 'n Pittig feestje bouw je op Western Party Centrum Prijzen Politie-berichten Sterrenwacht open voor liefhebbers "^loogmeting: uw '/z lengte in hele guldens korting! Groeneveld Opticiens Automobilisten, opgelet! CAR-GROEP WUmi\m Vandaag in deze krant met 475 nieuwe occasions. ter zake INITIATIEF DE SCHELDEBODE LEVERT VEEL ENTHOUSIASME EN BELANGSTELLING OP MIDDELBURG - De royale behuizing van De Scheldebo de aan de Vrijlandstraat was afgelopen donderdag haast te klein. De koffieautomaat draaide in de hoogste ver snelling, de aangesneden cakes vonden een snelle weg naar gretige monden en de lift naar de vierde verdieping van onze kantoorflat dreigde oververmoeid te raken. De muntentaxatiemiddag, die in samenwerking met Wil van Moll was georganiseerd, leverde een indrukwekkende belangstelling op. SSi 18 Segeersstraat 13-15 Middelburg m St&rÊc Prij^Gn the informatiepunt slachtoffers in gebruik genomen Bij Primera 'ton' verkocht VERHUISBERICHT Vlissingen Van den Berg Schadenet is verhuisd naar: VERHUISBERICHT Burg. v. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 MIDDELBURG - Liefdevol smullen van chocolade was een prijspuzzel in de Scheldebode. De oplossing: cacaoboon, de prijswinnaars: J. Blaas Oostka- peile; M. Knoetje Vlissingen: A. Pasman, S. Oreel en M. Roder- mond allen uit Oost-Souburg. De winnaars krijgen persoonlijk bericht. De puzzel 'stress en ontspan ning veroorzaken nachtelijke onrust' is gewonnen door Y. de jonge Vlissingen. De prijs: een eenpersoons-dekbedovertrek. De oplossing was: nachtrust SINT LAURENS - Bij een radar controle op de Noordweg wer den van de 6916 voertuigen 126 overtredingen geconstateerd. ARNEMU1DEN - Een 19-jarige vrouw werd van haar porte monnee beroofd. Ze fietste door de brandgag tussen de Kerklaan en de Mansfieldstraat. Van de overval heeft ze een hersen schudding overgehouden. OOSTKAPELLE - Een 16-jarige jongen uit Veere heeft bij een eenzijdig ongeval in Oostkapelle zijn onder- en bovenbeen ge broken. Hij reed op een crossmotor even een eindje over de Oude Domburgseweg. In een scherpe bocht verloor hij de macht over het stuur. MIDDELBURG - Een 33-jarige automobilist is zondagochtend vroeg in het uitgaanscentrum van Middelburg aangehouden. Bij controle bleek hij een -kap mes bij te hebben. Zijn auto was niet APK gekeurd en niet verze kerd. Ook bleek hij niet in het bezit van een rijbewijs. WESTKAPELLE- In een horeca bedrijf is een gokautomaat geo pend en het geld eruit gehaald. Ook werd een gsm meegeno men. De daders zijn vermoede lijk door een raampje het pand binnengedrongen. MIDDELBURG - Vrijdag en za terdag, 11 en 12 februari, vanaf 20.00 uur is de Sterrenwacht aan de Herengracht 52 open voor belangstellenden. Er zijn dialezingen en als het helder weer is, worden de teles copen buiten opgesteld. Er wordt dan gekeken naar de hal ve, verlichte maan waar kraters, bergen en vlakten goed zicht baarzijn. Jupiter is te zien met zijn manen en stormen op deze grootste planeet van ons zonnestelsel. Saturnus met zijn ringen wordt bekeken en de kijker wordt ge richt op de beroemde sterren Betelgeuze en Rigel. De toegang is gratis. Meer info bij Tjerk Westerterp, telefoon 638018. Koop nu een complete bril J en u ontvangt uw 'h lengte i in hele guldens korting*. J Dus als u 1,75 meter bent, scheelt dat u 87,501 J Ncr Jjx kmic Vlissingen, Walstraat 97.Tel. (0118) 4i5 051. J WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR 0118 652 700, VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN 0118 652 713 !Tl Bureau Halt heeft de prijswinnaars gehuldigd. Vrijdag wordt de vernieuwde VOC-sloep te water gelaten. Koopmans en Gunning treden op in de Stadsschouwburg Veel schatten op Walcheren Wil van Moll bestudeert en taxateert de munten onder de ge spannen aandacht van de bezoekers. Door Izaak verkeste Enkele honderden lezers wilden van hun trotse bezit de herkomst, de achtergrond of de waarde weten. Aan het eind van de onvergetelijke middag waren de initiatiefnemers overtuigd van het feit, dat er op Walcheren veel schatten zijn. Geen rust Naast de munten komt er ook pa piergeld op de tafel van beëdigd taxateur Wil van Moll, die zichzelf geen rust gunt en koortsachtig doorwerkt om zoveel mogelijk in formatie te kunnen aanreiken. De reacties van de lezers zijn ook sti mulerend. "Het is een leuk initiatief en het werkt drempelverlagend, want je gaat op deze manier toch gemakkelijker naar een taxatie toe", vertelt mevrouw Sierts uit Vlissin gen.. Zij heeft onder andere een Duit' uit 1601 en een stel gouden herdenkingsmuntjes meegeno men. Een gouden Hongaarse kroon van wordt getaxeerd op 500,00 gul den. Mevrouw De Pan uit Middel burg is gekomen om te weten hoe veel haar gouden munt waard is. Ze heeft deze gekregen voor haar ver jaardag en wil de munt graag aan iemand verkopen. De mogelijk 14 karaats gouden munt uit de tijd van de geboorte van prins Willem Alexander heeft ongeveer een waar de van 175 gulden. Echte De 'echte' verzamelaars kun je di rect herkennen aan hun mappen vol met munten, overal vandaan. Aandachtig werpt taxateur Van Moll een blik:."Het is leuk om naar te kijken, maar veel waard is het niet", zegt de vakman, die zelf van een zeldzaam soort is. Uit Vlissingen komt mevrouw De Vin, zij verzamelt al veertig jaar munten thuis en haar collectie blijkt zo rond de veertig gulden waard te zijn. "Ik had ook niet ver wacht dat het veel meer zou zijn", aldus mevrouw De Vin. Van Moll komt veel verschillende interessante zaken tegen. "Dat is inderdaad zo. Bijvoorbeeld een De voorzijde van de reddings penning die destijds aan E. van Bel werd uitgereikt aantal gouden dukaten uit 1729. Af komstig uit het wrak van 't Vliegent Hert dat in 1735 voor de kust van Vlissingen is vergaan en in de tach tiger jaren van de vorige eeuw is te ruggevonden. De oorspronkelijke aanschafprijs lag vaak ver boven de duizend gulden, terwijl de waarde nu nog slechts enkele honderden guldens bedraagt. Het was destijds een hype, want iedereen wilde wel een of meerdere dukaten, waardoor de aanschafprijs flink werd opge schroefd." Rijwielplaatje „Ik heb hier ook een rijwielplaatje 1940/1941 met het opschrift 'Koste loos'. De minder kapitaalkrachti gen mochten destijds gratis, maar wel herkenbaar, van hun fiets ge bruik maken. Ook zie ik eer, gouden medaille voor 36 jaar trouwe dienst als onderoffcier bij de landmacht en marine te zien, alsmede een zil veren Zeeuwse dukaat uit 1793. Re kenpenningen uit de zestiende en de zeventiende eeuw van onder an dere de Zeeuwse Rekenkamer, een grote hoeveelheid messing speel- penninkjes uit de 18de eeuw mogen evenmin onvermeld blijven. Unie ker is een dankpenning uit 1845 op naam van E. van Bel, uitgereikt door de Zuidhollandse Maatschap pij tot redding van drenkelingen. Een van de andere redders was de bekende Vlissinger Frans Naere- bout." Goed gevoel Wil van Moll onderstreept het goe de gevoel, dat er bij de taxatieover- heerst. "Het blijkt een schot in de roos om mensen in de gelegenheid De keerzijde van diezelfde penning te stellen met hun onvermoede schatten naar een deskundige te la ten komen. Vaak is het niet bijzon der, rrraar soms is dat wel degelijk het geval. Maar altijd gaat men met een tas vol extra wijsheid weer naar huis. Uit de gigantische belangstel ling kan ik verder concluderen dat De Scheldebode een graag en veel Ook belangstelling van de radio voor de taxatiedag bij De Schel debode. ™BI MIDDELBURG - Zaterdag 12 fe- Lichtenberg) uitgenodigd om z MIDDELBURG - Nederland heeft er de mond en buik vol van: zinloos geweld. Toch zijn er altijd onverla ten die er zich niets van aantrekken er er rustig en lustig op los ramme len. Dat gebeurde bijvoorbeeld in Mid delburg. Een 12-jarige jongen ging een vriendje van school halen. Toen die niet kwam, ging hij naar huis. Onderweg werd hij door een eveneens 12-jarige in elkaar gesla gen. Op de Markt werd een 16-jari- ge door vier jongelui mishandeld. Hij kreeg klappen toen hij infor meerde naar wat er aan de hand was met een bekende die hij op grond zag liggen. Hij kreeg zelf een vuistslag in het gezicht en raakte bewusteloos. In het ziekenhuis moest zijn kin worden gehecht. Ook zes tanden bleken beschadigd. MIDDELBURG - Zaterdag 12 fe bruari, kort voor Valentijnsdag, komt Charlie Chaplin naar de win kelstraten van Middelburg om de jeugd ook een graantje van het feest mee te laten pikken. De SEM (Stichting Evenementen Middelburg) heeft Charlie (Joop Lichtenberg) uitgenodigd om za terdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur met zijn aloude Fordje door de winkelstra ten te tuffen. Hij deelt iets lekkers uit en maakt de kinderen attent op de betekenis van Valentijn. GOES - Het volledige team, hon derd leraren en leraressen, van de Elisabethschool uit Roelaere uit Belgie, bezochten maandag de ves tigingen van het ROC in Goes en Middelburg. De docenten handel, uiterlijke verzorging, personenzorg en chemie kwamen hier de kunst van hun Nederlandse collega's af kijken. Het bezoek werd gefinancierd door het programma Scholen aan de Schelde, een samenwerkingscon tract van de provincies Zeeland en West Vlaanderen. VLISSINGEN - Karin Starmans start woensdag 16 februari met een korte cursus stenen beschilderen. De ste nen en keien zijn op het strand ge vonden, werden door Karin gepre pareerd zodat cursisten meteen aan de slag kunnen. Schilderervaring is niet nodig. De cursus wordt gehouden in De Om gedraaide Steen aan de Singel 370 Vlissingen. Er zijn tien woensdag ochtenden van 09.30 tot 11.30 uur. Kosten 1 maal 30 gulden voor het materiaal en 15 gulden per les. Kof- Een Zeeuwse dukaat uit 1793. munten en tot broche omgewerkte zilveren munten. Wel leuk zijn de tot suikerschep omgewerkte rijks daalders en guldens van Koningin Wilhelmina. Een gebruik, dat veel voorkwam tijdens de Tweede We reldoorlog als een stil protest tegen de bezetter. Velen hier met bodem vondsten; de bezitters weten vaak wel wat er op de muntjes staat en het is aan mij om er een waarde aan toe te kennen. Zo'n taxatiedag is in elk geval dankbaar werk. Je kunt De keerzijde van diezelfde du kaat. VLISSINGEN - Donderdag en vrij dag, 10 en 11 februari, is er een bal letvoorstelling van cursisten van de afdeling dans van het Centrum voor Kunsteducatie Vlissingen in het Arsenaaltheater. De voorstelling heet 'De kleine heks' en staat onder leiding van dansdocenten Isabelle Zwaan en DOMBURG - In theater De Parel wordt zaterdag 12 februari om 20.00 uur de Hans Kazans Magie Mystery Show gebracht. Kazan is 'on tour' samen met Magie Unlimi- Charlie Chaplin, hier uitgebeeld door Joop Lichtenberg, is zater dag in Middelburg. KOUDEKERKE - Door een ver bouwing is er voorlopig een on derbreking gekomen in de dans avonden in Dauwendaele in Mid delburg. Omdat de vaste bezoe kers van deze avonden dit jammer vinden, houdt een viertal dans liefhebbers voor hen en voor nieuw publiek dansavonden in Sport- en Gemeenschapscentrum Couburg in Koudekerke. De eerste avond is zaterdag 12 fe bruari, de tweede volgt op zater dag 4 maart. Het Riverside Trio zorgt beide avonden voor dans muziek. Afhankelijk van opkomst en succes wordt bekeken of er na deze twee nog meer avonden vol gen. Iedereen is welkom, paren en alleenstaanden van alle leeftijden. Stijldansen moet wel hun voor keur hebben. De dansavonden beginnen om acht uur, de entreeprijs is 7,50 per persoon. De Couburg is te vin den aan de Duinstraat 4A in Kou dekerke. Telefoonnummer: 0118- 551235. M/V WOENSDAG 9 FEBRUARI 2000 Het was druk vorige week donderdagmiddag in het kantoor van De Scheldebode. FOTO SCHETSEN TTT gelezen krant is, die drempelverla gend werkt. Het enthousiasme van de bezoekers is schier grenzeloos. Het geduld wordt op de proef ge steld, maar dat deert kennelijk nie mand. Chapeau voor iedereen die er is." Over de waarde van de getoonde munten zegt de taxateur van nu mismatische voorwerpen: In een enkel geval blijkt men in het bezit van heel fraaie koninkrijksmunten. De waarde daarvan is best hoog. Maar er zijn ook drama's zoals ge monteerde, zeldzame, gouden Een rijwielbelastingsplaatje uit •40-41. immers mensen behoeden voor het maken van misstappen., wanneer ze overwegen om van hun munten of penningen afstand te doen. Een goede taxatie is immers het halve werk." Opnieuw Donderdag 10 februari worden nog vijftig lezers, waarmee we afgelo pen week afgesproken hebben, ver wacht. Er is een gemiddelde tijd van vijf minuten gereserveerd. Wil van Moll hoopt dan weer leuke en ver rassende schatten voor zijn neus en onder zijn loep te krijgen. Iris Stierman. Beide avonden be ginnen om 19.30 uur, kaarten zijn verkrijgbaar bij het Theo van Does burgcentrum aan de Brouwenaar- straat 2 in Vlissingen en op de avond van de voorstelling zelf aan de zaal. Kosten 10 gulden voor vol wassenen en f 7,50 voor kinderen vanaf 4 jaar. ted dat bestaat uit zijn zoons Oscar en Renzo met assistente Mara. Twee generaties uit de wonderlijke wereld van de illusie. De mooiste woonwinkel van Zeeland voor uw complete wooninrichting De koffie staat klaar in ons Wooncafé <1 Kortingen tot zie pogino Segeerstraat 66 (/<J Middelburg 0118-625440 MIDDELBURG - Het Zeeuws InformatiePunt voor slacht offers is officieel in gebruik ge nomen. Het telefonisch infor matiepunt is een initiatief van de politie Zeeland en het Openbaar Ministerie Middel burg. Het heeft onderdak ge kregen bij het arrondissement sparket. Slachtoffers van een misdrijf of personen die het slachtoffer zijn geweest van een ernstig verkeersongeval, kunnen tele fonisch informatie krijgen over hun zaak. Het centrale num mer is: 0118-677555555555. Tussen 09.00 en 16.00 uur kan dat nummer gebeld worden. MIDDELBURG - Bij Primera van 't Westende in winkelcen trum Dauwendaele is een staatslot verkocht waarop een prijs van 100.000 gulden is ge vallen. Wellicht dat de gelukki ge uit Middelburg afkomstig is. Het verkooppunt is door de Staatsloterij benoemd tot Very Important Service Point. Het is een erenaam voor verkoop punten die succesvol gebleken zijn in de verkoop van Staat sloten. Hermesweg 5 Postbus 31 4380 AA Vlissingen Tel.: 0118-414329 s ft

Scheldebode | 2000 | | pagina 1