concert in Koorkerk Surrender temg van 'wihhuwist' Expo bij Sauer oonk Cappella Pratensis in Middelburg DE LAMMERENBURCHT Len Rawie op compton-orgei Expo in 't Haentje te Paart bingo 1z9~ dansavond cd-promotie dansavond in Middelburg Bioscoop uitjes NEDERLANDS GROOTSTE MODELBOUWSHOW 12 FEB. 13 FEB. Tevens verkoopstands ZEELANDHALLEN - GOES KUNST CULTUURROUTE IN MIDDELBURG ACTIVITEITEN VAN DE DEELNEMERS AAN DE KUNST CULTUURROUTE nieuwtjes r Poldersloten rnnrarf in \ir\r\r\iarlf vrijdag optreden in de burcht De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken ZEEUWSE THEATER ORGEL STICHTING POPULAIR ORGELCONCERT RUIM 600 CLUBLEDEN OP 10.000 M2 ZONDAG 6 FEBRUARI START KUNST CULTUURROUTE MIDDELBURG Deze advertentie werd mede mogelijk SPAARQ gemaakt door: SELECT Bureau vlees zet keurmerk op internet VLISSINGBN - Programma Cine City: Anna and the King (12 jaar) dagelijks 19.00 en 21.45 uur; Southpark (16 jaar) dagelijks 13.45; 16.15; 19.00 en 21.45 uur. American Beauty (16 jaar) dage lijks 13.45; 16.15: 19.00: 21.45 uur. Double Jeopardy (12 jaar) dagelijks 13.45; 16.15; 19.00; 21.45 uur. Lake Placid (16 jaar) dagelijks 21.45 uur. Sixth Sense (16 jaar) dagelijks 13.45; 16.15; 19.00; 21.45 uur. Kruimeltje (alle leeftijden) dage lijks 13.45; 16.15; 19.00 uur.. James Bond met The World (alle leeftijden) dagelijks 13.45; 19.00 en 21.45 uur. (niet op zaterdag 13.45 en woensdag 19.00 uur). Tarzan (Nederlands) alle leeftij den: dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Liaison Pornographique (16 jaar) woensdag 19.00 uur. And ré Hazes (alle leeftijden} da gelijks 16.15 uur. (niet op vrij dag); Moviezone Citizen Cane, vrijdag 16.15 uur. MIDDELBURG Programma Schuttershoftheater; In een vreemd land donderdag 3 febru ari 20.00 uur; zondag 6 februari 20.00 uur. Aimée Jaguar 3 februari 21.30 uur; 4 februari 22.00 uur; 5 fe bruari 19.30 uur: 6 februari 14.00 uur en 9 februari 20.30 uur. Of Freaks and men: 4 februari 19.30 uur, 4 februari 22.00 uur; 6 februari 21.00 uur en 8 februari ;o. ;u uu Filmfan/Ali Stars: 8 februari 09.30 uur; 12.15 uur. Op 9 febru ari om 09.30 uur. Brutti: maandag 7 februari 20.30 uur. Het is niet alleen van de laatste jaren, poldersloten krioelen al heel lang van de vis. Het is er ei genlijk alleen maar beter op ge worden. Dik veertig jaar geleden visten we al in slootjes en rivier tjes die zich door het landschap kronkelden. Even kwam er de klad in toen er te vaak en teveel gifstoffen weiden geloosd. Rei gers werden met uitsterven be dreigd, van de visstand leek wei nig meer over. In het OVB-Bericlu, het maand blad van de Organisatie ter Ver betering van de Binnenvisserij, wordt uitgebreid aandacht be steed aan de oorspronkelijke en huidige visstand in poldersloten en de kansen voor herstel, zo dat nog nodig mocht zijn. Beter kan het natuurlijk altijd. Dat is alleen een kwestie van het water gezond houden. De landbouw stelt strengere ei sen aan de afwatering van per celen. Door stuwen en dammen wordt het waterpeil in even wicht gehouden. Het kwam na melijk nogal eens voor dat er amper water in een sloot stond, het gevolg was een enorme massa naar iucht happende vis. Hengelaars zijn al heel wat ke ren in actie moeten komen om de vissen vanuit de Gasteise en Dinteloordse modderpoelen naar bijvoorbeeld de Mark on der Stampersgat te brengen. De polder heeft zich in positieve zin ontwikkeld. Het aantal vis soorten is wel niet meer zo di vers als vroeger, maar de vis die er zwemt is kerngezond. Er is uiteraard nog wel een aan tal knelpunten. Plekken met veel modder of achterstallig en onevenwichtig onderhoud. Vis sen die toch al kritisch zijn ten opzichte van hun leefgebied, zijn als eerste verdwenen. Nu zie je er vissen zwemmen in soms open en onbegroeid wa ter. Alleen bij extreem lage wa terstand kan nog gevaar van wimersterfte optreden. Vandaag de dag worden de wa tergangen regelmatig onder houden. Echter het afdammen, dempen of rechttrekken van sloten zorgt voor een minder groot leefgebied. In feite is de ontwikkeling van de visstand af hankelijk van de intensiteit van het grondgebruik. Gebieden die voor de veeteelt gebruikt wor den, hebben over het algemeen sloten met een hoog waterpeil. De akkerbouw stelt weer andere normen aan de waterhuishou ding. Waterschappen hebben de laat ste jaren laten zien dat ze flexi bel met het beheer en beleid om willen gaan. Ook de agrarische sector toont zich steeds meer bereid om bij te dragen aan een verbeterde situatie voor de viS- U'l Karei Bogerd en Anke Anderson concerteren in de Koorkerk op zaterdag 5 februari. MIDDELBURG - In de Koorkerk wordt zaterdag 5 februari een concert ver zorgd door bariton Karei Bogers, harpiste Anke Anderson en organist/pia nist Johan den Hoedt. Er wordt een gevarieerd programma ten gehore ge bracht: klassieke werken en eenvoudige geestelijke liederen. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is vanaf 19.30 uur open. Entree 10 gulden. Voor 65-plussers en kinderen tot 16 jaar 5 gulden. KWADENDAMME - Vorig jaar wij zigde de Zeeuwse band bij uitstek Surrender haar naam in Nachtwerk en speelde het hele jaar buiten de provincie. Vrijdag aanstaande ver andert dat, de band speelt in De Burcht in Kwadendamme en ge woon weer onder de eerste naam Surrender en viert dan de tenigkeer in Zeeland. Johan van der Swaluw: "Surrender dat zegt wat, zeker een leuk Zeeuws woord. Veel onzin, pu bliek van ons, veel mensen hadden niks met Nachtwerk en alles met Surrender. Publiek heeft liever Surrender. Met Surrender kun je nachtwerk maken, maar met Nachtwerk geen surrender. Om te rug in Zeeland te komen geeft een soort vakantiegevoel. Je vliegt in zes uren naar het zonnetje toe, dat is al lemaal leuk. Maar het is altijd lekker om weer thuis te komen. Wij zeg gen "niet meer naar buiten, maar terug naar de roots, de wortels." Vorig jaar heeft Nachtwerk/Surren- der een cd, titel Leve, gemaakt met akoestisch effect waarop al hun be kende nummers staan. "Nu wordt het weer het ouwe bekende Surren der werk", zegt Johan, "even een cd-projectje tussendoor en nu weer gewoon aan de kabel. Meriete, de lekkere boerenmeid komt en de Hrosten Boer komt 'ok. Maar er komt over enige tijd een nieuwe cd met nieuwe nummers uit. Vrijdag avond in de Burcht gaan wij er een aantal spelen. En momenteel is de trend dameslingerie die door de zaal vliegt en die zijn wij aan het verzamelen. We spannen een was lijn over het toneel en daar wordt alle 'vule waste' opgehangen. Later gaan wij daar een museum van openpn." Surrender speelt in de volgende samenstelling: Bart Hoogesteger, toetsenist, Fons van Swaal, drummer, Kees Wonder- gem, gitaar, en Johan van der Swa luw, zanger en bassist. Optreden vrijdag 4 februari 21.00 uur in De Burcht, Johan Frisostraat 3, Kwadendamme, kaarten en cd 'Le ve' aan de zaal verkrijgbaar. Zaal open om 20.00 uur. De organisatie is in handen van carna valsvereniging De Pikpot. VL1SSINGEN - In notariskantoor Sauer Oonk aan de Badhuisstraat 181 is tot 6 maart een tentoonstel ling van olieverfschilderijen te zien van de Vlissingse schilderes/para - gnoste Christel van den Dobbel steen. Ze is geïnspireerd door het Zeeuwse licht en de ongeziene we reld. Tijdens kantooruren is de expo vrij te bezichtigen. Een olieverfschilderij van Christel van den Dobbelsteen,te zien bij sauer Oonk aan de Badhuisstraat 181. MIDDELBURG - Vrijdag 4 februari vanaf 20.00 uur wordt het Comp- ton-theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal bespeeld door de En gelse organist Len Ravvle. Hij speelt populaire muziek zoals marsen, maar ook selecties uit operettes en musicals. Kaarten kosten f 12,50 en zijn aan de zaal verkrijgbaar. Kinde ren tot 16 jaar mogen gratis naar binnen. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Muziekcen trum Middelburg, Lange Delft 80. Organist Len Rawie bespeelt het Compton-theaterorgel. In de voorverkoop kost een kaartje tien gulden. MIDDELBURG - Van 5 februari tot en met 12 maart wordt in galerie 't Haentje te Paart aan de Spanjaard- straat 19 geëxposeerd door Lia van Leeuwen met olieverfpanelen en etsen en Jolanda Roosen met kera miek. De openingstijden: donder dag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur en na telefo nische afspraak. Jolanda komt uit Middelburg en maakt haar beelden van klein, voorzien van een zelf sa mengesteld glazuur, zonder draai schijf of hulpmiddelen. Keramiek Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel 470692 Cappella Pratensis FOTO: CHRIS GOEKEN MIDDELBURG - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek wordt dins dag 8 februari om 20.00 uur een le zing gehouden van Martin van Amerongen over 'Don Juan hield niet van vrouwen'. VLISSINGEN - Who is afraid of Virginia Wooif wordt door de Zeeuwse Komedie opgevoerd in het theater Vestzak99. De data: 5 februari; 19 februari; 26 februari; 11 maart en 18 maart om 20.00 uur, op 19 maart om 15.00 uur. Kaarten (15 gulden) reserveren kan via telefoon 416454. MIDDELBURG - Zaterdag 5 febru ari treedt Leen de Broekert met hammerklavier op met de Weense klassieke II in de Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen 30. Aanvang 16.00 uur. MIDDELBURG - In Desafinado speelt woensdag 9 februari de Des afinado Blues Sessieband vanaf 20.30 uur. MIDDELBURG - Intuitief Manda la-tekenen start 19 februari. Het is een manier waarbij de geest open en leeg wordt gemaakt middels meditatie, hierdoor wordt de mo gelijkheid geschapen om gevoelens uit te drukken in vormen en kleu ren. Inlichtingen via telefoon 616400. MIDDELBURG - Zaterdag 5 febru ari treedt De Niro op in de Brasserie aan de Markt vanaf 14.30 uur. Zon dag 6 februari is het koopzondag en staat de kunst- en cultuurroute op het programma. Die dag is er te vens een lezing in de Brasserie (aanvang 13.30 uur) waarbij Barba ra Noske vertelt over haar nieuwe boek Al liftend. Op het Binnenplein is om 15.00 uur de voorstelling Zwart als inkt te zien. Gebracht door theatergroep Split. Om 16.00 uur is er een lezing van Rini Biemans over 'De drempel tus sen kunst en de mensen'. MIDDELBURG - Programma The Nighttrain: vrijdag 4 februari de Mellow Trance Club Party, entree 10 gulden (inclusief 1 consumptie). Zaterdag 5 februari Nighttrain Night. vrijdag 4, 11,18, 25 februari Gratis entree Aanvang 19.45 uur woensdag prijsklaverjassen 9 februari Aanvang 20.00 uur Entree ƒ3,50 van Riverside Trio Aanvang 20.30 uur, entree GRATIS zaterdag 26 februari m.m.v. Music 4 Aanvang 20.30 uur, entree 7,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. vrijdag 4 februari op het unieke COMFTON-theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Organist: Len Rawie Aanvang 20.00 uur Kaarten aan de zaal: ƒ12,50 p.p. Kaarten in de voorverkoop: 10,00 p.p. bij: Muziekcentrum Middelburg, Lange Delft 80, Middelburg 10.00-18.00 uur 10.00-18.00 uur De SCheldebode «oo cnanw or»anit»rt toovrnim» met o.m. schepen, spoorbanen, trucks, plastics, 1:4 supertrucks, electroracers, stoom, hout- en kartonbouw, legervoertuigen, minikermis en -circus, landbouw-, politie- en autominiaturen eet. ■k Toegang f 12,50 p.p. kind tot 12 jr. f 7,50 MIDDELBURG - Zaterdag 5 februari treedt Cappella Pratensis vanaf 20.00 uur op in de Concertzaal. Reserveren kan via telefoon 659659. Uitgevoerd wordt de Missa Hercules dux Ferrarie van Josquin des Prez. Cappella is een uit negen leden bestaand gespecialiseerd ensemble met een repertoire dat bestaat uit Frans-Nederlandse polyfonie uit de vroeg- en hoogrenaissance. Na een succesvol eerste jaar start zondag in Middelburg weer de Kunst Cultuurroute. Het evene ment wordt vanaf februari elke 1 e zondag in de maand gehouden met - vanaf april - telkens een ander thema. De route voert door de historische binnenstad van Middelburg langs galeries, musea, boeken zaken, antiquariaten, ateliers, de kunstuitleen, vensterexposities en antiekzaken die van 13.00-17.00 u geopend zijn. Zij zijn herkenbaar door geelwitte of blauwe vaandels. Langs de route zijn ook diverse cafés en restaurants geopend voor een aangename onderbreking. Veel deelnemende zaken en instel lingen spelen met speciale exposities en andere activiteiten in op het thema van de maand. Daarnaast worden door de stichting Kunst Cultuurroute Middelburg op meerdere locaties langs de route bijzon dere activiteiten georganiseerd. Voortbordurend op de succesvolle activiteiten uit het afgelopen jaar staan ook voor dit jaar, onder meer, de thema's "Van klassiek tot pop", "Volkorendag", miniconcerten van een 15-tal koren op diverse locaties, het "Waterkunstproject" en "Kind en Kunst" op het program ma. De toegang tot deze evenementen is gratis. (De gebruikte nummering verwijst naar de plattegrond.) (1) -Turfkaai 33 Antiquariaat De Boekenbeurs, expositie met als thema "Watersnood in Zeeland" -Turfkaai 27 Galerie "T", expositie van de Middelburgse schilder Joop Frohwein: olieverf en pastels (3) -St. Janstraat 34 Mangerie T en T (geen expositie, rustpunt op uw route!) (4) -Zusterstraat 7 De Kabinetten van de Vleeshal, expositie fotografie Hellen van Meene -Zusterstraat 6, "Aardewerk". Pottenbakkerij en keramiekwinkei. (5) -Vlissingsestraat 14 Galerie Veurink schilderijen en keramiek van Philip Veurink (7) -Kousteensedijk 16 Zeeuwse kunst in Galerie De Vier Gemeten (8) -Goese Korenmarkt 7 het pas geopende Poppen- en speelgoedmuseum "Lientje" (9) -Kuiperspoort 22 Kunstuitleen Middelburg, vrije toegang (10)Damplein -Graanbeurs: "Podio del Mondo per l'arte" -Damplein 17, Lunch-en Tearoom "De Gouden Bock", expo sitie schilderkunst en tweede rustpunt op uw route -Damplein 15, Anton Ouakkelaar, juwelier-antiquair -Damplein 5, "Le Collectionneur", antiek (In februari gesloten) Abdijplein (12)-Koorkerkstraat 1 "Desafinado", jazz-eetcafé expositie van jazzfoto's van Jelle Bintsma (13J-MARKT -Stadhuis, rondleiding 13.30 en 14.45 u. -De Vleeshal, videopresentatie van Pipilotti Rist -Markt 51, DE DRVKKERY, solotheater-voorstelling voor kinderen 9+ en lezing door Rini Biemans in verband met TV/videoproductie -Markt 51, kunsthandel "De Directiekamer" (ingang De Drvkkery) (14)-Lange Noordstraat 67 "venstersCAESUUR", raamexpositie (15)-Korte Noordstraat 37 Cees en Anne Mulder, edelsmeden. (16)-Spanjaardstraat 19 Galerie "'t Haentje te Paart", exposities Lia van Leeuwen: grafiek en Jolanda Roosen: keramiek (17)-Schuitvlotstraat 24b Atelier Gerdie Zwaan, demonstraties beeldhouwtechnieken en expositie werk Digna Blaauw (18)-Breestraat 6 Ruden Riemens Fotografie (19)-Brakstraat 5 Atelier Juul Kortekaas (20)-Rotterdamse kaai 13 "Lucy Kolft Kruisinga", raamexpositie (21)-Kinderdijk 84 Restaurant De Kameel -Kinderdijk 10 Galerie "De Ruimte" expositie moderne schilderkunst (22)-Londense Kaai 10 "Lucy de Graaf", kunstenaar/illustrator (23)-Pottenbakkerssingel 2 Restaurant La Place ~i WOENSDAG 2 FEBRUARI 2000 VLISSINGEN - Het comité Schildersbuurt houdt woensdag 9 februari vanaf 19.30 uur een vergadering in wijkcentrum Het Palet aan de WillemRoelofsz laan 2. VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland houdt zaterdag 5 febru ari open dag aan de Edisonweg voor de opleidingen techniek, laboratoriumonderwijs, water management, economie, com municatie, leraar basisonder wijs en verpleegkunde. MIDDELBURG - In de Hof- pleinkerk wordt zondag6 febru ari om 18.45 uur een welkom- dienst gehouden met als thema 'Niemand leeft voor zichzelf. Voorganger is Chr. Kley uit Mis singen. Gospelkoor Inspiration en het combo onder leiding van Bert Chaemanne verlenen er hun medewerking aan. MIDDELBURG De cursus Feng Shui huis- en tuindecora- ties van de Zeeuwse Volksuni versiteit begint niet 27 februari maar 27 maart. MIDDELBURG - Dinsdag 8 fe bruari wordt in hotel Arneville om 19.30 uur een bijeenkomst gehouden door de Abva Kabo over het thema 'werken met een rugzakje'. Leden en niet-leden zijn er welkom. MIDDELBURG Woensdag 9 februari verzorgt H. Vader, voi- orzitter van de Heemkundige Kring Walcheren, een lezing over militair standrecht op Wal cheren tijdens de Duitse bezet ting, aanvang 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse Biblio theek. Ook niet-ieden zijn welkom. OOST-SOUBURG - Dc cursus polariteitsmassage start zater dag 5 februari. Inlichtingen bij Ineke Pouwelse, telefoon 472874. WESTKAPELLE - De Oranjever eniging Westkapelle houdt 5 fe bruari de jaarlijkse muziek avond in Herrijst. Het duo kat- tebel treedt op, het Schelde- loodsenkoor en de Gakkend Ganzen Groep, aanvang 19.30 uur. Verpleeghuis Vliedberg houdt donderdag 10 februari een informatiemiddag van 13.30 tot 15.30 uur in hei Koetshuis aan de Vlissings estraat 19. Het verpleeghuis is namelijk op zoek naar vrijwilli gers. Inlichtingen via telefoon MIDDELBURG - Op 8 februari begint de eerste les van de Ne derlandse Gebarentaal voor ho rende mensen in het Dovenont- moetingscentrum in Middel burg. Belangstellenden zijn wei kom, inlichtingen via lelefoon 0113-672794. Internetgebruikers kunnen op de website van het Voorlich tingsbureau Vlees (www.vlees info.nl) precies nalezen welke keurmerken en etiketten er voor Nederlands vlees momenteel bestaan. De vleeskeurmerken bieden consumenten de garan tie dat het vlees voldoet aan de allerhoogste kwaliteitseisen. De rubriek Keurmerken op In ternet informeert consumen ten over alle keurmerken en etiket ten voor varkens-, rund-, kalis- en lamsvlees. De rubriek is op genomen in hei kader van de Vleeskeurmerk PVE/IKB-Cam pagne, die erop gericht is om het vertrouwen in vlees te vergroten. Vragen als: wat betekent het keurmerk of etiket precies? wel ke garanties biedt het de consu ment? waarin onderscheidt hei zich van andere keurmerken? Worden in de rubriek beant woord. Tevens treft men infor matie aan over dierenhuisves ting, voedering en de wijze waarop het vlees wordt gecon troleerd. De rubriek is overzich telijk verdeeld in een drietal pa ragrafen: algemene informatie, keurmerken gerangschikt naar varkens-, rund-, kalfs- en lams vlees, en de verschillende ver kooppunten waar de betreffen de vleeskeurmerken verkrijg baar zijn. J

Scheldebode | 2000 | | pagina 14