dcGoltai Zeeuws stratego- kampioenschap Taxatiedag "VIET-HOA 'n Pittig feestje bouw je op Western Party Centrum Gemeentelijke bladblazer weggehaald Cadeautjes Jarige Corbijn voor Lepra Fiat-winnaar zaterdag in Dauwendaele Mishandeling op middelbare school 'Rustig zitten' in Vlissings winkelcentrum Slechter horen, doe er iets aan Automobilisten, opgelet! CAR-GROEP Vandaag in deze krant met 475 nieuwe occasions. varia SIMONTONTHERAPEUTEN BOREN INNERLIJKE BRONNEN AAN MIDDELBURG - Machteloos, zo voelt iemand zich die ver teld wordt dat hij een levensbedreigende ziekte heeft. Als na een tijd van angstige onzekerheid dit vonnis wordt ge veld stort iemands wereld in. Ook een chronische ziekte die niet direct dodelijk is, maar waardoor de kwaliteit van het leven sterk wordt beïnvloed, kan de oorzaak zijn dat mensen hun wereldbeeld alleen maar als negatief gaan er varen. Simontontherapeuten kunnen dan helpen om bij al deze mensen een innerlijke kracht aan te boren, die, hoe groot de tegenslag ook is, bij iedereen aanwezig is. wil Nieuwe voorstelling van Muis Leeuw oogmeting: uw 2 lengte in hele guldens korting! Groeneveld Opticiens Vietnamees restaurant Segeersstraat 13-15 Middelburg Uitslag van de van Dale-puzzel zaterdag uitrei king cultuurprijs Cas Spijkers in Konmar Oesters voor tegenstander Burg. v. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 MIDDELBURG - Van een pick up van de gemeentelijke plant soenendienst is een bladblazer weggehaald. Dat gebeurde toen medewerkers in de Verwe- rijstraat aan het werk waren. OOSTKAPELLE - Hans Corbijn wordt veertig jaar. Nu is dat niet zo bijzonder, maar de jarige wil altijd een speciaal feestje. Dit keer gaat hij geld inzamelen voor de Leprabestrijding. Hij wil dat doen met een prestatieloop op 29 januari om 14.00 uur. Er moeten dan vier rondjes van 3 kilometer worden afgelegd. Meedoen kost 5 gulden, er is een verloting op het startnummer met prijzen die door de Kijks hop beschikbaar zijn gesteld. Start bij het parkeerterrein aan de Randduinweg (de lage duin- tjes). Inlichtingen via telefoon 583157. MIDDELBURG - De Golff Su permarkt in winkelcentrum Dauwendaele maakt zaterdag 29 januari om 16.00 uur de win naar bekend van de Fiat Seicen- to. Deze auto is namelijk de hoofdprijs van de openingsactie die De Golff op touw heeft gezet in het kader van de verhuizing en heropening in het winkel centrum. Voor klanten van De Golff was het vrij eenvoudig om mee te doen. Bij 25 gulden boodschappen ontving men een kanskaart die ingevuld moest worden met naam en adres en vervolgens in een bus gestopt. Komende zaterdag om vier uur wordt uit die bus de winnaar van de auto getrokken. MIDDELBURG - Een vijftienja rige leerlinge van een middelba re school heeft bij de politie aangifte van mishandeling ge daan. Een klasgenoot sloeg haar in de aula zonder dat daar een duidelijke aanleiding toe was. Ze liep daarbij verwoningen op. VLISSINGEN - Vanaf maandag (31 januari) heeft het winkel centrum van Vlissingen een ui terst modern en hygiënischo- penbaar toilet. Op initiatief van de gemeente heeft de firma Pu- blex een zogeheten Sanisette geplaatst in de Spuistraat. Om 11.00 uur maandagmorgen wordt het toilet officieel 'ont huld' door wethouder Meijers. MIDDELBURG - Onder het motto 'slechter horen, doe er iets aan' wordt op 2 februari in de recreatiezaal van zorgcen trum Buitenrust een voorlich tingsbijeenkomst gehouden door de stichting Het Klaverblad in samenwerking met de Neder landse Vereniging Voor Slecht horenden (NWS). Aanvang 19.00 uur. Doel van de bijeen komst is om mensen die last hebben van slechter horen, in formatie te verstrekken over de mogelijkheden die er zijn om dit euvel op te vangen of zo goed mogelijk te verzachten. I WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR 0118 652 700, VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN 0118 652 713 Vrijdag en zaterdag motor cross in de Zeelandhallen Een bijzondere kijk... dit keer op de pagina varia Magisch-realistische kunst in Galerie T 'Voor herstel is kracht nodig' DoorTannie van Eek Het Gilde van Simontontherapeu ten is een vereniging van therapeu ten die gespecialiseerd zijn in het werken met ernstig en chronisch zieke mensen. Een therapie, in Amerika ontwikkeld, door de radio loog en oncoloog Carl Simonton. Vanuit hun brede ervaring in de ge zondheidszorg en persoonlijke ach tergrond zijn Didi van Loon en Jen ny van Dam aangesloten bij dit Gil de. Uitgemaakte zaak Voor beiden is het een uitgemaakte zaak dat lichaam, geest en emoties elkaar beïnvloeden. Deze kennis wenden zij aan om het leven van ernstig zieken kwalitatief zo goed mogelijk te maken. "We proberen mensen bewust te maken van dat gene wat werkelijk bij hen binnen leeft. Voor de een kan dit beteke nen, dat hij met pijn leert omgaan en nare onderzoeken kan door staan. Voor de ander is het omgaan met de naasten heel belangrijk. Of het willen afrekenen met onver werkte emoties en het uiteindelijk accepteren van de ziekte. Dit maakt het stervensproces minder moei lijk. Uit ervaring weten we dat een zieke vaak makkelijker met ons praat dan met de partner of familie leden. Wij staan er iets verder van af." Kanker en een korte levensver wachting worden meestal in één adem genoemd. Taal van het lichaam Didi:Dit slaat al direct alle initia tieven dood. In het ziekenhuis is al le aandacht gericht op de medische behandeling, eenmaal thuis komen de vragen. Omdat de taal van het li chaam mij in het bijzonder aan spreekt, heb ik me in deze richting ontwikkeld. En ik heb de opleiding Imaginatie therapie gevolgd." „Hierbij wordt gebruik gemaak van innerlijke beelden die elk mens, sommigen hebben hier hulp bij no dig,op kan roepen. Op die manier bereid ik mensen voor op een zware chemokuur of op bestraling. Ik laat mensen ook vaak tekenen om te zien wat bij hen leeft. Wie iets niet onder woorden kan brengen, geeft in een tekening makkelijker aan waar hij mee worstelt. Ook helpen ademhalingsoefeningen en tech nieken om te ontspannen." Jenny van Dam volgde vier jaar een opleiding aan het Instituut voor Psychosynthese in Amsterdam. Spiritueel Daar waar Didi de taal van het li chaam op de voorgrond zet, gaat het bij Jenny meer om de spirituele kant van de mens. "Bezieling", noemt ze het. "Ik probeer hen op andere gedach ten te brengen, de negatieve kijk om te buigen. Het gaat voorbij het normale denken. Vanaf hun jeugd kunnen mensen belemmerd wor den om zich prettig te voelen. Wan neer ze dan ziek worden ontkracht hen dat des te meer." „En om te vechten voor herstel moet je kracht hebben. Maar ook, Didi van Loon (rechts) en Jenny van Dam helpen ernstig- en chronisch zieken. wanneer er geen genezing mogelijk is, is het van belang dat de draag kracht van de patiënt zo groot mo gelijk is." Geeft als voorbeeld ie mand die graag zelf alles voor de begrafenis wil regelen. "Daar is moed en kracht voor no dig. Dat bereik je door mensen din gen bewust te maken, zo ontdekken ze een stuk van zichzelf dat ze niet kenden. De bron van wijsheid, hun bron, wordt aangeboord." Didi van Loon werkt uitsluitend met groepen, Jenny van Dam be handelt mensen individueel. Mag hun aanpak iets verschillen, beiden hebben één doel voor ogen: het geestelijk evenwicht van ongenee slijk of chronisch zieken herstellen. Didi vindt daarbij dat het werken in groepen dit voordeel heeft, dat pa tiënten een zelfde periode doorma ken en men van eikaars ervaringen leert en daar steun van ondervindt. Beiden benadrukken, dat de wil van mensen een zeer grote rol speelt. "Als mensen niet echt willen, niet dieper willen gaan, dan kunnen wij ook niet helpen. En dat wij met de ze therapie de genezende kracht van mensen kunnen ontwikkelen wil niet zeggen, dat elke ziekte is te overwinnen. Maar het helpt men sen hun gevoel van eigenwaarde te rug te vinden, ze sterker te maken, bestand tegen de medische hande lingen. De zieke krijgt meer en meer het gevoel dat hij, ondanks zijn ziekzijn een handelend mens kan blijven." Beide therapeuten stellen altijd de specialisten van hun cliënten op de hoogte van de Simontontherapie. Jammer vinden beiden het dat van uit medische kring in Zeeland nog niet die aandacht komt voor deze therapie,die zij graag zouden zien. "Er liggen wel folders in de zieken huizen". informatie Voor meer informatie en een gratis kennismakingsgesprek: Jenny van Dam. Praktijk voor Gestalt en Psy- FOTO: HARRY DE LANGE chosynthese, Breestraat 83,4331 TT Middelburg. Tel. Praktijk: 0118- 616419, privé 0118-430515. Didi van Loon, Praktijk voor Biody- namische therapie, Kriekenhof- straat 40, 4337 KJ Middelburg. Tel. 0118-625526. Voor mensen met kanker, of die er in hun omgeving mee te maken hebben, start zij eind februari en september de cursus 'Kanker en wat nuDeze cursus is op maandagmiddag en een groep bestaat maximaal uit zes deelne mers. Kosten van individuele begeleiding zijn 90,— per uur. De Simonton therapie wordt door de Zorgverze keraars niet vergoed. MIDDELBURG - In de nieuwe theatervoorstelling van Muis Leeuw moeten zeven heldendaden verricht worden. Pas daarna mo gen ze zich 'helden van het jaar' noemen. Er moet een reus worden versla gen, een prinses bevrijd, een draak onschadelijk worden gemaakt en tussendoor nog even een heks te slim af zijn. Peter Adriaanse (Leeuw) en Eric Holm (Muis) worden dit keer bijge staan door gastspeelster Nina de Waal. Zondag 30 januari is de pre miere om 15.00 uur in de Stads schouwburg in Middelburg. Muis en Leeuw komen met een nieuwe theatervoorstelling. Koop nü een complete bril en u ontvangt uw 'h lengte 1 in hele guldens korting*. Dus als u 1,75 meter bent, jj scheelt dat u 87,50! MIDDELBURG - Er komen re gelmatig telefoontjes binnen van mensen die belangstelling hebben voor de gratis munten- en penningtaxatiedag in het kantoor van De Scheidebode op 3 februari. Bedoeling is dat iedereen tus sen 14.00 en 17.00 uur naar De Scheldebode kan komen (naast winkelcentrum Dauwendaele, links van het Kadaster) met munten en penningen. Wil van Moll, een van de zes beëdigd taxateurs uit Neder land, is bereid gevonden om hieraan mee te werken. M<r *nr Inerte wjIACU. Vlissingen, Walstraat 97. Tel. (0118} 415 051J Pr. Julianastraat 30 Wemeldinge, tel fax nr.: 0113-621948 Restaurant Viet-Hoa het adres voor al uw Speciale Vietnamese gerechten. O.a. Vietnamese krab, vis of diverse soorten vlees speciaal gekruid met verse kruiden. Nieuw!!! Aparte menukaart met originele Zuid-Vietnamese gerechten. Afhaalmenu voor 2 personen. Prijsf 32.50 1 Ossenhaas met Vietnamese saus of varkenshaas of kippenvlees 2. Vietnamese loempia of gebakken banaan 3. Babi pangang 4. Vietnamese Koe Low Yuk 5. Indisch vlees met rode saus of kerrysaus 6. Foe yong hal met kippenvlees 7. Saté 2 stuks 8. Vietnamese kroepoek 9. Nasi. bami of witte rijst. NIEUW: Vietnamees lopend buffet U kunt kiezen uit een keur van 55 overheerlijken gerechten, dat is smullen!! Wij serveren dit buffet voor een speciale prijs van 28.75. Kinderen tot 12 jaar 15.75. Wij serveren dit buffet op vrijdag, zaterdag en zondag. Bezorging thuis, bedrijf, kantine, overwerkers enz. U bent van harte welkom bij Viet-Hoa. Ons restaurant was het eerste Vietn. Restaurant in Zeeland dat aanbevolen is in het blad Lekker 2000. Wij zijn geopend van 11.00 tot 22.30 uur. Ook voor afhalen. In ons gezellige restaurant beschikken wij over 100 zitplaatsen Graag tijdig reserveren. MIDDELBURG - Zaterdag 29 ja nuari wordt voor de derde keer het Open Zeeuws Strategokam- pioenschap gehouden. Er wordt in twee klassen gestreden door senioren en junioren (geboren na 1985). Het kampioenschap geldt als voorronde voor het Nederlands kampioenschap dat nu al weer voor de tiende keer op het pro gramma staat. De eersten van Middelburg gaan naar de landelijke finale op 11 no vember in Utrecht. Het Zeeuws kampioenschap vindt plaats in hotel Arneville, de organisatie is in handen van de Stratego Bond Nederland. Ieder een kan in feite meedoen, het gaat vooral om de sportieve strijd. Aan sfeer wordt veel waarde ge hecht. Er is gekozen voor een wedstrijdschema waarbij nie mand voortijdig wordt uitgescha keld en speelt iedereen tegen deelnemers van een gelijkwaardig niveau. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur, inschrijven sluit om 10.30 uur. Kosten 10 gulden voor senioren en 5 gulden voor junioren. Aanmelden kan bij Ge orge Franka, telefoon 078- 6747178. km* 1 m De mooiste woonwinkel van Zeeland voor uw complete wooninrichting De koffie staat klaar in ons Wooncafé MIDDELBURG - Honderden goede inzenders ook dit keer weer voor de Van Dalepuzzel. Jammer dat sommigen wel de juiste oplossing opgestuurd hebben, maar er vergeten zijn hun naam bij te zetten. Ook kwamen er inzendingen uit Rotterdam en Delfzijl bin nen, afkomstig van voormalige Zeeuwen die blijkbaar toch re gelmatig De Scheldebode le zen. De oplossing, hoe kon het ook anders: 'eeuwwisseling'. Voor vrijwel iedereen vrij eenvoudig te vinden, gezien de stapels briefkaarten en brieven. We hebben een greep gedaan uit de oplossingen: De Grote Van Dale gaat naar Ruth Dek ker in Vrouwenpolder en W. de Jonge Vlissingen; het Van Dale idioomwoordenboek gaat naar J. Kuijpers uit Grijpskerke en K. de Meulmeester Arnemuiden. Het Van Dale handwoorden boek naar P. Joosse uit Aagte- kerke en J. Melis Vrouwenpol der. VLISSINGEN - Zaterdag 29 ja nuari om 15.00 uur wordt in de St. Jacobskerk een nieuwjaars bijeenkomst gehouden door de Raad voor Kunst en Cul tuur. Er is muziek, er zijn kunstob jecten en de plannen voor de komende jaren worden toege licht. Bovendien wordt de Thermphos Cultuurprijs uitge reikt. GOES - Konmar Goes nodigt Cas Spijkers uit voor een spe ciale thema-avond die dinsdag 1 februari van'18.00 tot 21.00 uur in de Konmar wordt ge houden. De Meesterkok leidt dan een avond met demon straties en proeverijen. Ook maakt hij de lekkerste gerech ten met een internationaal tintje klaar. De avond met Cas Spijkers vormt de aftrap van een serie thema-avonden in de maand februari, waarbij steeds een andere specifieke product groep centraal komt te staan. Rugbyclub Tovaal speelt zon dag 30 januari een competi tiewedstrijd tegen de Wasps uit Nijmegen. De formatie van trainer Ad Buijs is de laatste weken aan een sterke reeks bezig, zodat een goed resul taat mag worden verwacht. Het duel tegen Wasps wordt gespeeld op Sportpark Het Schenge aan de Westhaven- dijk in Goes en de kick-off is om 14.00 uur. De wedstrijdbal wordt geschonken door Het Onderdelenhuis uit Goes. Na afloop krijgen de gasten uit Nijmegen oesters gepre senteerd in het clubhuis van de Goese RugbycluB Tovaal. 4/

Scheldebode | 2000 | | pagina 1