r Popprijs uitgereikt op gala-avond DE LAMMERENBURCHT st1z dansavond Vervuiling Cinema expositie muziek Spoed CURSUS JMdï Dansen JCj cinema Schuttershof r Muziek Panta Rhei Training 'Leven zonder stress' Programma Arsenaaltheater Programma the Nighttrain Blof-fanclubdag A Tranen v Zaterdag 15 januari Gezellige dansavond Dinsdag 18 januari Bingo met superronde Zondag 30 januari Prijsklaverjassen DG RITMI7CH-G PM BGGINT BIJ DMWOtOOL BRM inschrijven 0118-63 83 45 De Klaverjasclub kan nog enkele leden gebruiken Buurthuis Aldegonde organiseert in samenwerking met Wim Sinke en Patricia Kwekkeboom CURSUS STIJLDANSEN woensdag 19 januari introductieles OP ZATERDAG 15 JANUARI IN ZEELANDNETSTUDIO EN OP INTERNET KAMPERLAND - Op zaterdag 15 januari vindt de uitrei king van de Zeeuwse Popprijzen plaats in de ZeelandNet Studio's in Kamperland. Het belooft, volgens de organisa toren, een bijzondere gala-avond van de Zeeuwse Pop te worden. Op internet kunnen liefhebbers het gala rechtst reeks volgen. Genomineerd Kaarten Actieve deel Single 2 begint zater dag met dansavonden Omvangrijk Kleinschalig Populair Nieuwe tenues 0ND0-2 V Uitnodiging h- LU ISI LU O H z LU O Z Dansavonden alleenstaanden Jazzconcert Desafinado Goifsiag- recreatiebad buiten bedrijf Programma in- en uitloophuis Straks cursus kalligraferen VLISSINGEN - Programma Cine City; Sixth Sense (16 jaar) dage lijks 13.45; 16.15; 19.00; 21.45 uur. André Hazes (alle leeftij den) dagelijks 21.45 uur; Guest House Paradise {12 jaar) dage lijks 19.00 en 21.45 uur. Bowfinger (alle leeftijden) dage lijks 19.00 en 21.45 uur. De Ijze ren Reus (alle leeftijden) dage lijks 13.45 en 16.15 uur (niet op vrijdag 16.15 uur). End of Days (16 jaar) dagelijks 13.45; 16.15:19.00 en 21.45 uur. Kruimeltje (alle leeftijden) dage lijks 13.45; 16.15; 19.00 uur. James Bond 'The world is not enough' (alle leeftijden) dage lijks 13.45; 16.15; 19.00; 21.45 uur. Tarzan (Nederlands) alle leeftij den: dagelijks 13.45 en 16.15 uur. Tarzan (Engels) 13.45 en 16.15 uur. Blue Streak (alle leef tijden) 19.00 en 21.45 uur. Mo- viezone Hana-Bi vrijdag 16.15 uur. OOST-SOUBURG - Schilderijen van Bram Lefeber zijn tot en met februari te zien in De Zoute Vie ver. Lefeber heeft er diverse technieken voor gebruikt. MIDDELBURG - Tot en met 12 januari presenteert Caesuur- tnaximedia aan de lange Noordstraat 67 'het atelier van de schilder' van Goof Remijn. MIDDELBURG-Zaterdag 15 ja nuari is er muziek in de Brasse rie aan de Markt. Vanaf 14.30 uur speelt Jolanda Dekkers er blokfluit en Pierre de Nijs Spaanse gitaar. VLISSINGEN - Het programma van strandpaviljoen Panta Rhei. Donderdagavond zoals gebrui kelijk jamsessie vanaf 20.00 uur. Zondagmiddag 16 januari om 16.30 uur treedt AJ Mharyo op met Westlandse powerrock. VLISSINGEN - 'Leven zonder stress', dat is het motto van de alfatraining van donderdag avond 20 januari in hotel Pic- card Vlissingen en donderdag avond 27 januari in hotel Arne- viile in Middelburg. Beide avon den wordt er info over de trai ning gegeven. Alfatraining is mentale training voor iedereen. De cursus in Middelburg start 3 februari. Het lesprogramma bevat allerlei on derdelen die in deze hectische tijd goed van pas kunnen ko men. Dan moet gedacht worden aan perfect ontspannen, doel gericht denken en mentale tech nieken om stress te voorkomen en spanningen los te laten. Voor een brochure kunnen be langstellenden bellen 076- 5427473. VLISSINGEN - Het programma van het Arsenaaltheater: vrijdag 14 januari om 20.15 uur: De Ge broeders Flint met 'Het mense lijk bestaan'. Het is een literaire muziek-theaterproductie met gedichten en dialogen. MIDDELBURG - Het program ma van discotheek The Night train in de Beddewijkstraat 15 in Middelburg: vrijdag 14 januari: Fantasia Trance Mellow House Party met de dj's Bountyhunter, Fairlight, Reza, He@nz en lj Mies. Zaterdag 15 januari is er Nighttrain Night met dj Lenz en lj Mies. VLISSINGEN - Zondag 16 janu ari wordt in het Arsenaaltheater de Blof-fanclubdag gehouden, aanvang 14.00 uur. Kaarten zijn aan de kassa verkrijgbaar. ~l WOENSDAC 12 JANUARI 2000 Tranen in haar ogen van angst en onvermogen. Een man die haar verkracht; gek van lust en macht. Kapot. ..voorgoed mismaakt, zo is zij, als hij haar achterlaat. Warit met die ene daad dat hij macht wilde beleven, nam hij niet alleen haar lichaam, maar haar hele leven. Ineke Rozemond. aanvang 20.00 uur. ""GRATIS ENTREE"" aanvang 20.00 uur. zaal open 19.30 aanvang 13.30 uur zaal open 13.00 uur. inschrijving ƒ4,- beginners Start 20 januari 2000 in Vlissingen Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel 470692 vrijdag bingo 14 91 OA Gratis entree januari Aanvang 19.45 uur woensdag prijsklaverjassen 12 januari Aanvang 2o.oo uur Entree ƒ3,50 29 januari m.m.v. Riverside Trio Aanvang 20.30 uur Entree 7,50 Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. Voor beginners en gevorderden Aanvang 20.00 uur Lesgeld 125.- p.p. De Niro past zich altijd aan jaargetijden of feestelijkheden aan. Alvorens de prijsuitreiking begint, treedt de band op tijdens het pop-gala. Voor Zeeland een absolute primeur en zover bekend, nog niet eerder in een andere Nederlandse provincie getoond. De winnende bands zorgen voor een kort optreden. Alvorens de prijsuitreiking begint, treedt De Ni ro op. Na de uitreiking is er een uit gebreide after-party met The Royal Dutch Disco Philharmonic. Een avondvullend programma met verrassingen en high-Iights uit de Zeeuwse popscene. De presentatie is in handen van Oscar Postema en Martijn Oosterling. De genomineerden binnen de vier categorieën: beste band: Nimbus; Juke Joints; Dr. Reverb en Trippin. Beste cd: Nimbus; Koel Bewaren en N8werk. Beste Demo/cd-r: Orange Bud; No Shame en De Niro. Jong Wild: Orange Bud; Wolfshead en Buckle Trunk. Kaarten voor deze avond zijn ver krijgbaar bij de grotere VW-kanto- ren in Zeeland, 't Beest, De Piek, Ka- lashnikov, Brogum en De Drvkkery. Entree 15 gulden. Voor 20 gulden koop je een entree kaartje met busretour. Er worden namelijk drie bussen ingezet op de volgende routes: 1. Zierikzee, Burgh-Haamstede en Kamperland. 2. Vlissingen, Souburg, Middelburg, Serooskerke, Vrouwenpolder, Kam perland en 3. Terneuzen, Kruinin- gen/Yerseke, Kapelle, Goes, Kam perland (retour via Liefkenshoek- tunnel). «HOIBS**» Mm*# vvv vakantiegids ligt klaar De gidsen Gastvrij Actief en Gastvrij Verblijf van VW Vakanties hebben een naamsverandering ondergaan. Ze liggen klaar bij alle VW vestigin gen onder de nieuwe namen 'Fiets- Wandelvakanties' en 'Hotel- Bungalowvakanties'. Om het de vakantieganger gemak kelijker te maken zijn de gidsen op nieuw ingedeeld en daardoor over zichtelijker. Dit maakt het zoeken en boeken een stuk eenvoudiger en sneller. Met de gids 'Fiets- Wandelvakan ties' kunnen allerlei sportieve ar rangementen en accommodaties geboekt worden. Dit actieve deel bestaat echter niet alleen maar uit fietsen en wandelen, er zijn tevens watersport-, skate- en huifkarva kanties! Het is zelfs mogelijk een ski-vakantie in Nederland te boe ken, te vliegen met een sportvlieg- OOST-SOUBURG - Single 2 start za terdag 15 januari met dansavonden voor alleenstaanden vanaf zo'n 25 jaar, aanvang 21.00 uur. Dj is Jac- ques.Eens per maand wordt in café/brasserie Karolingenburcht een speciale dans- en praatavond gehou den voor vrijgezellen. Zaterdag is dat de eerste keer met een uitvoering van de flamencogroep Alegria. Gastvrou wen zijn Rodi en Marijke. De zaal is om 20.00 uur open. De vol gende data zijn: 12 februari, 11 maart en 8 april. Inlichtingen bij J. Gosman, telefoon 640381. tuig of een survivaltocht te maken. En om bij te komen van dit alles zijn er nog de theater-, verwen- en culi naire arrangementen. Met kinderen is het leuk om deel te nemen aan de Sagensafari in de Achterhoek en Twente. Via een cas settebandje maakt de vakantiegan ger kennis met de wereld van de dwaallichten, moerassen en hek sen. Zonder routebeschrijving rei zen door dit mysterieuze gebied is een avontuur op zich! De dikke gids 'Hotel Bungalowva kanties' bevat een omvangrijk as sortiment aan appartementen, ho tels, bungalows, kampeer- en vaar vakanties. De accommodaties zijn per provincie gerangschikt, waarbij Utrecht, Noord- en Zuid-Holland als één gebied tellen. Per provincie is er onderscheid gemaakt tussen enerzijds hotels en anderzijds bun galows en overige mogelijkheden. Om de gids overzichtelijk te houden staan de plaatsen op alfabetische volgorde gerangschikt. Behalve de gebruikelijke grootscha lige en middelgrote accommoda ties biedt deze gids van VW Vakan ties ook kleinschalige overnach tingsmogelijkheden, zoals bijvoor beeld vakantieboerderijen. Voor ie der is er wat wils, van relatief een voudige bungalows tot vijfsterren- parken en -hotels. Leuk is het om in Flevoland de eigen vakantie te creë ren. Er is keuze uit 10 bed breakf ast adressen, die in de nabijheid van de vele bezienswaardigheden liggen (o.a. Walibi Flevo, Batavia- werf). De duur van de vakantie kun je zelf bepalen, evenals de activiteiten. Verder is de Brabantse Parkenpas een aanrader, waarmee je voor 95,- per persoon een bezoek kunt brengen aan de Efteling, het Land van Ooit, Safaripark Beekse Bergen en het Autotron. Deze activiteiten kunnen over een heel seizoen ver deeld worden. VW Vakanties zijn onverminderd populair bij vakantiegangers die in eigen land wensen te blijven. Een stijging van 7% in de omzet van de actieve- en verblijfsvakanties dit jaar ten opzichte van 1998 bewijst dit. Was de omzet in 1998 jaar nog 40 miljoen, over 1999 is de verwach ting 43 miljoen. De hoogste omzet realiseert Gelderland, met Zeeland en Drenthe als goede tweede en derde. Wel 75% van de boekingen van VW Vakanties wordt uitge voerd door de VW's zelf en reisbu reaus. Sinds kort geldt VW Vakan ties ook als A-merk bij Toerkoop en Star Travel. Dit was al het geval bij D-Reizen, Travelunie, de ANWB en uiteraard alle VW's. SINT LAURENS - Het tweede team van korfbalvereniging ONDO (Op Naar De Overwinning) heeft nieuwe tenues gekregen van de Rabobank Middelburg. Op de foto staand van links naar rechts: trainer/coach Ko Wisse, Michiel van de Visser, Adri Alwijnse, Wilbert Walraven, Arno Veerhoek en Christian Hoefkens. Zittend: Lianne Lorier, Lizette Wal raven, Carmen Fraanje, Jolien Dek ker, Tessa Koole en Monique Vers- luijs. Het tweede van korfbalvereni ging ONDO heeft nieuwe tenues. 1S januari 2000 opent one toon orgingspra kt ijk Caroline Antoinet feestelijk haar deuren^ Praktijk uoor ooetverz orging en podokinesio/agie Caroline fintainef. in de aanloopfase oiordf gestart met pedicuren. Hierbij bent u van harte iselkom van 11.00 - 20.00 uur. Tevens bent u dan in de gelegenheid am nader kennie te maken en eventuele vragen te stelleny over de behandelingen die er zijn. In natuurlijk om de praktijkruimte van binnen te bekijken Speciale kortingen voor donateurs van Thuiszorg Aanvullende Service (TAS) Naecho/ingoruirtdikaat "de reumatische voet" Telefonisch vragenuurtje van ma.-vrij. van 12.00 tot 13.00. 00-2S3229S8, 0118-170701 (Oesterzicht 29, 138S AA Meningen, Telefoon 06 - 2S3 229 S8 S Komende vanaf de AS8 (na de brug over het kanaal door i'óa/cherenrechteaf afe/atj biesterzicht Oaarna hij Scheidemond eerete afslag rechts en direct eerste links. Toen ik vanmorgen de straat opstapte werd ik gecon fronteerd met resten van afgestoken vuurwerk, voorna melijk papier, hoofdkleur rood. Voor de oprit lag een verbrande kerstboom, die daar beter lag dan bij de voordeur van de kerstboomverbrander zelf. Vreugde vuur eist zijn tol. I Iet is mogelijk om ieder jaar vuurwerk af te steken rond oud en nieuw, knallend en prachtig. Het verbaast mij dat ik het hele jaar op verzoek van de overheid batterijen, chemisch afval en dergelijke troep apart hou. Ai het glas op kleur in de glasbak, oud papier naar de recycling en tuinafval in de groene bak. In de tuin verbranden mag niet meer want voor je het weet hangt er een helicopter van de milieupoiitie boven je huis. Oud en nieuw is daar een uitzondering op. Dan mag je je oud papier op straat laten liggen, in de sloot dumpen of waar je maar wilt. Je mag zware metalen de lucht inknallen zo veel je maar wilt. Afval verbranden? Geen probleem, zelfs niet midden op straat, de putten in het asfalt. Over de enorme rookontwikkeling en de gigantische geluidsoverlast waarmee dat gepaard gaat spreken we dan maar niet. Het lijkt wel een scene uit een oorlogsfilm. Een bedrijf dat maar een fractie aan vervuiling of geluid veroorzaakt van wat er met de jaarwisseling gebeurt, moet overal vergunning voor aanvragen.. Grote kans dat er een of andere milieube weging met spandoeken op je stoep komt protesteren. Maar over de enorme vervuiling met oud en nieuw, die honderd mil joen gulden plus minstens twintig miljoen Belgische francs kost te, hoor je zelden ie mand. OOST-SOUBURG - in café-bras serie Karolingenburcht aan de Vlissingsestraat staan vanaf za terdag 15 januari dansavonden voor alleenstaanden op het pro gramma onder de naam Single? Het is een initiatief van de stich ting Dans. Dans. Dans in samen werking met Kojak Shovvpromo- tions. Zaterdag vanaf 21.00 uur met dj Jacques. De volgende avonden zijn 12 februari, 11 maart en 8 april. Inlichtingen bij J. Gosman, telefoon 640381. MIDDELBURG - Op de concert agenda van Jazz-, Blues- en Eet café Desafinado staat voor 16 ja nuari (aanvang 14.30 uur) een jazzconcert genoteerd met het trio Ben Boogaard. Ook 26 januari is er een jazzcon cert, dan met Ingrid VUegenthart en 9 februari een Blues Sessie band. VLISSINGEN - Tot en met don derdag 20 januari is het golfslag recreatiebad buiten bedrijf in verband met noodzakelijk uit te voeren groot onderhoud. Zo wordt bijvoorbeeld de glij baan volledig gereviseerd zodat deze aan de Europese veilig heidsnormen voldoet. Ook be planting en verlichting worden aangepast. De activiteiten in het wedstrijd en instructiebad gaan gewoon door. De dienstregeling is aan gepast. Er worden dan tevens gereduceerde tarieven gehan teerd. VLISSINGEN - Het programma van de komende dagen voor het In- en Uitloophuis: Inloop met koffie-contactoch- tend: dinsdag en donderdag van 09.30 tot 12.00 uur. De sjoelclub komt dinsdagmiddag om 14.00 uur bij elkaar en woensdag van 13.30 tot 17.00 uur is er sociaal spreekuur. De eetgroep heeft dinsdag en vrijdag vanaf 18.00 uur een bij eenkomst. Donderdag 20 janu ari om 10.00 uur worden er wenskaarten gemaakt. Kosten 1 gulden per kaart, om half tien staat de koffie al klaar. Donderdag 13 januari om 10.00 uur: handenarbeid, kosten 1 gul den en 27 januari vanaf 10.00 uur bloemschikken. Kosten 2 gulden. Klaverjassers kunnen elke don derdag vanaf 19.30 uur terecht (opgeven is nog mogelijk) en voor de klussendienst kan van maandag tot en met vrijdag tus sen 09.00 en 11.00 uur gebeld worden: 417467. VLISSINGEN - Jn het activitei tencentrum aan de Willem Roe lofslaan wordt 21 januari om 09.30 uur begonnen met de cur sus kalligraferen, schoonschrijf- kunst. Kosten f 1,75 inclusief twee kof fie of twee thee. De cursus wordt verzorgd door Jacques Dupont. Op maandag kunnen belang stellenden Surinaams koken, kosten f 6,50. Hiermee wordt om 19.00 uur begonnen. MIDDELBURG - Programma: Buena Vista Social Club: 13 ja nuari 20.30 uur; 14 januari 22.00 uur; 15 januari 19.30 uur, 16 ja nuari 20.30 uur; 19 januari 20.30 uur. De Stilte; 14 januari 19.30 uur; 15 januari 22.00 uur; 16 januari 14.00 uur; 18 januari 20.30 uur. Lolita: maandag 17 januari 20.00 uur. Verwacht; Eeuwige Liefde 31 ja nuari; eerste filmcollege 25 janu ari en The Straight Story eind ja nuari. begin februari. J

Scheldebode | 2000 | | pagina 14