Scheldebode varia Poep op de voordeur Snertwandeltocht van wsv 't zand Nieuws in 'tkort Campinggids compleet vernieuwd! Constructiebedrijf overgenomen door c van Belzen Nieuwjaars concert ONDA L WEDSTRIJDKALENDER WIELERKOERSEN ZEELAND GOES - Sinds 1 januari heeft de indeling van de nieuwe dis tricten binnen de KNWU gestalte gekregen. Dat betekent onder andere dat Zeeland niet meer apart staat, maar sa men met Brabant ZuidWest één district vormt dat gaat opereren onder de naam Zuidwest Nederland. Consul daarvan is Jan van Stee uit Wouw. Licentieprijs Samenwerking Kalender De voorpret van de vakantie en het vakantievieren zelf wordt nu een stuk aangenamer. De ACSI Internationale Campinggids 2000 is totaal vernieuwd. De Europa-gids ver schijnt in twee delen in een foedraal, zodat de gids handza mer in het gebruik wordt. De gehele gids is in full colour ge drukt. Per camping is nu nog meer informatie beschikbaar, zoals bijvoorbeeld het e-mailadres, prijs in euro's, regio, de oppervlakte en de hoogteligging van de camping. MIDDELBURG - De schatkamer van het Zeeuws Museum is een succes! Vorig jaar in de juniormuseumweek in 1998 presenteerde het Zeeuws Museum de schatkamer voor kinderen. Nu ruim een jaar later hebben meer dan 2000 kinderen de schatkamer in het museum bezocht. In de schatkamer is een geheime tekenkamer. Hier maken de schatbezoekertjes een tekening voor niemand anders dan Wim Hofman, de Vlissingse kinderboekenschrijver, illu strator en kunstenaar. Samenwerking Eerste verdieping Wolterhuis start met jeugdtheater vakanties Rode Kruis Concert van slagwerkers Tienjarig bestaan Omroep Zeeland Fibromyalgie en bewegen Cyberbus bij Zeeuwse bieb -1 WOENSDAG 12 JANUARI 2000 MIDDELBURG - Weoensdag 19 januari is er van 10.00 tot 13.00 uur een inloopochtend in de praktijk voor Gestalt en Psycho- synthese aan de Breestraat 83. Er wordt uigebreide informatie gegeven over de diverse thera- pievormen en cursussen. OOST-SOUBURG - De stichting Weizijn Ouderen houdt dinsdag 18 januari een bingomiddag met Zeeuwse voordrachten in de Kwikstaart vanaf 13.30 uur. Kaartjes kosten f 3,50 (inclusief koffie of thee). MIDDELBURG - Er start 19 ja nuari een cursus 'leven en wo nen met allochtone ouderen' in de Woelige Werf aan de Ijssel- straat. Inlichtingen via telefoon 627537. MIDDELBURG - De commissie Ruildag 2000 houdt 15 januari een beurs voor postzegels, mun ten, modeltreinen, ansichtkaar ten, bankbiljetten en derdegelij- ke in Het Zuiderbaken aan de Rentmeesterlaan 245. De beurs duurt van 10.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Woensdag 19 januari is er een demonstratie met kennismakingsles Tai Chi Chuan en Chi Kung van 20.00 tot 21.00 uur in de gymzaal aan Westmede. Docent is Vincent Quandt. Op 26 januari wordt met de cursus begonnen, er zijn dan acht lessen. Info via tele foon 629749. MIDDELBURG - In het gebouw van de Vrije School Zeeland aan de Willem Arondeusstraat 59 wordt vrijdag 14 januari het Drie Koningen-spel opgevoerd. Aan vang 20.00 uur, de toegang is gratis. Zondag 16 januari is het spel te zien in de Wandelkerk in Mid delburg vanaf 19.00 uur. Toegang gratis, een vrijwillige bijdrage is welkom. MIDDELBURG - Konstructiebe- drijf Hillebrand, in 1888 door de familie opgericht als smederij, is overgenomen door C. van Bel zen, sinds 1971 werkzaam bij het familiebedrijf, vanaf 1991 mede eigenaar en in 1997 100% eige naar van de werkmaatschappij. De naam Konstructiebedrijf Hil lebrand BV wordt niet veran derd, Hillebrand is namelijk een begrip in Zeeland en ver daar buiten. Het bedrijf is toonaangevend op het gebied van industrie en wa terbouwkundige werken met een personeelsbestand van 45 medewerkers en een omzet van 11 miljoen. Het management is uitgebreid met bedrijfsleider ing. J. Kore- vaar uit Middelburg. In de or derportefeuille voor dit jaar zit ten onder andere: Spuischuiven voor de uitwateringssluis in Mis singen; zeven zwaarverkeers- bruggen voor Rotterdam; fiets- voet- en ophaalbruggen voor Utrecht; een basculebrug, sluis deur en deurschuiven voor Gro ningen en honderd stuks funde ringsbuizen voor een ongelijk vloerse kruising aan de Pernisse- weg in Rotterdam. MIDDELBURG - Zondag 15 ja nuari verzorgen de Brassband, het Jeugdorkest en de Samen- spelgroep van muziekvereni ging ONDA een nieuwjaarscon cert in het Zuiderbaken in Mid delburg Zuid. Aanvang 19.30 uur, entree gra tis. Voor het Jeugdorkest is het tevens een try-out voor het jeugdfestival in Schoonhoven op 22 januari. De Brassband had in november nog een uiterst succesvol optre den in Zwolle, daar werd de eer ste prijs behaald met onder meer Oregon van Jacob de Haan. Dit werk wordt zaterdag eveneens vertolkt. Voorts staan diverse composities op het pro gramma die iets met het millen nium te maken hebben. 'Afwachten hoe het uitpakt' Tijdens het samenstellen van de wedstrijdkalender voor het komend seizoen waren breedtesport en rekeningrijden de meest opval lende zaken die aan de orde kwa men. Cyclosportieven worden nu opgedeeld in een A- en een B- klasse. Zij die voor de B-klasse kiezen kunnen dan voor een lagere licentieprijs aan de bak. Maar dan moet voor elke wedstrijd wel een bedrag van 7 gulden 50 worden bij betaald. Jan van Stee is echter van mening dat deze maatregel toch de echte liefhebber stimuleert. "Hij heeft ook met werk en gezin te mak en en kiest nu zijn koersjes uit. Met tevens meer kans op succes, omdat de beste 300 cyclosportieven ver plicht zijn om een licentie voor de klasse A aan te vragen." John Akkermans kwam tot een an der standpunt. "Bijna alle cy closportieven vragen een A-licentie aan. Want verplicht tot een B-klasse wordt niemand en wat is dan trouwens nog het verschil met een trimmer? Ik denk, dat veel organ isaties er zich op verkijken. Want een A mag niet bij de B"s rijden, an dersom wel. Straks staan ze bij de B's met een man of dertig aan het vertrek. En voor ons vallen er alleen maar koersen af." Hoe een en ander zal uitpakken in het nieuwe seizoen moet natuurlijk worden afgewacht, maar inmiddels staat wel vast dat de samenwerking tussen de KNWU en de trimbonden goed op gang is gekomen. Deze breedtesport wordt door ve len toegejuicht. Wat de wedstrijd kalender betreft komt Zeeland uit stekend voor de dag. Voor het merendeel blijven de koersen uit voorgaande jaren gehandhaafd in onze provincie, of kregen zelfs uit breiding met één of meerdere cate gorieën. Wat "grote" wedstrijden betreft worden naast de interna tionale Delta profronde een viertal amateurklassiekers verreden (OZ Wielerweekend, Omloop van de Braakman, Wim Hendriks Trofee in Zeeuws Vlaanderen) en de ZLM- Tour met start en finish in Goes. Belangriijke wedstrijden zijn verder de internationale Junioren- driedaagse in Axel. de Omloop van Borsele voor Junioren en Nieuwelingen, het Nederlands Kampioenschap voor dezelfde cate gorieën in "sHeerenhoek en de klassiekers voor vrouwen Ster van Zeeland en Ster van Walcheren. Daarnaast worden zoals gewoonlijk weer vele criteriums verreden. De Zeeuwse wielerkalender voor dit jaar. Afkortingen: E/N= Elite/Neoamateurs; JUN=junioren; NW= nieuwelingen; Nd= nieuwelingen dames; Jd= junioren dame; Vr= vrouwen; Jgd= jeugd; DB= Dikke Bandenrace; A= sportk- lasse A (cyclosportieven); B=sportk- lasse B (cyclosportieven federatie trimbonden); Vet= veteranen; LJT= landelijk jeugdtournooi; Kla= klassieker; DK= districtskampioen schap; NK nationaal kampioen schap; TMZ= Trimbelangen Mid- De nieuwe campinggids beschrijft negenhonderdvijftig campings in de Benelux. Het zoeksysteem is eenvoudig door de vele land- en regiokaar- ten. Op deze regiokaarten staan de belangrijkste plaatsnamen, we gen en de geselecteerde cam pings. Onder deze zogenaamde deelkaarten staan de campings in die regio opgesomd met uitge breide informatie op plaatsnaam volgorde. In het jubileumjaar van ACSI (AC SI bestaat 35 jaar!) komt in dezelf de vormgeving de Benelux-versie van de campinggids. Ideaal voor de kampeerder die regelmatig in de Benelux kampeert. Voortbordurend op het succes van vorig jaar, is er nu de sterk verbeterde camping cd-rom 2000. Na de introductie begin 1999 zijn er maar liefst 30.000 exemplaren van de 1999-versie verkocht. De 2000-versie, uiteraard weer mét de ingebouwde routeplanner, blijft duidelijk en eenvoudig in ge bruik. De snelheid is toegenomen evenals het aantal gebruiksmoge lijkheden. Zoals men van de be kende groene campinggids ge wend is, worden zo'n 8.000 cam pings in Europa jaarlijks bezocht en gecontroleerd door 270 selec teurs. De beschikbare informatie is dus betrouwbaar, up-to-date en ob jectief. Ook wordt duizenden kampeerders gevraagd naar hun ervaringen op de campings. Deze informatie verhoogt de objectivi teit van de gids. De ACSI-selec- teurs kunnen desgewenst gebeld worden voor extra inlichtingen. De uitgebreide campinginforma tie vindt men in de campinggids, op cd-rom en op internet (www.eurocampings.net). Ook dit jaar kunnen Zeeuwse wielerliefhebbers genieten van koersen dicht bij huis. denZeeland; WTB= Wieier Trim- bond Zeeuws Vlaanderen. Op 18 maart: Oud Vossemeer(E/N, B+Vr; 25 maart: Omloop van Borse le (kla, JUN en NW); 26 maart: Graauw (NW+B); 8 april: Omloop van de Braakman (kla, E/N); 15 april: Lewedorp (E/N.NW, B, Vet, DB); 29 april: Koewacht Wim Hen driks Trofee (kla, E/N); 5 mei: Yerseke (JUN, NW, Jgd); 6 mei: Yerseke (E/N, DB); 7 mei: Kwaden- damme: E/N, JUN, NW, DB); 13 mei: Goes ZLM Tour (kla, E/N); 13 mei: Hoek WTB (B+); 14 mei: IJzendijke (E/N); 17 mei: Nieuw- dorp DK tijdrijden (alle cate- gorie%on); 20 mei: Wissenkerke (A+, B+ TMZ); 21 mei: Nieuwdorp (NW?, Jgd); 26/27/28 mei: Axel Driedaagse (kla, JUN); 27 mei: Kapelle (TMZ (B, Vet); 28 mei: Sluiskil (LJT); 1 juni: Wemeldinge (JUN, NW, DB); 2/3/4 juni: Ster van Zeeland (kla, Vr); 3 ju ni: OostSouburg (B+, Vet); 5 juni: Hulst (E/N, B+ WTB); 10/11 juni: OZ Wielerweekend Zeeuws Vlaanderen (kla, E/N); 10 juni: Borssele (kla,TMZ, A, B+); 13 juni: IJzendijke WTB (B, Vet); 13 juni: Axel (E/N); 17 juni: OudelandeTMZfB, Vet); 18 ju ni: Ovezande (TMZ B,Vet); 19 juni: Zuiddorpe (E/N); 23 juni: Goes TMZ (b, Vet); 24 juni: Lamswaarde WTB (B, Vet); 25 juni: Aardenburg (JUN, DB); 27 juni: St. Jansteen (E/N); 30 juni: Kruiningen TMZ (B, Vet); 1 juli: Kruiningen (E/N, JUN, NW, Jgd, DB); 4 juli: Westdorpe (JUN,NW); 6/7/8 juli: Ster van Walcheren (kla, Vr); 6 juli: Kortgene (DB); 7 juli: Heinkenszand TMZ (B, Vet); 15 juli: St. Maartensdijk (E/N, JUN, A, B+); 15 juli: "sHeerenhoek TMZ (24 uur B+, Vet); 16 juli: Clinge (E/N WTB B, Vet); 22 juli: Kortgene (E/N, A, B+); 26 juli: Westkapelle TMZ (B, Vet)29 juli: Biervliet (E/N, NW); 5 augustus: FOTO: TANNIE DE JONGE Haamstede (E/N); 11/12 augustus "sHeer Arendskerke (B, Vet); 18 au gustus: Philippine (E/N); 19 augus tus: Veere (Jgd); 19 augustus Heikant (E/N, B+); 25 augustus Clinge WTB (B, Vet); 25 augustus Tholen (E/N); 26 augustus: Hengst dijk WTB (B, Vet); 27 augustus "sHeerenhoek NK (JUN,NW); 2 sep tember: Delta Profronde; 9 septem ber: Hansweert TMZ (B, Vet); 10 september: Eede WTB (B, Vet); 12 september: Nieuw Namen WTB (b, Vet); 23 september: Nieuw Hulst WTB (B, Vet); 3 oktober: Hulst (E/N, WTB B, Vet). Schatkamer van Zeeuws Museum Die tekeningen laten weer eens zien hoe goed kinderen kunnen kijken en onthouden en vooral wat zij voor schatten ontdekten. Voorwerpen die terug te vinden zijn op schilder ijen, voorwerpen uit de genootschapskasten, delen van de wandtapijten, voorwerpen en gebeurtenissen uit de tijd van de Verenigde Oostindische Compag nie. In de juniormuseumweek van sep tember van dit jaar werd de ten toonstelling 'Het betoverde plein' voorzien van een speurroute en be trokken bij de schatkamer. Kinderen tekenden monsters, krokodillen, reuzen, jurken van in secten en halve benen. De schatkamer in het Zeeuws Mu seum is ontstaan in samenwerking met Wim Hofman. Hij verzon een spannende zoek- en kijk-route naar vogels, vissen, dieren, dingen, mensen, monsters en schepen. Het uitgangspunt is eenvoudig: ie mand die goed kan kijken, vindt de meest wonderlijke dingen in het museum. Maar: je moet wat doen met wat je hebt opgemerkt. Van daar dat de kijk-route eindigt in de schatkamer en een geheime tekenkamer. Hier maken de schatzoekers een tekening van wat zij aan vissen, dieren, dingen, mensen en mon sters vonden in het museum. De meeste tekeningen worden in een brievenbus gestoken die bij de balie van het museum staat. Museummedewerkers en Wim Hof man maken een keuze uit de vele tekeningen en gedichten. De mid denstand in Middelburg heeft voor de schatkamer meer dan 2000 prijs jes verzorgd die de jonge schatzoek ers kunnen grabbelen in de muse umgrabbelton. Uit de inmiddels 1399 ontvangen tekeningen is een kleine keuze gemaakt. Tekeningen van Hugo Kooiman uit Bergam bacht, Rens Niehe uit Middelburg, Dorien Vervoort uit Oud Turnhout in België, Kimberly Dreuning uit Soest en Gertude van de Ketterij uit Arnemuiden zijn tot 16 januari te bezichgen in de geheime tekenkamer. Het Zeeuws Museum heeft ander half jaar twee spannende activiteit en voor het gezin in de aanbieding. Het betreft een rondgang door het museum met een V.O.C.-schatkist. Deze schatkist is vooral bedoeld voor de jeugd van tien jaar en oud er. Enkele historische gegevens en voorwerpen die te maken hebben met de V.O.C. worden op een speelse manier behandeld. Voor gezinnen met kinderen jonger dan tien jaar zijn er de kijk-route en de zoektocht naar de schatkamer van het museum. In alle zalen worden op de muse- umvoorwerpen vogels, vissen, dieren, dingen, mensen, monsters en schepen ontdekt. Is dit gelukt dan kan een bezoek worden ge bracht aan de schatkamer en de geheime tekenkamer. Voor de schatkamer moet je naar de eerste verdieping en daarna één van de drie wenteltrappen af. De schatkamer met de schatkist is halverwege de wenteltrap, nog verder naar beneden is de geheime tekenkamer. Hier schetsen en tekenen de schat zoekers hun vondsten in het muse um, sommigen van hen maken een gedicht of vertellen een verhaal. Ze hebben daarna twee keuzes. Of ze nemen hun kersverse tekeningen mee naar huis of ze stoppen hun werk in de brievenbus bij de balie van het Zeeuws Museum. Deze wordt regelmatig geleegd door de museummedewerkers. Zij maken met Wirn Hofman een keuze uit de vele tekeningen en gedichten. De vijf mooiste, gekste en slimste tekeningen en gedichten zijn te be wonderen in een gouden lijst in de geheime tekenkamer. De schatkamer bezoeken kan nu nog t/m 16 januari Voor f 4,50 (f 2,50 entree en f 2, - voor de schatkamer) kunnen kinderen met het schatkamerboek op zoek gaan in het museum naar vogels, vissen; dieren, dingen, mensen, monsters en schepen. Eén volwassen begelei der op 4 tot 5 kinderen is verplicht. Meer informatie over de gezinsac tiviteiten (0118) 626655 afdeling educatie en museumactiviteiten, vragen naar Dorine Zelders MIDDELBURG - De politieberichten van de laatste dagen: De voordeur van een kinderdagverblijf in Vlissin- gen is de laatste tijd regelmatig be smeurd met uitwerpselen van ge bruikte luiers. Die worden dan eerst uit de container gehaald die buiten op de stoep staat. In Oost-Souburg werd in een eetgele genheid ingebroken. Er is een kla- praampje geforceerd en er werden een geldbedrag en een draagbare te lefoon meegenomen. In Zoutelande werd een groene PTT-brievenbus ge stolen. In de Vlissingse Glacisstraat werd een vijftigjarige man aangehou den die uit een supermarkt een pakje batterijen had meegenomen zonder te betalen. In de Weteringstraat,is een afvalbak opgeblazen. De voor kant werd twintig meter weggeslin gerd en vernietigde een ruit van een leegstaand pand. Waarschijnlijk is er vuurwerk gebruikt. De gordel- en helmcontrole in de Vlissingsestraat in Koudekerke en de Domburgseweg in Domburg leverde 40 personen een bekeuring op. MIDDELBURG - Wandelsportver eniging 't Zand heeft al jaren een snertwandeltocht op het pro gramma staan. Daar wordt dit keer niet van afgeweken. Op 15 ja nuari kan er door het hele gezin weer gewandeld worden. Er zijn routes uitgezet van 5 en 10 kilometer. Meedoen kost f 5,50. Voor iedereen is er een herinne ring en een gratis kop snert. Start tussen 13.30 en 14.00 uur bij wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42 in wijk 't Zand in de Middelburgse Stro- menwijk. VLISSINGEN - Buurthuis Het Wolterhuis start deze maand nog met theateractiviteiten voor jongeren. Deelnemers kunnen dan kennismaken met de eerste beginselen van de theatertech niek. Aan bod komen: Toneel spel, zingen, dansen, voordra gen en attributen maken. De cursus wordt verzorgd door Herbert Veira die zijn sporen heeft verdiend als leider van theatergroep Amazone. Begon nen wordt 26 januari op het adres Willem Roelofszlaan 2 (in gang Irislaan). De tijden: woens dag 18.30 tot 19.30 uur voor de jeugd van 6 tot 12 jaar; woens dag 19.30 tot 20.45 uur voor jon geren van 13 tot 18 jaar. Inlich tingen en opgeven kan via tele foon 465453 (tijdens kantooru ren). MIDDELBURG - Het Neder lands Rode Kruis zorgt voor va kanties in binnen- en buiten land voor mensen met een han dicap of chronisch zieken. De vakantieplekken zijn gelegen in een prachtige omgeving, de ac commodaties zijn aangepast. Inlichtingen bij het Rode Kruis Middelburg (telefoon 616331); Arnemuiden (602418); Valkenis- se (551247); Vlissingen (465070) en Westkapelle (572145). MIDDELBURG - Het slagwer kersensemble van de Zeeuwse Muziekschool verzorgt 15 en 16 januari een concert. Zaterdag 15 januari om 20.00 uur in het Arsenaaltheater en 16 januari vanaf 16.00 uur in de Kloveniersdoelen. Het ensemble bestaat uit verge vorderde leerlingen en een aan tal oud-leerlingen die inmiddels met een vakstudie bezig zijn. Kaarten zijn aan de zaal verkrijg baar. OOST-SOUBURG - Een greep uit het radio- en televisieaanbod van de jubilerende (10 jaar) Om roep Zeeland, de regionale om roep voor de provincie Zeeland. Op de radio van maandag tot en met vrijdag onder meer: Nieuws, Muziek door de week, Kanaalstraat 64, 'n Uurtje Bert, Muziek in bedrijf, De Hoge Pla ten en Zegt u 't maar, waarin te lefonisch gereageerd kan wor den op het nieuws. Jan Zwemer is er zaterdag kort na 12.00 uur. De sport begint om twee uur. Speciaal voor de kin deren komen om 08.00 uur Muis en Leeuw. Op tv, telkens vanaf 18.00 uur, worden op donderdag energie- tips gegeven in samenwerking met de Delta Nutsbedrijven. In Toeren wordt een rit door de provincie gemaakt, met daaraan verbonden een prijsvraag. Er zijn live-gesprekken over ac tuele onderwerpen op woens dag en Uit de Tijd is een cultuur historisch programma dat dins dag te zien is. OOST-SOUBURG - Maandag 17 januari van 14.00 tot 16.00 uur wordt in wijkcentrum De Zwaan aan de Kromwegsingel een bijn- eenkomst gehouden over fibro myalgie en bewegen. Cesartherapie is een vorm van bewegen die door mensen met fibromyalgie als prettig wordt ervaren. Deskundigen vertellen er over en hoe de oefenlessen ijn opgebouwd. MIDDELBURG - Op 18 januari komt de Cyberbus naar de Zeeuwse Bibliotheek.- in ver band met het project 'De over heid, een open boek'. Het gaat om het toegang tot in ternet bieden via bibliotheken. In de 'bus' worden eerst intro ductiecursussen verzorgd.

Scheldebode | 2000 | | pagina 10