D6 SCheldebOde indoor zeeland Internet adres: www.indoor.zeelandnet.nl Anky van Grunsven in aktie tijdens het 20e Indoor Zeeland met de inmiddels overleden hengst Cocktail. WOENSDAG 22 DECEMBER 1999 21e Indoor Zeeland Neem een kijkje achter de schermen van Indoor Zeeland! Voor geinteresseerde bezoekers organiseert Indoor Zeeland dit jaar voor het eerst een aantal rondleidingen over het evene ment. Dan kunt u alle vragen stellen die bij u opkomen en kunt u op plaatsen kijken die voor anderen gesloten blijven. U kunt zich tijdens Indoor Zeeland bij de informatiebalie opgeven en ontvangt dan verdere instructies. Doe het snel, er zijn slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar! Met het 21e Indoor Zeeland de 21e eeuw in door je eigenlijk een knus con cours krijgt. Zolang er nog mensen zijn die zo gek zijn om ieder jaar mee te werken, doe ik het ook," zegt Joke Schipper uit Ovezande, bestuurslid van In- door Zeeland met als specifieke taak de coördinatie van alle vrijwilligers. "De inzet van alle vrijwillige medewerkers maakt dat er op Indoor Zeeland altijd een fantastische sfeer hangt", aldus Joke. Kwaliteit boven kwantiteit Groei is niet het belangrijkste doel van Indoor Zeeland. Wel wil het bestuur het evenement met behoud van de veelgeroem de gezelligheid steeds profes sioneler voorstellen. Dit jaar heeft de Stichting gein- vesteerd in een betere verlich ting boven de hoofdring, en een mooiere presentatie van de re clame-uitingen in en boven de piste. Drie weken topsport, gezelligheid en spectaculaire shows! Voor de 21e maal kan een breed publiek genieten van drie we ken hippische basis- en top sport. Rond deze bijzondere jaarwisseling staan de Zeeland hallen weer in het teken van het grootste indoor paardensport evenement van Nederland. Op maandag 27 december start de 21e versie van Indoor Zeeland. Tot twee weken in het nieuwe jaar duurt het Concours Hippi- que dat dit keer als thema heeft: 'Met het 21e Indoor Zeeland de 21e eeuw in'. Zoals voorgaande jaren start Kit Indoor met aangespannen rijden, gevolgd door de promo tiedag Paardrijden voor Gehan dicapten. Aangespannen rijden: de familie Chardon Al weer voor de zevende maal organiseert Indoor Zeeland een dag met menwedstrijden. De enkelspannen en tweespannen bijten de kop af. Het wegtraject buiten de hal is geschrapt maar in plaats daarvan leggen de bij na honderd deelnemende aan spanningen twee parcoursen af in de hoofdring van de Zeeland hallen, waar het publiek alles uitstekend kan volgen. De parcoursen bestaan uit een aantal indrukwekkende hinder nissen, aangevuld met een aan tal eenvoudige maar moeilijke doorgangen van pionnen die aan de bovenkant voorzien zijn van een balletje. De breedte van de hindernissen wordt aange past aan de spoorbreedte van elk rijtuig en vermeerderd met slechts 30 centimeter. Het vergt dus heel wat stuurmanskunst om het traject foutloos en zo snel mogelijk af te leggen. Om goed te kunnen beoordelen of een aanspanning alle hindernissen foutloos passeert en er geen balletjes van de ke geltjes vallen, staan her en der in het parcours de zogenaamde hindernisrechters. De groom achterop de kar heeft een be langrijke taak. Bij het snel en scherp wenden helt de kar zo nu en dan vervaarlijk over en de groom moet de aanspanning in evenwicht zien te houden door zijn of haar lichaam als contragewicht 'in de strijd' te werpen. Ook heeft de koetsier zo nu en dan een geheugen steuntje nodig om het vaak in gewikkelde parcours in de goe de volgorde af te leggen. Om de barrages die op tijd worden ver reden zo spannend mogelijk te maken, kunnen de koetsiers best wat luidruchtige aanmoe digingen gebruiken van het pu bliek langs de kant! Dat de mensport door jong en oud be oefend kan worden bewijst de familie van meervoudig We reldkampioen IJsbrand Char don: ook zijn kinderen van 4 en 6 zitten al op de bok en binden de strijd aan met bekende na men zoals Aart van de Kamp (Nederlands kampioen twee spannen pony's en bekend door de spectaculaire shows die hij traditioneel tijdens Indoor Zee land ten beste geeft), Adri Tes ters, Piet de Ronde, Peter de Koning en Christiaan Provoost uit Domburg. Paardrijden voor mensen met een handicap De beoefenaars van de paar den sport voor gehandicap ten en hun supporters kre gen vorig jaar een grote te leurstelling te verwerken: de promotiedag paardrijden voor mensen met een handicap van Indoor Zee land kon wegens een -overigens niet gevaarlijke- besmettelijke ziekte onder de paarden niet doorgaan. Dit jaar hopen de deelnemers op een voorspoedi ger verloop. Aan de vrijwilli gers zal het niet liggen; zij heb ben er weer alles aan gedaan om de dag tot een succes te maken. Millennium Competitie Een bijzonder onderdeel van de Millennium editie van Indoor Zeeland vindt dinsdagavond 28 december plaats. Vanaf 19.30 uur brengt Indoor Zeeland één grote en gratis toegankelijke showavond ten beste. Verschil lende teams beconcurreren el kaar voor het kritische oog van een deskundige jury. Deze competitie is uitgeschreven om op originele wijze invulling te geven aan het thema: "Met het 21e Indoor Zeeland de 21e eeuw in". Alle Zeeuwse paar den- en ponysportverenigingen kunnen ongebreideld uiting ge ven aan hun creativiteit met een eigen show. De beste shows ko men tijdens het evenement alle maal nog een keer terug in het programma. De vereniging die de winnende show opvoert kan zich duizend gulden rijker re kenen! Naast deze shows van Zeeuwse bodem komen er vele andere shows aan bod: een 21-tal, een caroussel met Friese paarden, Zeeuwse trekpaarden en op de Finale-avond is er zoals altijd een spectaculaire Verrassings show! Clinic met top-amazone Coby van Baaien Indoor Zeeland is populair bij de deelnemers. Het aantal inschrij- vingen is over weldigend en hoewel de orga nisatie zoveel mogelijk com binaties de kans wil ge ven om te mag de lengte van de rubrieken niet ten koste gaan van het af wisselende programma. Voor zitter van Indoor Zeeland Piet Huige zegt hierover: "De basis- sport is voor ons belangrijk: uit de basis komen immers de top- ruiters van morgen voort. Wij willen jonge ruiters in Zuid- West Nederland graag de kans bieden om te starten op een evenement met een internatio nale uitstraling zoals Indoor Zeeland die heeft. Dat verklaart voor een deel ook de populari teit van het evenement bij de deelnemers. Maar zo langza merhand maakt ons succes het ons moeilijk om iedereen tevre den te stellen." Dit jaar zijn er dan ook weer klinkende namen present die net zo makkelijk de piste van Indoor Zeeland inrij den, als die van een wereldkam pioenschap of zelfs de Olympi sche Spelen! Bij de dressuur is de komst van Anky van Grunsven nog niet geheel zeker, hoewel zij al drie opeenvolgende jaren acte de presence heeft gegeven in Goes. Wel is een andere top-amazone aanwezig en wel tijdens de cli nic op 5 januari: de zeer goed presterende Coby van Baaien. Met de hengst Ferro speelt zij een grote rol bij de wereldtop, momenteel bezet zij de 12e plaats op de Wereldranglijst. Maar de progressie die de com binatie de afgelopen tijd heeft laten zien doet vermoeden dat een hogere klassering er het ko mende seizoen zeker aan zit te komen. Ook de Zeeuwen heb ben het afgelopen jaar weer goed gereden: topprestaties in de dressuur leverden Tamar Zweistra, Laurens van Lieren, Jan van de Bijl. Spring-international Jonathan Millar Bij de internationale deelne mers is de komst van Jonathan Millar zeker. De zoon van de bekende Canadese springruiter Ian Millar heeft de kunst van zijn vader goed afgeke ken en presteert niet onver dienstelijk op vele interna tionale con coursen. EK dressuur selectie Indoor Zeeland is uit verkoren als een van de vier selectiewedstrijden aan de hand waarvan de bondscoach zijn dressuur equipe pony's voor het Eu ropees Kampioen schap samenstelt. De pony-top van FOTO: LEONTDEN RUISSEN Chris Knol met Freckles Ayesta Bar, meervoudig Nederlands kampioen Western. Nederland zal zijn uiterste best doen om de zogenaamde 'lan- denproef zo perfect mogelijk uit te voeren in de piste van In- door Zeeland. Western Riding Het western rijden wordt steeds populairder. Reden voor Indoor Zeeland om ook hier aandacht aan te besteden. Tijdens de cli nic zijn enkele onderdelen ge wijd aan deze opkomende tak van de veelzijdige paarden sport. Chris Knol, de meervou dig Nederlands kampioen in de discipline Allround zal een de monstratie ten beste geven met zijn Quarterhorse genaamd Ay esta. Vrijwilligers Achter de schermen van Indoor Zeeland zijn ruim driehonderd vrijwilligers de motor van het evenement. Alle dertien con- coursdagen zijn zij verantwoor delijk voor de koffievoorzie- ning, de toegangscontrole, het secretariaat, het wedstrijdver loop in de piste, de stallen, de ontvangst van de gasten en pers enzovoort enzovoort. Zonder uitzondering offeren ze er graag - veel - vrije dagen voor op om te zorgen dat het evenement goed verloopt. De betrokken heid bij 'hun' Indoor Zeeland is groot. "Hiermee willen we laten zien dat we een kwalitatief goed evenement kunnen organiseren dat zo langzamerhand wel de gelijk meetelt," zo vinden de medewerkers. "Van de sport zie ik praktisch niets en ik ben bijna alle dagen in touw, maar iedereen zet zich geweldig in en dat is heel sti mulerend. Tijdens het con cours bieden mensen zich zelfs spontaan aan om mee te wer ken, dat zegt toch ook wel iets. En iedereen kent elkaar, waar- Stro-dorp Niet alleen de paardensport komt aan bod tijdens Indoor Zee land. In het gezellige stro-dorp kunt u zich aangenaam verpo zen en er is van alles te zien en te koop. Op de topdagen spelen hier live bands en wordt er gedanst en gefeest. Dit jaar zijn in ieder geval de Dennis Sweet Band, De B Machine en Dezz weer present om u de dansvloer op te krijgen! Goede sfeer typeert Indoor Zeeland Uit een vorig jaar onder het publiek gehouden enquête komt duidelijk naar voren dat Indoor Zeeland zich onderscheidt van andere evenementen door de uitstekende sfeer. Een compli ment aan alle vrijwillige medewerkers is hier op zijn plaats: zodra je de hal binnenkomt merkje dat zij er met hart en ziel staan. Enkele spontaan ingevulde quotes op de enquêteformu lieren willen we u niet onthouden: "Als bezoeker word je be trokken bij de hele sfeer rondom Indoor Zeeland", "De mensen die er werken zijn zo vriendelijk", 'iets om naar uit te kijken" en "Gevoel van saamhorigheid". FOTO:

Scheldebode | 1999 | | pagina 16