eldebode terzake Zeeuwse merk- en stoplappen Zilveren schoonmaakbedrijf Super De Boer Tevel ook in Middelburg r Kort nieuws Contact is belangrijk Geld is geen probleem voor Stormtroepers Scheldevliegers DIERPLEZIER IN KERSTSFEER IN DE ZEELANDHALLEN GOES - In de Zeelandhallen is 16 tot en met 19 december de eerste presentatie van de beurs Dierplezier in Kerst sfeer, waar alle soorten dieren, van knuffeldieren en huis dieren tot slangen, valken en ezels te zien zijn. Kleindie- renvereniging Zeelandia viert er haar vijfenzeventig be staan, er zijn behendigheidswedstrijden voor honden, trekpaardenwedstrijden en demonstraties schapen en eenden drijven. BOEKJE DOOR MIJN GEDAEN' MIDDELBURG - Gedepu teerde van cultuur drs. G. de Kok heeft het eerste exem plaar van de publicatie 'Door mijn gedaen' in ont vangst genomen uit handen van drs. G. Heerebout, voor zitter van de Vereniging van Zeeuwse musea. Ingelijst textiel Waardevol DIK ELFHONDERD UITNODIGINGEN VOOR 'SB-PERSONEELSFEESTJE' VLISSINGEN - Vijfentwintig jaar SB (Schoonmaakbedrijf Bleijenberg). Alle reden voor een 'feestje'. Mevrouw Ble- ijenberg (voor intimi Cocky) heeft er zelf het draaiboek voor samengesteld. Woensdag 1 december een receptie in Grand Hotel Arion voor genodigden, zaterdag 4 december een familiemiddag in datzelfde hotel voor medewerkers en gezinsleden. Mailing Goed daglicht Speeltuinen Parkeren 50-Plussers badmintonnen graag overdag Fototentoonstelling bij Sauer Oonk Casthuiskerk open voor bezinning Millennium message camera veel geld voor dieren L J DINSDAG 30 NOVEMBER 1999 mm VLISSINGEN - Zondag 5 decem ber in de Panta Rhei een optre den van Dedication, de muziek- formatie die begin volgend jaar de tweede cd When the night co- mes uitbrengt. MIDDELBURG - Sint Nicolaas is zaterdag 4 december tussen 13.30 en 15.30 uur bij kinder boerderij De Klepperhoeve. Kin deren van 4 tot 8 jaar kunnen er met sint en piet een ritje maken op de ponywagen {kosten 2 gul den), ponyrijden met zwarte piet (1 gulden) of samen met sint en piet de dieren voeren. MIDDELBURG - Op de vrijda gen 3 en 23 december houdt Jong Ambon in het clublokaal aan de Kruitmolenlaan 125a prijs-klaverjaswedstrijden met tombola, aanvang 20.00 uur. Kosten f 3,50. Reserveren via te lefoon 628643. MIDDELBURG - In de Morgen ster wordt zondag 5 december om 18.45 uur een zang-welkom- dienst gehouden met als thema 'vol verwachting'. Voorganger is W. van Riet van het Leger des Heils. Gospelkoor Foundation verleent eveneens haar mede werking met het combo Second Hand. TELEFOONCIRKELS 20 JAAR VLISSINGEN - De Telefooncir kels van de stichting Welzijn Ou deren Vlissingen bestaat 20 jaar. Dat wordt 7 december in Oost- Souburg gevierd met een mid dagje voor deelnemers en vrij willigers in de Kwikstaart aan de Nagelenburgsingel 2. In Vlissin gen is het feest op 24 januari in Bachten Reede aan de Vrede hoflaan 42. Telefooncirkels bestaan uit mensen die elkaar elke dag tus sen 08.30 en 09.00 uur bellen. De vrijilliger begint met het eerste telefoontje, degene die gebeld wordt, belt daarna een volgende deelnemer. totdat de laatste weer contact opneemt met de vrijwilliger. De cirkel is dan rond en iedereen weet dat het met de ander goed gaat. Mochten er problemen zijn, dan kan onmid dellijk in actie worden geko- men.Inlichtingen en aanmel dingen bij R. Eekman of B. de Jonge (telefoon 470246 of 465615) voor Vlissingen en bij A. Geelhoed (telefoon 467339) voor Souburg. De stichting Welzijn Ouderen is telefonisch bereik baar via nummer 416957. MIDDELBURG - Na het gim mick-plaatje Zomer in Zeeland moet Geld Geen Probleem, van het album Zeeuwse Babbelaars, een serieuze muzikale stap naar het grote publiek worden van band De Stormtroepers. Er is een videoclip gemaakt die onder meer bij TMF te zien is. De eer ste Zeeuwse oplage (3000 stuks) is bijna uitverkocht, de nieuwe serie is binnenkort leverbaar. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt woensdag 8 december een le zing over het thema Literaire tijdschriften in De Drvkkery vanaf 09.30 uur. Spreekster is Ariene van Westen. Entree 10 gulden. OOST-SOUBURG - Woensdag 8 december dansmiddag voor ou deren van 13.30 tot 16.30 uur in wijkcentrum De Zwaan. NIEUWDORP - De postduiven vereniging 'De Scheldevliegers' die ruim dertig leden telt in Borssele en omstreken houdt haar jaarlijkse prijsuitreiking in café-restaurant 'De Ploeg' te Nieuwdorp op zaterdag 4 de cember, aanvang 15.30 uur. Tot degenen die in het zonnetje worden gezet behoren onder andere Frans en Hans Walhout, die in het afgelopen seizoen Jeugdkampioen van Nederland werden. Tijdens deze gezellige bijeenkomst, waar iedereen wel kom is, draait het Rad van Avon tuur en is er ook een bonnenver koop Politiehonden en cavia's Door de deelneming van commer ciële stands naast de non-profit or ganisaties, en de te verwachten shows, de demonstraties en de wedstrijden wordt het een groot en afwisselend dierfestijn vlak voor de feestdagen. Het spits van Dierplezier '99 wordt afgebeten door dierenarts M. Vol kers uit Gapinge. Zij geeft een lezing over acupunctuur bij dieren op donderdag 16 november om 10.00 uur vóór opening van de beurs. Daarnaast heeft Kleindiervereni- ging K.P.S. Zeelandia in het kader van haar vijfenzeventig jarig be staan ook flink in de bus geblazen. Van donderdag 16 tot en met zater dag 18 december verwelkomt de vereniging honderden dieren met hun eigenaren en een groot aantal keurmeesters.Ook andere clubs ge ven acte de présence, zoals clubs van de muizen, ratten, cavia's, chinchilla's, fretten, St. Bernards, ezels, geiten, Maltezer Leeuwen, Kooikers,. Zij komen Zeelandia feli citeren en tegelijkertijd hun dieren showen. Op zondag is de ruimte die de eer ste drie dagen in beslag werd geno men door K.P.S. Zeelandia, vrijge maakt voor een grote behendig heidswedstrijd voor honden, waar voor inmiddels meer dan honderd inschrijvingen binnen zijn. Dit moet een groot blafspektakel worden, dat ook voor veel lachsal vo's zal kunnen zorgen. Alle dagen zijn verder in een andere demonstratiering de meest uiteen lopende activiteiten te zien, zijn zo als bijvoorbeeld Hondenflyball, Ge drag- en Gehoorzaamheidsdemo's en een behendigheidsparcours door de Kynologenclub Zeeland, hondenschooldemo's, asieldieren- presentatie, trimdemo's, schapen en eendendrijven, politiehonden demo's, Heelwork to Music Kiddo's Showteam, SOHO (Sociaal Helpen de Honden) demonstratie enz. Op zondag zijn er bovendien Jack Rus- sel Races, een Zeeuwse Trekpaar denshow en een bijzondere show met Malamut sledehonden voor de kar door de internationaal bekende Math Janssen. Ook voor de kinderen zullen de Zeelandhallen tijdens deze beurs een zeer aantrekkelijke plaats zijn, want naast alle dieren die getoond worden, zijn er ook dier knuffelhoe ken. Zoals van die van mevrouw Bo- lier, die haar eigen Dierplezier' boerderij heeft in Hoedekenskerke 'Door mijn gedaen' is een aantrek kelijk vormgegeven boekje over Zeeuwse merk- en stoplappen en hun maaksters. In het voorwoord omschrijft Heerebout de belang stelling voor deze materie als volgt: 'Merk- en stoplappen behoren tot de categorie voorwerpen waarvan de een niet genoeg kan krijgen en de ander niets af wil weten. Het is mijn vaste overtuiging dat het boekje de mensen die tot de eerste categorie behoren, tot genoegen zal bedienen en de mensen van de tweede categorie ernstig aan het twijfelen zal brengen: waarom niet eerder van die intrigerende objec ten genoten. In 1997-1998 is door het Bureau provinciaal museumconsulent Zee land en zeven Zeeuwse musea het behoudsproject 'Ingelijst Textiel' gerealiseerd. Doel van het project was het verbe teren van de toestand van slecht in gelijste textilia in de Zeeuwse mu sea en het vergroten van de deskun digheid van de museummedewer kers ten aanzien van de behande ling ervan. Het project werd mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Mondriaan Stichting en de Stichting Steunfonds voor de Zeeuwse musea. De 26 meest waardevolle ingelijste textilia uit de Zeeuwse musea, voor namelijk merk- en stoplappen, zijn onder leiding van textielrestaurator M. Maar van restauratie atelier De Tiendschuur behandeld door in to taal vijftien medewerkers van de deelnemende musea. Mevrouw E. de jonge-Everaert, tex- tieldeskundige en vrijwillig mede werkster van Streekmuseum De Meestoof heeft tijdens het project veel informatie verzameld over de achtergronden en de maaksters van de Zeeuwse merk- en stoplappen. Deze informatie is nu samenge bracht in de publicatie Door mijn gedaen. De publicatie is rijk geïllus treerd met meer dan 120 full-colour illustraties. Bovendien is, dankzij de medewerking van het Nederlands Centrum voor Handwerken uit Bre da, het telpatroon bijgevoegd van een van de mooiste merklappen die in de Zeeuwse musea worden be waard, die van Margaretha Anna Smytegelt uit 1762/3. Door mijn gedaen is een uitgave van de Vereniging van Zeeuwse musea en het Bureau provinciaal museumconsulent Zeeland. De vormgeving was in handen van Ra mon de Nennie. Met dit boekje wordt alvast een voorschot geno men op het jaar 2000, het jaar van het textiel, waarin meer merklapac- tivitelten zijn te verwachten. Door mijn gedaen. De geschiedenis van de Zeeuwse merk- en stoplap. Middelburg, Bevat tevens telpa troon van de merklap van Marga retha Anna Smytegelt uit 176213.56 pagina's. Meer dan 120 illustraties infull-colour. Verkrijgbaar bij de musea en de boekhandels in Zee land. Prijs f 19,50. en de Klepperhoeve Kinderboerde rij uit Middelburg. Er komt ook een slangenpresentatie van Vijvercen trum Lotus uit Middelburg en die zal wel enig ontzag inboezemen. De bokkenwagen waar kinderen in mee kunnen rijden krijgt beslist ook belangstelling. Onderweg ko men de kinderen dan ook een val kenier tegen met z'n indrukwek kende vogels. Menig kind gaat zeker onder de kerstboom nog een napra ten over al die spannende en mooie dingen. Openingstijden: 16 en 17 decem ber: 11:00 tot 22.00 uur, 18 en 19 de cember: 10:00 tot 18:00 uur. Toe gangsprijs volwassenen 10,00 gul den voor kinderen tot 12 jaar 5,00 gulden. Er zijn nog enige plaatsen beschik baar uitsluitend middels telefoni sche boeking. Inter-Expo BV Zee landhallen Goes, 0113-221020. Tijdens de beurs zijn sledehon den te zien, valken, chincilla's en politiehonden FOTO KORSUIZE norm, we werken voor Rijkswa terstaat, sinds kort het ROC en gaan zelfs naar bedrijven in Tilburg." Overigens bestaat Bleijenberg uit drie bedrijfstakken: BPS is Bleijenbergs Public Service dat zorgt voor buitenreclame: BPS Wesfbrschelde verzorgt al het schoonmaakwerk rondom de Westerscheldetunnel. Daarnaast uiteraard SB, het schoonmaakbedrijf. Er zit nog steeds groei in. Door Ben Donkers John Bleijenberg en z'n vrouw Cocky begonnen 25 jaar gele den in 'een achterkamertje' met hun bedrijf. Schoonmaken was de hoofdmoot. „Mijn schoonvader blaakte de Scheldepoort schoon, dokkan toren en wat toiletten. Hij stopte ermee. John zat in de garagew ereld, ik vroeg me af of het iets voor ons was. Na even dubben besloten we de gok te wagen. Een goede gok zo blijkt als in het ruime kantoorpand aan de Scheldestraat wordt teruggeb likt. „We hebben scholen en bedri jven een mailing gestuurd. Daarin hebben we duidelijk tot uiting laten komen dat we een uitstekende kwaliteitsnorm en redelijke prijsstelling hanteren. Belangrijk is daarbij onze repu tatie. Ons bedrijf heeft de ISO- „Dat komt ook omdat onze markt in een goed daglicht is gekomen. We hebben een sterk regionaal gericht bedrijf met kundige rayonleiders, districts managers en goed opgeleide medewerkers die regelmatig op onze kosten cursussen volgen." Cocky, John en dochter Patricia (receptioniste/telefoniste) nodigen alle medewerkers met hun gezinsleden uit voor een party op zaterdagmiddag 4 de cember in Grand Hotel Arion. Tussen 13.00 en 17.00 uur wordt er een jubileumfeest gepresen teerd met poppenkast, schminken, hapjes en drankjes, een mini-concert van een be faamd artiest, waarvan de naam nog even geheim wordt gehouden, en een donatie voor de plaatselijke speeltuinen. „Het is leuk om bloemen en planten te krijgen, maar echt blij zijn we met een bijdrage voor de speeltuinen van Vlissin gen. Hiervoor hebben we een speciaal rekeningnummer bij de ING-bank geopend: 65.53.10.185 t.n.v. Speeltuinen, Gemeente Vlissingen." „Er is een schrijnend tekort aan geld voor de speeltuinen, van daar dat we hiervoor deze actie op touw zetten. In januari wordt de opbrengst, aangevuld met een bijdrage namens ons bedri jf, overhandigd." Het feest is dan overigens nog niet klaar. Op het ogenblik wor den de panden in de Schelde straat verbouwd en aangepast, de heropening wordt medio volgend jaar verwacht. Vijfentwintig jaar SB (Schoonmaakbedrijf Bleijenberg). Alle reden voor een feestje'. I I mm I Super de Boer, nu ook in Middelburg. Piet Baan moest men voor de MIDDELBURG Met de opening van Super de Boer Tevel aan de Veerseweg in Middelburg is het voor de bewoners van de wijk NieuwMiddelburg weer makke lijk boodschappen doen. Na dagelijkse verse waar de deur en de wijk uit. De nieuwe super markt is gevestigd inpandig bij Citroëndealer Dijkwel en vanaf de weg is duidelijk kenbaar sluiting van de Sparwinkel van gemaakt dat Super de Boer daar zit. Dit is een tijdelijke voorzien ing van want over drie jaar ver huist Super de Boer naar het nog te bouwen winkelcentrum in nieuwbouwwijk Veerse Poort. Eigenaar Wim Tevel is al lang aktief in de levensmiddelen branche: "Ik heb ook een Super de Boer in OostSouburg en daar ben ik precies 23 jaar geleden op 1 december gestart: dinsdag 9 november opende de winkel in de Veerseweg. Piet Baan had een Sparwinkel en dat valt net als Super de Boer onder de Uni- groparaplu. Unigro wilde graag een verkooppunt in deze wijk houden zeker gelet op de toekomstige ontwikkelingen hi er. De organisatie informeerde naar mogelijke serieuze kandi daten en zo hebben wij elkaar gevonden. De stap is gezet en nam ik de winkel plus al het per soneel over. Al het personeel dat is een grapje want Piet Baan had een personeelslid, maar het klinkt wel leuk. Voor de vaste klanten van de Spar is het pret tig om in al het nieuwe toch een vertrouwd gezicht terug te zien. Bij Super de Boer leggen wij het accent op het versgebeuren en de weekboodschappen. Die kunnen hier gedaan worden daar hoef je nergens anders voor naar toe. We beschikken over grote koelvitrines met voorverpakt vlees, vleeswaren en kaas. Is er iets niet, of heeft men speciale wensen, vraag het aan het personeel, die staan klaar om de klanten van dienst te zijn. Verder zijn brood, groente en fruit allemaal vers te verkrijgen. Het assortiment van Super de Boer is dermate groot, dat je er alles kunt vinden wat je van zo'n supermarkt mag verwachten. Hier is dus echt geen sprake van een nood- winkel, het is een volwaardig verkooppunt met een kompleet pakket levensmiddelen." Parkeren is geen probleem bij Super de Boer want men beschikt over eigen parkeerter rein. Vlaggen en reclameborden wijzen de klanten de weg naar de achterkant van de Citroën- garage waar de supermarkt veertig parkeerplaatsen heeft. "Het gemak dient de mens", al dus Wim Tevel, "en als het van de zomer weer druk is in de stad zie dan het centrum maar eens in te komen met de auto. Hier rijdt men vlot binnen, de auto staat vrij geparkeerd en kan men in alle rust zijn boodschap pen doen. En voor de verse vis- liefhebbers staat er op woens dag en donderdag een viskraam voor de deur." Bij Super de Boer Tevel werkt een team van twaalf personen om het de klant naar de zin te maken. Super de Boer Tevel, Veerseweg 102, Middelburg, telefoon 0118 618569, openingstijden maandag/donderdag 08.30 tot 20.00 uur, vrijdag 08.00 tot 21.00 uur, zaterdag 08.00 tot 17.00 uur. OOSTKAPELLE - DOK Oostka- pelle wil het badmintonnen overdag voor 50-plussers wat meer publiciteit geven. De start was moeizaam, nu draait het al lemaal lekker. Krijgen de deel nemers steeds meer conditie en vooral plezier in het spel. Er wordt vrijdag van 10.00 tot 11.30 uur gespeeld in de Halve Maan, daarna is er koffie. Belangstel lenden kunnen er rustig eens een kijkje gaan nemen. Telefo nisch kan men inlichtingen in winnen via nummer 592770. VLISSINGEN - In notariskan toor Sauer Oonk aan de Bad huisstraat is tot en met 15 janu ari de foto-expositie Colorismo te zien van de Vlissingse kunste nares Annemieke van de Woe- stijne. De expo laat Bolivia en Peru in al zijn facetten en kleu ren zien. De tentoonstelling is tijdens kantooruren vrij te be zichtigen. Bij Sauer Oonk is de komende tijd een fototentoonstelling te zien. MIDDELBURG - De Gasthuis- kerk aan de Lange Delft 94 is in deze drukke decembermaand langer open. Belangstellenden kunnen er voor een extra moment van bë zinning terecht op 2,9,16,2122 en 23 december van 18.00 tot 21.00 uur. Woensdag 15 decem ber is er tevens een adventsvie ring met de Zeeuwse Koor school, aanvang 19.00 uur. EXLUSIEF BI) SPRINT PHOTO GOES/MIDDELBURG/VLISS- INGEN - Een foto maken met de millennium message camera van Sprint Photo krijgt automa tisch bij het afdrukken een spe ciaal bericht. Dat kan zijn: Year 2000, great new millennium, of Let's cele brate millennium 2000. Er zijn twaalf verschillende teksten die meegefotografeerd worden op de 24 foto's die de bijzondere, eenmalige camera bevat. Het toestelletje is exclusief bij Sprint Photo te koop, normaal voor een prijs van f 24,95. In de cember tegen het kadoprijsje van f 14,95. Echter zolang de voorraad strekt. De millennium message camera, exclusief bij Sprint Photo. GOES - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse verenig ing tot bescherming van Dieren heeft in Noord- en Midden Zeeland maar liefst 60.000 gulden opgebracht. Driekwart daarvan gaat naar asielen in deze regio, de rest van het geld is bedoeld voor voorlichting, ondersteuning van landelijke activiteiten en inspectiewerk. i

Scheldebode | 1999 | | pagina 5