■H3 Titanic op strand van Dishoek Travestie-act in Panta Rhei 'n Pittig bouw je o Westarn Party Centrum Maritieme dag BMW-rijders zondag op pad Tuin- en rad iof eest bij der Boede Extra feestje voor braderie Gapinge Vijfduizend gulden voor Edvard Kardelj to*». Is er nog leven na de boot? 1i Bei Cok (78) maakt liedjes en gedichten HARLEY DAVIDSON: MOTORDROOM VAN VEEL MANNEN Verpleeghuis Der Boede is zeker geen eindstation extra MIDDELBURG - Als er een Harley Davidson door de straat brult kijken alle mannen om, alsof er een bloedmooie vrouw voorbij komt. Een Harley is mysterieus, fascine rend, een droom voor velen, een gelukkig bezit voor de happy-few. Hoewel, de belangstelling voor de lifestyle van een Harleyrijder, spreekt steeds meer mensen aan. Ook vrouwen stappen erop alsof ze nooit anders gereden heb ben. Ze willen pk's onder hun kont. Het sonore geluid van het motorblok klinkt als muziek in de oren. De motorolie stroomt blijkbaar door hun aderen. VLISSINGEN-Het hoort er allemaal bij, een travestie- act tijdens de unplugged- competitie in strandpavil joen de Panta Rhei aan de Nolledijk. CURSUS NEDERLANDS Busreis naar Parijs Een ton rijker via tabakszaak Brand Wijkfeest in speeltuin Van Epenpark Basis-Engels Pupillen- en welpentoernooi .-^sebibl/C Scheldebode Burg. v. Woelderenlaan 5 Vlissingen Tel.: 0118-418653 VLISSINGEN - Tot en met 30 au gustus wordt een maritieme ten toonstelling gehouden in het Arion Hotel aan de Boulevard Bankert. Er zijn werken van Leen- dert van de Pool, Jan de Quelery, de modelbouwvereniging Vlissin gen en scheepsantiek In den Bolle Baaf. Zondag is er een maritieme dag van 11.00 tot 18.00 uur. Er staan stands, er is muziek, er zijn de monstraties, oude ambachten en rondvaarten met -originele hoog aars. Een voorbeeld van de mari tieme expo in het Arion Hotel. SEROOSKERKE - De nieuwe BMVV-Motorclub Zeeland heeft zondag 29 augustus een rit op het programma staan. Ook niet-le- den kunnen trouwens mee. Start en eindpunt bij boerderij 't Geer tje aan de Oostkapelseweg 44. In lichtingen telefoon 616480. KOUDEKERKE - Zaterdag 28 au gustus bestaat Radio Actief, de lo kale omroep voor Walcheren, ze ven jaar. Dat wordt samen ge vierd met het tuinfeest van der Boede op het studioterrein in Koudekerke aan de Poorteweg 15. Dat tuinfeest trekt jaarlijks dui zenden bezoekers, begrijpelijk want er is een snuffelmarkt, er zijn oude ambachten, ringrijden en een hindernisbaan voor de kinderen. Radio Actief zendt de hele dag live uit en er worden prijzen verloot. De feestdag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. GAPINGE - Omdat het de vijftien de keer is dat de braderie Gapinge wordt gehouden (komende zater dag 4 september), is voor een ex tra feestdag gezorgd. Er is een sjezenwedstrijd van de plaatselijke rijvereniging en er zijn activiteiten voor jong en oud. Er worden dertig kramen ver wacht en de hele dag door wor den loten verkocht door de Socië teit. Het programma: 10.00 uur ope ning braderie: 11.00 uur officiële opening met start van de sjezen- wedstrijd en tot 14.00 uur optre den van de Inter Scaldis Pipes and Drums. Om 14.30 uur komen Muis Leeuw en op het voetbalveld staat een luchtballon van Morres, daar kunnen belangstellenden eventu eel aan een lier de lucht in. Om 17.00 uur wordt de uitslag van de verloting bekend gemaakt en is de prijsuitreiking van de sje- zenrace. De dag wordt om 20.00 uur afgesloten met een lampion optocht met vertrek bij De Spil, daar wordt dan nog een feest avond gehouden met live-mu- ziek. VLISSINGEN - Het Juliana Wel zijn Fonds heeft vijfduizend gul den toegekend aan Vereniging Edvard Kardelj. De bijdrage is be stemd voor herinrichting van de nieuwe accommodatie. Het Fonds heeft vorig jaar in to taal bijna 32 miljoen uitgereikt. Dat geld komt onder meer van de BankGiroloterij, Lotto en giften van particulieren en bedrijven. WEEKKRANT VOOR WALCHEREN. VOOR BEZORGKLACHTEN KUNT U BELLEN NAAR 0118 652 700, VOOR TIPS EN LEUKE SUGGESTIES KUNT U BELLEN 0118 652 713 'Mijn vrouw wil het liever niet' door Ben Donkers Mannen als Jan Cremer, op een Harley afgebeeld op de cover van zijn beroemde boek 'Ik, Jan Cre mer', en de Franse rockzanger Johnny Halliday, die met zijn HD (liefkozend Gabrielle genoemd) over het podium buldert, geven er een extra dimensie aan. Kippenvel, net als bij een goed bluesnummer. Vooral het Harley- imago doet het. Harleys zijn niet langer de machines voor vijftig plussers die nog een aantal jaren van het vrijheidsgevoel willen ge nieten. Vraag het Wim Hendrikse van Su per Cycles in Goes. Hij is een soort Harley-dokter. Weet elk schroefje en boutje blindelings te vinden. Re pareert onderdelen of maakt ze ge woon zelf helemaal opnieuw en to vert van oude Harleys weer fonkel nieuwe te voorschijn. Niet voor niets luidt zijn slogan: where the past meets the future. Restanten De motor van zijn vrouw bijvoor beeld: hij zag de restanten van een versleten liberatorblok en maakte er een racer van in de sfeer van de dertiger jaren. Voor een leek een moeilijk bedien- bare machine. Dat geeft Wim's eega Veronica ook wel toe. „Je bent er lekker op bezig: ontste king aan het stuur, versnelling spookje links van de benzinetank en de koppeling bij de linkervoet, om maar eens een paar opmerkelij ke details te noemen." Wim zorgde voor een mengeling van hightech en klassiek. Hij doet er niet interessant over, voor hem is het de gewoonste zaak van de we reld. Een Harley heeft geen gehei men, althans niet voor de Goese HD-monteur. „De carters zijn origineel van HD, de zuigers van een VW Polo. Het uitlaatsysteem is homemade met ingekorte HD-taperdempers." Chirurchisch Het klinkt chirurchisch. Hij zorgde bijvoorbeeld ook voor grotere klep pen in het blok en verbeterde de klepgeleiding door bijna 30 mm Veronica op haar "nieuwe" liberator langere geleiders te monteren. De aanvoerpomp werd opgevoerd door de kamer van de rotor een beetje uit te frezen. Gaat het al duizelen? Voor de Har- leybouwer niet. Hij heeft er een jaar voor uitgetrokken om zijn vrouw deze puntgave machine te laten be rijden. De outlook dateert uit vroeger ja ren, de hedendaagse power zorgt voor 160 kilometer per uur. Da's veel kracht voor een vrouwtje als Veronica. Ze stapte trouwens al direct op haar achttiende op de mo tor. Reed eerst BMW, daarna Tri umph. Toen sloeg haar hart op hol. Harley was het, is het en blijft het. Daar laat ze geen twijfel over be staan. „Ook vrouwen kennen het Harley- gevoel. Dat onregelmatige motor geluid. Het ligt aan de cilinders. Dik 108 mm slaglengte, dat is een be hoorlijke afstand. Het bepaalt het karakter van de motor. De techniek uit de dertiger jaren is nooit veran derd, de kwaliteit wel." „Meer sleutelen dan mee rijden be hoort tot het verleden. Mechanisch en technisch krijgen wij de machi ne gezond. Kijk, een motor uit 1940 is niet voor deze tijd gemaakt, die moet worden aangepast. We verbe teren de verbranding, zodat de mo tor gemakkelijker op snelheid komt. De levensduur wordt hier door eveneens verlengd. Maar elke Harley is anders, dat is het leuke er aan". Anders Anders ook dan vroeger. De motor kan niet langer geïdentificeerd wor den met geweld, harde jongens, veel zuipen en vechten. Je ziet pas de ware Harleyrijder als hij zijn helm afzet. Daar kan een arts te vooischijn komen, een kan- toorpikkie of een doodgewone jon gen van de straat.' Maar eenmaal op een Harley veran dert de instelling. Het komt overeen met iemand die op z'n boot stapt. Weg van de stress, de dagelijkse be slommeringen: leve de vrijheid. Zelf heb ik een boot(je), dat gevoel ken ik. Het Harley-gevoel zou ik er graag aan toe willen voegen. Maar dan hoor ik op de achtergrond de bekende slogan: dan verkoop je toch de boot! Zou kunnen, maar in ruilen voor een Harley ziet mijn we derhelft toch ook niet helemaal zit ten. Dan moet er nog heel wat water door de Oosterschelde stromen. Delfzijl Wellicht kan een ritje naar Delfzijl op 5 september het roer enigszins omgooien. Daar wordt dan een Harleydag gehouden met als doel: mensen laten genieten van prachti ge motoren en kennis laten maken FOTO'S: MAIKEL DE KOK met de Harley-lifestyle. „Dat hoort nu eenmaal bij dat be faamde merk", zegt mede-organi sator van de Harley-meeting Mau rice Smit. „Het is een samenkomst van eens- gezinden, van mensen met een be paalde vrijheidsdrang. En die ko men uit alle lagen van de bevol king." Delfzijl zorgt voor kraampjes met Harley-artikelen, -sieraden en -on derdelen. Bijpassende live-muziek van HiFi Mamma en Barn, country and western, bodypainting en ta toeages. Voorafgaande aan 'de dag' is er een muzieknacht. Voor Harleyrijders en -liefhebbers een weekeinde om rekening mee te houden. Het is een eindje rijden, maar zeker de moeite waard. En misschien komt er straks in Vlissin gen weer wel zo'n spectaculaire motordag als vorig jaar, want er blijkt wel degelijk behoefte voor te bestaan. Zandsculpturen op het strand bij Dishoek. DISHOEK - Het is 'in' tegen woordig: zandsculpturen maken. Vrijwel iedereen heeft op het strand wel eens een kasteeltje ge bouwd of een flinke kuil gegra ven. Het valt niet mee om van het strandzand iets leuks te maken. Maar als je goed je best doet, lukt het wel. Dat dacht ook de familie Van de Berg uit Deurne, vader en zijn beide zoons begonnen om een uur of drie op het Dishoekse strand te bouwen aan de Titanic. FOTO: LIESBETH BOONE. Om 20.00 uur was het schip klaar. Een uurtje later kwam de vloed Hink doorzetten, de boot werd door het water verwoest. Geluk kig zag fotografe Liesbeth het schip nog in ongeschonden staat. Komende zondag 29 augustus staat er vanaf 17.00 uur weer van alles op het programma. No Shame komt met Nederpop- blues; de Firma Hopeloos met pret punk, ska en reggea; Mamilla Para dise met onvervalste rock en Pres- cilla Collins die de travestie-act op voert. Op 5 september is de laatste un plugged, vrijdag 17 september volgt de knalfinale in het Arsenaal theater. Het programma hiervoor wordt nog nader bekend gemaakt. Sfeer bij de Panta Rhei tijdens de unpluggedcompetitie op zondagmiddag. Veel bands zien wel iets in het optreden bij de Panta Rhei. M/V WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1999 'So schwierig ist das nicht' OOSTKAPELLE - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon gaat, in samenwer king met de Zeeuwse Volksuni versiteit, in september en okto ber drie korte cursussen Neder lands voor Duitse beginners ver zorgen. De cursus is speciaal be doeld voor Duitsers die regelma tig voor korte of langere tijd in Nederland verblijven en het pret tig vinden voor de alledaagse za ken in het Nederlands te kunnen communiceren. Er zijn vier les sen van twee uur op dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten honderd gul den, lesmateriaal inbegrepen. In lichtingen telefoon 581507. En, om met de organisatoren te spre ken: 'So schwierig ist das nicht'. MIDDELBURG - Het Zeeuws Pa let verzorgt 30 en 31 oktober een busreis naar Parijs. Iedereen kan mee, ook niet-leden. Kosten 180 gulden voor een twee persoons kamer (225 gulden voor een éénpersoons). Bij de prijs in begrepen: 1 overnachting met ontbijt, rondrit door Parijs en be zoek aan Lille. Opgeven zo spoe dig mogelijk via telefoon 413024. DOMBURG - Het is waarschijn lijk een inwoner uit Domburg die zich een ton rijker mag noemen. Bij tabakszaak Brand in de West- straat is namelijk een lot verkocht waarop 100.000 is gevallen. Het verkooppunt is door de Staat sloterij benoemd tot Very Impor tant Service Point. Een erenaam voor verkooppunten die succes vol gebleken zijn in de verkoop van staatsloten. MIDDELBURG - Wijkvereniging Nieuw-Middelburg gaat feesten in de speeltuin van het Van Epen park. Zaterdag 4 september vanaf 16.00 uur is het publiek er wel kom. Er is live-muziek van 7-inch en er zijn hapjes en drankjes te koop. De toegang is overigens gratis. GOES/MIDDELBURG/VLISSIN- GEN - Moeiteloos Engels leren spreken en ook verstaan. Dat kan tijdens de cursus basis-Engels die in september start. Het is een lesmethode voor vol wassenen die zonder voorkennis van het Engels in eigen tempo mee kunnen doen. Huiswerk ma ken is niet nodig. Als de volledige cursus gevolgd is, krijgt men een certificaat. Het is mogelijk om dan Engels te spreken in alledaag se situaties. Gewerkt wordt na melijk volgens de Cambridge- methode. Een cursus die al vijf tien jaar lang succes garandeert. Er is een ongedwongen, prettige manier van leren en dat een uur tje per week voor 45 gulden per maand. Daar komt bij dat de eer ste les gratis is, ter kennismaking en zonder enige verplichting. In Goes wordt de cursus 6 septem ber gestart in het Brandweer in structielokaal om 19.00 uur. In Middelburg/Vlissingen op 7 sep tember (19.00 uur) in het Brand weerpreventie Instructielokaal aan de Edisonweg 8a. Gevorder den worden er om 20.00 uur ver wacht. Voor inlichtingen en in schrijven kan contact worden op genomen met Dan Knook in Goes, telefoon 0113-229890. Hij verzorgt trouwens ook privéles of voor eigen groepjes. VLISSINGEN - Zaterdag 28 au gustus houdt korfbalvereniging Seolto het 28e pupillen- en wel pentoernooi. Op de velden naast speeltuin Lammerenburcht ko men tweehonderd kinderen in de leeftijd tot 10 jaar in actie. Het toernooi duurt van 10.00 tot 15.30 uur.

Scheldebode | 1999 | | pagina 1