De Scheldebode uit ik SCHELDEBODE veel overeenkomsten Sluijters en Sluiter Zondag in Middelburg Bi0SC0°P SKEELEREN: JE BENT VERKOCHT OF GENEZEN ALCOHOLVERSLAVING Mm concert Zondag 'kunst in openlucht' A Volleybal Programma unplugged Panta Rhei VIET-HOA m m expo Schildersclub exposeert Drvkkery- Programma Lange Jan project Deze advertentie werd mede SPAAR 15 mogelijk gemaakt door: SELECT r WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Nighttrain dendert gewoon door "Met skeeleren is het eigenlijk heel simpel. Je bent ver kocht of je bent genezen", zegt Rob Imanse eigenaar van skeelershop Be Bop in Vlissingen. "Als mensen bij mij in de winkel skeelers komen kopen, adviseer ik altijd om eerst een les te nemen omdat je niet weet waar je aan begint. Kijk, we willen niet alleen verkopen. We willen vooral dat mensen blijven rijden. En voor het eerst gaan rijden met een groepje, is een mooi begin omdat je met gelijken bent". Warming-up Smaak jéüut. 0118-652700 Vietnamees restaurant 1 augustus in de openlucht woensdag 28 juli 1999 VLISSINGEN - Programma Cine City: WILD, WILD WEST (12 jaar) dagelijks 13.45; 16.15; 19.00 en 21.45 uur. ENTRAPMENT (12 jaar) dagelijks 19.00 en 21.45 uur. WALKING (Ned. Alle leeftij den) dagelijks 19.00 uur. THE MATRIX (16 jaar) dagelijks 19.00 en 21.45 uur. KABOUTER Plop (alle leeftijden) dagelijks 13.45 en 16.15 uur. SLIDING DOORS 12 jaar) dagelijks 19.00 en 21.45 uur. BABY GENIUSES (alle leef tijden) dagelijks 13.45 en 16.15 uur. LA VITA E BELLA (12 jaar) dagelijks 21.45 uur. DE RUG- RATS (alle leeftijden) dagelijks 13.45 en 16.15 uur. NOTTING HILL (12 jaar) 19.00 en 21.45 uur. DE KONING EN IK (alle leeftijden) dagelijks 13.45 en 16.15 uur. THE MUMMY (12 jaar) dagelijks 13.45; 16.15; 19.00 en 21.45 uur. MULAN (Ned. 7,50 voorstelling, alle leeftijden) da gelijks 13.45 en 16.15 uur. Op zondag echter niet om 13.45 uur. VLISSINGEN - Vrijdag om 12.00 uur middagpauzeconcert in de Sint Jacobskerk met Marcekl van Westen uit Kapelle achter het orgel. Op 13 augustus komt Jaap Coppoolse, 20 augustus Jan Wisse en 26 augustus Bram de Wolf. Vrijdag 20 augustus is er tevens een avondconcert met het Souburgs Koperquintet, slagwerkgroep Vlijt en Volhar ding en Jos Vogel aan het orgel. MIDDELBURG - In de Oostkerk wordt 29 juli een middagpauze concert verzorgd door de Japan ner Kazue Goto, aanvang 12.30 uur. MIDDELBURG - In de Gasthuis- kerk treedt donderdag 29 juli (11.00 uur) de Zeeuwse Koor school op. VEERE - Het carillon wordt don derdag 29 juli bespeeld door Gerard de Waardt van 15.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 31 juli (19.00 uur) speelt Kees van Eersel. GOES/MIDDELBURG - De jon gens van de Zeeuwse Koor school verzorgen tijdens de zo mervakantie een aantal toeris tenconcerten. Dinsdag vanaf 11.00 uur in de Maria Magdale- nakerk in Goes en donderdag vanaf 11.00 uur in de Gasthuis- kerk in Middelburg. VROUWENPOLDER - Maandag 2 augustus wordt het tweede zo- merconcert op het Properorgel van de gereformeerde kerk in de Schoolstraat verzorgd, aanvang 20.00 uur. Organist is Charles de Wolff uit Vierhouten. Entree f 7,50 (kinderen tot en met 12 jaar gratis). MIDDELBURG - Discotheek The Nighttrain draait gewoon door, weer of geen weer. Donderdag 29 juli is er Night train Night met gratis entree, vrijdag 30 juli Mega Dance R&B- show met dj2-wise. Entree 15 gulden (incl. twee consump ties); zaterdag 31 juli Nighttrain Night surprise Act (entree 'n tientje (1 consumptie gratis). 'Zelfs doorgaan tot Zoutelande' Door Claudia de Troije-Booij Gemiddeld twee avonden per week verzorgt Be Bop skeelerlessen voor beginners. De lessen worden gege ven door ervaren instructeurs zoals Marco Stoel. "Het is eigenlijk puur als hobby", zegt Stoel. "Ik heb altijd geschaatst en les ge had van een bekende schaatser. De schaatstechniek is bijna hetzelfde als die van het skeeleren. De afzet moet ook zijwaarts zijn. Nu skeeler ik al 12 jaar. Ik heb ook meegedaan aan skeeler-wedstrijden en ben een keer de snelste wedstrijdrijder van Zeeland geweest." „Nu vind ik het vooral leuk om zelf te skeeleren en om instructie te geven. Tja, je moet soms wel eens dingen blijven her halen, maar dat vind ik niet erg." Imanse vult aan: "De een leert skee leren doordat je een oefening nog eens een keer voordoet, en de ande re leert het doordat je de theorie doorgeeft. En dat maakt het nou juist zo leuk". Een goede warming-up is heel be langrijk. Voordat de les begint wor den de specifieke spieren eerst 'wakker gemaakt'. Aansluitend worden wat oefeningen voorge daan om jezelf in balans te houden en wordt er gelet op de juiste li chaamshouding. Tenslotte leer je nog een aantal skeeler- en remtech- nieken zoals de Y-sleep, de Y-stop, de T-stop en het remmen met rem- blokje op de rechterschoen. Daarna begint het echte werk. De grote goep wordt opgesplitst in kleine groepjes met een instructeur. Vanaf de parkeerplaats bij het Nollebos in Vlissingen, skeeler je met de groep richting Dishoek. En heb je dan nog adem genoeg, dan kun je zelfs door gaan tot Zoutelande. Onderweg worden nog wat oefeningen gedaan zoals het remmen in de bermen en het op en af skeeleren van de stoe pen. En als je de smaak te pakken hebt en 'verkocht' bent, wat is er dan leu ker dan een toertocht maken in je eigen provincie? Be Bop houdt zon dag 1 augustus een toertocht "de omloop van Walcheren". Je kunt, naar gelang de conditie, kiezen uit een tocht van 30 of 60 kilometer. Stoel: "Het aantal kilometers klopt precies want ik heb het gefietst en nagemeten. We beginnen in Vrou wenpolder en skeeleren over de dijk. Prachtig. Aan de rechterkant zie je het Veerse Meer en links heb je de kering." Imanse vult aan: "De tocht gaat voor 80% over betonba- nen, en dat is heel uniek." Vanaf 09.00 uur kunnen liefhebbers zich voor 10 gulden in laten schrijven bij Restaurant Duinoord, onderaan de duinen in Vrouwenpolder. Onder weg wordt gezorgd voor een drank- Rob Imanse (links) van skeelershop Be Bop Vlissingen en instructeur Marco Stoel. je en hapje. Imanse: "Het blijkt dat er behoefte is om met groepjes te skeeleren. Als deze tocht aanslaat, dan geven we er zeker een vervolg aan. Op woensdag 18 augustus wordt een skeelertocht gehouden vanuit Westkapelle, de zogenaam de II dorpen tocht. Maar mis schien is het ook wel leuk een tocht te maken in Parijs of Amsterdam". Voor meer informatie over de skee lerlessen en over de toertocht kan Rob Imanse van Be Bop aan de Nieuwendijk in Vlissingen gebeld worden, telefoon: 0118 - 431001. Duidelijker kan 'kunst in de openlucht niet verbeeld worden dan door deze foto. MIDDELBURG - Na de succesvolle Vol-korenzondag is het thema van de Kunst- en Cultuurroute op zondag 1 augustus "KUNST IN DE OPENLUCHT". Langs de hele route zijn op allerlei plekjes beeldende kunstenaars te vinden, die niet alleen hun werk tentoonstellen en verkopen, maar ook met hun kunst bezig zijn. Sommige daarvan laten ook de techniek van hun manier van werken zien. Naast beeldende kunst komt men zo nu en dan ook podiumkunst tegen, evenals muziek en poëzie. Ondanks dat het de eerste keer is, belooft het een geweldige manifes tatie te worden, gezien de leuke ideeën van de deelnemers die niet al leen uit Zeeland komen, maar ook van ver daarbuiten. De kunstenaars hebben langs de prachtige route door de binnenstad, langs de grachten of op een van de vele pleintjes een plekje uitgezocht dat het meest bij hem of haar past. Kortom de bezoeker worden ver rast met verschillende vormen van kunst. Zo n 80% van de Nederland* bevolking tuvwn de 15 en 60 jaar drinkt weI een» alcohol. Alcohol biedt ook vergetel heid. Bij\ oorbeeld al» je moeite hebt met relatie», thuis of op het werk. al»je seksueel geweld wilt vergeten. Mede daarom heeft zo n 10 procent ran de mannen en vrouwen drankproblemen. Men drinkt raak le veel. Gevolg: verkeersdoden, vrouwenmishandeling, kapotte huwelijken, verslonsing. enz. Herkent u iets? Vraag tijdig hulp. NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID BSD PostbiuUlOS, 3502JC Ulrechl. Telefoon (030) 207 11 97 Verschijnt in een oplage van 50.353 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Amemuiden. Domburg. Mariekerke, Middelburg, Valkenisse, Veere, Vlissingen, Westkapelle Kantoor Inleveradressen Bladmanager Mini's Advertentieverkoop Redactie Correspondenten Fotograaf Bezorging Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl@uitg-zwn.nl 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen 'Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Kees Maas, tel.(privé): 076-5036345 06-51247948 Tijdens kantooruren 0118-652700 Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Sonja Broeders (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-479084 Dorine Staat (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-410647 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) tel. (privé): 0118-473051 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 06-21490344 Email: redscheldebode@uitg-zwn.nl Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Marcel van der Voort Tannie van Eek Claudia de Troije - Booij Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Voor klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekkranten Copyright c 1996 Uitgeversmaatschappij Zuidwest - Nederland B.V. DISHOEK - Dinsdag 3 augustus is het zes tegen zes-volleybaltoer nooi. Inschrijven kan bij de strand huisjes 360 en 362 tot en met 1 au gustus. De wedstrijden beginnen om 09.30 uur. Door de plaatselijke middenstand worden de prijzen beschikbaar gesteld. VLISSINGEN - Zondag 1 augustus worden de NK-masters beachvol- leybal gespeeld op het Badstrand van Vlissingen. VLISSINGEN - Strandpaviljoen Panta Rhei heeft voor de unplug- ged-competitie het volgende pro gramma samengesteld: Op 1 augustus: Pilars of Heaven met popmuziek; Alain met Soul en Sue met Engelstalige popsongs. Het volgende programma is, van wege de vakantieperiode, pas 22 augustus. De finale is gepland voor 17 september in het Arsenaal theater. MIDDELBURG - Er zijn heel wat overeenkomsten tussen de schilders Jan Sluijters en Willy Sluiter, afgezien van de bijna gelijkluidende namen. Beiden hebben in hun schil derijen en tekeningen zowel het mondaine leven in de twintiger, dertiger jaren als karakteristieke volkstypen vastgelegd. Beiden hebben, vaak levensgroot, in opdracht bekende personen uit het za kenleven, de kunstwereld en het vorstenhuis geportret teerd. Zij beheersten het teke nen op steen letterlijk tot in de puntjes en maakten prach tige, kleurrijke affiches die de vergelijking met het beste wat sinds Toulouse Lautrec op dat gebied in Frankrijk ontstond, glansrijk konden doorstaan. Beiden maakten kunstreizen naar Frankrijk en Italië. Beiden creëerden tussen 1916 en 1920 de messcherpe lytho- grafische spotprenten die als bijlagen bij de Nieuwe Am sterdammer werden gevoegd, maar ook in dezelfde periode de op steen getekende omsla gen voor liedjes (Jan Sluijters voor de teksten van Dirk Wit te, Willy Sluiter voor die van Clinge Doorenbos). En alle twee maakten ze talloze boek banden en illustraties, vooral voor kinderboeken. Het is de verdienste van Kurt Löb ge weest om de illustratieve kant van Jan Sluijters met zijn pu- blikatie 'De onbekende Jan Sluijters' uitgebreid te latenl zien. Nog minder bekend, want vrijwel anoniem, waren de werkzaamheden van Jan Sluijters voor de PBD, de in Hilversum gevestigde Plateel bakkerij Delft, waarvoor hij talloze ontwerpen maakte voor tegels, tegeltableaux en plateel. De in Middelburg ge vestigde galerie Icon wist daar enkele jaren geleden de hand op te leggen en een aantal van deze unieke tekeningen, aquarellen en 'sponzen' (sja blonen voor het beschilderen van tegels) vonden hun weg naar het Tegelmuseum te Ot- terlo. En nu wordt dan eindelijk, naast diens schilderijen, deze minder bekende, maar niet minder belangrijke kant in het werk van Willy Sluiter uit puttend getoond op de grote tentoonstelling die in het Dordts Museum tot 17 okto ber te zien is.Zijn litho's voor de Mosgroene, voor bladmu ziek, zijn talloze affiches en de door hem gemaakte boek banden (met name die voor zijn vriend Jan Feith) zijn van heinde en ver door Moniek Peters bij elkaar gebracht en bijzonder overzichtelijk ten toongesteld, maar ook in een prachtig boek in kleuren afge beeld. Galerie Icon in Middelburg laat in een kleine verkoopex positie eveneens vooral dit meer commerciële werk van Willy Sluiter en van Jan Sluij ters zien, waardoor tevens een tijdsbeeld van de Roaring Twenties en de Turbulent Thirties wordt gegeven. Deze tentoonstelling loopt tot 15 oktober. Icon is gevestigd aan de Wa- genaarstraat 16, op werkda gen open van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, ook op afspraak. ADVERTENTIES ADVERTENTIE Op het Veerse meer Avond-vaartocht op de "Lady Madeleine" Met Live-muziek Koud- en warm buffet Prijs 52,50 p.p. Kinderen tot 12 jaar 27,50 Zaterdag 7 augustus 1999 en Zaterdag 14 augustus 1999 Inschepen om 20.00 uur aan de Loskade in Middelburg (tegenover het NS-station) Ontschepen om 24.00 uur in Middelburg Geniet van een Zeeuwse zwoele zomeravond op het water Reserveer nu en bel: Rederij Dijkhuizen 0118-419367 Pr. Julianastraat 30 Wemeldinge tel fax nr.: 0113-621948 Exotisch sfeervol restaurant met specialiteiten uit Saigon en Hanoi. In onze moderne keuken bereiden wij de nieuwste Vietnamese gerechten voor a la carte op lopend buffet. Let op!! SPECIAAL NIEUW VEGETARISCH MENU VOOR 2 OF MEER PERSONEN NIEUW: VIS-, GARNALEN- en KRABGERECHTEN Ook een heerlijk gerecht uit de Zuid-Vietnamese keuken ca ro dón töm, een met krabbenvlees, garnalen en een geheim sausje. Aanbevolen in blad Lekker '99. Wij vragen uw speciale aandacht voor ons Vietnamees, Thais, Chinees en Indisch lopend buffet. Extra vegetarisch lopend buffet. Aanbieding: VIETNAMEES, CHINEES, INDISCH RESTAURANT Afhaalmenu voor 2 personen. Prijs f32.50 1 Ossenhaas met Vietnamese saus of varkenshaas of kippenvlees 2. Vietnamese loempia of gebakken banaan 3. Babi pangang 4. Vietnamese Koe Low Yuk 5. Indisch vlees met rode saus 6. Foe yong hal met kippenvlees 7. Saté 2 stuks 8. Vietnamese kroepoek 9 Nasi, bami of witte rijst. U kunt kiezen uit een keur van 55 overheerlijken gerechten, dat is smullen!! Wij serveren dit buffet voor een speciale prijs van 28.75. Kinderen tot 12 jaar 15.75. Wij serveren dit buffet op vrijdag, zaterdag en zondag. Bezorging thuis, bedrijf, kantine, overwerkers enz. U bent van harte welkom bij Viet-Hoa Ons restaurant was het eerste Vietn. Restaurant in Zeeland dat aanbevolen is In het blad Lekker 1999. Wij zijn geopend van 11.00 tot 22.30 uur. Ook voor athalen. In ons gezellige restaurant beschikken wij over 100 zitplaatsen. Graag tijdig reserveren. ADVERTENTIE WESTKAPELLE - De Westkap- pelse Schilderclub houdt een tentoonstelling onder het motto 'Spele en werke, tussen blom men en de zee'. De expo is te zien in Westkapelle Herrijst aan de Markt van 2 tot en met 7 au gustus. De openingstijden zijn van 16.00 tot 21.00 uur, entree gratis. Middelburg - Het programma van De Drvkkery aan de Markt:i elke dag posters maken op hetr binnenplein, vrije toegang vooiJ alle leeftijden. Dinsdag 3 augus tus Hou je van dammen door de leden van de Middelburgse Dam Club van 11.00 tot 16.0( uur op het binnenplein; woens dag 4 augustus vliegers maken! van 13.00 tot 17.00 uur onder leiding van leden van de Zeeuw se Vliegervrienden. MIDDELBURG - Het program ma: 29 juli: vanaf 11.00 uur zijn^ de kerken open. Er zijn werken te zien van A. Kappert in de Wandelkerk en Synagoge. Om 13.00 uur middaggebed in de Koorkerk; 13.35 uur Middel burgs kerkenpad en 15.00 uur miniconcert. Leen Broekert speelt dan op he orgel in de Koorkerk. Iedere le zondag van de maand Kunst- en Cultuurroute Middelburg telkens weer een ander thema. Aan Kunst in de openlucht nemen meer dan 60 kunstenaars extra deel. Langs de route en in tuinen van galeries en ateliers maakt de bezoeker kennis met allerlei vormen van kunst. Vaak is de kunstenaar aan het werk. Som mige begeven zich langs de route met performance. De plekjes zijn te vinden bij de nummers op de bijgaande plattegrond en herkenbaar aan de vlag. 1. Tprfkaai Langs de kaaien staan verschillende kramen met o.a. beeldhouwerk, schilderijen, sieraden etc. Diverse kunstenaars zijn er met hun werk bezig. Ook in de tuin van Galerie 'T' is dat het geval. Om 14.00 uur start bij antiquariaat De Boe kenbeurs een cultuurhistorische kaaienwande- ling met een stadsgids (kosten ƒ4,50). 2. Vismarkt Op het schilderachtige Vismarktje is onder de mooie klassicistische galerij een expositie te zien met schilderijen van Dees Goosen. M. Boers exposeert heer ceramiek en demon streert het raku-stoken. Pieter van Staveren neemt een hoek van het marktje in gebruik met beeldhouwwerken grafmonumenten. Enkele dichters presenteren hun dichtbundels en lezen voor uit eigen werk. Kabinetten van de vleeshal; schildersverdriet, foto's van de schilders Piet Dieleman, Erik van Lieshout en Luc Tuymans. In en voor de Salon Hedendaagse Kunst expo- sieren 6 kunstenaars van Het Kunstuus uit Heinkenszand. Galerie De Vier Gemeten, Zeeuwse schilders 1900-1960. 9, Kinderdijk Langs de jachthaven met herinneringstekens van kunstenaars uit de gehele wereld is door kunstenaars ingericht als tuin. Op de Dam en het Damplein kunt u genieten op één van de vele juwelier-antiquair en Antiquair Le Col- lectionneur. 11 Dam Aan het eind van de Dam is een klein plant soen met een beeld van Koningin Emma, nu omringd met kunstenaars. De graanbeurs met herinneringstekens van kunstenaars uit de hele wereld is door kunste naars ingericht als tuin. Op de Dam en het Damplein kunt u genieten op één van de vele terrasjes en/of een kijkje nemen bij Anton Quakkelaar, juwelier-antiquair en Antiquair Le Collectionneur. 13. Bellinkstraat De Palmboom, weer- en textiel objecten. 15. Si- Barbaragitng Galerie Treasure in Trash, kunst, kitch en ka- do's. 16. Koorkerkstraat Desafinado, jazz-eetcafé, Elle Biesheuvel, oliepastels 17. Markt. De Zeeuwse Kunstkring neemt bezit van de Markt. Er is een ludiek plan bedacht waarmee de kunstkring het publiek wil verrassen. Naast het hordes van het prachtige stadhuis kan men zijn/haar portret laten tekenen of schilderen. De Vleeshal: Buenas dias time. In DE DRUKKERY exposeert Ingrid Kramer, hoedenmaakster. De hoeden worden binnen en buiten geshowd. Vensters CEASUUR: werk van Claudia Kol- gen, Jolanda Roossen, keramiek, St. Sebasti- aanstraat 6. 19, Kprté NoordsUitat Cees en Anne Mulder, edelsmeden. "Het betoverde plein", werk van 10 Europese kunstenaars, beelden en objecten. Zeeuws Mu seum, Lucie van Dam van Isselt (1871-1949), "Meizoentjes" op 1 augustus gratis rondlei ding. Bij de kooromgang: H1STORAMA. 21Spanjaardstraat Galerie, 't Haentje te Paart, Francine Dijk: "bronzen schalen en lege ruimte", zowel bin nen als in de tuin. Galerie De Glazenkast, Ver- weijstr. 28, William Verstraeten. 22- Breesiraat Ruden Riemens, fotografie 23. Schuitvlotstraat Atelier de Mirette, beelden. Digna Blaauw, ke ramische objecten in de tuin. Gevelexpositie Juul Kortekaas. 25- Rptterdamsekaai Loop van hieruit even door naar roeivereni ging "De Honte" (zie het bord). Speciaal voor deze dag heeft de roeivereniging een open dag. Ook daar staan kramen waar kunstenaars ac tief zijn. Op het terras aan het water zijn con sumpties verkrijgbaar. In de tegenoverliggen de straat vindt u weeratelier "Het Bonte Koe tje" (Nederstraat 10). 26, Lpndensg Kaai Lucy de Graaf laat bij haar woonboot buite nobjecten zien. Samen met andere kunstenaars heeft zij ook een kraampje bij de Koningsbrug. Bij Londense Kaai 39 (Bouw-winkel) wordt door een paar kunstenaars geëxposeerd, zowel binnen als buiten. 27, Segeersstraat Flipse, antiquair/juwelier: speciaal voor de kunst en cultuurroute 10% korting op oud-gre nen meubelen en sieraden. Restaurant La Place Rondvaart Middelburg, de boot vaart tussen 12.00 en 16.00 uur.

Scheldebode | 1999 | | pagina 13