De Scheldebode varia voor persoonlijke cadeaus Hongarije werkgroep als stichting verder Voor derde maal beste van Nederland Sponsors Dauwendaele Revolutionaire zachte lenzen 2.500 gulden voor cliniclowns Meldpunt dubieuze stoffen r Vlinderexcursie Ultiem wapen tegen diefstal van scooters Autopuzzelrit met vaartocht Professioneel verhalenverteller MIDDELBURG - De turven en benjamins, de allerjongste groepen spelers van de rugbyclub Oemoemenoe uit Mid delburg, zijn in opmars. Niet alleen in aantal, maar ook wat hun prestaties betreft. In landelijke toernooien, waar aan alle grote Nederlandse verenigingen deelnamen, be haalden de 6/8-jarigen zeer aansprekende resultaten. Op de Nationale leugd Rugbydag in het rugbystadion in Amsterdam veroverden zij de eerste plaats. Nog onlangs werden zij na British School tweede in een groot toernooi in Oisterwijk. Schoolrugbydagen Ook problemen BIJ TILROE OPTIEK L BORDUURSTUDIO MORENA Eigen busjes JUMBO SUPERMARKTEN MIDDELBURG - In opdracht van het vakblad voor Neder landse Foodretailers, Foodmagazine, voert het onafhanke lijke onderzoeksinstuut GFK Information Recources elk half jaar een enquête uit onder Nederlandse consumenten om de waardering voor 's lands supermarkten te meten. Uniek irritatiepunten Mooi Vierdagen lang fietsen in Zeeland Speel-in bij Stenen Toko VLISSINGEN - In de natuur tuin bij het Milieu Educatie Centrum aan de Koren bloemlaan 5, wordt zaterdag 17 juli een rondleiding ge houden met als thema: Vlin ders en andere insekten. Aanvang 14.00 uur, deelna me is gratis. MIDDELBURG - Rijwielcen trale Dauwendaele in de Vrijlandstraat heeft 'het ul tieme wapen tegen scooter- diefstal'. Het is de DatatagX2 next. Door het gebruik van tags kunnen tweewielers, of onderdelen daarvan een voudiger worden geïndenti- ficeerd. Op onzichtbare of moeilijk bereikbare plekken kunnen ze worden aangebracht. Elke tag heeft een unieke code die in een landelijk bestand wordt geregistreerd. Met een scanner kunnen ze 'gelezen' worden. Zodoende kan bij controle meteen gezien wor den of de scooter gestolen is. Omdat niet alle onderdelen van tags voorzien kunnen worden, zijn er chemische etsingstickers. Aan de voor- en achterzijde van de getagde tweewieler komen hologramstickers die aangeven dat de scooter van datatag voorzien is. Verwijdering van de tags be tekent onherroepelijk ernsti ge beschadiging. Ook voor het afsluiten van een verze kering heeft het systeem voordelen. Inlichtingen bij Datatag inbouwstation Rij wielcentrale Dauwendaele, telefoon 614994. KAMPERLAND/KAPELLE Vanaf Camping De Roompot te Kamperland en vanaf de Petra- kerk aan de Goesestraatweg te Kapelle start zaterdag 17 juli een grote autopuzzeltocht ten bate van de actie: 'Zeeland helpt moeders en kinderen op Haïti'. Inschrijven voor deze tocht die langs de mooiste plekjes van Noord- en Zuid-Beveland voert tussen 11.30 en 13.30 uur. Onderweg is een stop ingelast waar de deelnemers koffie, fris en een broodje kunnen nutti gen. De tocht voert langs de mooiste plekjes op Walcheren en Zuid- Beveland het einddoel is de Mosselveiling aan de Dregweg in Yerseke, waar een boot ge reed ligt voor een vaartocht over de Oosterschelde. De boot ver trekt tussen 13.00 en 16.30 uur elk half uur. Tijdens de tocht vertelt de schipper over de mos selcultuur en alles war daarbij hoort. In de Mosselveiling is een film te zien over de groei en ver werking van de mossels. De kof fie is bruin en er is koek, fris drank en ijs verkrijgbaar. Aan deze auto/vaartocht is een prijs vraag verbonden. Het inschrijfgeld voor de Auto puzzel/vaartocht kost 5 gulden p.p.: kinderen tot 12 jaar 2 gul den 50; een gezins-auto-vaar- kaart kost 20 gulden. Vaarkaart- jes zijn bij de Autopuzzeltoch inbegrepen. Voor zie alleen de vaartocht mee wil maken, gel den bovenstaande prijzen even eens. AAGTEKERKE - De profes sioneel verhalenverteller Jos van Amsterdam komt vrijdag 16 juli in de schuur van de familie Francke aan de Peke- lingseweg 5 spannende ver halen vertellen aan kinde ren, ouders en ouderen, aan vang 19.30 uur voor de jeugd tot 10 jaar en 20.30 uur voor iedereen vanaf 10 jaar. En tree f 3,50. De opbrengst is voor een diaconaal project in Ghana. MIDDELBURG - Op het Bin nenplein van De Drvkkery lezen vanaf 11.00 uur Wim Hofman en Hedwig von Bil low uit Zwart als Inkt. Turven Oemoemenoe in opmars Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst. Daarvan is men bij de rugbyclub Oemoemenoe al sinds de oprichting van de ver eniging in 1971 overtuigd. In de jaren 1975 tot 1980 behoorden diverse jeugdteams tot de beste van het land. Een flink aantal spelers werd geselecteerd voor nationale jeugdteam. In de ja ren daarna ging het met de jeugd minder goed. Maar nu heeft Oemoemenoe weer een bloeiende en groeiende jeugd afdeling. Een jaar of vijf geleden zette de tweeling Harry en Edwin van Helsland hun schouders onder het jeugdwerk. Door actieve deelname konden jongens en meisjes kennismaken met de rugbysport. Dat leverde een flink aantal nieuwe leden op. Als minimum werd toen 10 jaar aangehouden. Nadat besloten was jongeren te gaan werven vanaf 6 jaar ging het pas goed lopen. Dat besluit werd met name in gegeven door het feit dal Quin- ten, de toen 10-jarige zoon van Hans en Yvonne van Dijk net als zijn ouders rugby wilde gaan spelen. Vader Hans (45), zelf al vele jaren actief als rugbyer, be gon met een kleine groep zeer jeugdigen. Hij vertelt: "Vriend jes van school sloten zich al snel aan. De groep turven (6/8 jaar) en benjamins (9/11 jaar) omvat nu al dertig meisjes en jongens. Ook het aantal spelers in de ou dere groepen groeit gestaag. Wat aantal leden in die groepen betreft behoort Oemoemenoe nu tot de grootste vijf van Ne derland". Een zeer verheugende ontwik keling die echter ook de nodige problemen geeft. Van Dijk: "On ze jeugdleden komen niet alleen uit Middelburg, maar ook uit Vlissingen, Koudekerke en Sou burg. Het zal duidelijk zijn dat de kleinsten niet alleen naar het sportpark aan de Nadorst kun nen komen. Daarom hebben wij een regeling getroffen waarbij de kleinsten voor de trainingen van huis worden opgehaald en ook weer worden thuisge- nen om een aantal eigen busjes bracht." aan te schaffen. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm MIDDELBURG - FC. Dauwen daele heeft een florerende jeugdafdeling. Een aantal elftal-, len is op de foto's vertegen woordigd. Het merendeel heeft ook een sponsor, echter D4 zou ook zo graag eens met iets nieuws rond willen lopen. Wie meldt zich? De andere teams zijn namelijk al voorzien. D4, heeft nog geen sponsor, aanmeldingen zijn van harte welkom. D5, gesponsord door CoCo Wear VLISSINGEN - Bausch Lomb Pure Vision is een revolutionaire zachte contactlens die dertig da gen continu dragen mogelijk maakt. De meeste contactlens dragers zouden het liefst lenzen dragen zonder zich te bekomme ren over het dagelijks ritueel om lenzen 's morgens in te doen en 's avond weer uit, met de daarbij behorende verzorging. Wakker worden en meteen een scherp beeld, dat is de ultieme wens van menig bril- en lensdra ger. Vanaf 15 juli kan Tilroe Op tiek aan de Walstraat voor des kundige aanmeting zorgen. De Pure Vision wordt gekenmerkt door een hoge zuurstof-doorla- tendheid. De unieke Peiforma technologie geeft de lens een glad oppervlak met blijvende, con stante bevochtiging. Dat resulteert in een uitstekende gezichtsscherpte en langdurig draagcomfort. De lens is uitvoe rig getest tijdens klinische studies in Amerika en Europa, waaron der Nederland en België. Meer informatie bij Tilroe Optiek, Wal straat Vlissingen. Niek Baarends van Baarends Bak Catering overhandigt, geassi steerd door Henk Kramer van Thema Communicatie Zeeland, de cheque van 2.500 gulden aan Adje van den Bosch van Cliniclowns. FOTO: HARRY DE LANGE OOST-SOUBURG - Niek Baar ends van Baarends Bak Cate ring Vlissingen heeft een cheque van 2500 gulden overhandigd aan mevrouw Van den Bosch van de stichting Cliniclowns. De cheque is het resultaat van de actie die B&B voerde bij de opening van het nieuw bedrijfspand op industrie terrein Vrijburg. In plaats van ca deaus vroeg de cateraar donaties voor de cliniclowns. De giften werden door de directie aange vuld tot 2500 gulden. Cliniclowns zorgen voor een beetje vreugde voor kinderen die langdurig of on geneeslijk ziek zijn. De stichting is op het ogenblik in onderhande ling met het Oosterscheldezieken- huis Goes en ziekenhuis Walche ren in Vlissingen om er activitei ten te gaan ontwikkelen. D1. met sponsor Amev Verzekeringen Henk Lenaerts. D2, eveneens met sponsor Amev Verzekeringen Henk Lenaerts. D3, wordt gesponsord door Van der valk en De Groot. Carla van den iJssel in haar Borduurstudio Morena. FOTO: HARRY DE LANGE MIDDELBURG - Carla van den Ijssel is gespecialiseerd in het leveren van bijvoorbeeld bad handdoeken, badlakens gebor duurd met de naam van de ba by, jarige of bruidspaar met eventueel huwelijksdatum. Zo'n textielcadeau vindt ieder een leuk en origineel. Slabbetje, sportshawl, servet of zakdoek worden door naam of tekst een wel heel persoonlijk geschenk. Relatiegeschenken met bordu ring van bedrijfslogo of -naam zijn eveneens mogelijk. Perso neelsverenigingen kiezen voor hun medewerkers of collega's vaak een badhanddoek uit voorzien van een logo en een geborduurde voornaam. Bij Morena worden de cadeaus leuk in cellofaan of geschenkko ker verpakt, er kan eventueel een washandje of zeep worden bijgedaan. Naast de verkoop van textielcadeaus worden in de Studio logo's, bedrijfs- of ver enigingsnamen op sweaters en polo's geborduurd. Dat kan na tuurlijk ook op bedrijfskleding die aangeleverd wordt. Verder maakt de Studio geborduurde emblemen voor clubs, zaken en particulieren. Morena borduurt met een com putergestuurde machine, men kan er terecht voor een slabbet je, tien badhanddoeken of 1001 borduringen. De openingstij den: maandag van 13.00 tot 16.30 uur, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur. Het adres: Noordmonsterweg 2, telefoon 614602. „Die service werkt ongetwijfeld positief op de groei van het aan tal jeugdleden. Het is een hele organisatie, maar als je de resul taten ziet is dat het zonder meer waard. Heel prettig is ook dat de 'Vrienden van Oemoemenoe' voor alle turven en benjamins een rugbyshirt hebben aange schaft". „Voor deelname aan toernooien en wedstrijden moet verworden gereisd. Naar Brabant en de randstad. Ook dat vereist veel inzet van begeleiders en ouders, maar het lukt." Er zijn nu vergevorderde plan- "Wij hebben daarvoor al een aantal toezeggingen en boven dien gaan wij diverse activitei ten op touw zetten om de beno digde fondsen te werven", aldus Hans van Dijk. De jeugdtrainingen van Oemoe menoe zijn op woensdag van half zes tot half zeven. Vijf des kundige trainers brengen de jeugd spelenderwijs de beginse len van de rugbysport bij. En met succes, want zo werd tij dens het toernooi in Oisterwijk de 8-jarige Yedney America ge kozen tot meest veelbelovende turf van het toernooi. Voor na dere informatie, tel. 0118- 440094. mssammamm OOST-SOUBURG - In februari bestond de Hongarije-werk- groep, een initiatief van de gere formeerde kerk, 12,5 jaar. Al sinds de oprichting wordt er, naast het onderhouden van contacten met zustergemeente Rakospalota-Budapest, hulp in Roemenië en omgeving vers trekt. Het werk met betrekking tot Roemenië van de Hongarije- werkgroep is overgegaan in de stichting Roemenië-hulp Oost- Souburg. De stichting is ook aangesloten bij een nationaal netwerk voor hulp in Oost-Europa, de stich ting De Ondergrondse Kerk. De ze is vervolgens weer betrokken bij een internationaal netwerk, ICA. Het werk van de stichting uit Oost-Souburg bestaat uit het organiseren van hulptranspor ten en financiële projecten. Directe hulp bestaat uit: voed sel, kleding, structurele hulp zo als ziekenhuisbedden, rolstoe len en medische apparatuur. Er worden zo nu en dan acties gehouden en natuurlijk zijn gif ten altijd welkom op banknum mer 38.93.70.444. Contact op nemen met Adri of Tannie Gi- deonse (telefoon 468219) kan natuurlijk ook. Jumbo Supermarkten kwam in het Zomerrapport 1999 voor de derde maal op rij (in totaal voor de vierde keer) als beste uit de bus. Met vrijwel alleen achten op de beoordeelde onderdelen van de lijst liet de dochter van de Van Eerd Food Groep de concurrentie ver achter zich. Ten opzichte van eerdere me tingen vergrootte Jumbo zelfs de voorsprong op de nummer twee. De supermarktformule van Jumbo is uniek in Nederland omdat zij als enige het prijspeil van Aldi combineert met de (vroegere) service, kwaliteit en uitgebreidheid van het assorti ment van Albert Heijn. De vas te laagste prijzen, ook voor met name A-merken, het ruime as sortiment van wel 17.000 arti kelen, de verswaardering met hoogstaande kwaliteit en de deskundigheid en klantvrien delijkheid van het personeel doen steeds meer Nederlandse consumenten besluiten om hun dagelijks boodschappen voortaan bij Jumbo te doen. Jumbo is ook trots op haar per soneel dat met een 8.35 als meest klantvriendelijke van Nederland is beoordeeld. Van wege de groeiende belangstel ling van consumenten is Jum bo al een aantal jaren de snelst- groeiende supermarktketen van het land. Jumbo heeft kans gezien diver se irritatiepunten voor consu menten te vertalen in oplossin gen met spijkerharde garanties naar consumenten toe in de vorm van zeven dagelijkse ze kerheden. Jumbo legt zichzelf ook sancties op indien onver hoopt een van die zeven dage lijkse zekerheden niet wordt waargemaakt. Als voorbeelden geeft Jumbo de absolute garan tie dat haar producten worden verkocht tegen de allerlaagste prijzen van Nederland en daagt consumenten uit in de vorm van een beloning om een ande re supermarkt te vinden die goedkoper is. Nodeloos wach ten aan de kassa is bij Jumbo uit den boze. Sta je als vierde in de rij bij de kassa, en niet alle kassa's zijn in gebruik, krijgt de consument haar boodschap pen gratis mee naar huis. Zo heeft Jumbo ook een unieke versgarantie want zijn produc ten, met uitzondering natuur lijk van dagverse artikelen, nog maar twee dagen houdbaar dan kan de consument ze gratis meenemen. Iedereen heeft er een hekel aan om thuis te con stateren dat de houdbaarheid van producten niet overeen komt met het geplande con sumptietijdstip. Jumbo kent ook een uniek assortimentsbe leid. Met 17.000 producten heeft Jumbo al een assortiment vergelijkbaar met een grote Al- bert Heijn, maar de kracht van het Jumbo assortimentsbeleid is dat consumenten mede het assortiment bepalen. Missen consumenten nog bepaalde ar tikelen die op hun boodschap penlijstje staan, zorgt Jumbo ervoor dat ze binnen twee we ken op het schap staan. „Het bereikte resultaat is mooi", zegt General Manager Frits van Eerd, „maar wij zullen permanent alert zijn op zaken die wij nog verder kunnen ver beteren. Wij willen loyaal zijn aan de consument in plaats van dat andere supermarktformu les die met klantenkaarten al leen voordelen bieden aan consumenten die aan hun loy aal zijn. Jumbo, momenteel nog voor namelijk te vinden in het zui den van Nederland, gaat vanaf september 1999 de stap over de rivieren maken met openingen in Almere, Rotterdam en Win terswijk." woensdag 14 juli 1999 De in 1998 gestarte proef met het meldpunt dubieuze stof fen wordt deze zomer gecon tinueerd. Tot vorig jaar kwa men de meldingen over het aanspoelen van dubieuze stoffen langs allerlei wegen binnen, zoals bij de politie, campinghouders en andere instanties en voorzieningen. Het is echter belangrijk dat alle meldingen op één punt uitkomen, het 'meldpunt du bieuze stoffen'. Gedurende de zomermaanden van 1998 werd in Zeeland een proef gehouden met zo'n meld punt. Vorig jaar was het on dergebracht bij de Alarm centrale van de Regionale Brandweer Zeeland. Sinds kort is dat bij het milieu meldpunt van de Regionale Brandweer Zeeland. Het telefoonnummer van het milieumeldpunt is 412323. Zeeland beschikt over hon derden kilometers kustlijn. Elk jaar spoelt er van alles aan, waaronder duizenden kilo's afval, olie en dergelij ke. Regelmatig vinden wan delaars, vaak toeristen, langs de kustlijn giftige of op zijn minst dubieuze stoffen, al dan niet in verpakking. Vooral bij chemische stoffen is het belangrijk dat zo snel mogelijk een deskundige ter plaatse is, die kan beoorde len of er sprake is van een ge vaarlijke stof. Als dat zo is, moet er vervolgens mogelijk actie worden ondernomen. Een affiche met informatie over het aanspoelen van du bieuze stoffen is toegezon den aan alle recreatiegele genheden en instellingen langs de Zeeuwse kust met het verzoek om het geduren de de zomermaanden op een herkenbare plaats op te han gen, zodat zoveel mogelijk bezoekers er kennis van kun nen nemen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met J. Jon- gepier, werkzaam bij de pro vincie Zeeland, te bereiken onder telefoonnummer 0118-631670. GOES - Serieus een eind fiet sen, daar gaat het om bij de Internationale Zeeuwse Rij wiel- en toervierdaagse die van 20 juli tot en met 23 juli wordt gehouden. De deelne mers kunnen steeds kiezen uit afstanden variërend van 25. 40 en 60 kilometer. Start en finish zijn steeds tus sen 9.00 en 13,00 uur bij sportpunt Zeeland, bij de Hollandse Hoeve in Goes. De eerste dag gaat deWeid se Polderroute' richting Noord Beveland, de tweede dag rijdt de 'Lang en Mooi- route richting Ritthem, de derde dag gaat de Fruit en Moerenroute richting Yerse ke en de vierde dag gaat er een Dorpenroute door de Zak van Zuid Beveland. De organisatie van de tocht is een samenwerkingsver band van de Nederlandse Tour'Unie, met de gemeen ten Goes, Kapelle, Noord Be veland, Borsele, sportpunt Zeeland en de Goese Sport raad. Meedoen kost twintig gulden per persoon, kinderen tot en met dertien jaar betalen tien gulden, een gezin met kinde ren tot dertien jaar betaalt 42,50 gulden. DOMBURG - Tot en met 67 september wordt er voor kin deren elke maandagmiddag een speel-in gehouden op het badstrand voor de Ste nen Toko. Aanvang 14.00 uur. Er worden spelletjes ge daan en daarna volgt een programma met bijbelse boodschap. Iedere jongere is er welkom. J

Scheldebode | 1999 | | pagina 5