De Scheldebode varia Senioren in Arsenaaltheater 5) Kermis in Domburg r* i Gero Campers opent zaterdag showroom qLje dit Najaar Meedoet Met de Qfrote CLubactie! r ZATERDAG 26 JUNI OPEN DAGBIJVANDERHAVE 'Rondje planten veredeling' WALCHEREN VLISSINGEN BURO SLACHTOFFERHULP VERTELT Haar stem klinkt twijfelend. "Klopt het dat jullie meegaan naar een rechtszaak? Ik moet over een week naar de recht bank en ik heb niemand die.... of ik bedoel, ik wil liever niet met familie er naar toe." "Bent u het slachtoffer in deze rechtszaak?", vraag ik. "Ja," zegt ze, "ik uhik ben verkracht." Opgelucht Fijne collega's Ongemakkelijk Niets gebeurd Opmerkingen f# ,/r - r KOUDEKERKE - Komende zaterdag 26 juni, wordt bij Gero Campers aan de Mid delburgsestraat 60B een showroom in gebruik geno men. indiëgangers onthullen gedenkplaat vogel tweede beste transport leerbedrijf Lange Jan-project Programma Nighttrain Zomeravond- wandeling GEZOND AFSLANKEN 4» E.G.A.- Nederland RILLAND - In de Fredericapolder bij Rilland houdt het zaadbedrijf VanderHave zaterdag 26 juni een open dag in het nieuwe kantoor en laboratorium. Op het gebied van plantenveredeling behoort dit onderzoekscentrum tot een van de modernste in Europa. VanderHave houdt zich in Rilland al meer dan vijftig jaar bezig met het veredelingswerk. Aanvanke lijk betrof het grassen, granen en suikerbieten, later ook mais, zon nebloemen, koolzaad en uien. In 1970 volgde een grote uitbreiding in de nabijgelegen Zimmerman- polder waar planten getest en be proefd worden om te kijken of er sprake is van een verdere verbete ring van het gewas. En nu is er dan het nieuwe centrum in de Frede- ricapoldet, dat naar buiten treedt onder de naam Advanta Vander Have. De open dag begint 's morgens om tien uur en duurt tot 's mid dags vier uur. De route naar het bedrijf wordt vanaf het dorp Ril land aangegeven met borden. Voor jong en oud is er van alles te beleven, variërend van een wan del- en puzzelroute door de kas sen, loodsen, kantoren en labora toria en over de gewas-demon- stratievelden tot een bezoek aan de gewassenmarkt op de nabijge legen proefboerderij die te berei ken is met boemeltreintjes. Voor de kinderen is er een speciale puzzelroute met springkussen, schminken, kocmelken en een kleu wedstrijd. KOUDEKERKE - De Dorpsraad vergadert maandag 28 juni in de kleine zaal van het sport- en ge meenschapshuis De Couburg vanaf 19.30 uur. WESTKAPELLE - Zondag 27 juni houdt de zondagsschool een vie ring rondom het thema 'Iedereen wordt uigenodigd' in de Neder lands hervormde kerk vanaf 19.00 uur. Er wordt onder meer af scheid genomen van de oudste kinderen, zij krijgen een bijbel aangeboden. WESTKAPELLE - Tot en met 26 ju ni wordt gecollecteerd voor het Nederlands Rode Kruis. Hulp wordt gevraagd voor 'om de hoek'. BINGO - Vrijdag 25 juni bingo voor jong en oud in wijkcentrum Scheldebuurt, entree gratis. CURSUS - Op 24 juni start er een cursus voor mensen die een weg zoeken in hun dilemma's, relatie problemen, rouwverwerking en teleurstellingen. Ab Brouwer en Ineke Pouwelse verzorgen de bij eenkomsten op 24 juni, 1 en 8 juli. Inlichtingen via telefoon 472874. MAE UKU - Zaterdag 26 jüni sluit de Molukse Welzijnsstichting Mae Uku het seizoen af. Er is sport een barbecue en 's avonds muziek op het adres Prins Hendrikstraat 35a. Tot en met 16 jaar gratis toe gang, vanaf 17 jaar 'n tientje. In lichtingen telefoon 470800. Vrijdag staat in het Mae Uku ge bouw een thema-avond op de agenda, aanvang 20.00 uur. En tree f3,50. Er wordt informatie ge geven over de 'verzoening en we deropbouw'. BOLWERK - Vrijdag 25 juni praat- en dansavond in Het Bolwerk voor alleengaanden. Aanvang 20.00 uur, entree gratis. Info via telefoon 640381. GESLAAGD - Voor de opleiding basic aerobic instructors zijn ge slaagd: Marjon Snijders, Carin El- ve en Nathalie Bergmans van Ten Tije Fitness. Cocy Huiszoon, eveneens werkzaam bij Ten Tije, slaagde voor de opleiding Middle Management. Evelien van Lit slaagde voor internationaal skate- instructeur. Veilig leren skaten is belangrijk, haar cursus wordt daarom posi tief ontvangen. Ten Tije verzorgt deze cursus samen met Out Sport. woensdag 23 juni 1999 m/v 'Ik uh...ben verkracht' Door Pia Leenhouts "Heeft u al hulp van ons gehad in deze zaak?" "Nee. De politie heeft het destijds wel aangeboden. Maar ik vond het toen niet nodig." "Wanneer is de rechtszaak pre cies?" "Volgende week donderdagmorgen om tien uur." "Ik zal even overleggen of er iemand is die met u mee kan. Is het goed dat ik u Straks even terug bel?" In overleg met de assistent-co be sluiten we dat ik met deze vrouw mee zal gaan. Ik bel haar terug. "Ge lukkig dat het kan", reageert ze op gelucht. "Maar er is nog een pro bleem. Ik ben heel erg bang dat ik hem tegenkom op de rechtbank." "Ik kan in de rechtbank een kamer reserveren, waar we kunnen wach ten tot de rechtszaak begint. Er is dan alleen nog kans dat we hem in de hal tegenkomen." We spreken af dat we drie kwartier voordat de rechtszaak begint elkaar ontmoeten bij de bibliotheek, die vlakbij de rechtbank is. Ik ontmoet haar op de bewuste donderdag zoals is afgesproken. We lopen samen naar de rechtbank en melden ons bij de balie. We worden direct door iemand naar de kamer gebracht. Ik vraag of ze koffie wil en haal 2 bekertjes bij de automaat be neden. "Zenuwachtig?" vraag ik, als we te genover elkaar aan een tafel zitten. Ze heeft beide handen om haar be kertje koffie gevouwen. "Vréselijk zenuwachtig", verduidelijkt ze. "Het lijkt me doodeng, zo'n rechts zaak. Zouden ze alles voorlezen wat er gebeurd is?" "Ik vrees van wel," zeg ik naar waarheid. "Dat zijn im mers de strafbare feiten." Ze zucht. "Zal ik u vertellen wat er gebeurd is? Ik werkte op de admini stratie van een bedrijf. Ik had het er erg naar mijn zin. Fijne collega's, leuk werk. Op een gegeven moment mocht mijn chef naar een manege- mentcursus. Mijn baas stelde voor dat ik er ook naar toe zou gaan. Ik was blij. Ik vond het een eer dat ik mee mocht. De cursus duurde twee dagen, dus er was ook een over nachting in een hotel geregeld. We waren 's avonds samen iets gaan eten. Toen we in het hotel aankwamen, stelde hij voor om nog even naar zijn kamer te gaan. Ik weigerde. Ik was moe en wilde uit gerust zijn voor de volgende dag. Toen ik gedoucht had en in mijn nachtjapon naar de tv lag te kijken, klopte hij op mijn deur. "Wil je even open doen? Ik moet je nog iets laten zien." Ik deed de deur op een kiertje open. Gelijk duwde hij de deur ver der open, kwam naar binnen en deed de deur weer achter zich dicht. "Waarom doe je zo kinderachtig?", zei hij. "Ik weet echt wel hoe een vrouw eruit ziet in een nachtjapon, hoor! Ik wou alleen nog maar een glaasje wijn met je drinken!" „Hij hield een fles wijn omhoog en twee glazen. Ik voelde me onge makkelijk in mijn nachtjapon en heb dat ook gezegd. Hij lachte en zei dat ik niet zo truttig moest doen. Toch heb ik een vest aangedaan. Hij schonk, zittende op het bed, de gla zen vol. En daarna begon het. Hij vertelde hoe knap hij me vond. En dat hij al zo lang naar me verlangde. Ik vroeg of hij alsjeblieft de kamer uit wou gaan. "Je bent getrouwd. Weet je wel waar je het over hebt?" Maar niets hielp. Zijn vrouw wist dat hij weieens een slippertje had en vond dat helemaal niet erg, zei hij. En ach, één keertje. Ik smeekte hem weg te gaan. "Ik wil dit niet!" Toen stond hij op. Zijn ogen keken ijskoud: "Ik wil dit wél!" Hij heeft Een medewerkster van Slachtofferhulp zorgt voor begeleiding in de rechtbank. me toen vastgepakt. Hij rukte mijn vest af. En toen is het gebeurd. Ik stribbelde eerst tegen. "Als je gilt, sla ik je dood!", zei hij. Ik was dóódsbang. Op een gegeven mo ment heb ik het gewoon over me heen laten komen Ze stopt met praten en drinkt in één slok het laatste beetje koffie op. Ze staart in haar lege bekertje. "Ik weet niet hoe ik de volgende dag doorge komen ben. Hij deed of er niets was gebeurd. Ik ben twee dagen thuisgebleven, ik heb me ziek gemeld. Maar toen moest ik toch weer naar mijn werk. De eerste paar dagen ging het wel. Wel grijnsde hij af en toe naar me op een manier waar ik de rillingen van kreeg. Een week later stond ik alleen met hem in de lift, toen ik naar de kantine wou gaan. Ik pro beerde net te doen of ik hem niet zag. Idioot, ik weet het, een lift is niet zo groot. "Stel je niet zo aan," zei hij. "Jij vond het ook fijn. O, en voor ik het vergeet: als je het ie mand vertelt, zorg ik ervoor dat jij degene bent die hier ontslagen wordt. En ik zeg iedereen dat je het uitgelokt hebt. Uiteindelijk heb je het ook uitgelokt. Je wist vooruit dat dit kan gebeuren als je zo uitdagend de deur open doet. Ik ben ook maar een mens!" Ik wist niet hoe gauw ik de lift uit moest komen!" „Van toen aan maakte hij steeds op merkingen. In het geniep, daar was hij heel handig in. Ik kon er niet meer tegen. Steeds vaker heb ik me ziek gemeld. Mijn ouders kregen in de gaten dat er iets was. Dus toen heb ik het verteld. Mijn moeder re ageerde boos. Maar toen we er nog even over praatten, zei ze: "Ik be grijp niet dat dat een vrouw van 26 jaar overkomt. Ik vind het meer iets voor een tiener." Dat deed heel veel pijn. Op aandringen van mijn vader heb ik aangifte gedaan. Op het poli tiebureau waren ze heel begrijpend. Ik vond het vreselijk om het hele verhaal te vertellen." Ik kijk op mijn horloge en zie dat de rechtszaak ei genlijk al had moeten beginnen. De bode zal ons toch niet vergeten zijn? "Ik ga even beneden bij de bali in formeren of de rechtszaak al begon nen is," zeg ik. De rechtszaak voor ons loopt uit, blijkt als ik het na vraag. "De bode waarschuwt u op tijd, mevrouw," zegt een vriendelij ke meneer achter de bali. foto: dennis van overbeeke "Ik ben heel wantrouwend gewor den", vervolgt ze haar verhaal als ik terug ben. "Ik heb nu al een paar keer gesolliciteerd bij een bedrijf. Maar als ik zie dat ik het kantoor moet delen met een man, haak ik af. Ik zie dat écht niet zitten! Vrienden vinden dat ik me aanstel. Niet alle mannen zijn zo, zeggen ze. Dat weet ik ook wel. Maar hoe weet je dat vooraf? Ik had ook nooit kunnen denken dat dit mij zou overkomen. Maar het is gebeurd. En het heeft mijn leven ingrijpend veranderd. De bode komt ons roepen. De rechtszaak gaat beginnen. Als we achter de bode aan lopen naar de rechtszaal toe, fluistert ze: "Onvoorstelbaar, dat ik hier nu loop. Altijd denk je dat het jou niet zal overkomen, en zó zit je als slachtoffer in de rechtszaal! VLISSINGEN - Stichting Majoraat 55+ brengt zaterdagavond 26 juni een wervelende musical in het Ar senaaltheater Vlissingen. De gehe le opbrengst komt ten bate van stichting gered gereedschap. Het optreden kan plaatsvinden door samenwerking met het Arsenaal en de Rotaract Vlissingen. Door Gretchen de Graef Bij het Majoraat aan de van Hogen- dorpweg in Vlissingen klinkt feeste lijke muziek. Er wordt hartstochte lijk gezongen en gedanst. Een groep mensen repeteert elke woensdag en vrijdagochtend voor de interna tionale musical 'Werp een blik ach ter de horizon'. Jongelui? Ach, wat heet. De artiesten variëren in leef tijd. De oudste deelneemster is 81. Elk jaar brengen ze een nieuwe mu sical, al zes jaar lang. Doorgaans wordt opgetreden voor verzor- gings- en verpleeghuizen in heel Zeeland, zelfs tot in Schiedam. Ook op uitnodiging van ouderenorgani- saties zoals de ANBO. Maar in een echt theater zoals het Arsenaal, dat is toch wel een mijlpaal. En daar moet extra hard voor worden ge werkt. De opbrengst gaat naar de stichting Gered Gereedschap. Niet alleen het geld maar ook het ge reedschap dat bezoekers meebren gen. Een ludiek idee was om voor meegebracht gereedschap een riks per toegangsplaats korting te ge ven. Normaal kost een toegangsbe wijs tien gulden, bij meegebracht gereedschap wordt dit dan zeven vijftig. Jan van Keulen, werkbegelei- der bij het sorteren en herstellen van binnengekomen gereedschap, vindt dit een prima idee. 'Ik zal er zeker zijn de 26e' belooft hij. Tijdens de koffiepauze wordt even uitgeblazen, er wordt veel gelachen. 'Het wordt wel lastig om al die rim pels weg te plamuren. Maar op een afstand zie je er niks van, dan zien we er uit als jonge meiden', lacht Annie, alias Blonde Dolly. En mannen', roept Paul 'macho Andreas', had je niet gedacht hè, dat ik al boven de 18 was? Of het altijd zo'n vrolijke boel is? 'Nou, er zijn soms ook wel spannin gen hoor, het is hier af en toe net Payton Place', wordt er geroepen. Dan moet er weer gewerkt worden, de koffiepauze is om. Het is een amateur-groep maar men wil goed voor de dag komen in het Vlissings theater. Lenie, alias 'Spaanse Nina' vertelt nog even dat de pruiken en hoedjes gekocht worden in een winkeltje in 's Heerenberg. 'Maar', voegt ze er aan toe, 'we kunnen al les gebruiken hoor." „Wil je erbij schrijven dat alles welkom is. Als mensen tasjes, kleding enzo weg doen, dan willen we het graag heb ben. Ze kunnen het kwijt bij het Majoraat. Als het erg veel is kunnen ze het 'eau de colognenummer' bel len, 471103.' 'Ik ben op papier alweer bezig voor de nieuwe musical, voor volgend jaar', verklapt Mimi Ruikes, de geestelijke moeder van het gebeu ren. 'Maar eerst moeten we de 26e de zaal vol zien te krijgen. Dat blijft spannend. Er zijn nog kaarten, alles moet op. Iedereen moet komen, het is de moeite waard. Dat is toch geen geld? Een tientje voor een complete musical en nog voor een goed doel ook.' Kaarten voor de uitvoering zijn ver krijgbaar bij de stichting Majoraat, van Hogendorpweg 58a in Vlissin gen, telefoon 471103. voor Meer ü-tforMdtie: bel (013) <55 28 25 of RijR op www.cLubdctie.NL W GROTE CLUBACTIE DOMBURG - De Kust-VVV Wal cheren heeft voor de komende dagen een aardig gevarieerde activiteitenkalender. Donderdag 24 juni om 11.30 uur snorkelen op vakantiepark Hof Domburg en vanaf 19.30 uur ex cursie door de duinen en over het strand van Zoutelande. Start bij de speeltuin op de dijk. Vrij dag begint de kermis van Dom burg, ook zaterdag is er volop te doen. Van 13.00 tot 21.00 uur ringrijden in Grijpskerke en om 20.00 uur demonstratie met po litiehonden op de Markt in Westkapelle. Zaterdag staat bij manege De Eendracht in Vrou wenpolder de dag in het teken van de Zeeuwse dag van het paard. Er is de hele dag ringrij den in Domburg; afdelingswed strijd ringrijden in Biggekerke op het kerkplein; rommelmarkt van 09.00 tot 15.00 uur op het Dorpsplein van Koudekerke en vanaf 09.00 uur de Mars rond het Veerse Meer. Vertrek bij 't Praetuus aan de Zanddijk. Toeristisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle gaat fossiele zaterdag wordt bij Gero Campers een nieuwe showroom in gebruik genomen. Robèrt en Gina Knip pers zorgen voor een feestelijke dag. foto: harry de lange Dat gebeurt natuurlijk op feestelij ke wijze. Voor kopers van een twee dehands camper wordt alleen die zaterdag 10% korting gegeven. Tus sen 10.00 en 17.00 uur staan zo'n dertig gebruikte en een tiental nieu we campers opgesteld. Daarbij de nieuwe merken Mirage en Rimor. „We hebben al campers vanaf 2750 gulden. Een echt luxe komt op 289.000 gulden. Maar daar zit dan echt alles op en aan. Uiteraard zijn er veel mogelijkheden. Bezoekers kunnen in elk geval op een hapje en een drankje rekenen en de Gero-medewerkers zorgen voor een deskundig advies. Gero zorgt voor verkoop, verhuur en be middeling. Sinds de opening, me dio maart, is de belangstelling enorm toegenomen. Ook via e-mail: Gera@Zeelandnet.nl is het cam percentrum bereikbaar. schelpen zoeken vanaf 09.00 uur en er is kinderbowlen bij Hof Domburg om 16.30 uur. In Zoutelande treedt in de muziek tent vanaf 19.30 uur So What Band. Zondag 27 juni is er een golfsurf clinic bij strandpaviljoen De Stenen Toko, rondleidingen 'Met de boswachter op pad' in Oostkapelle (opgeven via tele foon 582620) en om 16.30 uur bowlen voor volwassenen in Domburg (inlichtingen telefoon 588260). VLISSINGEN - Donderdag 24 ju ni wordt een gedenkplaat van de Indiëgangers onthuld op de Noorderbegraafplaats aan de President Rooseveltlaan. Voor afgaande aan de onthulling zijn er officiële bijeenkomsten en toespraken vanaf 13.45 uur. De onthulling is om 15.00 uur. De Vereniging Oud Militairen In diëgangers (VOM1) spant zich al jaren in om in Nederlandse ge meenten gedenktekens op te richten voor de militairen die tussen 1945 en 1962 in Neder lands Indië zijn gesneuveld. Vlissingen werkt daar graag aan mee. MIDDELBURG - Vogel Verhui zingen is bij de verkiezing Beste Transportleerbedrijf van het Jaar geëindigd op de tweede plaats. Verhuisgroep Pot kwam als beste uit de bus. Vakoplei ding Transport en Logistiek heeft dit jaar voor de eerste keer de verkiezing 'beste leerbedrijf gehouden. Dit keer in het teken van de verhuisbranche. Ver huisbedrijven zijn vooruitstre vend op het gebied van oplei den. Er is een voorselectie van tien bedrijven gemaakt, daaruit werden er drie genomineerd. Bij de beoordeling werd het oplei- dings- en arbeidsklimaat uit voerig bekeken. Vogel kwam sterk voor de dag, onder meer door de grote betrokkenheid bij de vaste werknemers en leerlin gen. Dit en de kleinschaligheid leiden tot een erg prettig werk klimaat. Daarnaast stimuleert Vogel de eigen medewerkers tot het volgen van diverse opleidin gen. MIDDELBURG - Het program ma in het kader van het Lange Jan-project voor de komende dagen. 24 juni 11.00 uur: kerken open; expo van Juul Kortekaas in de Wandelkerk; 13.00 uur middaggebed; 13.35 uur Mid delburgs Kerkenpad, Wandel- kerk; 15.00 uur mini-concert in de Koorkerk met Jos Vogel (piano) en Nel van de Broeke- Lensen (sopraan). MIDDELBURG - De komende dagen is er weer volop te doen in discotheek The Nighttrain aan de Beddewijkstraat. Donderdag 24 juni R&B Night met dj Jean, dj Kenneth en dj 2-Wise. Ook de go-go dancers zijn er. Entree f 12,50. Vrijdag 25 juni The Sum mer is Magic-party met een op treden van Voices in Motion li ve, entree 15 gulden (inclusief 1 consumptie), aterdag 26 juni Nighttrain-Night. Tot 24.00 uur gratis entree. OOSTKAPELLE - De stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon houdt, in samenwer king met de Kust-VW Walche ren op dinsdag een achttal zo meravondwandelingen in het voormalig waterwingebied tus sen Vrouwenpolder en Oostka pelle. Richard Struyk en Henk Remijn zorgen voor de begelei ding. De data: 29 juni; 13, 20 en 27 juli; 3, 10,17 en 24 augustus. Kosten f 6,50. Kinderen tot 12 jaar gratis. Kaarten zijn verkrijg baar bij de Kust-WV Walcheren en Oranjezon. Vertrektijd tel kens 19.15 uur vanaf het par keerterrein aan de Kon. Emma- weg in Vrouwepolder. zonder honger en toch 3 volle maaltijden per dag. Bel voor inlichtingen: 0118-471127 I CiUavOUHMUW V«Dt*QSG€*OOMl* Speeltuinvereniging Lammerenburg Zuidbeekseweg 4a, Vlissingen

Scheldebode | 1999 | | pagina 11