4 ;;:ia8fl25 bingo fl zomerfeest dansen opening speeltuin Agenda Muziek Het Veerhuis X. Kortgene meer dan een stip op de wereldkaart Janus Mondeel snoert zichzelf de mond DE LAMMERENBURCHT Drum&Buglecorps in strijdperk Solo optreden Matthews Zien wat de duikers zien Lange Jan project Wandeling in De Manteling Heemtuin bekijken Bezoek verenigd Grootkoor Heeren zeventien 7///// EETCAFE 'T KOMPAS het ZOET Kortgene kijkt over Je grenzen 4-5-6 juni met rommelmarkt en ringrijden etc. met een DRIVE IN SHOW VRIJWILLIGERS GEVRAAGD ÉIImI NTGHTTRAIN - In Discotheek Nighttrain is Keukenspecialiteiten uit Mexico IETS AND3RS %£T Uit en toch een beetje thuis. HOTEL PENSION Tijdens dit weekend serveert snackbar "Messina" het Arabi sche gerecht "Couscous". Ook om af te halen gedurende dit weekend. Bestellen en reserveren kunt u telefonisch bij snackbar "Messina" "DE POMPWEIE" KORTGENE "DE POMPWEIE" KORTGENE TONGSTRELENDE BUITENLANDSE GERECHTEN IN RESTAURANTS van ZOUT Hfl. 45,- Xaveme Restaurant "Overstag" - gezellige bar - biljart keuken Hanökreek" De Katse Kaai ffie ISaarbtn Kamerkoor 3erae bis- en bleeseptdalüeiien "De Korenbeurs" SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 2 JUNI 1999 MA/ PAGINA 10 ADVERTENTIE Zuidbeekseweg 4 - Vlissingen - Tel 470692 juni Gratis entree Aanvang 19.45 uur woensdag prusklaverjassen Aanvang 20.00 uur Entree 3,50 19 juni 's avonds: Aanvang 20.30 uur gratis entree Inlichtingen: de heer Van Munster 0118-460486 Zalenverhuur van 30 tot 200 personen. MIDDELBURG - Zeven Drum& Bugle-corps komen zaterdag in Vlissingen tegen elkaar uit in de eerste regionale wedstrijd voor Drum&Bugle-corps van dit seizoen. Onder de zeven kwaliteitscorsp zijn er maar liefst drie uit Zeeland, dat zijn Confetti en Exelcior uit Goes, Johan Friso en Juliana uit Mid delburg en Showband Sas van Gent. De westrijd is niet alleen een spannende aangelegenheid, maar biedt ook een onderhoudend muziekprogramma. De drumcorsp presenteren zich in drie verschillende klassen. In de Open Class spelen Beatrix en Juliana, in de Corps Style-Class gaan Sas van Gent en Excel sior tegen elkaar in het strijdperk. De jury kijkt naar de muziek in het algemeen op kopen en slag werk en naar de choreografie. In de Cadet Class spelen Johan Friso en Confetti. Dergelijke drumcorpswedstrijden zijn een middel voor deelnemende verenigingen om hun muzikale prestaties te meten. Zij krijgen van de acht juryle den opbouwend commentaar, zodat de korpsen er alleen maar van kunnen leren. De winnaars van ie dere klasse worden aan het eind van de avond be kend gemaakt. X VLISSINGEN - Iain Matthews geeft van avond in de Piek een solo-optreden. Matthews tourt op het moment, op uitnodi ging van een bekende band, in Nederland. Zijn optreden in De Piek is een uni cum. Singer-sonwriter Matthes begon dertig jaar gelden als zanger van de Engelse band Fairport Convention. Hij beleefde gote successen met zijn eigen groep Matthew's Southern Comfort. De versie van zijn band van Joni Mitchell's 'Woodstock' werd een wereldhit. Het optreden begint vanavond (onder voorbe houd) om 22.00 uur. NEELTJE JANS - Op Neeltje Jans wordt zondag een speciale excursie gehou den die bezoekers de gelegenheid geeft om hetzelfde te zien als duikers die gaan 1 wandelen' langs de vloedlijn. De biologische werkgroep van de Nederlandse Watersportbond heeft een manier bedacht hoe ook anderen kunnen genieten van de planten en dieren die in de Oosterschelde leven. Ze hebben een aantal aquaria ingericht waarin allerlei bodemdieren, krabbetjes, soorten wier en vis te bekijken zijn. De biologen annex duikers geven informatie en vertellen over de Oosterschelde en haar leefge meenschap. De excursie begint om 14.00 uur bij het naambord van Natuurmo numenten en het Zeeuwse Landschap op de betaalde parkeerplaats van Water land Neeltje Jans. De excursie zelf kost 7,50 gulden en 5 gulden voor leden. MIDDELBURG - Het Lange Jan project in Middelburg biedt aan degenen die op vakantie in Zeeland zijn, de gelegenheid elkaar te ontmoeten in de Abdijkerken. Een groep vrijwilligers verzorgt deze zomer allerlei activiteiten, zoals exposities over relaties, cultuur en religie en kerk en samenleving. Vaste onderdelen zijn het Middaggebed, elke dag van 13.00 tot 13.20 uurin de Koorkerk en een mini- concert 15.00 en 15.30 uur. Daarnaast is er in juni aan de voet onder de Lange Jan een expositie van Schil derijen van Juul Kortekaas met als thema bloemen. In de Wandelkerk is een kof fiehoek, een stiltecentrum, een Derde Wereldwinkel en een leestafel met lectuur over allerlei onderwerpen. OOSTKAPELLE - Het Zeeuw biologisch Museum houdt zaterdag 5 en 12 juni een rondleiding in natuurgebied De Manteling met als thema Vleermuizen, nachtvlinders en uilen. Deze dieren worden pas in de avondschemering actief, daarom start de rondlei ding om 22.00 uur vanaf het Zeeuws Biologisch Museum. De rondleiding onder leiding van een boswachter duurt tot ongeveer 23.30 uur. Aanmelden is noodzakelijk en kan op telefoonnummer 0118-582 620. OOSTKAPELLE - In de Heemtuin Hortus Zelandia houdt het Zeeuws Biolo gisch Museum woensdag 9 juni vanaf 14.00 uur een rondleiding, de kosten zijn drie gulden per persoon. De heemtuin geeft een beeld van de verschillende land schapstypen die in Zeeland voorkomen. Aanmelden is noodzakelijk en kan op telefoonnummer 0118-582 620. MIDDELBURG - In de Hofpleinkerk in Middelburg is zaterdag een gastconcert van het verenigingde Grootkoor uit de noordelijke provincies. Zondagmorgen zingt het koor in de Jacobskerk in Vlissingen. Dit koor is samen gesteld uit tweehonderd stemmen, afkomstig uit diverse grootkoren uit de Noor delijke provincies. Het komend weekend is dit koor te gast in Middelburg, Goes en Vlissingen. Het Grootkoor Zeeland gaat op haar beurt binnenkort een bezoek brengen aan Sneek. Soliste zaterdag is sporaan Etty van der Mei. Rob van Dijk zorg voor de begeleiding. Het concert begint om 20.00 uur. Dé kaarten zijn verkrijgbaar voor aanvang van het concert aan de Hofpleinkerk. MIDDELBURG - In de burgerzaal van het Stadhuis in Middelburg is donder dag een voorstelling in het kader van het VOC-project. Op het programma staat: De Heeren Zeventien. Er zijn per avond niet meer dan honderd zitplaat sen beschikbaar. De kaartjes kosten vijftien gulden. MIDDELBURG - Filmtheater The Thin Red Line do 20.30 uur, zat 22.00 uur, zO 20.30 uur, di 20.30 uur Paris Texas, vrij 19.30 uur, ma 20.30 uur Love is the Devil, vrij 22.00 uur, za 19.30 uur, wo 20.30 uur. Adieu Forain, vrij 19.30 uur VLISSINGEN - Programma Cine City: Entrapment:12 jaar za, zo, wo, 13.45 uur, vrij:, za, zo wo: 16.15 uur, dagelijks: 19.00 uur, 21.45 uur. Message in a Bottle 12 jaar, dagelijks: 19.00 en 21.45 uur She's all that, alle leeftijden, dagelijks 19.00 en 21.45 uur, za,zo, wo, 13.45 uur, vr za, zo wo, 16.15 uur. Still Know What You Did Last Summer, 16 jaar, dage lijks 19.00 en 21.45 uur. Forces of Nature: Alle leeftijden, wo: 13.45 uur, dagelijks 19.00 uur. Asterix en Obelix: Alle leeftijden, za,zo„wo, 13.45 uur, 16.15 uur, vrijdag 16.15 uur, dagelijks 19.00 uur. Blast from the Past: alle leeftijden, ,za,zo,wo 13.45 uur, vr, za zo wo, 16.15 uur. True crime: 12 jaar, vrij, za.zo wo: 16.15 uur. Luizenleven, alle leeftijden, za, zo, wo: 13.45 uur., vrij za, zo wo, 16.15 uur. Letters from a killer, 16 jaar, dagelijks 21.45 uur Babe in de grote stad: za,zo, wo, 13.45 uur vrijdag 16.15 uur. Hurly Burly: Alle leeftijden, dagelijks ,19.00 uur en 21.45 uur. At First Sight, alle leeftijden, dagelijks 19.00 en 21.45 uur. f deze week het volgende te beleven. Wr Donderdag: Live Deante (soundmixshow met 9 mÊEË Gogodancers, dj Kenneth, dj Kid, entree 12,50 Uk JiHBK gulden. IgMBffi Vrijdag Dertigers en veertigers, zaal open 22.00 uur, nette kleding vereist, entree 25,00 h'IB gulden. WÊ JSf Zaterdag: tot 24.00 uur gratis binen, daarna I Sg 10,00 gulden inclusief een consumptie. B W JAILHOUSE - In jongerencentrum Jailhouse BI in Middelharnis is vrijdag om 22.00 uur een 'plugged' optreden. QUATRE MAINS - In de Kloveniersdoelen is zaterdag een voorspeelmiddag van de quatre mainsgroep. de Quatre mainsgroep bestaat uit amateurpianisten die met elkaar in tweetal len quatre mains instuderen. De middag begtin om 14.30 uur en het programma eindigt om 16.30 uur. De bij de Horeca Vereni ging Kortgene aangeslo ten bedrijven staan dan door allemaal een land als thema te nemen in het teken van internationale allure. Alle bedrijven ser veren een specialiteit van het land waar ze voor staan. Dat komt tot ui ting in de menukaart en de drankjes die geschon ken worden. Voorzitter Hans Ventevo- gel vertelt over dit culi nair initiatief: "Kortgene kijkt over de grenzen is uit de Havendagen ge trokken met het doel het seizoen wat te verlengen. We zitten hier om centjes te verdienen, reëel toch? Kortgene heeft een heel goed aanbod van horeca gelegenheden en dat trekt de toeristen. Hoe je hier ook vertoeft, eigen inwoners, toeristen, op een boot of op de cam ping, iedereen gaat wel eens buiten de deur eten. Dan wilt je als horeca zaak de mensen toch iets extra's bieden. Vorige maand hadden we een actie om iets gratis aan te bieden, een aperitief, de soep, koffie. Dat slaat aan. In oktober gaan we weer zo iets doen. We proberen het wat anders aan te pakken, het idee leeft om in september een soort mosselfestijn op te zetten. Niet alleen voor de toerist, maar ook voor aan de Haven 'T en Veerse Meer *9 J Uj -y lu Jr/ w W 0113 £J 301281 f Kaaidijk 2-4 4484 NP Kortgene Tel. 0113-301291 F 2-4 Bedankt en tot ziens! Beleef met ons een Afrikaans avontuur. Authentieke (zuid)Afrikaanse gerechten, wijnen en Afrikaans bier. 5 Juni ook live muziek. Bar-Eetcafé Hoofdstraat 12 4484 CE Kortgene 0113 302064 café restaurant - bar - terras VEERDAM 7 - 4484 NV KORTGENE - TEL /FAX 0113-301893 Bourgondische kreeftenavond op zaterdag 5 juni. Reserveren gewenst DELTA W1ARINA 99 99 J-Uctoï £.t CZmEXJO Verhuur van vakantie-appartementen en appartementen met logies-ontbijt Dita van Poelje Julianastraat 8, 4484 AK Kortgene. Tel./Fax 0113-301294 Serveert u deze dagen een Zeeuws ontbijt Couscous bij snackbar "MESSINA" Kaaidijk 1, Kortgene, tel. 0113-301768 Uw adres voor o.a. Recepties Vergaderingen Bedrijfspresentatie Personeelsfeest Familiefeest Bruiloft Verenigingsactiviteit k Zalen (10 tot 160 personen) Bernhardstraat 1 4484 AN Kortgene Tel. 0113-301703 Privé: Carla de Looft de ert- pn drintyelepheid aan hh Vu» IHph 2 speciale Mediterrane 3 gangenmenu 's voor Havenweg, Restaurant bij camping De Paardekreek ©rasBerie Hoofdstraat 31 -33, 4484 CB Kortgene Telefoon 0113-301743 "De Zandkreek" op de Griekse toer met Griekse hapjes en drankjes A place so friendly Gespecialiseerd in Brasserie Veerhaven 3 4485 PL Kats TeL/Fax 0113-600 200 even the tide visits us twice a day. verse vis en Oosterschelde kreeft Frank Ronny Maas Restaurant en gezellig", zegt Hans Ventevogel, "en je kunt van te voren nog even op het terras als je wilt. Kortgene is goed bereik baar, alle horecabedrij ven hebben een goede parkeergelegenheid. Als men verzekerd wilt zijn van een tafel dan is reser veren wel gewenst." Uit, dat moeten we vaker doen in Kortgene. rigent wennen, maar ook deze keer klikte het. Toch besloot hij ander half jaar geleden om zijn geregelde deelname aan het koor op te zeggen. KORTGENE - Een culinaire reis rond de wereld betekent een bezoek aan de restaurants in Kortgene. Vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 juni is Kortgene meer dan een stip op de wereldkaart, Kortgene gaat dan wereldwijd. de eigen bevolking." In totaal twaalf horeca bedrijven doen mee met 'Kortgene kijkt over de grenzen'. 'Messina' heeft Algerije en serveert on dermeer koeskoes. Bij 'Iets Anders' belandt men in Afrika met Afri kaanse muziek en een vuurspuwer. 'De Koren beurs' heeft Spanje als thema en heeft tapas, een Spaans drie gangen menu, paella, speciale wijnen en sangria. Vrij dag is hier een echte sherryschenker die uit het vat tapt, en zaterdag Spaanse troubadours en flamenco dansers. Wie bij 'Luctor et Emergo' aan landt krijgt een stevig Zeeuws ontbijt voorge zet. Bij 'De Graaf van Buren' zal men zich in Ierland wanen met een actie in speciale Engelse biersoorten en een stevig stew van lamsvlees. Iede re deelnemer zal zijn zaak aankleden om aan te geven welk land men vertegenwoordigd. 'De Waardin' gaat op de Franse tour en dat biedt culinair vele uitgelezen mogelijkheden. Het res taurant van camping De Paardekreek 'Zoet van Zout' zoekt het in la Bel la Italia en heeft een uit gebreide Italiaanse kaart. België is terug te vinden in 't Veerhuis waar Belgi sche kreeftenrecepten worden geserveerd en waar men ondermeer kan genieten van een kreef tenbuffet. 't Kompas doet zijn naam eer aan en laat zijn gasten een geslaagde verre reis maken naar Mexico om hen daar op z'n Mexicaans te verwen nen. En om in scheepster men te blijven, 'Overstag' zet koers naar Scandina vië en verrast zijn gasten op vlees en vis. Via de 'Zandkreek' zeilt de culi naire liefhebber naar Griekenland om van de geneugten van de Zuid- Europese keuken te ge nieten. In de 'Katse Kaai" en die brasserie is in Kats, is het thema Zee land, gespecialiseerd in vis en kreeft in het bij zonder. "Dat wordt leuk .ortgene gaai wcrcldwijt MIDDELBURG - Janus Mondeel uit Middelburg zingt zaterdag voor de laatste keer in het Middelburgs Ka merkoor. Daarmee verliest het koor een zanger die zich vanaf zijn vijftiende ontwikkelde tot een natuur talent, die in verschrikkelijk veel gezelschappen heeft gezongen," vertelt Annemarie Pluijmers van het Ka merkoor. Hij zong als kind al in het Chr. Kinderkoor in de Bogaardzaal. Daarna, op de Mulo werden hem so lo's gegeven bij vader landse liederen en volks liederen. Later vormde hij samen met zijn colle ga Jan Verweij een duo en zong hij op bruiloften en partijen Het kerkkoor Soli Deo gloria nam hem op vijf tienjarige leeftijd aan en tegelijkertijd zong hij in een kwartet onder leiding van Bart Leijnse op evan gelisatieavonden. Uit dit kwartet ontstond, na een optreden voor de NCRV-radio in 1954 het Kamerkoor. Maar diri gent Bart Leijnse weidde Janus ook in in de klas sieke muziek, en in het kielzog van deze dirigent ging Janus ook mee naar de repetities van andere koren. Na het overlijden van Le- ijse moest het kamerkoor noodgedwongen op zoek naar een nieuwe dirigent. Dat werden achtereen volgens Krijn Koetsveld en Peter Arts. Ondanks het feit dat Janus Peter Arts al bij de eerste de beste repetitie tegen sprak, konden deze twee het op muziekgebied goed met elkaar vinden. In het Schutz-jaar kreeg Janus de gelegenheid om i enkele solo's te zingen, De leden van het Kamerkoor, Janus Mondeel zit midvoorf met witte baard) waaronder zijn favoriet Gili mi Absolom. Janus' bassolo weerstond daar bij de begeleiding van een koperensemble. In 1991 moest Janus ander maal aan een nieuwe di- Aan zangavonden en kerkdiensten blijft hij zijn medewerking verle nen, maar zaterdag is het definitief de laatste keer dat hij als lid van het Ka merkoor optreedt". Jétnbs einb 1600 ljet abres boor Ijeerlijk eten. ^Restaurant (Eafé "draaf ban |8uuren" "DE KORENBEURS" KIJKT NAAR SPANJE: volop genieten van een 3-gangenmenu of paella, sherry tapas, Spaanse wijnen, sang ria en genieten van een sherryschenker op vrijdagavond en gitaristen met een flamencodanseres op zaterdagavond. Reserveren gewenst. Restaurant Brasserie Hotel Kaaistraat 12, 4484 CS Kortgene Tel. 0113 - 301342 Fax 0113 - 302394 E-mail: korenbeurs@zeelandnet.nl hoofdstraat 36 44S4 CQ 'Kortgene tel. 0113-302454, Ja*. 0113-302454 Scandinavië: !Het land van eeuwig zingende bossen, zee en meren! In "Overstag"Scandinavisch dineren. Hoofdstraat 35 - 4484 CB Kortgene Tel. 0113-301709 - Fax 0113-302110 Net een tikje sfeervoller! 's Winters dineren bij een knappend haardvuur. 's Zomers op ons prachtige terras. Frankrijk: voel je even op vakantie en geniet, van Franse geuren en kleuren Hiaaioprit 4-6 4484 <EÏÏ ISortgene mei. 0113-301218

Scheldebode | 1999 | | pagina 10