W Brugman ffl Meer smaak met meergranenbrood k Lasso-slot is fietsendief te slim af Modelbouwers ook te vinden op internet u.w iii jainiari A 0 0 0 he Uilen! uier rente en zonder koaten Drog. De Rode Pilaren Drog. De Rode Pilaren m W N.V. DELTA Nutsbedrijven N. V. DELTA Nutsbedrijven KEUKENS BADKAMERS II. 5.- KORTING 0118 639905 0118 430250 httpy/www.technohobbycom DELTA Mededeling aan de kleinverbruikers van N.V. DELTA Nutsbedrijven JU Iff ill BRUGMAN BIEDT Z Postbus 5048 4330 KA Middelburg tel. (01X8) 88 20 00 e-mail: info@delta-zld.nl Ook bij u! Postbus 5048 4330 KA Middelburg tel. (0118) 88 20 00 e-maii: info@delta-zld.nl FILTER fl. 37.95 Delft 121 Middelburg Oude Markt 18 Vlissingen SCHELDEBODE VAN DINSDAG 22 DECEMBER 1998 MA/ PAGINA 24 llll— DELTA Huurtarieven 1999 voor elektrische boilers en gasgeisers. Als gevolg van wettelijke maatregelen vindt vanaf 1 januari 1999 een verandering plaats in de BTW-afdracht ten aanzien van de verhuur van grote boilers, geisers en CV-ketels. Voor u als particulier betekent dit geen wijziging van het te betalen huurbedrag. Het te betalen huurbedrag in 1999 (BTW-vrij) blijft gelijk aan het te betalen huurbedrag in 1998 (inclusief BTW). Voor ondernemers in bezit van een BTW-nummer betekent dit, dat de BTW over de huur niet meer kan worden verrekend met de fiscus. Bovenstaande wijziging is niet van toepassing voor kleine keukenboilers en onderhoudsabonnementen. Onderstaand treft u een compleet overzicht van het verhuurprogramma (inclusief onderhoud) met de prijzen per 1 januari 1999. gasgeisers keukengeiser ventilator keukengeiser douchegeiser douchegeiser met geveldoorvoer badgeiser badgeiser met geveldoorvoer grote badgeiser nderhoudsabonnementen keukengeiser douche-/badgeiser lektrische boilers 10 liter close-in/up 20 liter close-in 30 liter normaal 30 liter close-in 50 liter normaal 50 liter super 80 liter normaal 80 liter super 120 liter normaal 120 liter super 150 liter normaal 200 liter normaal inclusief 17,5% BTW Deze types worden niet meer geplaatst. huurbedrag per maand 9,20 15,13 12,64 15,59 13,34 16,24 14,21 abonnementsbedrag per maand 4,74 5,89 huurbedrag per maand 5,12 6,06 7,09 9,40 9,86 9,86 11,39 11,39 13,91 13,91 15,56 18,41 Middelburg, december 1998. Brugman C.aslilla Schitterende landhui>keiiken. leverbaar in de kleuren \unilleen wil r»sili, f \ls afgebeeld: afin. 263 3b5 em. vJ I VJ i.iri|deet met inhouw apparatuur. S A SU Brugman Jyllaml Een keukeu met een moderne uitstraling. Leverbaar in de kleuren vanille en niaisgeel. -■ \ls afgebeeld 23.972. li I tllfS - Bijvoorbeeldafm.280x21.7. JLvJJ SlT*) E-= •ïf if 5 5 ,J =i-ê m £f li! Filiaal Breda, Nuniansdorp en Roosendaal 2e Kerstdag geopend van 11.00 - 1 7.00 Filiaal Hidst van 12.00 - 18.00 uur Filiaal Breda zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur Maandag 28, dinsdag 29 en woensdag 30 december zijn alle filialen geopend tot 21.00 uur 'ERKEND i#Pin#pai/> n m Mixa Vraag hhmt DICHTSTBIJZIJNDE BRUGMAN SHOWROOMS: BREDA*. Kruisvoort 32 (Woonboulevard), 076-5202058. GOES, J.A. van der Goeskade I/B, 0113-250255. HULST, Absdaalseweg 19.0114-320080. NUMANSDORP". Edisonstraat4,0186-653772. ROOSENDAAL".Oostplein 13(Woonboulevard),016.5-569852. "(Mik Badkamershowroom. Overige adressen vindt u in de Gouden Gids. DELTA Laboratoriumtarieven 1999. Per 1 januari 1999 gelden de volgende laboratoriumtarieven (exclusief 17,5% BTW) tarief per punt 5,44 zwembadtarieven voor 1 bassin voor het tweede bassin voor elk volgend bassin 186,00 166,00 prijs op aanvraag Middelburg, december 1998. Fat Filter is de meest verkochte slonkcapsule van Nederland. U kent vast wel iemand die Fat Filter gebruikt, om af te vallen of om op het streefge- wicht te blijven. Dan heeft u ook wel gehoord hoe goed Fat Filter werkt De werkzame bestand delen in Fat Filter zijn over de gehele wereld getest en uitvoerig onderzocht op hun wer king. Ziekenhuizen, uni versiteiten en laborato ria hebben allemaal onderzoek gedaan naar de werking van Chitosan op het vet-bindend ver mogen en cholesterol in het menselijk lichaam. Uit alle onderzoeken Wat is Chitosan Chitosan wordt gewon nen uit de schaal van de Noorse garnaal. Chitosan is in staat om twaalf keer zijn eigen gewicht aan vet uit het voedsel te onttrekken. De werking van Fat Filter is het best te ver gelijken met de aantrek kingskracht van een magneet op ijzer. Werking Fat Filter Door Fat Filter capsules direct voor de maaltijd in te nemen wordt het vet uit ons dagelijks eten gefiltert. Het eenmaal gefilterde vet kan niet meer via de bloedbaan door het lichaam wor den opgenomen. Het vet verlaat uiteindelijk het lichaam gewoon via de natuurlijke weg.Vet is de grootste energiebron van het lichaam. Nu er is voorkomen dat het aan wezige vet in ons voed sel wordt opgenomen, is het lichaam genoodzaakt om de aanwezige vetre- serves aan te spreken. Of men wil of niet, het afvallen is begonnen. Dit stempel staat op elke Fat Filter verpak king, en garandeert de hoogst denkbare kwali teit in de meest zuivere vorm van Chitosan. Dikmakende Feestdagen. De feestdagen zijn weer in aantocht. Dit betekent de hele dag weinig bewegen, een borreltje, een borrelhapje lekker dineren kortom de hele dag niets doen en wel caloriën consumeren. Normaal gaan we in het nieuwe jaar op de weeg schaal staan, en ja hoor de kilo's zijn er aangevlo gen. Als we nu dit jaar gedurende de feestdagen Fat Filter gebruiken, zeker tijdens het consu meren van die overheer lijke oliebollen dan hoeft u op 2 Januari niet te schrikken van uw weeg schaal. Op de gebruiksaan wijzing staat duidelijk ver meld hoeveel Fat Filter u gebruiken moet. I Test Fat Filter thuis Instanties hoeven Fat Filter niet voor u te tes ten, dat is al genoeg gebeurd. U wilt het bewijs zelf zien en dat kan heel eenvoudig wor den geregeld. Doe thuis de test met Fat Filter en het bewijs wordt u geleverd. U neemt een glas water en voegt hier zoveel slaolie aan toe dat er een laagje vet op het water drijft. Schud één of twee capsules leeg op de sla-olie (stap I), wacht drie minuten (stap 2) en ook u zal verbaasd zijn over de hoeveelheid vet dat Fat Filter aan zich heeft gebonden (stap 4). Een beter bewijs dan dit is er niet. Zo filtert Fat Filter het vet uit ons dagelijks eten, Brood dat is gebakken van meer dan één soort graan, heeft een rijkere smaak. Dat verklaart ook de sterk groeiende populariteit van brood dat uit meer in grediënten bestaat dan uit louter tarwe of rogge. TEST 'M THUIS EN VERLIES KILO'S AAN GEWICHT! Dus u betaald voor één verpak king geen tl. 42.95 maar slechts Tegen inlevering van deze waarde coupon ontvangt u ^Deze aktie is geldig l/m 14 dgn. no het verschijnen von dit blod Echter, een brood dat is gebakken uit tarwe- en roggemeel, mag nog geen meergranenbrood heten. Pas als er behalve tarwe en/of rogge ook nog andere maalproducten van graansoorten aan zijn toegevoegd, mag de bakker het brood aanbieden als meergranenbrood. Het kan dan gaan om rijst, gerst, ha ver, maïs, boekweit of spelt. De rijkere smaak van meergranen brood wordt veroorzaakt door de combinatie van verschillende eigen schappen die de overige granen of zaden met zich meedragen. De smaak is afhankelijk van de enzym werking, die per graansoort ver schilt. Enzymen veranderen zetmeel in suikers. Tijdens het rijzen en het bakproces ontstaan verschillende reacties die het brood uiteindelijk de kenmer kende smaak en geur meegeven. De structuur van meergranenbrood is anders dan van 'gewoon' brood. Bakkers gebruiken graag gerst en maïs in hun meergranenmix. Meer gerst zorgt voor een wat vaster brood. De maïskorrel is wat vettig, daardoor ontstaat tijdens het bak proces een wat opener structuur. Bovendien zorgt maïs voor een gele re kleur. Rogge zorgt voor een don kerder. wat malser brood met meer voedingswaarde. De suikers die uit het roggezetmeel worden gevormd trekken namelijk vocht aan. Daar door wordt dit brood malser en voelt liet langer vers aan. Rijst is een goe de tegenhanger van rogge. Het be vat veel zetmeel en het brood bakt er goed gaar door. Lijnzaad heeft een hoog oliegehalte, waardoor het brood langer smeuïg blijft. Tarwe, de basisgraansoort, maakt het brood luchtig door de gluten. Omdat de samenstelling van meer granenbrood niet is geregeld in vas te recepturen of bakprocessen, kan de smaak per bakker verschillen. Sommige bakkers werken nauw sa men met molenaars in de omgeving. Dit stelt ze in staat om met eigen mengsels van verschillende meel soorten en zaden te experimenteren. Ook het uiterlijk kan verschillen. Er bestaan meergranenbroden in de vorm van busbrood (in een vorm ge bakken brood) of als vrij vormgege ven vloerbrood. Ook zijn er kleine meergranenbroodjes, zoals de zeer populaire kampioentjes'. In het deeg voor zulke broodjes en broden worden vaak hele of gebroken zaden mee-gedraaid. Na het bakken zijn ze goed zichtbaar in het kruim, het binnenste, van het brood. De zaden geven extra smaak en de ruwere structuur van het kruim zorgt voor een royaler 'mondgevoel', zoals smaakdeskundigen dat zo mooi .om schrijven. Toch hoeft een meergranenbrood niet vol te zitten met zaden of pitten. Het kan er betrekkelijk 'onschuldig' uitzien, als een gewoon brood. Ach teraf verraadt de smaak vaak dat het gaat om een meergranenbrood. Veel fietsers die met een traditioneel kabelslot hun rij wiel tegen diefstal aan een boom of hek willen veran keren, kampen met het probleem dat het kabeleinde weer in de slotkast aan de framebuis moet worden ge klikt. Dat is soms lastig. De fiets moet dan wel heel dicht tegen de ver ankering worden ge plaatst, anders is de ka bel te kort. Bovendien lopen de be zitters van een fiets met wielen met een uitval- naaf het risico dat niet de hele fiets, maar wel de wielen bij terugkomst zijn gestolen. Abus, de bekende Duitse fabrikant van fietssloten, heeft daar met het lasso- slot een oplossing voor gevonden. Verstelbare lus De slotkast zit niet vast aan het frame maar schuift langs de geplasti ficeerde staalkabel van 1,80 m. lang. Zo ontstaat aan het uit einde een verstelbare sta len lus die makkelijk rond praktisch iedere verankering kan worden gebogen. Wie ook zijn wielen wil beveiligen kan de kabel daar eerst door heen vlechten. De staalkabel zit met een staalbeugel vast aan het frame. Deze beugel is voorzien van een ver grendeling waar de slot kast tijdens het fietsen in zit vastgeklikt. Abus heeft op het lasso-slot wereldwijd patent ver kregen. Een lasso-slot, niet eenvoudig om zonder sleutel los te krijgen. Liefhebbers van modelbouw en technische hobby's kunnen een schat aan informatie op Internet vinden. Op initiatief van Techno Hobby is een veelzijdige site als centrale ontmoetingsplaats ingericht. Iedereen die interesse heeft in bijvoorbeeld mo delspoor, de bouw van ra diografisch bestuurbare schepen en vliegtuigen of auto's, kan de site http://www.techndTobby.com op z'n computer intikken. Online platform Er is gestreefd naar een volwaardige en volwassen online platform met volop mogelijkheden om contact te leggen met andere hob- byïstenHandig zijn ook de links naar andere websites zoals die van de fabrieken van Marklin, LBG, Fiei schmann, Faller, Reveil en Tamiya. Wie op zoek is naar een bepaald model wordt snel op het juiste spoor gezet en kan desge wenst contact leggen met leveranciers over de hele wereld. De electronische krant biedt eveneens de laatste informatie op het gebied van bijzondere modellen, ontwikkelingen, nieuw verschenen catalogi, workshops en beurzen.

Scheldebode | 1998 | | pagina 24