Cadeau 25.- mamm Michten ïmDjes W Waanzinnige jëT VLISSINGEN MIDDELBURG OOST-SOUBURG SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 MA/ PAGINA 13 INA 12 ECEMBE De speel Ook dit jaar hield de Stichting Goed Speelgoed weer de Verkie zing van het Speelged van het Jaar. Er waren zes categorieën: baby- en dreumesspeelgoed (0 tot 2 jaar), peuter- en kleuter speelgoed (2 tot 4 jaar), speel goed voor het schoolgaande kind, spellen en puzzels, hobby en creatief, en techniek en en- tertainement. In elk van deze categorieën waren drie artikelen genomineerd, waarvan telkens één het predikaat Speelgoed van het Jaar 1998 heeft gekregen. In de categorie baby- en dreu messpeelgoed is de Lego Primo Muziekdoos winnaar geworden. Deze muziekdoos in de vorm van een vrolijk gekleurd ka- meeltje laat een lief melodietje horen als je het lijfje van het ka- meeltje hebt rondgedraaid. Ook kunnen andere Primo Lego-ele menten op de rug van het ka- meeltje gestapeld worden. Prijs: circa 35,-. De beide andere genomineerden in deze categorie waren Dazzle Ball en Formule 1. Dazzle Ball, van Ambi Toys, is een bal vol verrassingen met veel speelmo- gelijkheden. De bal bestaat uit vijf afzonderlijke schijven die gemakkelijk in en uit elkaar ge haald kunnen worden en elk een eigen geluidje en visuele verras sing hebben. Prijs: circa ƒ24,95. Formule 1, van Vtech Electro nics, is een dashboard met grote, vrolijke druktoetsen en een knipperend stoplicht waarmee peuters spelenderwijs kenni smaken met de namen van di verse voertuigen en de geluiden die hierbij horen. Prijs: circa ƒ64,95. Het beste peuter- en kleuter speelgoed dit jaar is het Winnie the Pooh Kiekeboe-spel van MB. Winnie the Pooh zit op een boomstronk omringd door ho ningpotten. In die potten zitten al zijn vriendjes verstopt. Als je op Pooh's hoofd drukt klinkt de bekende Pooh-melodie en komt er een van zijn vriendjes tevoor schijn. Doel van het spel is de juiste vriendjes bij de juiste Oorringen met een stekertje Meerdere ringen in je oor is een trend, die een jaar of vijf gele den inzette en niet meer weg te denken is uit het modebeeld bij de mensen die zich jong voelen. Maar niet iedereen wil meerde re gaatjes in de oren. Daarvoor is de uitvinding van Trini Ear rings een uit komst. Deze oor bellen combine ren twee of drie oorringen met een stekertje. In zilver verkrijgbaar van af ƒ25,-, in goud vanaf ƒ119.-. kaarten te zoeken. Prijs: circa 79,95. De andere genomineer den waren Wijsneus en 3 x 3. Wijsneus, van King Internation al, is een nieuw, grappig en edu catief vraag- en antwoordspel voor de allerkleinsten. Je kunt het alleen en met meerderen spelen en bij het beantwoorden van de vragen speelt de wijsvin ger een grote rol. Prijs: circa ƒ14,95. 3x3, van Peek-a-boo Toys, is een mooie, nieuwe va riant op het aloude 'boter-, kaas- en eierenspel'. Het is uit gevoerd in solide hout met daar op leuke figuren uit Seamstraat. Prijs: circa ƒ34,95. Action Man Roller Extreme van Hasbro is Speelgoed van het Jaar in de categorie voor het schoolgaande kind. Deze Action Man is uitgerust met rollerska tes die gebruikt kunnen worden voor inline skaten, street luge en abseilen. Prijs: circa ƒ59,95. De overige genomineerden waren de Game Boy Camera en de R/C auto Deceptor. De Game Boy Camera, van Ninentendo, is een draaibare lenskop die op de Ga me Boy of Game Boy Pocket kan worden aangesloten. Met de ca mera kunnen foto's gemaakt, opgeslagen en bewerkt worden en kan een filmpje worden ge monteerd. Ook zitten er een mu- van 1998 Winnaar bij de spellen en puz zels is Elfenland van 999 Games. Elfenland is een bordspel voor het hele gezin waarbij door de spelers een volwassenheidsproef moet worden afgelegd. Daar voor moeten ze in een fantasie wereld in vier speelronden zo veel mogelijk stadjes bezoeken om daar een souvenir op te ha len. Er zijn allerlei terreinsoorten waar verschillende voertuigen Puzzle, van King International, is gestanst uit keihard puzzel karton. Deze zeer gedetailleerde (25 cm hoge) originele draaimo len bestaat uit meer dan 500 puzzelstukken. Prijs: circa 59,- Tycoon, van Jumbo, is een span nend en eigentijds wereldspel voor twee tot vier spelers dat je brengt naar steden over de hele wereld. In de categorie hobby en cre atief ging de titel naar Chenille Byoux van SES Creatief. Dit is een complete hobbydoos voor kinderen met buigzame, flu weelachtige staafjes in warme kleuren. Hiermee zijn moeite loos gekke, enge of leuke figuren te maken die kunnen dienen als kleurige haarclips, sleutelhan gers, armbanden, sierspelden etc. Prijs: circa ƒ12,95. De overige genomineerden wa ren het Horloge Atelier en de Ti tanic cadeau-set. Met het Horlo ge Atelier, van Crayola, kunnen met behulp van omlijstingen, kralen, kettinkjes en armband jes eigen horloge-ontwerpen worden gemaakt. Prijs: circa 29,95. De Titanic cadeau-set, van Re veil, is een zeer gedetailleerde bouwdoos (schaal 1:570) met ongeveer 100 onderdelen en toe behoren als verf, kwast en lijm Ook zit er een video bij. Prijs: circa ƒ69,95. Winnaar in de categorie tech niek en entertainement tenslotte is Lego Technic Cybermaster. Dit is interactief constructie speelgoed, waarbij kinderen door een chip in een Lego-steen in te bouwen intelligente cre aties kunnen bouwen en via de bijbehorende cd-rom meegeno men worden in een virtuele fan tasiewereld. Zo kunnen ze een robot bouwen die geprogrammeerd kan worden en gedurende het spel spreekt en zijn tegenstander probeert te ontwijken. Prijs: cir ca ƒ425,-. De overige genomineerden wa ren de K'nex Solar Windmolen koffer en de Meccano Master Connection-doos. De K'nex Solar Windmolen koffer, van Hasbro, bevat tien modellen die je kunt laten wer ken door ze aan te sluiten op so lar-zonnepanelen Deze panelen kun je opladen door ze in het zonlicht te houden of onder een gloeilamp van mi nimaal 60W. Prijs: circa ƒ169,-. De Meccano Master Connec tion-doos bestaat uit 352 onder delen die na montage een stoere 6x4 WD-auto worden met een opvallend frame, een echte stuurinrichting en een (op bat terijen werkende) opgevoerde motor. Prijs: circa ƒ149,-. er dan met uw kinderen sinterklaasavond. Snoepgoed w, ook nog iets aan hdbben, bij het héle procel vanaf »tje*c een lekkernij te be waar de volwassenen Betrek van een ho$d- Zijn die boodschappen gedaan en heeft u of alles aanwezig is oAte schuimpjes te bereide! eepJieslagkom,|défSèheideri kopje. keukenpapier. ovl gladde spuitmond, roerlepël, gfrde en més. Afpl wat no||Ég is'vg ldig word propje keukenpa besla d vetv|§j is. Zét de zodat hafeiwit in heÉjköpjc z en strooi er len h a docil met klop ./rbtj-'pijf de blijft hangen. Zét dt Maak weer een plaat in. Strooi er J gen de steen hëf" tevétS, aan de ov in beetje ooi tijdens tiet en tot sc op 100 graden pier en :1 poedersuik suiker zfeh over de hele ui: ei$£. Schep het'seh groot als eer» walnoot. fnfen gemc en dopp dat in ite (of. Ier op h en de doseier acht >ot, Of schep mei b atpak' het schuim bakplaat uit de ovt ziekprogramma en drie mini games bij. Prijs: circa ƒ129,-. De R/C auto Deceptor, van Nikko, is een robuuste, radiografisch bestuurbare auto die door een druk op de knop kan veranderen van een krachtige hoge pick-up in een supersnelle buggy (tot zo'n 18 km per uur). Prijs (inclu sief accu, oplader en batterij): circa ƒ199,-. Tennisracket Voorheen was tennissen een sport voor de 'happy few'. Er werd gesproken over 'tannis sen' om aan te geven, dat deze sport slechts was weggelegd voor de elite. Dat is gelukkig al lang niet meer zo. Tennishallen en sportcentra worden tegenwoordig van de vroege ochtend tot de late avond volgeboekt met men sen, die al dan niet in vereni gingsverband graag een bal letje slaan. Bij een goede smash, service, backhand of forehand hoort een goed ten nisracket. In de sportzaken en waren huizen vindt u ze in alle soor ten en maten. En in alle prijsklassen, dat ook. gebruikt kunnen worden Ook kunnen de spelers hindernissen plaat sen. Prijs: circa ƒ59,95. De andere ge nomineerden waren de 3D Carousel Puzzle en Ty coon. De 3D Carousel Horloges voor hem en haar In de kleding is het verschijnsel van unisex (zelfde kleren voor man en vrouw) zo langzamer hand uit de smaak van het pu bliek vervlogen. Daarvoor zijn we waarschijnlijk te individu alistisch ingesteld. Dat geldt echter niet voor een bepaald mode-accessoir: de horloge. Met een geraffineerd detail wil len we nog wel laten blijken, dat we 'bij elkaar horen'. Di verse horlogemerken spelen in op die trend en hebben schitte rende duo-horloges ontworpen, die voor man en vrouw geschikt zijn. (Op de foto: Les Beaux). iaat 36 toeve: ëélepels het schuim in hoopjes op de de ov<f» in 75 jjnünuten droog en gaar H schuimpjes afkoelen Steek ze met de pun Doe in eép kbm 25 gram poedersuiker en gfam zachte fcpkboter bij. Ron alles tot het een dikke eremetLs. Stri create op de Étdërkantflëan ifen schuimpje 'en druÉer een ander seh Plak zo de rest van de schuimpjes tege/el" koele pl it op de van U et midden van laat. elkaar aan. plaats opstijven. De schuimpjes en oud kan op koffie of limonade:. een lekkernij, die i: llbandto- (Samen met uw kit is een heid; recepten der mee? aan in nu klaar. Jong .vond bij de •enieten van familiever-: .omen. leren koken en bezlg- roor treft u ón- Blue Band Kinderpok boek, dat voor onge- den in de fioekhhan- r is.) 'Het enige dat je weggooit is de ver pakking'; zo luidde enkele decennia ge- ■V leden de doel treffende slogan van een radio- en televisiere clame. Voor pakjesavond is het nu juist de verpakking die een cadeautje tot een echte surprise maakt. Surprise. Het woord zegt het al: verras uw 'doelwit' Dat mag op aangename wijze, maar het mag ook best een beetje plagend bedoeld zijn. We beginnen met een tip: pas je surprise aan op de persoon voor wie die bedoeld is. Een toepasselijke surprise voor ie mand, die lang van stof is. Schrijf je y rijm op het papier van een toiletrol en rol die na het beschrijven weer zorgvuldig op. De rijmrol nu in de binnenkant van een schoe nendoos aan de binnenkant zo danig bevestigen, dat de rol kan worden afgedraaid. Steek het uiteinde van de toiletrol dooi een gleufje in de doos naar bui ten. De rijm kan worden afgele zen door hem 'regel voor regel' naar buiten te trekken. Hilari teit verzekerd! Voor iemand die dol is op mode Haai je oudste kle ren van zolder of uit de 'vergeten kist' en takel die toe alsof je ze had willen bestemmen voor een vo gelverschrikker. Vouw ze in uitgekiende volgorde op en leg ze stuk voor stuk in sjiek papier verpakt bovenop elkaar in een doos. Maak nu een rijm, waar bij je het slachtoffer de op dracht geeft om na elke vier of zes regels een van de kledings tukken aan te trekken en daar na verder te lezen. Gaandeweg de rijm verkleedt het slacht offer zich als een paljas. Tip: de clou kan zijn, dat in de oude kleding geschenkjes zijn ver borgen (vastgenaaid of geniet) die aan het eind van de rijm te voorschijn kunnen worden ge haald. Voor een avon tuurlijk ingesteld iemand, of juist voor iemand die ongeduldig van aard is. De surprise begint met een rijmpje, waarin het slacht offer wordt verwezen naar de vierde plank van de legkast in de logeerkamer op de tweede verdieping. Daar ligt een nieu we enveloppe, waarop de in structie staat geschreven dat de rijm in de enveloppe voor het voltallige gezelschap in de ka mer moet worden voorgelezen In de rijm wordt vervolgens verwezen naar een andere plek in huis, waar wéér een envelop pe ligt te wachten. Ook die brief moet in de kamer worden voorgelezen. Je snapt dat dit spelletje, deze plagerij, héél lang kan worden gerekt. Om het lijden te vergroten kan je de opdracht meegeven om na elke voorgelezen instructie telkens iemand anders zijn of haar vol gende surprise te laten uitpak ken. Een mobiele telefoon Je moet iemand wel heel goed kennen en geheel op de hoogte zijn van zijn of haar wensen. Maar als je honderd procent overtuigd bent van het feit, dat een mobiele telefoon een harte- wens is, dan gaat er een wereld van mogelijkheden voor je open. Er zijn zelfs mobiele te lefoons gratis of voor ƒ1,- te koop. Er moet dan wel een abonnement worden afgesloten. En daarin zit hem nu juist de kneep. Laat je heel goed infor meren over de voorwaarden en de kosten. Ga winkelen en ver gelijk de aanbiedingen. Maak er een studie van en rapporteer je bevindingen aan de cadeau ontvanger. Dat is al een cadeau op zich! Make up Voor wie de favoriete make-up artikelen van 'haar' kent is de geschenkenmaand een welkome aangelegenheid om de voorraad van haar cremes, haar poeder, haar eyeliners en andere oog- make-up aan te vullen. Enkele dagen voordat je op 'kooptocht' gaat verdient het aanbeveling om zo eens langs de neus weg te informeren naar haar nieuwste verlangens oop dat gebied. Ze zal een vermoeden hebben waarom je het vraagt, maar dat maakt de voorpret alleen maar groter. De koopavonden en -zondag van de winke liersvereniging Vlissingen voor de komende dagen: Woensdag, donderdag en vrijdag (2, 3 en 4 de cember) tot 21.00 uur. Zondag 20 december is het koopzondag van 13.00 tot 17.00 uur. Maandag, dinsdag en woensdag (21, 22 en 23 december) zijn er opnieuw koopavonden tot 21.00 uur. Speciale koopavonden van 1 tot en met 4 de cember in verband met het sint nicolaasfeest en van 21 tot en met 23 december in het kader van kerst. De koopzondagen zijn gepland op 29 novem ber en 20 december, beide van 12.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 28 november is er een speciale sinterklaasactie in de winkelstraten. In verband met het sinterklaasfeest zijn de winkels op 30 november tot 18.00 uur open. Er zijn koopavonden op 2. 3 en 4 december. Op 21 december zijn de winkels eveneens de hele dag open en er is die dag koopavond. Op 22 en 23 december zijn er koopavonden en 24 december zijn de zaken om 17.00 uur dicht.

Scheldebode | 1998 | | pagina 13