R Zijnen Mode GOES B -mm 'Het was er echt fantastisch' B CO S Fabriekje gesloten E 1 L 1 K E W E E K HUIS AAN HUIS 0 P 11 V A L C H E R E N 11 Niet Roken R&B zangeressen gezocht AA A R l^T ZEELANDHALLEN GROENKALENDER LU WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 ten P ibino,ie St.Jacobspassage 3 1 Vlissingen Loop eens binnen bij justitie Strandtocht met mountainbikes november SCHELDEBODE Lx.:',: LVE De kunstuitleen staat dit keer in het teken van de tattoo. Acht kunstenaars zijn uitge nodigd om een afwrijfbare tatouage te ontwerpen. Forrest, onder meer be kend van Rock the Boat en l can't stand the rain, is vrijdagavond te zien en te horen in The Nighttrain. De Week van het Zeeuwse Boek, vandaag aandacht voor 'Moord aan boord van de PSD'. j ZEEUWSE BAND THE JUKE JOINTS DEED 'EVEN' BLUESROCK IN MEMPHIS TENNESSEE Vermoeid Grootheden workshops Onvergetelijk ZATERDAG VOOR DE ZEVENDE KEER FEEST IN PAARDESTRAAT Leut Horror Travestieten Voorbereiding Beste service, laagste prijs! Kniiilïkl O caméléons> GOES gaideuf ,,u, v« MIDDELBURG - Op zaterdag 7 november zet Justitie Zeeland haar deuren open voor het publiek. Iedereen die dat wil mag die dag een kijkje achter de schermen nemen. Geopend zijn: Asiel zoekerscentrum De Eendracht; Korps Landelijke Politiedien sten; Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs; Stich ting Reclassering Unit Middelburg; Raad voor de Kinderbe scherming; Arrondissementsrechtbank Middelburg; Penitiaire Inrichting Torentijd; Stichting Slachtofferhulp Zeeland en de Stichting Rechtshulp. Routeboekjes zijn in de hal van de arrondissementsrechtbank verkrijgbaar. Daarin staat de route langs de interessante justi- tiegebouwen met een stukje geschiedenis en uitleg. ZIERIKZEE - Zaterdag 28 november wordt de eerste strand- mountainbiketocht van Schouwen-Duiveland gehouden. Het is een vrije toertocht over het strand van ongeveer 42 kilometer. Start bij restaurant de Molenberg in Burgh-Haamstede. Deelname kost 15 gulden bij voorinschrijving. Dat kan schrifte lijk bij G. van der Klooster, JA van de Goeskade 10/4, 4461 BH Goes tot uiterlijk 1 november. Op de dag zelf is dat vijf gulden duurder. Er kunnen maximaal honderd deelnemers meedoen. MIDDELBURG - De Zeeuwse muziekformatie Dynamic Joy ondergaat momenteel een metamorfose. Hiervoor is men onder meer op zoek naar twee extra R&B-zangeressen. Ze moeten niet alleen kunnen zingen, ook dansen en choreografie maken. De meisjes moeten over een zuiver stemgeluid beschikken, aan leg hebben voor R&B en goed kunnen werken in teamverband. Inlichtingen via telefoon 612301. (ADVERTENTIES) stmi KRAANVERHUUR 0164-257521 INFO 0164-235916 PE GEZOUGSH ROMMELMARKT m NEPERIANP ZATERDAG november 9.00 TOT 17.00 uur ZONDAG ,10.00 TOT 17.00 uur Vrijlandstraat 33d, (ingang links naast Kadaster) Middelburg. Postbus 7011; 4330 GA Middelburg. Telefoon 0118-652700 fax 652701. STICHTING HET ZEEUWSE M LANDSCHAP De meeste bladeren leven maar één seizoen. In het voorjaar ver schijnen zij aan de boom en in het najaar laat de boom zijn bla deren vallen. Dat doen bomen om uitdroging te voorkomen. Want elk levend blad is een klein fabriekje. Een blad produ ceert zuurstof en koolhydraten. Die zuurstof gaat de lucht in en komt ten goede aan al wat ademt. De koolhydraten zijn voe dingsstoffen voor de boom. Deze twee produkten maken blade ren, onder invloed van licht en de zon, uit koolzuur en water. Het koolzuur halen ze uit de lucht. Het water nemen zij op uit de boom, die dat met zijn wortels uit de grond haalt. Beneden een bepaalde temperatuur zuigen de wortels geen vocht meer op. Als bladeren dan toch door zouden gaan met het opnemen van vocht, zou de boom uitdrogen. Dat is de reden dat bomen hun bladeren laten vallen. Tevens is er in de herfst en winter weinig zonne-energie aanwezig om het kleine fabriekje zijn werk te laten doen. Als de bladeren afgevallen zijn, hebben zij nog steeds een func tie voor de boom. Als strooisellaag vormen zij een goede, isole rende deken voor de wortel van de boom. Maar ook voor bij voorbeeld wormen, bacteriën, schimmels en andere beestjes. Voor hen dienen de bladeren tevens als voedsel. Zij breken de bladeren af tot humus en mineralen. Die mineralen worden weer opgenomen door de boom. En het humus verbetert de bo demstructuur waardoor de wortels beter voedsel op kunnen ne men. Zo ontstaat een kringloop. Niet bij eik soort boom gaat deze kringloop in hetzelfde tempo. De bladeren van een eik, beuk en linde bijvoorbeeld zijn moeilijker verteerbaar dan bla deren van een esdoorn, populier, berk of wilg. Er zijn ook bo men die in de winter hun bladeren niet verliezen. Zij zorgen er op een andere manier voor dat bladeren geen vocht opnemen, of zo weinig mogelijk vocht verliezen. Hulst bijvoorbeeld heeft zulke dikke bladeren die voorzien zijn van een waslaag waar door verdamping bijna niet mogelijk is. CHELDEBODE ZEELAND - Zeeuwse blues in de Verenigde Staten. De band The Juke Joints werd uitgeno digd om even op te treden tij dens het grote festival Bluesrock in Memphis. In de legendarische Beale Street kwamen zo'n zestig bluesbands in actie. The Juke Joints was er als enige Europese deelnemer, speelde tegenover de club van B.B. King en maakten opnamen in de Sun Studio, waar alle groten der aarde (B.B., Elvis en Jerry Lee Lewis, om er maar een paar te noemen), platen heb ben opgenomen. Peter Kempe, Michel Staat, Sonny Boy van de Broek en de nieuwe bassist Peter van Mero- de genoten er met volle teugen. Michel Staat zet voor De Schel- debode de reis en het verblijf op een rijtje: Donderdag 23.55 uur (plaatse lijke tijd) na een reis van ruim 18 uur stappen The Juke Joints vermoeid, maar toch nog opge wekt, het eenvoudig uitgeruste motel "Admiral Benbow Inn" binnen. De reis is goed verlo pen, alle spullen die op Schiphol zijn ingeladen zijn er nog en we hebben gemerkt dat Delta Airli nes altijd ruim voldoende voed sel en drank meeneemt voor on derweg. Nu snel slapen, want morgen (vrijdag 23 oktober) is de eerste dag van het Bluescongres Blues stock en we willen er geen mo ment van missen. De volgende ochtend beginnen we met een uitgebreid ontbijt dat genuttigd wordt in het park van Memphis. Hier maken wij al snel kennis met enkele lokale vaste bezoekers van het park, die onze naam op posters heb ben zien staan. 's-Middags gaan wij naar het hotel waar de organisatie van Bluesstock zich heeft gevestigd, samen met sponsors, platen- maatschapijen en andere be langhebbenden. Duidelijk is dat het schema ongewijzigd is en dat wij zaterdagavond zullen spelen in Mr. Handy's Blues Halt, een echte Juke Joint (hoe toevallig!). Na het bezoek aan het hotel rijden wij door naar de beroemde Sun studio (waar o.a. Elvis Pres ley, B.B. King, U2, Jeriy Lee Le wis, Albert King en nog vele an dere grootheden opnames ge maakt hebben); dit is o.a. de re den dat Memphis "The home of the Blues and the birthplace of rock and roll" wordt genoemd). Na een paar biertjes op Beale street halen wij de instrumenten op in het motel en rijden wij naar de Sun studio. We worden hartelijk verwelkomd door Ja mes Lott (de opnametechnicus) en na een uitgebreide kennisma king sluiten wij onze instrumen ten aan. Dit is de studio waar al die le gendes hebben opgenomen, je voelt die speciale sfeer als je de opnameruimte instapt: aan de muur hangen grote foto's van Elvis, BB King, Jeriy Lee Lewis etc. In de hoek staat een origi neel Hammond B3 orgel met les- lie en in een andere hoek een aantal oude buizen versterkers, zo te zien minstens uit de tijd van Elvis. James staat ons toe enkele van deze oude apparaten te gebruiken. Het is geen grote studio maar het geluid en de sfeer is fantastisch. U2 heeft hier speciaal het grootste ge deelte van de cd Rattle and Hum opgenomen (waaronder het nummer met BB King). Zaterdag 24 oktober, de grote dag. 's-Middags worden enkele workshops en clinics bezocht en wordt de apparatuur in de club gecheckt. Aan het einde van de middag is Beale Street al afgela den vol en hoor je overal mu ziek: het lijkt wel een film. Dit belooft wat voor vanavond! En het bleef druk op Beale street: in alle clubs stonden bands in het kader van Blues stock. Er waren speciale flyers uitgedeeld waarop The Juke Joints werden aangekondigd als de enige band uit Europa die ze ker niet gemist mocht worden. En het werd een fantastische avond: Mr Handy's Blues Hall was afgeladen vol met blues- minnend publiek. Beale street swingde, het werd een onvergetelijke avond. De zondagochtend werd ge bruikt om bij te komen van het feest van de vorige avond. On der het genot van de muziek van een onvervalst gospel-orkest in de Elvis Presley club werden de eieren en gebakken aardappels naar binnen gewerkt. Nu we toch in de Elvis sfeer zaten, heb ben wij aansluitend een bezoek gebracht aan Graceland, iets wat, ook al ben je geen doorge winterde Elvisfan, veel indruk maakt. Een diner op Beale street en een biertje in BB King's club op zondagavond was voor de i The Juke Joints voor de Sun Studio in Memphis. helft van de band de afsluiten van de Memphis-trip. Voor hen begon maandag weer de terug reis. De rest van de band reist dezelfde dag naar het zuiden richting Clarksdale om daar nog een ontmoeting te hebben met de legendarische Willie Foster, die o.a. mondharmonica speelde met Muddy Waters en Bobby Mack. The Juke Joints in Memphis was een doorslaand succes dat zeker een vervolg krijgt, zodat de Hol landse Blues ook in Memphis een plaatsje bezet! 'Voor iedereen flessen shampoo' door Tannie van Eek VLISSINGEN - Jaren terug vonden vrienden van John Kroon dat hij ook wel eens een feest mocht organise ren. Hij voldeed aan hun verzoek en het bleef niet bij één feest. Zaterdag 7 november wordt in Speeltuin De Oude Stad aan de Paardestraat 68 inVlissingen voor de zevende maal feest gevierd. Clemer Hollywood' meegekre gen. Volgens Kroon pertinent niet fout geschreven. Het heeft allemaal te maken met zot, zot ter, het zotst. Eenmaal per jaar organiseert John Kroon een "te gek feest". Niet voor de buurt of voor de wijkvereniging, maar voor ie dereen die af en toe behoefte heeft aan ongecompliceerde leut. Een beetje carnaval boven de rivieren. "Één keer per jaar is voor mij ook voldoende, want er komt heel wat voor kijken", Was het thema vorig jaar 'Hor- vindt de organisator, die vrijwel ror Night', deze keer heeft het alles in z'n eentje regelt. Zotte(n)feest de titel 'Clitter en "En je moet dit ook niet te vaak doen, mensen moeten iets heb ben om naar uit te kijken." De novembermaand is niet voor niets gekozen, het is het begin van een winter waarin, aldus John, hier in de regio weinig te beleven valt. Vorig jaar kwamen honderd twintig feestvierders op de 'Horror Night' af, verkleed in horror-stijl. Ook dit jaar is het de bedoeling dat het publiek ge- costumeerd komt. Voor de drie zotst verklede feestgangers zijn er prijzen te winnen die er niet om liegen: koelkasten, wasma chines, stereo- en videoappara tuur en koffiezetapparaten heeft John Kroon daarvoor in geslagen. Voor iedereen is er bij binnenkomst een pakketje van acht ansichtkaarten. Wie een kaart heeft met de naam van de organisator erop heeft recht op een Winnie de Poeh-beer. Voor allemaal is er een gratis consumptie. Iedere bezoeker betaalt 15 gulden entree. Twee travestieten zijn op het Zotte(n)feest aanwezig. Kroon: "Bekend van de t.v. En we hebben een Belgische zangeres in ons midden, een soort Sugar Lee Hooper. Zelf zing ik ook nog samen met een collega van mijn werk." Voor John Kroon is het de laat ste keer dat hij een gek feest op touw zet. "Volgend jaar wordt het een andere locatie en ook een feest van een wat ander al looi. Hij en zijn werkgeefster Karin Dolk van Theatercafé - Restaurant 't Groentje' in Dom burg hebben, hoewel nog niet vastomlijnd, plannen voor de stille maanden in de badplaats. Kroon: "Die zaak is heel ge schikt voor feesten, met een mooie zaal en een fijne vloer. Het lijkt ons leuk om eens iets dichtbij zee te organiseren." Zotte, gekke feesten zullen er in elk geval niet gehouden worden, laat Dolk weten. Met de voorbereidingen, de feestavond zelf en de dag erna, als alle toeters en bellen moeten worden opgeruimd is John Kroon een halve week bezig. "Ik zorg vrijwel alleen voor de hele aankleding van de zaal, compleet met verlichting. En dan is er nog de inwendige mens. Er is volop eten en drin ken. De bekers voor de drie mooist gecostumeerde mensen heb ik februari al gekocht. Stel Zaterdag staat in de Paardestraat het zogeheten Zottefeest op het programma. (ADVERTENTIE) Vorig jaar stond het Zottefeest in het teken van de horror. Smoking voor maar 249^" Gratis smokinghemd zolang de voorraad strekt BOSM E NSHOP Goes, Lange Vorstslraat 56, Middelburg, Lange Delft I, Middelburg Lange Delft 37, je voor dat je dat vergeet John Kroon laat weinig aan het toeval over. Aan het eind van de avond krijgt iedereen bij het naar huis gaan drie flessen shampoo. "Dat krijg je toch nooit hè, op een feest, gratis shampoo", grinnikt Kroon. Wie ter verho ging van de feestvreugde en de zottigheid zijn costuum een ex tra lading mee wil geven, kan gerust zijn haar met frituurvet insmeren. Drie flessen shampoo moeten voldoende zijn om maandag spie and span op het werk te verschijnen. Tegen een kater helpt het niet De zaal van Speeltuin de Oude Stad is zaterdag 7 november vanaf 20.00 uur open. (ADVERTENTIE) De mens heeft van nature een aantal licha melijke reacties, die wanneer zij zich voor doen door zijn medemens niet altijd in dank afgenomen worden. Dit ongenoegen wordt meestal veroorzaakt door de onge paste geluiden en geuren die bij bedoelde verschijnselen gepaard gaan en voor der den spontaan tot onpasselijkheid kunnen leiden. Het is niet meer dan normaal dat dergelijke reacties onderdrukt worden. Voor wie het nog niet duidelijk is, het gaat hier om boeren en winden laten, om nog maar niet te spreken van in het openbaar urineren. Boertje, poepje, piesje, zijn vaak onderwerpen waar wat lacherig over ge daan wordt. Binnenskamers zou dat nog eens kunnen, maar in het normale dage lijkse leven getuigt dit van weinig fatsoen. Al vroeg worden de kinderen er op gewe zen en leren deze onhebbelijkheden na te laten. Volwassenen horen dat gewoon te weten. Als je zo nodig moet ga dan naar het toilet. Sinds kort circuleren op televi sie reclamespots tegen het roken en daarin worden de zojuist genoemde onhebbelijk heden positief naar voren gebracht. Close- up in beeld laat een jongeheer een boer in een zaal met examenkandidaten, er wordt een bierglas volgeplast en een knetterende scheet voltooid de triologie. Aan het eind van ieder spotje de mededeling: 'Maar ik rook niet', als excuus. Opvoedkundig van grote waarde. Als je niet rookt heb je zo een excuus om er andere hinderlijke ge woontes op na te houden. Iemand die zelf niet rookt kan sigaretten en sigarenrook soms ook als zeer hinderlijk ervaren. Vol gens hen is het stinkend aro ma van uitgeblazen rook het ergste wat er is. Onfatsoen- f\JJ s lijk, net als die p— drie spotjes. Ja, soms is het mid del erger dan de kwaal. Hans Verkerk Keukens I tovert deze 1 week wel L hele lage prijzen tevoorschijn. Als u binnen 7 twee jaar een keuken nodig heelt en nu koopt, haalt ItftfflllCllp'llfK!1 Hans een echte Kroon keuken voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs uit zijn hoge hoed tevoorschijn! Profiteer mee van dit magische prijzenfeest en vraag naar de extra snelle beslisserskorting! RINGBAAN WEST 2B - 0113-216451

Scheldebode | 1998 | | pagina 1