markten 'ik was er puur voor m'n eigen plezier' Smith Kaas is een begrip op vrijwel alle Zeeuwse Punch heeft uitgebreide collectie Jeugdspelers in het nieuw ADVISERING Gewoon-vreemd Express MIDDELBURGS LOESJE ZELFS BEROEMD TOT IN HOLLYWOOD Cadeaubon van duizend gulden bij autobemiddelingsbedrijf Bert Schuurs e bc NctuTjo r keimes 95 Dhr. VRIENS DE RODE PILAREN M/V WOENSDAG 7 OKTOBER 1998 Hemelaar: alles op naaimachinegebied INFORMEER NAAR HET KENNISMAKINGSCONSULT: 0118-430250 0118-639905 MIDDELBURG - Voor de eerste keer doet de Gewoon-Vreemd Ex press Zeeland aan en wel van 12 tot 16 okto ber Middelburg. MIDDEL- jLos Angeles JournaK j komt niet iedereen elke dag: een prominente foto in The New York Times, dan moet je toch wel iets bijzonders 'in huis' heb ben. Blijkbaar heeft Loes Souisa dat wel, ze was een geliefd foto- en filmonderwerp tijdens de tattoo- convention in Hollywood, in Los Angeles overigens 'the Inkslingers Ball' genoemd. Verbeelding Bekroond SEROOSKERKE - De jeugd van voetbalvereniging Serooskerke heeft een ware sponsorinvasie ondergaan. Alle spelers kregen namelijk nieuwe shirts. De F'jes van Tegelzetbedrijf Dirk Nieuwenhuis en D2 van Erik Huisson van Intersport. BI kreeg de tenues van de Doeland doe- het-zelf markt. Serooskerke F 0 Serooskerke BI DOOR NATUURKUNDIG THERAPEUT OUDE MARKT 18 LANGE DELFT 121 VLISSINGEN MIDDELBURG De Gewoon-Vreemd Ex press staat van 12 tot 16 ok tober in Middelburg. I-Iet is een tentoonstelling over vooroordelen, discriminatie en de multiculturele samenle ving. De hoogste groepen van de basisscholen wordt gele genheid geboden deze bijzon dere expositie te bezoeken. Het COS-Zeeland, Centrum voor internationale samenle ving, heeft het initiatief geno men om de expo naar Zeeland te halen. De gemeente zorgt voor de financiële middelen. De Ge woon-Vreemd Express bestaat uit een 12-meter lange trailer. Daarin is een spellen- circuit ingericht, waarin di verse aspecten van de multi culturele samenleving aan de orde komen. Doel is om de kinderen te laten ervaren dat, wat voor de een vreemd is, voor de ander heel normaal is. Serooskerke D2 En zo liggen er kazen van zeker tien jaar te rijpen op de planken in het magazijn. Elke dag wor den ze gekeerd. Tot ze oud zijn. Wat er allemaal voor soorten kaas in het magazijn liggen is ondoenlijk om op te noemen. „Zeg maar alle soorten en ook nog eens de beste." Ze zouden het kalmer aan kun nen doen, maar ze piekeren er niet over. „Ik mag er toch niet aan denken om een keertje niet op de markt te staan", zegt Anke. „Iedere keer weer zie je je klan ten. Een gezellig praatje. Men sen zoeken een lekker stuk kaas uit. En jongen, da's zo lekker. Een lekker stuk brood, een goed glas wijn en kaas. En de mensen willen ook graag een goed stuk kaas. Je kunt ze adviseren en als Nico eenmaal met de klanten over kaas begint dan proefje bij wijze van spreken al hoe die kaas smaakt. En 't is ook zo ge zellig. Zo is het toch Nico?". Ni co is het roerend met haar eens. Een Kaas imperium Smith Kaas. Béééééregoed. Ook zonder Nijenrode. Bij Hemelaar is alles op naaimachinegebied te koop. foto: Harry de Lange VLISSINGEN - Pfaff Hemelaar aan de Spuistraat 82 heeft wer kelijk alles op naaimachinegebied: van betaalbaa r tot echt pro fessioneel. Sinds kort is het assortiment klasse-naaimachines zelfs uitgebreid met het merk Singer Dat heeft alleen maar voordelen. De mensen komen er in elk geval bij een gespeciali seerd bedrijf binnen. Wie hier niet slaagt, slaagt nergens. Lucy Souma oi the Netherlands showed her tatt$K BURG - Het Over- door Ben Donkers burgse Vlasmarkt was er als deelnemer. Hij reist zowat heel Rinus (haar rrjan) van de Tattoo- de wereld af om dergelijke mee- en piercingstudio uit de Middel- tings bij te wonen en er ook En dat ook nog eens voor een deel in zelfbediening. Ook daar loopt Smith voorop. Het is dat 1969. De zaken gaan goed en Ni co besluit buitenlandse kazen te importeren. „In Zeeland kreeg ik dat niet voor elkaar", zegt Ni co. „Er was al een importeur in Zeeland. Maar ik laat nu toeval lig iemand tegenkomen die mij van vroeger kende, toen ik nog echt klein was. En die man zit toevallig in de kaasbusiness en woont in België. En zo kon ik dus buitenlandse kazen impor teren." Op die manier kreeg Smith Kaas een enorm assortiment buiten landse kazen dat zijn weerga niet kende. Vanaf dat moment gaat alles razendsnel. Nico haalt kazen uit Frankrijk en Dene marken. Met zijn eigen vlieg tuig. Snel en vooral vers. Smith Kaas is niet langer meer zowel een groot- als een detailhandel, maar ook nog eens een import- bedrijf. Nico trouwt en vrouw Anke komt in de winkel helpen. De zaken gaan nog steeds voor spoedig. Er worden winkels geo pend in Vlissingen, Oost-Sou burg en Goes. De marktkraam maakt plaats vor een enorme verkoopwagen. Ook daar is Smith een van de eerste in Ne derland mee. Maar dan krijgt Nico een onge luk, -Een ernstig ongeluk. Maar bij de pakken neerzitten? „Nooit" zegt Anke. „Het leven gaat gewoon door". Het pakhuis aan de Nieuwstraat werd te klein. Er wordt een pand aan de Cruqiusstraat gekocht. Een pand waar in ieder geval een truck met oplegger in kan en de honderden kazen kunnen wor den opgeslagen. Nico en Anke hebben gelijk. Het leven gaat gewoon door, zij het dat ze heb ben relativeren. Nog steeds staan ze samen op de markt en nog steeds loopt Nico dagelijks door zijn 'voorraad schuur'. „Je moet een neus voor kaas hebben", vindt hij. „Als ik een kaas proef weet ik of het goed of minder goed is. Kwaliteit. Da's belangrijk. En zoveel mogelijk zelf doen. Dan weet je wat je uiteindelijk in huis hebt." MIDDELBURG - Op zoek naar een goede, jonge gebruikte au to? En dan ook nog eens een ca deaubon ter waarde van dui zend gulden aan accessoires zo als een cd-speler, zonnedak of trekhaak erbij cadeau krijgen als er een auto van boven de tien mille wordt aangeschaft? Dan zijn vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 oktober dagen om een bezoek te brengen aan Au tobemiddelingsbedrijf Bert Schuurs aan de Nieuwe Klever- skerkseweg 7 in Middelburg (op de weg tussen Middelburg en Arnemuiden). Die drie dagen houdt Schuurs een autoshow en als het net zo druk wordt als op zijn reguliere Pinkster- en voorjaarsshow, dan wordt het dringen geblazen. Drie jaar geleden begon Bert Schuurs op bescheiden wijze zijn autobemiddelingsbedrijf. Een gat in de markt, zo bleek al snel. Want hoe is de praktijk van een particulier die zijn auto wil verkopen? Normaliter geen probleem, als er tenminste een andere auto voor in de plaats komt. Inruilen dus. Anders wordt het wanneer een particulier niets heeft in te ruilen en gewoon van zijn vier wieler af wil. Dan wordt het meestal een advertentie plaat sen en afwachten. Juist voor die groep is Autobe middelingsbedrijf Bert Schuurs een oplossing. Schuurs verkoopt in opdi'acht van de eigenaar de auto en verlost daarmee de ver koper van een berg rompslomp. „Het systeem werk simpel", legt Bert Schuurs uit. „Mensen die hun auto kwijt willen kunnen naar mij komen of ik bezoek ze thuis. We spreken een prijs af waar voor de auto kan worden ver kocht en vanaf dat moment staat de auto in consignatie op mijn terrein. Volledig verzekerd en de verkoper loopt geen enkel risico. Makkelijker kan het dus niet." In de afgelopen drie jaar is er wel het een en ander veranderd. De caravan van waaruit Schuurs zijn activiteiten begon staat als een stukje nostalgie in de showroom als 'praethuus'. Het bedrijf is uitgebreid met een goed geoutilleerde werkplaats en een kantoor. De koffie is al tijd vers en als ouders hun kroost meenemen kunnen de kleintjes zich uitleven in de Le go-hoek of tv kijken. In de loop der jaren is Schuurs ook auto's in gaan kopen. „Van particulieren", zegt Schuurs. „Uitsluitend jonge gebruikte wagens met een specialisatie in Japanse, Duitse en Franse mer ken". De auto's die het bedrijf (uiteraard met garantie) verla ten zijn tiptop in orde en mocht er onverhoopt toch iets mis zijn -dat kan natuurlijk altijd met een auto- dan wordt het euvel zonder mankeren verholpen. „De auto moet goed zijn en daarmee basta." Als speciale service heeft Schuurs een servi cewagen, zodat eventueel ter plaatse kan worden geholpen. De openingstijden van de drie daagse show zijn van 10 tot 18 uur en de koffie staat zoals ge woonlijk klaar. En wie het niet lukt om een van die drie dagen een bezoek aan Schuurs te bren gen: een afspraak maken voor de avonduren kan natuurlijk al tijd. Schuurs levert goede, jonge gebruikte auto's. VLISSINGEN/MIDDELBURG - Punch heeft meer ruimte en kan derhalve het assortiment beter aan het publiek presenteren. Het is een van de grootste modezaken op het gebied van wrijetijdskleding.De collectie voor de dames is uitgebreid en voor de heren geldt hetzelfde: veel broeken in diverse kleuren, de shirts zijn warm van kleur. Voor de 'kids' ligt er een eigen collectie. Alles is ook nog eens een keer aan trekkelijk geprijsd. 0 Punch, een van de grootste modezaken op dit gebied. foto: Harry de Lange De Saab 9-5, een door de internationale vakpers als 'superieur' aangemerkte automo biel, is alweer een klein jaar in Nederland. Om ook u de gelegenheid te geven kennis te maken met de overtreffende trap van autorijden, willen we u uitnodigen voor een uitgebreide proefrit. We raden u wel aan om van tevoren even te bellen. Dan zetten we 'm vast voor u buiten. Saab, AUTOBEDRIJF MELSE, INDUSTRIEWEG 31, 4382 NA VLISSINGEN, TELEFOON 0118 - 41522Ö „Hollywood spreekt tot de verbeelding. Ze is gek op alles wat met Marilyn Monroe te maken heeft, nou dat is daar maar voor het uitzoeken. Monroe, en ook Elvis trouwens, die 'leven' er nog enorm." Op de eerste dag van de conven tie zette Rinus bij zijn Loesje een Monroe op haar rug. Dat trok veel bekijks, fotografen en filmers. Er werden tv-beelden van uitgezonden en Loes kwam zelf in de New York Times. „Een vreemde gewaarwording", zegt ze. „Ter plekke hebben we pas bedacht om de tattoo te zet ten. Het was gewoon voor m'n eigen plezier. Rinus zei 'zoek maar uit welke foto je er graag op wilt hebben', binnen drie uur was het gebeurd." Voor de tattoo-specialist, on langs nog bekroond met 'best tattoo of the day' in Breda, een kleinigheidje. Hij werkt soms net zo gemakkelijk in New York, San Diego, Mexico als Brazilië. Hij zette een tatouage bij acteur Alex Chapman, die onder ande re het stuntwerk in Terminator II voor Silvester Stallone heeft gedaan. „Ik heb er keihard zitten wer ken, tot diep in de nacht. Loesje heeft een speciaal koppie, ziet er goed uit, dat trekt enorm veel belangstellenden. Ze is er onder meer gevraagd voor studiowerk en is gefotografeerd door David Seagle, Hollywood's meest pro minente fotograaf, en ik sta zelf op de foto met de huishouder van Murphy Brown. Wie weet in welke bladen we Loesje nog te genkomen? We krijgen ook nog te horen in welke tv-uitzendin- gen ze te zien was, die banden worden opgestuurd. „Het was in elk geval een bui tengewone ervaring, het meest spreekt ons toch wel de opval lende plaats in de New York Ti mes aan. Er worden echt dui zenden foto's gemaakt, Loesje en de tattoo moeten toch wel in druk hebben gemaakt." VLISSINGEN - Is er iemand in het Zeeuwse die Smith Kaas niet kent? Vast niet. De naam op zich bestaat al meer dan hon derd jaar, en sinds jaar en dag is Smith Kaas een begrip op vrij wel alle Zeeuwse weekmarkten. Middelburgs Loesje met Marilyn Mon roe op haar rug in de New York Times. 0 Loesje met de beroemde Holly- wood-fotograaf David Seagle. 0 Loes Souisa bij de 'ster' van Jimi Hendrix op Holly woods Boulevard. FOTO: Rinus Souisa Daarnaast heeft Smith Kaas nog eigen winkels in Middel burg, Goes, Vlissingen en Oost- Souburg. Dus wie de naam Smith Kaas nog nooit heeft ge zien heeft öf geslapen öf heeft een hekel aan kaas. Om in de stamboom van Smith te duiken heeft weinig zin. Voor wat betreft het Zeeuwse moeten we teruggaan naar het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer de Engelsman Smith als een van de weinig overleven de van een landingsboot West- kapelle bereikt. Smith huwt er een Zeeuwse schone en voila, de link met Zeeland is gelegd. Na de oorlog komt Smith in Middelburg te wonen en stapt in de zuivelhan del. Zoon Nico gaat op zesjarige leeftijd met vader de markten af en het 'Kaasimperium Smith' ontstaat. Alleen weet zoon Nico het nog niet. Die was voorbestemd om na zijn HBS-opleiding naar Nij enrode te gaan. Het liep echter totaal anders. Vader Smith komt te overlijden en Nico en zijn moeder staan er alleen voor. Dan maar geen Nij enrode. Helaas. Maar Nico Smith is een voortvarend baas je, zoals hij dat ook de rest van zijn leven zal zijn. De zuivelhan del wordt omgebouwd tot kaas winkel en daarmee is Smith Kaas niet alleen geboren, maar ook de eerste winkel in Neder land die uitsluitend kaas ver koopt. 0 Smith Kaas, de naam bestaat al meer dan honderd jaar. foto: Harry de Lange

Scheldebode | 1998 | | pagina 5