Martin Caus leert honden zich gedragen verandering van spijs doet ook de kat eten Goblin Farm n Dierenpension FOTO VAN UW THEO M IER? Rakker kan niet alleen ALARMNUMMER: 0118-440688 24 uur per dag Controle Braaf U op vakantie, uw huisdier ook. FOTOSTUDIO THEO VAN DER GENllGTEN Brian McGovern Hondentrainingsschool Deskundig advies en begeleiding op een diervriendelijke manier. Groeps- en privéles Brian McGovern is auteur van verschillende boeken over hondentraining, o.a.: - Competitive Obedience, - Training the family dog en - The Ultimate Border Collie. Poezenhotel Magnifikat Vlissingen Telefoon (0118) 43 02 82 DIERENAMBULANCE ZEELAND JÈb> Informatie op: 0118-440692 Martin Gaus l7* Als geen ander heeft Martin Gaus een enor me expertise op het ge bied van honden en hun opvoeding. Zelfs de moeilijkste viervoeters leert hij zich te gedra gen. Martin Gaus heeft met zijn kennis en erva ring de cursus 'Uw hond gehoorzaam in 10 les sen' samengesteld, die wordt gegeven volgens de 'aandachteisende methode'. Al jaren wordt deze methode met succes op de hondenschool van de bekende televisiepre sentator in Lelystad toegepast. Maar ook op de andere Martin Gaus-scholen door heel Neder land kan uw hond deze cursus volgen. Alle Martin Gaus hondenscho len staan onder voortdurende kwaliteitscontrole. Het zijn professionele organisaties met vakbekwame instructeurs. Zij zijn geinspireerd en dragen en thousiast hun kennis uit. En wat uniek is aan de cursus, is dat de lesopbouw wordt aan- Een goede opvoeding van de hond is scholen die daarvoor zorgen. belangrijk. Martin Gaus heeft door heel Nederland foto: Tannie de Jonge gepast aan het individuele ka rakter en de gevoeligheid van uw hond. Geen hond is immers hetzelfde! Behalve voor de hond is er ook aandacht voor de baas. Het doel van de cursus is inzicht te krijgen in het gedrag van uw viervoeter en het dier te leren zijn aandacht volledig op u te richten. Daardoor wordt een prima relatie tussen baas en hond bereikt, en wordt pro bleemgedrag voorkomen en op gelost. Wilt u ook dat uw hond braaf leert zitten, liggen, blijven? Dat hij u keurig volgt zonder aan de riem te trekken? Dat hij ge hoorzaam wordt, maar tegelij kertijd vrolijk en rustig blijft? Ga da# samen met uw dier op cursus bij een Martin Gaus hondenschool. Bel voor een adres bij u in de buurt 0320-249104. Variatie geeft het leven smaak en verandering van spijs doet eten. Daarom introduceert She- ba vier nieuwe variëteiten met een geheel eigen karakter. Naast Sheba Pat, en Sheba Brokjes in Saus, kan de kat nu ook genieten van twee nieuwe soorten Sheba, namelijk Brok jes in Gelei en Stukjes in Saus, die beide verkrijgbaar zijn in twee verschillende smaken. Sheba Brokjes in Gelei is een geheel nieuw concept, waarbij de fijne brokjes vlees in een zeer smakelijke, heldere gelei zijn gevat. Het is verkrijgbaar in twee bijzondere smaken, te we ten Brokjes Kalf en Kalkoen in Gelei en Brokjes Haas in Gelei. Sheba Stukjes in Saus bestaat uit kleine stukjes vlees in een smeu<ge saus. Ook deze nieuwe variëteit is verkrijgbaar in twee smaken, namelijk Stukjes Kip en Kalkoen in Saus en Stukjes Wild en Konijn in Saus. Dat beide nieuwe variëteiten zeer gewaardeerd worden, blijkt uit diverse smaakpanels. De katten waren uitermate tevreden en de eigenaars - met hun spinnende lievelingen - ook. Met de introductie van deze nieuwe variëteiten biedt Sheba nu maar liefst 13 verschillende mogelijkheden om uw kat iede re dag het allerbeste te geven. Een poes houdt van gezond eten. Er valt op dit gebied van heel wat te J.J. Prins-de Vroe Boerendijk 4 4451 RK Heinkenszand Tel.: 0113-561504 Vrijlandstraat 75 - Winkelcentrum Dauwendaele - Middelburg - 0118-640317 Bert Diender (dierenarts) - Ton de Wit (Pet's Place) - Wil van Reine (dierenasiel Vlissingen) en Jeannette van der Meer (Martin Gaus Hondenschool "Walcheren Wij hebben een Bichon Frise (Rakker) die niet alleen kan zijn. Vanaf oktober hebben we een baby en twee maan den geleden zijn we verhuisd. Voor ons is het niet -alleen kunnen zijn een probleem maar zeker ook voor onze buren. Hij jangt en blaft aan een stuk door. Is hier wat aan te doen? Fam. De Jonge, Yerseke De Brichon Frise stamt af van de Maltezer en heeft een aanhankelijk karakter. Alle veranderingen zoals u om schrijft kunnen de hond in onzekerheid brengen waar door hij dit gedrag kan gaan vertonen. Het niet- alleen kunnen zijn is vervelend, zeker voor de buurt. Om dit op te lossen moet u hem trainen. Eerst een mensen voorbeeld. Als u weg zou gaan b.v. een avondje naar de bioscoop, en er is een kind in huis, dan laat u een briefje achter met daarop het tel. nummer van iemand in de straat, waardoor het kind niet het gevoel heeft alleen te zijn. Zo iets moet u nu ook voor uw hond creeren. Natuurlijk heeft hij niets aan een briefje, maar wel aan iets anders b.v. een bakje met daar in iets lekkers wat hij kan combine ren aan uw thuiskomst en het geven ervan. Maar laten we aan het begin beginnen. U gaat hem leren alleen te zijn. Het beste zou zijn als u voor deze gelegenheid ook in het bezit bent van een bench, een kamer kennel, waar u het ge voel van een hol optimaal na kunt bootsen. Dat geeft hem nog meer zekerheid. U leert hem in de bench te gaan liggen en zet het bakje met iets lekkers voor de ken nel neer. Als hij even blijft liggen beloont u hem met een woord "YES" en daar aan ge koppeld pakt u iets uit het bakje en geeft het aan de hond. Hij moet dan wel blijven lig gen in de bench, hij mag het niet zelf komen halen. Dit zijn hele korte momenten tussen het gewenste gedrag en de beloning. Als dit goed gaat kunt u het uitbreiden. Let op, nog steeds is het deur tje open van de bench. Hij blijft liggen, fixeerd het bak je, hij weet immers dat als u terug komt er iets lekkers voor hem inzit en u kunt wat door de kamer wandelen. Niet de hond aankijken of te gen hem praten, dat kunt u ook niet als u niet thuis bent. Steeds weer terug lopen en hem iets geven uit het bakje. (Vergeet het 'Yes' niet) Na verloop van tijd gaat het bak je de functie overnemen van het briefje in het voorbeeld van het kind. Als u dit rustig opbouwd en vaak herhaald (vaak korte trainingen) zal dit probleem binnen afzienbare tijd opge lost zijn. Mocht de hond de fout in gaan, dan weet u dat u te snel bent geweest in uw training en ga dan gerust een stapje terug. Ga hem niet be straffend toe spreken, want hij weet niet wat er fout ge gaan is, hij heeft immers nog niet het goede gedrag begre pen? Pas als hij het echt be grepen heeft mag ook het deurtje gesloten worden als u weg gaat. Dit is dan absoluut niet bedr eigend voor hem, hij weet wat er gebeurd als u thuis komt! Veel succes! Jeanette van der Meer Martin Gaus Hondenschool Walcheren "Westhound" Wilt u ook iets weten over uw huisdier, stuur uw vraag eventueel met foto van uw huisdier op naar De Dierenrubriek, Postbus 7011, 4330 GA, Middelburg DEZE COLUMN WORDT U AANGEBODEN DOOR: Hondenschool Walcheren "Westhound"

Scheldebode | 1998 | | pagina 25