ERFSTKNALLERS 1 27,95 Alles op naaimachinegebied Kees Maas gaat er een feest van maken MET KORTINGEN TOT Bij Mix Inn haalt u voordeel in huis... 29.95 m 16,95 20,95 23,95 WIJN Pfaff Hemelaar, spuistraat 82 E 1 E 1 N GO E D GLAS 1 E E 1 N G O 1 E D 1 E ZAAK NAULIN COGNAC V.S. ójo KETEL 1 ^Dulcamara chianti OPENINGSTIJDEN: Opglabbeek (B) Brunssum (NL) Budel (NL) Meijel (NL) Reusel (NL) Schijndel (NL) NIEUW, exclusief bij Mix Inn ter introductie fl. 2,50 korting jonge jenever Grappa Julia Reserva ono liter EXTRA VOORDELIG W Legner Lichte Borrel 30% 1 uter Boomsma Graanjenever 1 liter VAN DE MAAND Floryn Vieux l 22,95 Commander Whisky 35% ojol 14,95 Commander Whisky 40% 0,70 l 17,95 Muier Schipper Bitter il 22,95 f m -■ 9,95 VAN OUWERKERK'S WIJNKELDER DE DRANKWINKEL POPULAIRE WIELERSPEAKER GEEFT COMMENTAAR BIJ WERELDKAMPIOENSCHAP IN VALKENBURG Start Microfoon Grommen Inbreng SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 MA/ PAGINA 4 Dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur Zaterdag van 8.30 tot 17.00 uur Meijeldonderdag koopavond tot 20.00 uur Budel, Reusel en Schijndelvrijdag koopavond tot 20 uur Brunssum en Opglabbeekdonderdag en vrijdag koopavond tot 20.00 uur ZONDAG ALLE FILIALEN GESLOTEN Weg naar Zwartberg 283 De Pijler 45 (Emma Terrein) Keunenhoek 4 Tel. 0032-89/853611 Tel. 045-5213430 Tel. 0495-491455 Donk 31 Tel. 077-4669161 Tumhoutseweg 42 Tel. 0497-620174 V. Leeuwenhoekweg 21 (duin 2) Tel. 073-5430728 I liter f 0,70 liter met BON voor zakagenda met eigen naam BOCG Riser va 1994 Q 75 uier Wolstraat 104 Vlissingen tel. (0118) 41 20 35 Paspoortstraat 19 Oost-Souburg tel (0118) 47 19 29 Achter de Houttuinen 50 Middelburg tel (0118) 63 34 82 VLISSINGEN - Wie het winkelbestand in het Zeeuwse bekijkt kan maar tot een conclusie komen: op het gebied van de naaimachines is er vrij weinig. En wie zich op die markt heeft gestort voert slechts enkele merken. Behalve Pfaff Hemelaar aan de Spuistraat 82 in Vlissin gen dan. Daar staat echt alles op naaimachinege bied. Van betaalbaar tot echt professioneel. Sinds kort is het assortiment klasse-naaimachines uit gebreid met Singer. Singer is een wereldwijd begrip want waar ter we reld je ook komt: de men sen hebben daar geen naaimachine maar een Singer. Vlissingen. De uitbreiding van het assor timent, met als merken onder meer uiteraard Pf aff, Husqvarna, Lewens- tein en Erna betekent dat Hemelaar echt absoluut iedere klant aan een naai machine kan helpen en ook nog eens in iedere prijsklasse. Belangrijk om te weten is overigens dat Hemelaar van alle merken die hij voert nog eens officieel dealer is ook en de weten schap dat er 'een fabriek' achter uw naaimachine staat, geeft toch zeker een iets safer gevoel. „Het assortiment is met de komst van Singer bre der geworden en wie op zoek is naar een naaima chine en daar een bepaald bedrag voor over heeft, of op zoek is naar net die ene mogelijkheid kan bij ons terecht", verzekert Louis. De uitbreiding van het assortiment heeft volgens Louis alleen maar voor delen. „De mensen komen in ie der geval bij een gespe cialiseerd bedrijf en hoe ven niet meer van hot naar her te gaan om een machine uit te zoeken. Wie hier niet slaagt, slaagt nergens". Naast de voordelen van alles onder een dak biedt Hemelaar een uitgekiende service en is het hebben van een parkeerprobleem een ge geven dat de klanten van Hemelaar niet kennen. Voor en achter de zaak meer dan genoeg parkeer gelegenheid. De naai- en lockmachines waar He melaar uiteraard volledig achter staat kunnen vrij wel alles. Van simpel naaien tot ge avanceerd borduren en bij sommige naaimachi nes kan de machine in een handomdraai worden veranderd in een profes sionele borduurmachine. En wie een PC heeft kan de machine daar ook nog eens op aansluiten. Maar Hemelaar natuurlijk meer in huis. Fournitu ren, professionele Lock machines en naaimachi nemeubels. Maar wat niemand na tuurlijk heeft is de spe ciale B O afdeling, waar de liefhebber van een goed stuk geluid in alle rust alle aandacht krijgt die hij of zij en B O verdienen. Ook dat is Hemelaar. Speciaal ter gelegenheid van de introductie van Singer zijn er aantrekke lijke kortingen. De informatie voor het publiek wordt onderweg verzameld via tourradio en telefoon. FOTO'S J KORTGENE - "Bemelerberg ik kom er aan", schalt de stem van wielerspeaker Kees Maas uit de luidspreker van de volgauto bij de Ronde van Nederland. Op dat moment heeft Kees Maas er bijna een week opzitten van speakeren, animeren en oppeppen van het wielerpubliek in alle hoeken en gaten van Nederland, maar hij kijkt al weer voor uit naar het volgende wielerevenement in oktober: De wereldkampioenschappen voor profs op de weg in Valkenburg. Kees Maas, geboren in Etten-Leur, is ruim vijfentwintig jaar wie lerspeaker. De Interna tionale Ronde van Mid den-Zeeland. de Ronde van Nederland, de vooraanstaande prof- koersen die in diverse streken van het land worden gehouden, overal is het bekende geluid van deze presen tator te horen. Tegen woordig vertoeft hij regelmatig in Kortgene. Speakeren is, naast zijn werk als bladmanager van het Nieuwsblad en de Scheldebode, zijn lust en zijn leven. De Bemelerberg in Limburg maakt in ok tober tijdens het WK- wielrennen deel uit van het parcours. Twee da gen lang bivakkeert Kees op de top van deze berg om de toeschou wers te voorzien van gepast commentaar op de voorbijrazende ren ners. Daarnaast ver zorgt hij de 'aftrap' voor de tijdritten in Maastricht. Om een beeld te krijgen van het werk van een wieler-microfinist volgden wij Kees Maas onlangs op de laatste dag van de Ronde van Nederland. De etappe leidt op de laatste dag van 'de Ronde' van Venray naar Landgraaf bij Heerlen. Om half tien rijden de renners voor op het grote podium in de Vip-tent op de markt in Venray. Daar moeten ze de presentie lijst tekenen. Tegelij kertijd worden ze door Kees Maas en collega speaker Joop Kruyssen voorgesteld aan het verzamelde publiek. Kees Maas is als micro- fonist ingehuurd voor de technische informa tie over de renners. Maar Kees Maas kan het niet laten om met de renners te spelen.Noemt Frederi- que Moncassin conse quent Fredje, trekt aan de lange haren van Outschakov, laat diver se buitenlandse renners Nederlands praten en Crepaldi mag de tent in het Italiaans goeden- morgen wensen. 'Bon giorno Crepaldi', ant woordt het publiek braaf. Maas weet ook duvels goed met welke renners niets te doen valt. Met Ullrich dolt hij niet, daar houdt hij gewoon even een praat je mee. De renners rijden in rustig tempo naar de officiële start even bui ten de bebouwde kom van Venray. De volgau to van Zwitserleven, waar Kees Maas de rest van de dag in meerijdt, koerst in een rustig tempo door de straten. De wielersport zou ten dode zijn opgeschreven zonder de sponsors en daarvan is Kees terdege doordrongen. Daarom maant hij chauffeur Marco van Buuren ook om vooral afstand te bewaren in de reclame karavaan. "Je wilt toch dat ze je reclame kun nen lezen?" Het eerste gedeelte van de tocht rijdt de volg auto nog mee in 'de mo len'. Een groep politie motorrijders, waarvan er zich steeds een laat zakken om achteraan te sluiten. Op die manier zijn de wagens van De Ronde beschermd en ook even min of meer gevrijwaard van alle wetten en verkeersre gels. Maar na een tijdje nemen Kees en zijn chauffeur afstand van de ronde. "Dat moet, want we gaan zo dade lijk verslag doen van de tussensprint," legt Kees uit. "En dan moe ten we er dus wel staan. Op weg naar die eerste krachtmeting voor de wielrenners haalt hij zijn informatie van de tourradio. Ook telefo nisch wordt het een en ander doorgegeven. Bij de tussensprint na 41 kilometer, stapt hij uit de wagen en brengt het aanwezige publiek op de hoogte van de koers. Even later raast de kopgroep voorbij, Kees wacht het peloton niet verder af, springt weer in de wagen en de auto snelt door naar de volgende tussen sprint. "Er is op het mo ment een kopgroep van vier, ze hebben een voorsprong van 30 se conden, ...leuk hondje mevrouw", voegt hij er dan aan toe. Kees kan het niet laten. Of er nu informatie over de ronde valt te geven of niet, de micro foon is een constant verlengstuk van zijn mond en zijn hand Ie dere bos bloemen, ieder gebaar nodigt hem uit om de wachtenden aan de kant onverwacht van commentaar te voorzien. Overal heeft hij kennissen die de groeten moeten krijgen, heeft hij anekdotes pa raat. Het Zwitserleven gevoel is uiteraard een dankbaar item om het publiek even mee te prikkelen. Een enkele keer is het de vraag of de kijkers meteen vat ten wat hij bedoelt. Maar de uitgestrooide informatie over de ron de wordt dankbaar aangehoord. Bij de eerste doorkomst in Landgraaf gaat het even mis. De volgauto mist een pijl van de ronde van Nederland en verdwaalt in het centrum. De politie herkent de wagen niet als 'een van de ronde' en stuurt Kees en con- sorte de verkeerde kant op. Even later wordt de route weer opgepikt, maar een agente wil de wagen wederom het bos in sturen. "We zijn van de ronde van Neder land lieve schat," zegt Kees. Direct maakt de agente een gebaar van 'ga je gang' en dan mag de auto op het rechte pad, maar de renners zijn al voorbij. Verder gaat het weer. In hoog tempo heuvel op, heuvel af door het Limburgse landschap. Grote gedeelten van de route gaan geheel of gedeeltelijk over klas siekers en kampioen schappen van eerdere jaren. Kees kent ze al lemaal. Tot twee keer toe scheurt de volgauto over de Bemelerberg. "Hier gaan ze straks in oktober wat meema ken." Bij het wereldkam pioenschap in Valken burg worden in totaal anderhalf miljoen be zoekers verwacht. Aan Kees, als een van de microfonisten, de uit daging om dat publiek enthousiast naar huis terug te laten keren. Zo'n wereldkampioen schap vraag van een speaker weer andere werkzaamheden als bij een meerdaagse ronde. Op dinsdag, woensdag en donderdag verzorgt hij de start en de aan komst van de tijdritten op het Vrijthof in Maastricht. "De start is het leukste om te doen. Net als in Venray krijgt ik dan de kans om iedere renner per soonlijk weg te praten. Bij de finish moet je eerst de tijden in vier talen opnoemen, dan blijft er niet veel tijd meer over voor eigen inbreng." Die eigen inbreng be waart Kees verder voor zijn optreden op de Be melerberg, waar de wegwedstrijden vrij dags, zaterdags en zon dag overheen komen. "Ik zorg dat ik straks alles over die berg weet. Om te beginnen bedwing ik hem zelf een keer op de fiets. En verder praat ik met de renners die die berg ook een aantal keren van te voren rijden. Zij willen weten waar de gemene punten zitten, iedere oneffenheid ken nen en vooral: in welke versnelling ze die berg kunnen beklimmen, zo dat ze tijdens de wed strijd goed voorbereid zijn. En bovenop die berg zit ik dan. Spea keren moet een spel zijn. Een spel gebaseerd op de wedstrijd, de ren ners, mijn kennis, op reacties van het pu bliek en de onverwach te gebeurtenisssen om me heen. Met al die ingrediënten probeer ik een sfeer te creëren waardoor het publiek en de renners het gevoel hebben een geweldige wedstrijd mee te maken." En hij neemt zich voor: "Ik ga er een feest van maken. Als die wereldkam pioenschappen voorbij zijn, heeft de Bemeler berg een nieuwe naam: De Kees Maas-berg."

Scheldebode | 1998 | | pagina 4