Al 98 jaar lang een begrip Geheel op Jeans gebaseerd Fins Winkeltje in de Lange Viele Peter Christ in Langeviele Lavooy aan het Plein 1940 1 Schrauwen 2 Jan Jongepier 3 Sofi de France 4 Finse Winkeltje 5 De Leeuw 6 Robbemijn 7 Speelboom 8 Lincherie 9 CZ 10 De Spiegel 11 Uitzendburo Adecco 12 Combi 13 Claudette 14 Zipper 15 Swiss Figure 16 Lavooy 17 Wijffels 18 Ster Kaasshop 19 Groentehal 20 Bakker Boer 21 Cash en Carry 22 Dorris 23 Henk Sies 24 Peter Christ 25 De Wolboog 26 Van den Dongen 27 De Bruyn 28 Kurkcentrum 29 Senneh 30 Punch 31 Shop 6 Stukje Finland in Middelburg Puzzelen met de Scheldebode Deze week in De Scheldebode op de Langeviele/Geere pagina's een aantrekkelijke puzzel, waar mee een waardebon van liefst honderd gulden te winnen is. De opzet is eenvoudig. Bij de deelnemende ondernemers in Langeviele/Geere hangen Scheldebode-raambil- jetten met daarop een letter en een cijfer. De letter moet in het bijbehorende vakje op de pagina worden ingevuld. De 31 letters die nodig zijn vormen dan een zin. Die zin sturen naar De Scheldebode, Postbus 7011, 4330 GA Middelburg, afgeven in de Vrijland straat 33d in Middelburg of bij Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg of Boekhandel van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen. Oplossingen kunnen tot 10 oktober worden ingeleverd. MIDDELBURG - Finland is niet alleen het land van de dui zend meren, het is ook een land met gevoel voor schoonheid. Die schoonheid vertaalt zich de meeste keren in allerlei kunst vormen. Kijk alleen maar eens naar hor loges, kleding, glaswerk. Kort om: vrijwel alles waar maar enige vorm van design bijkomt kijken. Moet dan iedereen naar Finland voor al dat moois? Nee natuur lijk niet. Een klein stukje van dat land is te vinden in de Lan ge Viele 69 in Middelburg. Daar zit al negentien jaren lang (of kort) Het Finse Winkeltje. De hoofdmoot van Het Finse Win keltje is mode. Vrolijke kleuren voeren de bo ventoon en de eerste de beste die binnenstapt zal direct zien dat het wel uit Finland -maar toch zeker uit Scandinavië- moet komen. Dat is niet te zien, dat is te voelen. Een kleine greep uit de collectie: Skandia met prachtige jassen die deze winter regen en wind trotseren. Red/Green (Deens) met water en winddichte vesten, zowel voor dames als heren. Het Deense merk Klok met ve lours in broek, rok, tops en na tuurlijk in meerdere kleuren. En zo kunnen we nog wel even doorgaan. Naast een uitgebrei de collectie in vooral kleurige mode (maatje 36 tot en met 52) kan men bij Het Finse Winkel tje ook uitstekend terecht voor allerhande kunstnijverheidarti- kelen. En welke kleur het beste bij u past? Laat u eens adviseren door de 'eigen' kleurenadviseu- ze van Het Finse Winkeltje. Stap gewoon eens binnen, neus eens lekker rond en ga nu eens fleurig de winter in. Hel Finse Winkeltje, ook aan de buitenkant helemaal in stijl. MIDDELBURG - Voor de meeste mensen in Zeeland is La vooy, de dames- en herenmodezaak aan het Plein 1940 in Mid delburg een begrip. Al 98 jaar lang. Vier generaties geleden begonnen als kleennakerij en tot op heden een zaak waar ser vice nummer een, twee en drie op de prioriteitenlijst staat. Inmiddels zit de vierde genera tie Lavooy in de mode middels Frank, die samen met Henk, en Matty ervoor zorgt dat mode bewust Zeeland piekfijn aan gekleed uit gaat. Wat Lavooy door de jaren heen bekendheid heeft gegeven is vooral de service, een begrip waaraan volgens Frank La vooy de hele succesformule van Lavooy is te danken. „Goede kleding, goede merk kleding kan iedereen verko pen. Da's geen kunst. Maar service geven, zorgen dat de klant absoluut niets heeft te klagen, dat alle klachten en oneffenheden zo die er zijn tot volle tevredenheid worden op gelost is een ander verhaal." „Daarvoor moet je lol in je werk hebben, vakkennis bezit ten en vooral willen investeren in tijd. Iemand die bij ons -een speciaalzaak- binnenstapt ver wacht een advies. Was dat niet het geval, dan had hij of zij wel gekozen voor een grootwinkel bedrijf waar je het alleen maar uit een rek hoeft te halen en af te rekenen." „Als je daarnaast nog kleding van fabrikanten verkoopt die met service echt service bedoe len zit je al een stuk beter. Ik durf gerust te zeggen dat wij de beste service van heel Zee land geven. Onderdeel van on ze service is een eigen bezorg dienst en een eigen kleermake rij." De collectie die Lavooy voert is niet eenvoudig te omschrijven. Of toch wel: kleding voor ie dereen die er gewoon netjes uit wil zien of lekker losjes maar dan wel van goede kwaliteit. Sportief, klassiek, sportief- klassiek of gewoon netjes. Lavooy is al jaren een begrip. foto: Harry de Lange. MIDDELBURG - Peter Christ, met zijn zaken gevestigd in Langeviele en Lange Delft, is met eerstgenoemd bedrijf gespe cialiseerd in Jeans en vrijetijdfskleding. In de Lange Delft wordt het stoerdere broekenassortiment verkocht. Nu al weer 8 jaar geleden be gon Christ in de Korte Geere, daarna verhuisde de zaak naar de Lange Viele om er vervol gens een zaak in de Lange Delft aan toe te voegen, dit al les onder de naam Authentic Basis Stores. Het assortiment in de zaak in de Langeviele is afgestemd op jongens en meiden. Alles is er gebaseerd op jeans. „Het moet passen op de spijkerbroek", laat Peter Christ weten. De zaak heeft een jeugdige uitstraling, er worden jacks, truien en bodywarmers ver kocht, uitgewerkte broeken met grote zakken en kniestuk ken. „Met een spijkerbroek kun je diverse kanten op. We hebben ze in alle soorten en maten. De prijs varieert van 99 tot 325 gulden. Voor elke beurs heb ben we wel iets." *Bij Peter Christ in Langeviele en Lange Delft, staan broeken centraal. foto: Harry de Lange

Scheldebode | 1998 | | pagina 13