Nieuw Middelburg bestaaf 75 jaar Erik sponsort basketballers Hippisch festijn op Vlissings strand Huurcontract voor 1 jaar av Kil Zeeuwse sportraad: bol van activiteiten Kinderen verkopen 'Beton-loten' Koop door minderjarigen HEEL DE WEEK IS HET FEEST M/V woensdag 9 september 1998 VLISSINGEN BURO VOOR RECHTSHULP Actief Kerntaak Sportprincipes Bloeiend LEZING - Donderdag 10 september is er in het Theo van Doesburgcentrum vanaf 20.00 uur een lezing over de visie van het Rozenkruis op spiritualiteit. De entree bedraagt 5 gulden. Inlichtingen via telefoon 023-5320791. YOGA - Energetisch centrum Kaivalya start de tweede week van september met hatha-yoga en meditatielessen. Donder dagavond gebeurt dit al in Gapinge, op dinsdagavond nu dus ook in De Oude Stad aan de Paardestraat. Inlichtingen via te lefoon 593831. PRESENTATIE- Zondag 13 september om 14.30 uur vindt in kerkcentrum de Schaapskooi, Papegaaienburg 1de kerkelijke presentatie plaats van Peter Geene. Hij is in juli zijn werk zaamheden als arbeidspastor in Zeeland begonnen. De DISK werkgroep(Dienst in de Industriële Samenleving) houdt op 1 oktober, samen met de Onze Lieve Vrouwe-en Ja- cobusparochie, een symposium met als thema Einde aan de Zorg. Aanvang 19.30 uur in hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen 244. PARAPLU - Buurthuis de Paraplu start met een nieuwe cursus kledingmaken op woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. Opgeven en inlichtingen via telefoon 465453. SCHILDERBUURT - In het clublokaal van VC Vlissingen ver- agdert donderdagavond 10 september vanaf 20.00 uur de Scheldebuurt Noord. VLIEGERFESTIVAL - De Zeeuwse Vliegervrienden houden 12 en 13 september het Zeeuws Vliegerfestival op het Nolle- strand. Zatex-dag wordt om 13.00 uur begonnen, zondag al om 11.00 uur. Beide dagen wordt de nieuwe trend 'buggy rijden' gedemonstreerd. OUD PAPIER - Zaterdag 12 september staan op het MIRO- terrein van 09.00 tot 11.30 uur twee containers voor het oud papier. Mevrouw A. bezocht ons spreekuur in Vlissingen met een vraag over een door haar minderjarige zoon gekochte scooter. Mevrouw A. had geen toestemming aan haar zoon gegeven om de scooter te kopen en vond het ook niet nodig dat haar zoon de beschikking had over zo'n machine. Kort om zij vond het een onverantwoorde uitgave en had de ver koper aangesproken over de koop. De verkoper echter had haar gezegd dat 'verkocht, verkocht was' en wenste de koop niet ongedaan te maken. De zoon van mevrouw A. was minderjarig. Minderjarigen zijn volgens het Burgerlijk Wetboek handelingsonbe kwaam en de door hen gesloten overeenkomsten zijn in be ginsel vernietigbaar. Slechts als aan de minderjarige toe stemming is verleend door zijn wettelijk vertegenwoordi ger mag de minderjarige rechtshandelingen verrichten. Het is hierbij niet van belang of de wederpartij (vaak de verkoper) van de minderjarigheid op de hoogte was, omdat de regeling de minderjarigen beoogt te beschermen en niet de wederpartij. Koopovereenkomsten, en met name consumentenkopen, worden met grote frequentie door personen onder de 18 jaar gesloten. Voor een verkoper kan dit problemen opleve ren aangezien het in zijn verkoopstrategie veelal niet past om naar de leeftijd van de kopers te vragen. Als de minderjarige echter toestemming heeft van zijn wettelijk vertegenwoordiger, of als het gaat om een rechtshandeling waarvan het gebruikelijk is dat minderja rigen van een bepaalde leeftijd deze verrichten, dan is de overeenkomst niet aantastbaar. Als de zoon van mevrouw A. bijvoorbeeld samen met zijn moeder de scooter was gaan kopen zou hieruit de toestem ming van zijn moeder zijn gebleken. Als de zoon van mevrouw A. alleen een ijsje was gaan ko pen zou verondersteld mogen worden door de verkoper dat de jongen toestemming van zijn ouders had, immers het is volstrekt normaal dat kinderen af en toe een ijsje kopen. De verkoper had in dit geval echter niet aan de zoon van mevrouw A. gevraagd of hij toestemming van zijn ouders had en zo ja, dan had de verkoper dit moeten verifiëren. De koopovereenkomst was dus vernietigbaar. Na door het Buro voor Rechtshulp hierover te zijn aangeschreven zag de verkoper dit gelukkig ook in en werd de scooter teruggenomen en de aankoopprijs aan mevrouw A. terugbetaald, dit ongetwijfeld tot teleurstelling van de zoon van mevrouw A. die gewoon weer op de fiets naar school moest. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp terecht op het gratis spreekuur van ons buroin Mid delburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donder dagavond, uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werkdag tussen 9.00-12.00 uur via 0118-637120. In Goes, Zonnebloemstraat 53, iedere maandag 09.00 - 11.00 uur. MIDDELBURG - Van 12 tot en met 19 september is het groot feest in Nieuw Middelburg, de wijk bestaat name lijk 75 jaar en dat mag gevierd worden. Direct na de eerste wereldoorlog startte de gemeente met de bouw van een nieuwe wijk. Het was het eerste uitbreidingsproject van de gemeente. De wijk kreeg de naam Nieuw Middelburg. Nu wonen er 2.186 mensen. Het is een compacte wijk met kleine huizen en rela tief smalle straatjes. Veel bewo ners zetten zich in voor de leef baarheid, de huidige wijkvoor- zieningen zijn vaak tot stand ge komen dankzij de inzet van de bewoners zelf. Zo werd bijvoorbeeld ook het Trefpunt geopend, het gebouw doet nog steeds dienst als wijk huis. De wijkvereniging, die ook re gelmatig een eigen krantje uit brengt, heeft voor het jubileum een aantal feestelijkheden op touw gezet. De opening is zaterdag 12 sep tember om 16.00 uur bij het WOP. Er is dan onder meer een ballonnenwedstrijd voor de kin deren, aansluitend wordt in het Trefpunt een receptie gehouden en er is een reünie van SKWM. Er is dagelijks een fototentoon stelling te zien in het Trefpunt en er is een speurtocht door de wijk. Maandag 14 september wordt de historie van de wijk onder de loep genomen, aanvang 19.30 uur in het Trefpunt. In het Bastion is 15 september (aanvang 15.00 uur) een ontmoe tingsmiddag van de stichting Welzijn Ouderen. Woensdag 16 september is er vanaf 13.30 uur een dikke bandenrace en in de gymzaal een theatervoorstelling en film. Donderdag 17 septem ber geeft de gemeente uitleg over de bouwplannen van de Veer- sche Poort, aanvang 19.30 uur. Vrijdagavond 18 september dis co en 19 september allerlei acti viteiten op verschillende plaat sen in de wijk. Bijvoorbeeld: de monstratie politiehonden; wild west-dorp; ponyrijden; vlotten bouwen en ter afsluiting een groot wijkfeest. Om het financieel allemaal rond te krijgen wordt een loterij ge houden. Huis-aan-huis worden de loten te koop aangeboden, ze kosten overigens maar 1 gulden. MIDDELBURG - Intersport Erik van de Nieuwe Burg 28 heeft het sponsorschap van Dynamo'70 Basketbal op zich genomen. Het betekent nieuwe tenues voor de dames, kadetien 1 en kadetten 2. m- 'De dames van Dynamo'70 De jongens kadetten 1 De jongens kadetten 2 VLISSINGEN - De evene mentencommissie van de Ruiterclub Scheldestad houdt zaterdag 12 septem ber op het strand bij boule vard Evertsen een concours hippique. Bij eb wordt door zo'n vijftig vrijwilligers op het strand een hindernissenparkoers uitgezet, uiteraard voorzien van maritie me objecten. Met als decor de bruisende zee en tal van grote schepen kunnen de bezoekers de vele deelnemers aan het werk zien. De belangstelling voor deze wed strijd blijkt in hippische kringen groot te zijn. Het is een evene ment op zich, vrij uniek ook om dat de hindernissen enkele keren verplaatst moeten worden. De zee houdt er namelijk geen reke ning mee. Het hippisch spektakel begint om 11.00 uur. Zaterdag concours hippique op het strand bij Vlissingen. In Vlissingen kwam Piet Schippers bij ons op het spreekuur. Hij huurde een kamer in een studen tenhuis aan de Boulevard en had met de verhuurder een contract ondertekend voor 1 jaar, ui. van 1 november 1997 tot 1 november 1998. Zijn huisbaas had hem onlangs verteld dat hij de woning wilde verkopen en dat het contract daarom niet werd verlengd. Piet moest maar een andere ka mer gaan zoeken. Eventueel had zijn huisbaas nog wel ergens een klein zol derkamertje, waar Piet een tijdje zou kunnen wonen. De vraag van Piet was of hij hiermee accoord moest gaan of dat er toch een mogelijkheid was dat hij zijn kamer kon blij ven huren. Op ons spreekuur konden wij hem meedelen dat hij recht had op huurbeseherming aan het einde van zijn contract. De re gels van de huurbeseherming, die in het Burgerlijk Wetboek staan, gelden in het algemeen zowel voor huur van zelfstan dige woonruimte als voor ka merhuur. Er bestaan wel enkele verschil len, zoals bij onderverhuur. Ook is het belangrijk te weten dat kamerhuurders die bij een hospes/hospita in huis wonen pas na negen maanden huurbe seherming krijgen. Gelukkig woonde de huisbaas van Piet op een ander adres zo dat hij een beroep kon doen op de regels van het Burgerlijk Wetboek, die de huurder be schermen. Piet kon dus zijn huisbaas ver tellen dat hij niet akkoord ging met de beëindiging van de huur. Uiteraard kon hij wel gaan overleggen met de huis baas over een vrijwillige ver huizing. waarbij de huisbaas de kosten van de verhuizing en de herinrichting op zich kan nemen. In zo'n geval is het van belang hierover duidelijkheid te krij gen d.m.v. een schriftelijk con tract. Ook kan men voor het ge val de huisbaas slecht bij kas zit. een voorschot eisen op de onkosten. Omdat Piet een mooie kamer had, liet hij de huisbaas weten dat hij er wilde blijven wonen. Nadat de huisbaas eerst nog had gedreigd met een procedu re bij de kantonrechter, ver nam Piet enige weken later dat hij de woning had verkocht. Voor Piet blijven de huurbe- schenningsregels van toepas sing. nu tegen de nieuwe huis baas. Steeds vaker worden door ver huurders huurcontracten aan geboden voor bepaalde tijd, meestal voor een jaar. Niet al leen kamerverhuurders, maar ook makelaarskantoren gaan in deze ontwikkeling mee. Zo- ais bovenstaand voorbeeld dui delijk heeft gemaakt, betekent een dergelijk contract niet dat de verhuurder zonder slag of stoot de huur kan beëindigen. De reden van een huurcontract voor bepaalde tijd is vaak dat de verhuurder gedurende die tijd zeker is dat dc woning ver huurd is, omdat tussentijdse opzegging in beginsel niet mo gelijk is, noch door de verhuur der noch door de huurder. Uiteraard is het bovenstaande slechts een voorbeeld. Heeft u wagen naar aanleiding van dit artikel of andere vragen van juridische aard, dan kunt u altijd voor advies en hulp te recht op het gratis spreekuur van ons Buro: In Middelburg, Vlasmarkt 28, iedere maandagmiddag en donderdagavond. uitsluitend volgens afspraak. Afspraken maken elke werk dag tussen 9.00-12.00 uur via 0118-637120. In Vlissingen, "Open Hof", A. Gogelweg 59, iedere dinsdag 09.00 - 11.00 uur. In Goes, Zonnebioemstraat 53, iedere maandag 09.00 - 11.00 uur. De hoofdvestiging van het Bu ro te Middelburg is de hele week telefonisch bereikbaar onder nummer: 0118-637120 ZEELAND - Zeeland heeft unieke stranden die zich perfect le nen voor allerlei soorten sport. De ZRS heeft dat goed begre pen en gaf dit jaar voor de derde keer de zogenaamde Beach- sportkrant uit, met sportieve aktiviteiten voor de hele zomer op en rond het strand. Een succes. Denk aan beachvolleybal, be- achkorfbal, een kanaalrace, stratenlopen, inline skate- tocht, waterestafettes, delta vliegen, een kamelenraece en ga zo nog maar even door. De ZSR is aan de ene kant een overkoepelende organi satie van de provinciale sportbonden, omdat zij in de hele provincie Zeeland aktief is. Ton Kienhuis, directeur, stelt het aan de andere kant als volgt: "Wij zitten als een spin in het web. Alles wat zich op het gebied van sport in de provincie afspeelt, daar heb ben wij direct of indirect mee te maken. Dat kan zijn de or ganisatie of mede-organisatie van evenementen, maar ook advisering in de richting van gemeenten voor, bijvoor beeld, de aanleg van sportac- comodaties, of het schrijven van een beleidsplan." „We werken ook nadrukke lijk voor sportbonden en - verenigingen, want daar zijn voornamelijk vrijwilligers actief. Er zijn zo veel ontwik kelingen op het gebied van sport en bewegingen die van invloed zijn op de kuituur van de sport, dat wij daarbij graag de vrijwiligers van dienst zijn." Kompetitieaangelegenheden en alles wat daarmee te ma ken heeft, vallen niet onder de ZSR. De kerntaak ligt op het gebied van ontwikkeling en stimulering van sport in de meest ruime zin van het woord. Bijvoorbeeld gehandicapten sport in verenigingsverband of juist daarbuiten. Ook de jeugd- en schoolsport hebben de warme belangstelling van de sportraad. Kienhuis: „We proberen bin nen het onderwijs sportken- nismakingsaktiviteiten te houden. We zijn bezig binnen de sportbonden en verenigin gen om aandacht te blijven schenken aan de jeugd. Die is zo belangrijk." Een andere aktiviteit van de ZRS zijn de zogenaamde sportprincipes. Deze, een aantal jaren geleden geïntro duceerd door Erika Terp tra, zijn een onderdeel van en project onder de noemer "Een zee van vrijheid". Dit is een anti-discriminatieproject van het RPCZ, de provincie en het ministerie van VWS. „Wij vinden dat er binnen de sport toch nogal wat uitwas sen zijn. Met het RPCZ heb ben wij de sportprincipes op gezet. Hiermee willen we de aandacht geven aan een aan tal zaken, die van belang zijn om op sportieve wijze met el kaar te kunnen blijven spor ten." Kienhuis verwacht binnen afziepbare tijd te starten met de sportprincipes via een pi- lotproject in Middelburg, binnen het onderwijs en ook binnen de wijken. Waarbij het beslist niet alleen om de jeugd gaat, maar ook om hun soms iets te enthousisate, ou dere begeleiders. Sportieva, is de ondertussen bekende dochteronderne- meing van de ZSR. Nog jong, ruim een jaar oud, maar zeer bloeiend. De wat meer com merciële tak van de sport raad. Met allerlei aktiviteiten en evenementen. Sport- en spel materiaal, de organisaties van sportieve elementen, dat zijn zaken voor Sportieva. „Juist in deze maanden heb ben we het ontzettend druk. Veel bedrijven en scholen hu ren ons in. Voor schoolreisjes, suvivaltochten", aldus Ton Kienhuis. „Onlangs hebben we bijvoorbeeld nog een le vend tafelvoetbalspel aange schaft, een enorme grote bak waarin mensen als een soort tafelvoetbalpoppetje aktief zijn, dat is heel leuk en heel boeiend." Bent u geïnteresseerd in de mogelijkheden van d ZSR? Of in de beachsportkrant en heeft u die niet meer? Bel dan met de sportraad in Middel burg. (0118 - 640 700) ZEELAND - Heel de maand september verkopen kinde ren loten voor de actie 'La chen voor 'n knaak-loterij' ten bate van het nationaal jeugdfonds Jantje Beton. Van de opbrengst worden door heel Nederland trapveld jes verbeterd of aangelegd. Er worden anderhalf miljoen lo ten verkocht, de helft van de opbrengst gaat naar Jantje Beton, de andere helft naar de verkopende scholen en vereni gingen. Die kunnen er spel materiaal voor aanschaffen. Overigens is de hoofdprijs een cruise voor twee personen. De school die het winnende lot heeft verkocht kan naar de film of het theater. mHeel deze maand staat de actie Jantje Beton op de agenda. i

Scheldebode | 1998 | | pagina 9