Saeftinghe 2 Reclamecode Toen begon the Blues Mae-Uku in Molukse wijk WOENSDAG 2 SEPTEMBER Danny Blind steunt de eerlijke voetbal Gratis kijkje nemen in de speeltuinen Al 25 jaar dansles op Walcheren MIDDELBURG 19 GROENKALENDER E 1 L K E W E E K H U 1 S AA N HUIS 0 P W A 1 L C H E R E N De Enge Buren helpen komend weekeinde mee om Domburg op stelten te zetten. Voor Cerard Bras is dansen geen werken, hij vertelt over zijn passie. De Cevangentoren aan de Vlissingse Boulevard is mp<*- dan et. ZONDAG MISS ZEELAND VERKIEZING IN DISCOTHEEK THE NICHT TRAIN Aanmeldingen Stem D E POEZEN KRIJGEN E R INDIVIDUELE AANDACHT Stress Ingebouwd Hobby Beste service, laagste prijs! "32bu a. HSwJi Toen Adam en Eva elkaar voor het eerst zagen, begon the Blues. Wat iedereen ook zegt, het komt altijd op hetzelfde neer: een man, een vrouw, een gebroken hart en een af scheid, begrijp je wat ik bedoel? De 69-jarige John Lee Hooker op de hoes van het album The Healer uit 1969. SOUBURG - De Wereldwinkel Souburg zorgt zaterdag 5 septem ber op de Karolingenmarkt voor een speciale aktie. Er worden namelijk zogeheten 'eer lijke' voetballen verkocht. Ze zijn namelijk niet door kinderen uit Pa kistan gemaakt. Degenen die ze wel gemaakt hebben, normale arbei ders, krijgen er een menswaardig loon voor, voldoende om een gezin te onderhouden. Kinderen zijn daarom niet meer no dig om geld binnen te brengen, ze kunnen gewoon naar school. De Wereldwinkel heeft Danny Blind, en zijn collega's van Ajax, bereid gevonden om enkele ballen te signeren. Ze worden verkocht in de kraam voor het Guusuus, Ka naalstraat 10. De verkoop begint om 09.00 uur en... op is op. MIDDELBURG - De vier speeltuinen in Middelburg zijn vijf jaar geleden opnieuw ingericht. Ze vormen ontmoetingsplaatsen voor kinderen en volwassenen. Nu zijn niet alle speeltuinen hetzelfde, de ene is groter dan de an dere, er staan soms andere soorten toestellen en de opstelling is afwijkend. Hoe het er allemaal uitziet kan iedereen komend weekeinde, van 4 tot en met 6 september, zelf gaan bekijken. Die dagen tussen 11.00 en 17.00 uur kunnen de speeltuinen gratis be zocht worden. Het betreft: 't Zand in de Stromenwijk; Meiveld in Middelburg-Zuid; Nieuwspeelland in Nieuw St. Joosland en de speeltuin van het Epenpark in Nieuw Middelburg. WALCHEREN - Vrijdag 4 september is het 25 jaar geleden dat Janvier DanceMasters zich vestigde aan de Kanaalweg. Er wordt vrijdag een speciale avond gehouden voor leerlingen en oud-leerlingen. Er wordt een dansshow verzorgd en er is een fototentoonstel ling. Bedoeling is om tevens een soort reünie te houden. Toen Janvier destijds in Middelburg begon, was er nog geen dansschool. Gestart werd in de kantine van de ijsbaan aan de Koninginneweg, daarna in de Singelstraat, vervolgens in Ser- ooskerke en uiteindelijk in de Kanaalstraat. DANS- EN PRAATAVOND - Vrijdag 4 september praat- en dans avond voor alleengaande 25-plussers vanaf 20.30 uur in Wester- zicht, entree gratis. Inlichtingen telefoon 640381 of 471356. KARAOKE - Vrijdagavond vanaf 19.00 uur karaoke op de Markt. Organisatie SEM op initiatief van eethuis het Stadscafé. KLEPPERHOEVE - Zaterdag 5 september meivelddag van 11.00 tot 17.00 uur. De organisatie is in handen van de kinderboerderij, scouting, speeltuin, wijkvereniging en kinderdagverblijf. Er is on der meer een optreden van Junior Drumcorps Johan Friso en Blue Spirits Cadets. Vanaf 14.00 uur is er een skateshow en rond 15.00 uur worden ballonnen opgelaten. ARDUIN - De gemeente Middelburg heeft het pand Heren gracht 48 overgedragen aan de stichting Arduin. Tot medio oktober heeft Arduin dit pand in gebruik voor het montage bedrijf. Daarna wordt het gebruikt als woonvoorzie ning voor ouderen en als crisisopvang voor verstan delijk gehandicapten die tijdelijk meer ondersteu ning vragen. Daarnaast is het pand steunpunt en er wordt spreekuur gehouden door bijvoorbeeld tan darts, psycholoog en fysio therapeut. ADVERTENTIE NoO"DZi^O ""etuiKT"ü M,' VOOR MEER INFO ZIE PAG. 13 STICHTING HET ZEEUWSE LANDSCHAP Vorige week heeft u kunnen lezen dat Het Verdronken Land van Saeftinghe een gebied is met een bewogen verleden. De vier dorpen die samen aangeduid werden als de Heerlijkheid Saef tinghe zijn 'verdronken'Nog steeds weet de zee in dit gebied te reageren. Dat maakt Saeftinghe, een 3500 hectare tellend schor- en slikgebied, tot een bijzonder natuurgebied. Vorige week las u al dat het verschil tussen eb en vloed maar liefst ca. 4.50 meter is! Een andere bijzonderheid van het water bij dit gebied is het feit dat het water brak is. Aan de monding van de Westerscheide is het water nog erg zout, aan het einde, bij Antwerpen, is het wa ter zoet. Iedere keer bij vloed worden planten overspoelt met het brakke water. De planten die aan einde van het gebied staan, vlakbij het water, zijn bijzonder sterk. Zij moeten over spoelingen, sterke stromen en afwisseling van droog en nat kun nen verdragen. Enkele van deze pioniers zijn diverse soorten wieren, Engels slijkgras en zeekraal. Verderop in het gebied groeien zeeweegbree, lepelblad en zeeaster. Laatstgenoemde wordt in Zeeland lamsoorgenoemd en is, evenals zeekraal, goed eetbaar. Voor vogels is het gebied van belang om te broeden, te overwin teren en te rusten. Jaarlijks broeden er duizenden kustvogels, zoals zilver- en kokmeeuwen, vis diefjes en scholeksters. En ook diverse weidevogels brengen in Saeftinghe hun jongen ter we reld. In de dichte pollen strandkweek of schorrezoutgras neste len tureluurs. De kievit en kluut geven hun voorkeur aan een lage vegetatie als broedgebied. Gasten die in de winter in Saef tinghe verblijven zijn hoofdzakelijk ganzen- en eendensoorten zoals kol- en grauwe gans, smient en taling, maar ook steltlo pers en waadvogels. De unieke waarden van Het Verdronken Land van Saeftinghe werden in 1974 officieel erkend; het kreeg de statüs van 'Staatsnatuurreservaat'. SCHELDEBODE 'Zeeland maakt goede kans op finale' ZEELAND - Discotheek The NightTrain aan de Beddewijk- straat 15 in Middelburg, zorgt zondag 6 september voor de sfeervolle entourage van de fi nale van de Miss Zeeland-ver kiezing. De zaal gaat om 21.00 uur open, de verkiezing begint om 22.00 uur. Door Joop van den Ende TV-Produkties wor den er opnamen van gemaakt. Publiek is welkom, vooraf reser veren is aan te bevelen, dat kan via nummer 0118-639501. Kos ten 15 gulden per persoon. door Ben Donkers Het is al weer een tijdje geleden dat de officiële Miss Zeeland verkiezing daadwerkelijk in Zeeland plaatsvond. De Miss Nederland Organisatie toont zich daarom uiterst tevre den over de samenwerking met de NightTrain. Er is een groot aantal aanmel dingen binnengekomen van be langstellenden die mee willen doen aan de Miss-verkiezing. Daaruit zijn de kandidaten voor de uiteindelijke finaledag geko zen. Volgens Hans Konings van de Miss-organisatie is het 'niveau' van de kandidaten erg hoog. „Ongetwijfeld maakt Zeeland een goede kans bij de finale van Miss Nederland en wie weet, uiteindelijk bij Miss World." Komende zondag worden tij dens de verkiezing van Miss Zeeland 1998 twee kandidaten gekozen. Zij presenteren zich in het nieuwe RTL4-tv-program- ma Hollands Hollywood aan de Nederlandse kijkers. De stem van de kijker telt mee bij de halve finale. Daar wordt uiteindelijk bepaald wie zich Miss Zeeland mag noemen. Zij maakt vervolgens haar op wachting in de grote Miss Ne derland-finale. Ook die wordt door Joop van den Enden opgenomen op 23 ok tober in ShowBizCity te Aal smeer. Het programma wordt 24 oktober op televisie uitgezon den, dat wordt een speciale afle vering van Hollands Hollywood. Miss Nederland neemt deel aan de Miss World-verkiezing die 26 november op de Seychellen wordt gehouden. Vorig jaar eindigde Sonja Silva bij de eerste vijftien kandidaten tijdens de World-verkiezing. De huidige Miss Nederland Sonja Silva. foto: Joop van den Ende TV-pro- dukties Hotel zorgt voor katten va kan tie Het poezenhotel Magnifi-kat in Vlissingen draait een topseizoen. Het lijkt hét vakantieadres voor de kat. Met name de stressgevoelige natuur van de kat wordt in de gaten gehouden. Ruimte, beweging en ontzettend veel aandacht. Eigenaresse Inge Zweedijk van het poezen- hotel legt het verschil uit tussen een 'gewoon pension en een poezenhotel. door Mieke Janssen 'Ik heb het poezenhotel ge noemd, omat ik het erg belang- ijk vind dat iedere poes die hier komt individuele aandacht krijgt. Ik volg elke kat met z"n eigenaardigheden en de dingen die hij graag en niet graag heeft. En daar probeer ik dan zoveel mogelijk op in te spe len." Dat poezen zeer stressgevoelig zijn, is geen nieuws. Iedere kat tenbezitter weet dat, en juist dat is vaak het probleem tij dens de vakantie. Want, wat doe je dan met je kat. "Zeker als de viervoeter uit logeren gaat, is het heel belangrijk dat ze zo snel mogelijk op hun gemak worden gesteld." „En dat kan je doen door ze on der andere veel aandacht te ge ven. In een pension kan dat na tuurlijk ook. Maar dat hangt er van af. Ik doe dat in ieder geval wel." Momenteel verblijven 25 kat ten in het hotel, allemaal in vrij ruime hokken en alle in hun ei gen aparte verblijf, perfect op geruimd. De katten hebben hun eigen voerbakje en iets van thuis, bijvoorbeeld een deken met de lucht van thuis erin. En er is een zogenaamde ren aanwezig. Daar zit een aantal katten bij elkaar die het goed samen kan vinden. Daar kun nen ze klimmen over een enor me stam, hebben ze alle ruimte. Alle katten kunnen gedurende de dag een aantal uren gewoon los rondlopen door het hotel. "Dat doen we met opzet om te bewerkstelligen dat de poezen veel vrijheid krijgen. Ze mogen eigenlijk, tenminste als ik er zelf bij ben, zelf bepalen of ze liever in hun eigen verblijf wil len blijven zitten of dat ze eruit willen komen." Sommige katten zitten drie hoog. Daar is over nagedacht. De oudste katten worden laag geplaatst, zodat ze makkelijk in en uit kunnen lopen. Op het moment dat er eten komt, ren nen ze terug naar hun hok. "In vrij korte tijd weten ze waar ze zijn. Alsof ze een soort an in gebouwd klokje hebben en daarom weten ze dat het nu tijd is om te eten of om te slapen." „Echte gewoonte-dieren dus, en daar houden we veel reke ning mee." "Het is zeker een enorme klus ieder dag. En al helemaal in de vakantietijd. Het is heel hard werken juist door het ontzet tend vele schoonmaken. Het is zo belangrijk dat als je met die ren werkt dat je zeer hygië nisch bezig bent." Wat gebeurt er nu met een ech te stress-gevoelige kat? Die krijgt nog meer aandacht dan gewoon, en heel veel rust, het is erg belangrijk om ze het gevoel te geven dat er niets met ze kan gebeuren. Ze moeten zich veilig gaan voelen. En, ook heel be langrijk is, is dat ze goed eten!" Sinds 1994 bestaat het poezen hotel Magnifikat. Uit en hobbie ontstaan en uit veel liefde voor katten. "Ik had altijd al in m"n hoofd dat ik iets met katten wilde doen. We werken ook nauw sa men met een dierenarts Nar- tuurlijk vraag ik altijd aan de mensen wie hun eigen dieren arts is. Want die heeft het me disch dossier van de kat." Het poezenhotel Magnifikat in Vlissingen is dagelijks geo pend. Mocht u eens willen ko men kijken of heeft u vragen, doe dat dan gerust. Wel is het handig om even van te voren te bellen op het nummer 43 02 82. Wat nodig is om in te schrijven in dit hotel is een geldig, dat wil zeggen, een minimaal 14 dagen van te voren gehaald in- entingsbewijs. Inge Zweedijk tussen 'haar' poezen. foto: Piet Davidse ADVERTENTIE OOST-SOUBURG - Vrijdag en zaterdag 4 en 5 september wordt in de Molukse wijk door de Molukse Welzijnsstichting Mae-Uku een midzomerfeest gehouden. Er zijn allerlei activi teiten voor jong en oud. De werkgroep Ouderen houdt er vrijdagmiddag sport- en spel- onderdelen en een Makan Pati- ta. 's Avonds is er bingo voor jong en oud vanaf 20.00 uur in het stichtingsgebouw. Voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar is er een dropping. De kinderen kunnen daarna in een tent blij ven overnachten. Zaterdag is er voor hen een plein-voetbaltoer nooi en een zeskamp. De Pasar Maluku (kraampjesmarkt) is za terdag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor de jeugd is er een vrij markt en er staat een spring kussen. In de avonduren treedt Kawan op met Maleise en En gelstalige nummers, dit optre den begint om 22.00 uur. Via allerlei wegen worden wij geconfronteerd met de wonderlijke we reld van de reclameboodschap. Dat gaat via folders, deze krant of STER-reclame op radio en televisie. Om te zorgen dat alles in goede banen geleid wordt en er geen knollen voor citroenen aangeprezen wor den bestaat in Nederland de reclame Code Commissie. Een controle rend orgaan uiteraard, waar je als consument klachten kunt indienen. Vorige week deed de Commissie weer eens van zich spreken. Neder lands bekendste wijn, Pleegzuster Bloedwijn, (U weet wel, die fles met die verpleegster er op), moet van etiket veranderen. Het product sug gereert zo een geneeskrachtig werking die het te enenmale niet bezit. Ja, de illusie wil ook wat. Zeker op de STERreclame. Die melkreclame met die surfende koe op een tropisch eiland is leuk om te zien maar als je die melk drinkt zit je nog niet op de Malediven. Of die ene deodo rantspray waarbij een man en een vrouw samen op de begane grond in een lift stappen. Enigszins verfomfaaid, maar met een gelukzalige glimlach rond de lippen en een verdwaasde blik in de ogen komen ze op de twintigste etage naar buiten gewaggeld. Ik ken geen mannen of vrouwen die dat overkomen is. Maar als je zo n flesje ziet staan dan herken je dat meteen. Dat is ook het doel van reclame. Na Pleegzuster Bloedwijn is het nu ongetwijfeld de beurt aan het Blooker cacaobusje waar ook een geneeskrachtige zuster op staat. Dat zal ook wel niet meer mogen want het enigste dat je van chocolademelk mag verwach ten is dat die heet en lekker is. Misschien zou het voor het geestelijk en lichamelijk welzijn van de indieners van die pietluttige klachten beter zijn als ze af en toe eens een glaasje Pleegzuster Bloedwijn dronken. Gezondheid!!!! Cameleon.

Scheldebode | 1998 | | pagina 1