Tweedehands boeken in Grote Kerk Befaamd Cambridge-koor Gezellig, met exclusieve merken M/V woensdag 2 september 1998 RONDJE WALCHEREN Allegro Schoenmode Podium SIMON BIL UIT KRABBENDIJKE BRENGT ZELF CD'S UIT MET 'HEMELSE MUZIEK' Genezend Kraan open Grote zalen EREDIENST - Het Soefi Centrum houdt zondag 6 september een universele eredienst vanaf 11.00 uur in gebouw De Vier Elementen aan de Breeweg 100. Onderwerp van de dienst: 'Waar doen we het allemaal voor?' Spreker is Nawab Lint uit Ridderkerk. DIEREN - Chris Gest zet zich in voor de dieren. Hij kwam twee weken geleden uitgebreid in de Scheldebode aan het woord. Hij heeft er een aantai reacties op gekregen. Ook met de vraag naar zijn banknummer, dat is: Amrobank 40 92 92 508. ARDUIN - De gemeente Middelburg heeft het pand Herengracht 48 overgedragen aan de stichting Arduin. Tot medio oktober heeft Ar duin dit pand in gebruik voor het montagebedrijf. Daarna wordt het gebruikt als woonvoorziening voor ouderen en als crisisopvang voor verstandelijk gehandicapten die tijdelijk meer ondersteuning vragen. Daarnaast is het pand steunpunt en er wordt spreekuur gehouden door bijvoorbeeld tandarts, psycholoog en fysiotherapeut. ACTIVITEITENCENTRUM - Uitkeringsgerechtigden, arbeidsongeschikten en lichamelijk gehandicapten krijgen via hel Activiteiten Cen trum een programma voorgeschoteld in ontmoetingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat 51. Op maandagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur is er handvaardigheid en vanaf 15.45 uur volksdansen; dinsdag 13.30 uur biljarten en handvaardigheid; 15.45 uur Spaanse les. Donderdagmiddag 13.30 uur onder andere patchwork en houtbewerking; 15.45 uur lichamelijke oefeningen en 15.45 uur Franse les. Woensdagmiddag 13.30 uur Series bijeenkomsten met een speciaal thema. Bovendien is er een aantal extra vakantieactiviteiten. Deel nemersbijdrage 1,- per activiteit. De ontmoetingsruimte is vrij toegankelijk voor ACM-deelnemers. GESTALT- EN PSYCHOSYNTHESE - Maandag 14 september start de praktijk voor Gestalt- en Psyehosynthese in de Zeeuwse bibliotheek met de cursus 'Ontmoet jezelf'. De bijeenkomst richt zich op innerlijke groei en zelfontplooiing. De cursus is speciaal bedoeld voor men sen die heel bewust aan de kwaliteit van hun leven willen werken. Inlichtingen en aanmelden via telefoon 616419. PRAATOCHTEND - Dinsdag 8 september vanaf 10.15 uur praatochtend in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk. Gesproken wordt over de problemen die mensen met hartziekten kunnen ondervinden. KLEPPERHOEVE - Zaterdag 5 september meivelddag van 11.00 tot 17.00 uur. De organisatie is in handen van de kinderboerderij, scou ting, speeltuin, wijkvereniging en kinderdagverblijf. Er is onder meer een optreden van Junior Drumcorps Johan Friso en Blue Spirits Cadets. Vanaf 14.00 uur is er een skateshow en rond 15.00 uur worden ballonnen opgelaten. OPEN DAG - De stichting Welzijn Ouderen houdt 4 september een open dag in het gebouw aan de Molstraat 13. Er worden diverse de monstraties verzorgd. Er is doorlopend een videopresentatie en er wordt voor hapjes en drankjes gezorgd. BADMINTON - Badmintonvereniging Sinar '75 start met lessen voor de jeugd op woensdagmiddag van 16.00 tot 17,00 uur in de sport hal aan de Nassaulaan. Jongeren tot 13 jaar kunnen er terecht. Inlichtingen telefoon 635679: WELKOMDIENST - In de Hoeksteen aan de Roozenburglaan wordt zondag 6 september om 19.00 uur een welkomdienst gehouden met als thema 'geloven, zin of onzin...'. Voorganger is pastor Rouw uit Axel. Praise-rockband Promises uit Goes verleent muzikale mede werking. SPEELBAKFIETS - Zaterdag 5 september is de speelbakfiets op het Meiveld. Er wordt speelklei op natuurlijke basis verkocht, kinderen kunnen er ook geschminkt wordenb. De opbrengst is voor speel-o-theek De Speeldoos. DANS- EN PRAATAVOND - Vrijdag 4 september praat- en dansavond voor alleengaande 25-piussers vanaf 20.30 uur in Westerzicht, en tree gratis. Inlichtingen telefoon 640381 of 471356. KARAOKE - Vrijdagavond vanaf 19.00 uur karaoke op de Markt. Organisatie SEM op initiatief van eethuis het Staciscafé. VEERE - De eerste zaterdag van september, dit jaar dus op de vijfde, wordt de jaarlijkse antiquarische- en tweede hands boekenbeurs gehouden in de Grote Kerk. De organi satie is in handen van G. de Rooij in samenwerking met de stichting Delta Cultureel. Het is de zesde keer dat op deze sfeervolle plek boeken te koop worden aangeboden. Boeken liefhebbers en -verzamelaars gaan er in elk geval graag naar toe. In zo'n 25 kramen wordt een veelheid van boeken aangebo den, onder andere door het toonaangevende antiquariaat Laarmans uit Goes en Delta Boeken Middelburg. Ook het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen is er present. De Grote kerk staat die dag, van 10.00 tot 17.00 uur, ook bol van andere activiteiten. Zo is kunstenares Ludmila Kalmae- va aanwezig, zij maakt portret- aquarellen in opdracht. Ze is de hele dag aan het werk te zien. Er wordt een demonstratie kal ligraferen verzorgd en bezoe kers kunnen de toren beklim men. Voorts is er een maquette van Veere anno 1813 te zien en er is een groepstentoonstelling moderne kunst met onder meer olieverven, aquarellen en sculpturen. In het torengewelf zijn regelmatig demonstraties van de Slingerproef van Fou- eault. De entree bedraagt f2,50. De tweedehands Boekenbeurs trekt jaarlijks veel bezoekers. Jesus College VLISSINGEN - Zondag 6 september treedt vanaf drie uur het Jesus College uit Cambridge op. Het koor geldt als een van de toppers uit Engeland. Het programma bestaat grotendeels uit Engelse kathedrale muziek. Toegangskaarten kosten f 25,- In de voorverkoop verkrijgbaar bij de VW, het kerkelijk Bureau, het kerkelijk Administratiekantoor, boekhandel Bikker en boekhandel Huson/Bruna. VLISSINGEN - Een tijd lang zag het er naar uit of de St.Jacobs- straat in Vlissingen liep langzaam leeg. Winkels sloten of verhuis den en wat achterbleef was een 'gapend gat in een kloppend hart'. Allegro Schoenmode in de St. Jacobsstraat. foto: Harry de Lange Gelukkig is het tij gekeerd en steeds meer ondernemers kiezen de gezellige passage uit om er zich te vestigen. Zo ook Ineke Schinkel met haar 'Allegro schoenmode' op nummer 29. Een gezellige schoe nenzaak voor zowel mannen als vrouwen met als exclusieve mer ken onder meer Camel, Sioux, Apollo, Karis, Revival en sinds modeontwerper Mart Visser zich op de schoenmode wierp, ook zijn modellen. „Om de uitdaging", omschrijft In eke het waarom van haar sinds dertien augustus geopende 'Alleg ro'. „Vijfentwintig jaar had ik kapperszaken en ben ik bezig ge weest met de bovenkant van men sen. Als geen ander weet ik hoe be langrijk goede schoenen voor een mens zijn en dus besloot ik me te gaan wijden aan de onderkant van de mensen." Aan de andere kant erkent ze helemaal gek te zijn van schoenen en regelmatig naar Antwerpen of Rotterdam ging om schoenenzaken te gaan bekijken. En daar haalde ook haar ideeën vandaan voor de inrichting van 'Allegro'. Een warm aandoende vloerbedekking, vrolijke schap pen, grenen meubilair en in te genstelling tot de bij veel andere schoenenzaken immer aanwezige harde banken of stoelen- uitnodi gende fauteuils waar het voor een ieder al dan niet voorzien van koffie uitermate goed toeven is. „Allegro betekent vrolijk, blij en dat moet het ook zijn", vindt Ine ke. „Mensen moeten in een ont spannen sfeer schoenen kunnen uitzoeken en de totale sfeer speelt daarbij een belangrijke rol. Bo vendien: ik vind het zélf zo vrese lijk leuk! En dat probeer ik aan de mensen over te brengen: schoenen kopen is best leuk als je maar aan een aantal voorwaarden voldoet: uiteraard een goede collectie be taalbare schoenen, een leuke zaak met leuk personeel dat deskundig is en er lol in heeft". 'Allegro' dus. MIDDELBURG - In disco The Night- Train: vrijdag 4 september Dance Classics Night met Radio 10 Gold drive-in show. Biernacht met veel soulmuziek. Zaterdag Tequilla Nacht en zondag miss-verkiezing (zaal open om 21.00 uur). MIDDELBURG - In de Oostkerk wordt 3 september vanaf 12.30 uur een half uur durend orgelconcert ver zorgd door Marlijn Smits uit Roosen daal. 'Meesters van gene zijde spelen via mij' MIDDELBURG - In het mini-theater aan de Verwerijstraat 53 wordt zaterdag 5 september om 14.30 en 20.30 uur door de Am sterdamse theatergroep Toetssteen het toneelstuk Gods Paling boer opgevoerd. Lou is een legendarisch figuur, hij had honder den aanhangers en zag in zichzelf Jezus op aarde. AAGTEKERKE - Brassband Apollo zorgt 5 september vanaf 18.30 uur voor een gevarieerd concert op het Dorpsplein. KRABBENDIJKE - „Ik krijg door dat ik dadelijk voor je mag spelen". Hij gaat voor zijn keyboard zitten, sluit z'n ogen en speelt...hemelse muziek. Via hem doorgegeven door 'meesters' van boven. Soms schokt zijn lichaam, zijn gezichtsuitdrukking is eerst bedroefd, later vrolijk. Het verandert met de muziek. Ik krijg een privé-optre- den van Simon Bil, volgens eigen zeggen één van de vier of vijf mensen op de hele wereld die de gave hebben mu ziek uit hoger sferen weer te geven. Lou de Palingboer, zaterdag in Middelburg. Foto: Arjan lassche door Ben Donkers Simon is een doodgewone be snorde vijftiger. Niks geen poes pas: hempje, korte broek en vaak een shagje draaiend. Nor maal geen prater, maar als het over zijn 'meesterlijke' muziek gaat hoeft hij niet naar woorden te zoeken. De bijkeuken is als provisorisch studio ingericht. Veel te klein om ook nog eens bezoek te ont vangen. Vandaar het bordje 'te koop' in de voortuin. Simon en echtgenote Ellen hebben een huisje in Waarde gekocht. Daar heeft hij meer mogelijkheden om zijn gave te ontplooien. Soms, dat kan midden in de nacht zijn, krijgt Simon de drang om achter zijn keyboard te gaan zitten. Dat gebeurt in tuïtief. „Ik maak me leeg, het kanaal wordt geopend want hierdoor krijg ik de muziek aangeboden. Die melodie raakt de ziel en werkt genezend. We gaan naar de volgende eeuw. Deze was de materialistische, de volgende wordt de 'eeuw van Christus' met als voornaamste thema: Heb uw naasten lief zoals uzelf." „De mensheid wordt van bo\«en- af geholpen om op hogere tril lingen te komen, dat is nodig om de toekomst aan te kunnen. Ook via 'mijn' muziek komen die trillingen. Heel veel mensen ver keren in geestelijke nood, ik zou in psychiatrische inrichtingen moeten gaan spelen, zeker we ten dat het die mensen veel beter op de goede weg helpt dan medi cijnen." Simon Bil legt de nadruk op het 'helpen van mensen'. „Al 44 jaar speel ik orgel, ik ben autodidact, heb opgetreden op feesten en partijen. Maar sinds vorig jaar speel ik deze muziek." Hij maakte zelf een zware perio de door, zakte steeds dieper weg. Via Reiki, een leer die stoelt op werken met aardse en kosmische energie, kwam hij uit het dal. Hij beschouwt het nu als zijn taak om anderen via de mu ziek Made in Heaven een beter leven te laten leiden. Twee cd's heeft hij opgenomen, daarop nummers als: Rising Star of Ho- soms schokkend met zijn lichaam, een glimlach op z'n gezicht of foto Scheldebode Simon Bil in uiterste concentratie, een uiting van bedroefdheid. pe; You are the Light; Feelings en Angel Songs. Niet alleen de muziek, ook de ti tels worden door de 'meesters', waaronder Frans Schubert, doorgegeven.. „Ik ga in trance. Boven draaien ze in feite de kraan (dat ben ik) open. De energiestroom zorgt dat ik die muziek speel. Ik ben een puur medium, het is een ga ve die van bovenaf geopend wordt." „Die gave ontwikkelt zich steeds verder. Ik merkte ook dat ik kan genezen, magnetiseren. Zelf noem ik het helen." „Hij is inderdaad nog steeds in een ontwikkelingsfase", vult zijn vrouw aan. „We weten niet waar het ophoudt." „Er zijn mensen die geesten kunnen zien. Bij de cd-presenta- tie tijdens de opening van het Direct-Centre in Apeldoorn zag een vrouw vijf 'meesters' bij hem. Ze zag ook een blauwe bal die in Simon ging. Toen zag ik hem in trance gaan." „Toch ben ik een gewoon mens, maar wel met een bijzondere en belangrijke gave: ik mag me in zetten voor de mensheid. Ik heb veertien nummers opgenomen, ging zelf demo's maken. Op deze manier muziek maken, volledig in trance, het gaat steeds meer tot me doordringen hoe belang rijk dat is." „Het liefst speel ik in grote zalen voor een breed publiek. De mu ziek doet voor mensen wat goed voor hen is, en dat is voor ieder een verschillend. De 'meesters van gene zijde' gebruiken mij in feite als instrument. Via het vol- trans-mediamieke kanaal mag ik de helende energie doorgeven. Het is daarom belangrijk dat de cd's onder de mensen komen, het helpt hen die het moeilijk hebben of in geestelijke nood komen." De cd's kunnen besteld worden via telefoon 0113-506034. Be langstellenden die Simon Bil aan het werk willen zien en ho ren, kunnen eveneens via dit nummer alle benodigde inlich tingen krijgen.

Scheldebode | 1998 | | pagina 18