SCHELDEBODE PETS SSK sponsort bowlers Meer dan een restaurant Gevarieerde menukaart 9 SÉ I®98 O M/V woensdag 2 september 1998 DANSLERAAR GERARD BRAS STAAT VOOR EEN NIEUWE DANSPERIODE 0118-652700 MIDDELBURG - Zomer in Zeeland is voor Gerard Bras niet de mooiste tijd van het jaar. September tot en met mei, dat zijn z'n favoriete maanden. Bras is dansleraar en met het winter- en dansseizoen breekt er voor hem een periode aan van werken: danslessen geven. Niets wat hij liever doet. Vandaar ook dat hij zegt: "Voor mij voelt het niet als werken." Gelukkig voor Bras loopt de zomer op zijn laatste benen: 5 september is hij met dansdemonstraties te zien op de braderie in Oost-Souburg en 12 september start het dansseizoen met live muziek in Wijkcentrum 'de Zwaan'eveneens in Oost-Souburg. Jongensdroom Aangeboren Beter Prijs Inschrijven Willen Martin Gaus Informatiebijeenkomst Demonstratieproject near shore windpark Datum: woensdag 9 september 1998 Aanvang: 19.00 uur Plaats: Gemeentehuis Lange Noordstraat 1. Middelburg DEZE COLUMN WORDT U AANGEBODEN DOOR: ADVERTENTIE KAPELLEfMIDDELBURG - SSK Keukens uit Kapelle spon sort het bowlingteam van Middelburg. Het trio bestaat uit Bep Pierik, Corrie en Toon Tange en de reservespelers Joke en Kees Kats. Gespeeld wordt op dinsdagavond in de Kruitmolen. Vorig jaar is met deze sport begonnen, het leverde wel meteen de der de plaats op in de play-offs. CEVANCENTOREN VLISSINGEN EETCAFÉ-HOTEL-'PANACHÉ' DISHOEK - Sommige mensen doen er jaren over om een beslis sing te nemen. Netty Vroomans en Leo Traas (eigenaren van Pa naché aan de Walstraat in Vlissin- gen, zakenpartners, schoonzus en zwager) besloten in een bedui dend kortere tijdsspanne. In Dishoek stond een horeca- pand te koop, Leo zat in Spanje en verder was het een kwestie van een telefoontje naar elkaar en de zaak was beklonken. Een verbouwing verder heeft Dis hoek aan de Kaapduinseweg 13 een nieuw horeca-etablissement waar alles onder een dak is te vin den: een frituur, eetcafé, hotel restaurant en een ijscorner. Wat valt er van Panaché te vertel len? Heel wat. In de eerste plaats is het pand volledig verbouwd en heeft het pand een pui waar bij een beetje gezellig weer in alle deuren en ramen open kunnen. Er is een fraaie houten vloer in ge legd en rolstoelers zijn niet ge woon welkom, maar van harte welkom. Er is plaats voor mini maal honderd man/vrouw. Het pand heeft een serre en een terras en in de tuin bevindt zich een bar becue. Wie dus zin heeft in een feest of iets dergelijks hoeft maar te bellen en zowel de ruimte en de ambiance zijn aanwezig. De menukaart is gevarieerd. Ette lijke vis- en vleesgerechten, een keur aan pannekoeken en er is vo lop keuze uit diverse soorten be legde broodjes en andere kleinere snacks of een hartige hap. Het ho tel heeft drie tweepersoons- en een vierpersoons kamers, alle voorzien van douche en toilet. 'Buiten' zijn er nog drie twee-, twee drie-, en een vierpersoons kamers, die eveneens van alle ge makken zijn voorzien. Een voormalig woonhuis is ver bouwd tot ijscorner, waar zowel soft- als schepijs is te verkrijgen, milkshakes in alle soorten en smaken zijn te maken en als 'spe cialiteit' 'slusheen soort wate rijs. Proef het maar eens. Panaché is uitermate geschikt voor het houden van en bruiloft, receptie of andere vonnen van sa menzijn. Alles is in principe mo gelijk. In de zomermaanden in Panaché elke dag geopend. Vanaf eind ok tober is Panaché (uitgezonderd bijeenkomsten van groepen) hoofdzakelijk in de weekeinden geopend. Panaché biedt een gevarieerde menukaart. foto: Harry de Lange Kommen 'n handel vele variaties snoepjes te verkrijgen om uw Vandaag gaan we in de konijn extra mee te verwennen, dieren rubriek de meest Hoe oud is een konijn als hij/zij gestelde vragen beant- bij de moeder weg mag of an- woorden over konijnen, ders ge/egt, hoe oud moet een In de zomermaanden blij- konijn zijn als ik hem wil kopen? ken veel mensen een ko- Een jong konijn moet minimaal nijn gekocht te hebben en 6 tot <S weken oud zijnom bij de vragen zich onder andere moeder weg te mogen. Daar af of het dier in de winter voor heeft hij moeder echt no- ook buiten gehouden kan dig. Het is voor moeder beiang- worden. rijk dat niet al haar jongen in- Een konijn buiten houden eens weggehaald worden, om kan heel goed mits je be melkstuwing te voorkomen, paalde 'spel' regels in acht Ik heb twee konijnen een man- neemt. Het hok dient tochtvrij netje en een vrouwtje, maar ik te zijn met daarbij de uitgang wil voorkomen dat er jongen ge- naar het zuiden. Het is verstan- boren worden. Hoe oud moet dig om het hok binnen in te be- het mannetje zijn om hem te la- handelen met witkalk om para- ten helpen? sieten te bestrijden. Mocht u Om een mannetjes konijn, een ook een buitenren gebruiken, ram, te laten castreren moet je hou er dan rekening mee dat ko- wachten tot hij is uitgegroeid bij nijnen zeer goede gravers zijn en een leeftijd van ongeveer 6 als u daar geen maatregelen maanden dus. voor treft, het konijn op een Herkent mijn konijn mij? morgen verdwenen kan zijn. Een konijn kan u, zijn verzorger. Zorg er daarom voor het gaas zeker herkennen. U kunt dat minimaal 0.50 cm in de grond te zelf constateren door te kijken- zetten en eventueel te overkap- wat er gebeurdals u bij de kooi pen als er katten in de buurt wo- komt. Hij zal als begroeting nen. Let op dat het water niet langs uw kleding znuffelen en er bevriest en geef hem een lekker eventueel een geurvlag zetten, hol met veel stro. Ook kan hij gaan krabbelen, een Mag een konijn snoep eten? teken om aangehaald te wor- Natuurlijk mag een konijn ver- den. went worden met snoep, maar dan wel snoep dat speciaal voor Ton de Witte konijnen gemaakt is. Snoep van dierenspeciaalzaak Pet's Place kinderen is uit den boze. Er zijn in Vlissingen Wilt u ook iets weten over uw huisdier, stuur uw vraag eventueel met foto van uw huisdier op naar De Dierenrubriek, Postbus 7011, 4330 GA, Middelburg 'Voor mij is het geen werken' Verschijnt in een oplage van 49.567 exemplaren elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Ar- nemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg. Valkenisse, Veere. Vlissingen, Westkapelle Kantoor Vrijlandstraat 33d, Postbus 70114330 GA Middelburg telefoon: 0118-652700 telefax: 0118-652701 Email: scheldeb-nieuwsbl uitg-zwn.nl Inieveradressen 'Boekhandel Van de Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen 'Bruna Loek, Lange Delft 39, Middelburg Bladmanager Kees Maas, tel.(privé): 06-51247948 Advertentieverkoop Tijdens kantooruren tel: 0118-652700 Ook voor Mini's (rubrieksadvertenties) Sonja Broeders (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-479084 Dorine Staat (vertegenwoordiger) tel.(privé): 0118-410647 Marcel Schreur (vertegenwoordiger) tel. (privé): 0118-473051 Afsluittijd advertenties: maandag 12.00 uur Redactie tijdens kantooruren tel.: 0118-652713 fax: 0118-652701 Ben Donkers, tel.(privé): 0165-552493 Email: redscheldebode uitg-zwn.nl Afsluittijd redactie: maandag 12.00 uur Correspondenten Tannie van Eek, tel. 0118-460594 Ad Roos, tel. 0118-602860/06-53265518 Marcel van der Voort, tel. 06-52506789 Fotograaf Piet Davidse, tel.(privé): 0118-623594 Harry de Lange, tel.(privé): 0118-625195/06-54335459 Bezorging Joo, Klachten over bezorging tijdens kantooruren bellen: De Scheldebode is een uitgave van Zuidwest - Weekkranten 1 pyriqhl c 1996 Uitgeversmaatschappij Zuidwest Nederland B V. door Tannie van Eek Negentien jaar geleden, hij was toen 25, viel zijn dansstijl op en werd hij gevraagd om bij een wijk vereniging in Middelburg dansles te geven. Bras, zijn jongensdroom was sportleraar worden, met als keuzevak atletiek, schakelde zonder moeite over van het lange afstand lopen naar de ritmische passen op de vloer. Het beviel hem best. "Maar", vertelt hij, "na ver loop van tijd vond ik toch dat ik meer over het dansen moest weten, meer moest studeren. Dat deed hij in België, in Turnhout, en hij werd gedi plomeerd dansleraar bal lroom en latin. Een diploma waar een sport leraar mee voor de dag kan komen, met onder andere trainingsleer, reanimatie en EHBO in het vakkenpakket. Ook op de dansvloer kan er wel eens iets mis gaan. Met zijn aangeboren talent voor dansen, "ik dans de mannen- en de vrouwenpas- sen even gemakkelijk", en de kennis opgedaan bij de zui derburen brengt hij al jaren in Oost-Souburg, Goes, We- meldinge, Hansweert en Zier- ikzee beginners en gevorder den de danskunst bij. Geeft les aan jeugd, volwassenen, senioren(vanaf 55+) en ver standelijk gehandicapten. In groepsverband of privé- les. "Alles volgens het boek je", zegt hij. En het boekje schrijft als eerste voor: een zo perfect mogelijke houding. "Daar let ik heel goed op. Al les wat je op dat gebied fout aanleert moet je later weer afleren." In zijn eigen 'bal boekje' staat nog een min stens zo belangrijke regel: plezier hebben. "Het allerbe langrijkste is dat mensen met plezier dansen, ze moeten er lol in hebben." ,,En de groep moet met el kaar ook prettig omgaan." Om dat plezier te verhogen, let hij sterk op de voorkeuren van zijn leerlingen. Bijvoor beeld welke muziek valt het best in de smaak bij jeugd en ouderen De jeugd is trou wens een verhaal apart. "Het wordt beter", vindt Ger ard," ik zie toch steeds meer meer jongelui dansles nemen. Ja, de tendens is nog altijd dat jongeren op de vloer springen en dat het alleen om bewegen gaat. Maar dan gaan ze trouwen. Dan wil de bruidegom toch graag op het feest een dansje maken. Het bal openen, het liefst met de bruid. Dan ne men ze snel voor de bruiloft nog vijf lessen bij me. Dat kan, alles kan. Ik geef ook privé-les." Over het dansen op bruiloften en partijen wil hij nog wel iets kwijt. "Mensen gaan niet snel de vloer op. Iedereen wacht op iedereen. Zeker de mannen. Je moet ze bijna de vloer op slaan. Het lijkt mij dat ze zich generen. Ik weet niet hoe dat komt. Wat is er fijner dan dansen Ik weet wel, hoe zui delijker je komt des te beter wordt het." In het zuiden, net over de grens, deden in maart vijf door hem opgeleide paren aan een danswedstrijd mee. Ze kwamen met de eerste prijs naar huis. "Ik jureer ook vaak bij wedstrijden in België." De mambo en de Argentijnse tango zijn momenteel zeer ge wild, Bras geeft ook een spe ciale mambo-cursus. Toch wil hij zich niet vastpinnen op deze twee voorkeuren. "Ik zie tijdens de cursussen dat de tango, de quickstep, de foxtrot, de slowfox, de paso- doble, noem maar op, dat al die dansen goed scoren. Maar de een houdt meer van dit, de ander van dat. Dat is met al les zo, ook met dansen." En zijn voorkeur Zonder na denken antwoordt hij: "de Engelse wals en als tweede de rumba. Dat zijn dansen waar je je hele gevoel in kunt leg gen". De inschrijving voor de nieu we danscursussen is inmid dels begonnen Wie snel is kan misschien 7 februari vol gend jaar al meedoen aan de grote danswedstrijd in Sport hal Baskenburg in Vlissingen. Bras organiseert dan een gro te team-match voor eerste jaars leerlingen van hem en van alle dansscholen in de re gio of daarbuiten. Een cursus van 25 lessen, elk van anderhalf Uur kost voor jeugd en volwassenen 250, per persoon. Senioren(55+) betalen voor 25 lessen per persoon 180,gulden. Deze lessen worden ook over dag gegeven. Wie geen part ner heeft, geen nood, Gerard Bras zorgt ook daarvoor. Van hem nog een duwtje in de rug van de twijfelaars, voor hen die elke nieuwe winter weer zichzelf en hun partner belo ven: "Dit jaar, schat, gaan we naar dansles." Om vervolgens in mei te ver zuchten: "Het is er weer niet van gekomen". "Iedereen," aldus Bras," iedereen kan le ren dansen. Als je het echt wilt, dan lukt het." Tja, dat echt willen, daar is al menig woordje over gewis seld door paren, die maar geen dansparen willen wor den. Gerard Bras kan het niet begrijpen. "Dansen, het is mijn leven", en "ik heb nog een droom: een vaste locatie. Maar zo lang die droom geen werke lijkheid wordt, breng ik de dans naar de mensen toe." Voor inlichtingen/inschrij vingen: telefoonnummer 0118-638345 (het liefst bellen rond de klok van zes uur n.m.). Gerard Bras, stijlvol tijdens een van zijn danssessies. foto: Eric Bontekoe VIJSSINGEN - Ais het zaterdag 12 september weer monumentendag is, staat 'De Gevangentoren 'aan de Boulevard De Ruyter in Vlissin gen natuurlijk ook op het rijtje van te bezoeken monumenten. Op die dag is het befaamde restaurant van onder tot boven te bezich tigen en worden er films vertoond: 'Wij mannen van staal' en authen tieke opnamen van hoe de golven over de boulevard en huizen sloegen tijdens de watersnoodramp van 1953. Daarna, na die monumentendag dus, is De Gevangentoren voor de meeste mensen een gepasseerd station. Maar pas op! De Gevangento ren is meer dan een restaurant 'met uitzicht op zee of boulevard'. Sinds jaar en clag is De Gevangentoren tevens een Galerie, waar vier keer per jaar kunstenaars hun werken tentoon kunnen stellen. Jaren geleden begon restaurateur Ad van der Heijden ermee. „Kunstenaars hebben in de regel geen geld om te exposeren", verdui delijkt hij. „Door ze een steuntje in de rag te geven en ze de ruimte te bieden krijgen meer mensen de gelegenheid om met kunst in aanra king te komen. De ruimte heb ik en bovendien is het voor Vlissingen en omgeving een trekker. Want waar vind je een restaurant annex ga lerie?" Daarnaast is De Gevangentoren sinds jaar en dag de plek waar ondernemers elkaar informeel kunnen ontmoeten tijdens de 'onder- nemersborrel'. Veel zakenlieden vergaderen of zijn onderweg. Verga deringen zijn formeel en die ondememersborrels geven de mensen de ruimte om in een ontspannen sfeer van gedachten te wisselen zonder dat alles genotuleerd wordt. „En er worden zo en passant heel wat za ken gedaan", weet Van der Heijden inmiddels. Even terug naar de expositieruimte. Heel wat inmiddels vermaarde kunstenaars hebben er geëxposeerd en velen zullen er nog volgen. De eerstvolgende expositie is die van Hendrik Nijs op 20 september. Maar loop eens binnen. De koffie is er altijd vers, het eten is er uit muntend en de kunst is -dat is de voorwaarde van Van der Heijden- beslist betaalbaar voor iedere beurs. PLACE UW DIERENSPECIAALZAAK Lange zelke 89b Vlissingen Tel: 0118-415879 cursus start iedere maand Hondenschool Walcheren "Westhound" Zwanenburgseweg 11 Vlissingen Tel: 0118-640777 0P Ministerie van Economische Zaken Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordeningen Milieubeheer Sinds 13 juli 1998 ligt de Startnotitie locatiekeuze demonstratieproject near shore windpark ter inzage bij verschillende kustgemeenten en provincies, ledereen heeft tot en met 18 september 1998 de gelegenheid om formele inspraak te leveren op dit plan. Als u wilt meedenken over de locatie voor het windpark en de effecten die onderzocht moeten worden in het milieu-effectrapport, dan bent u van harte welkom op een informatiebijeenkomst die 9 september a.s. plaatsvindt. Vertegenwoordigers van de verantwoordelijke ministeries geven dan een toelichting op het project en er is gelegenheid om een informatiemarkt te bezoeken. Inlichtingen Voor vragen over de startnotitie of over de inspraakprocedure kunt u zich wenden tot het Ministerie van Economische Zaken, de heer drs. O. Bitter, (tel. 070 - 379 64 90) of de heer drs. H. W. Boomsma (tel. 070 - 379 76 26). Voor het bestellen van een informatiepakket kunt u bellen met Informatie- en Nieuwsvoorziening, Ministerie van Economische Zaken (tel. 070 - 379 88 20). Als u vragen heeft over de informatiebijeenkomst, kunt u contact opnemen met Van Sluis Communicatie, mevr. F. Tangerman (tel. 020 - 664 06 40).

Scheldebode | 1998 | | pagina 13